Skoči na vsebino

XboxOne vs PS4 vs WiiU - Odprta "debata" za fanboye


Priporočene objave

Potem mi je pa žal za takega človeka saj "preskoči" skoraj vse 1A igre če mu 720p ni po godu in je omejen le na 1080p+ ter mu je v prvi vrsti važna le ločljivost filmov,iger,... Pa tudi tv programov pri nas ne streamajo v full hd tako da sklepam da tudi tega ne gledajo. No 100 ljudi 100 čudi :)

Link to comment
  • Odgovorov 1,1k
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Kratos eno vprašanje, a ti tu na KSI trolaš ali si v resnici "tak" ? Ker obe opciji sta kul, samo da vem........

Bullshit_detector4_zps923951f6.gif

FOLK NE VE KVA KOK JE TO DBEST K PRIDM U ŠTRCUNO SONY ACS KUPM NOV TV, NOV DVD , PLEJSTEJŠN 2, VSE KAR HOČM ŠE TAMAU PSP NOV FOTOAPARAT K NARDI KLIK KLIK ČE OSTANE NEKI FLIK KUPM ŠE MEMORI STIK TRGOVINA SONY ACS NASPROTI KINA ŠIŠKE

Link to comment

Glede na komentarje posameznikov bi po njihovem mišljenju bilo najbolje, da se vrnemo v VHS ero....

Pa kaj danes rabiš 720p, če imaš lahko 320x200?

Eni bi verjetno najraje imeli 1x1 velik pixel čez cel ekran, pa še to bi bilo preveč wanabe geekovsko.

Retired achievement whore!

 

 

Link to comment
Glede na komentarje posameznikov bi po njihovem mišljenju bilo najbolje, da se vrnemo v VHS ero....

Pa kaj danes rabiš 720p, če imaš lahko 320x200?

Eni bi verjetno najraje imeli 1x1 velik pixel čez cel ekran, pa še to bi bilo preveč wanabe geekovsko.

Zurbum eno vprašanje, a ti tu na KSI trolaš ali si v resnici "tak" ? Ker obe opciji sta kul, samo da vem........

Bullshit_detector4_zps923951f6.gif

FOLK NE VE KVA KOK JE TO DBEST K PRIDM U ŠTRCUNO SONY ACS KUPM NOV TV, NOV DVD , PLEJSTEJŠN 2, VSE KAR HOČM ŠE TAMAU PSP NOV FOTOAPARAT K NARDI KLIK KLIK ČE OSTANE NEKI FLIK KUPM ŠE MEMORI STIK TRGOVINA SONY ACS NASPROTI KINA ŠIŠKE

Link to comment
  • vrhovni
Ploygon ne morejo iz svoje kože -> "I don't believe the average consumer can tell the difference between 720p and 1080p" kot se govori jih MS plačuje, zato je 720p za povprečnega uporabnika dovolj...

To je bila izjava enega izmed intervjuvancev in ne Polygon osebja. Je pa res da se sliši čisto po godu Microsofta. :)

In še preden dobim vprašanje... :troll:

mjugen eno vprašanje, a ti tu na KSI trolaš ali si v resnici "tak" ? Ker obe opciji sta kul, samo da vem........

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
Eno so želje drugo pa realnost, če imaš pa možnost izbire, pa boš verejtno igral in gledal na 720p in ne 1080p, kajneda!

Ti gledaš na to kot črno/belo kar pa ni, če je izbira za 720p/1080p potegne še ogromno drugega za sabo tako da se bom vedno odločil za 720p. Oziroma da poenostavim odgovor - če se odločam za več detajlov ter slabšo ločljivost in manj detajlov ter boljšo ločljivost bom seveda izbral prvo ker je razlika neverjetno večja neboš verjel.

Link to comment
Ti gledaš na to kot črno/belo kar pa ni, če je izbira za 720p/1080p potegne še ogromno drugega za sabo tako da se bom vedno odločil za 720p. Oziroma da poenostavim odgovor - če se odločam za več detajlov ter slabšo ločljivost in manj detajlov ter boljšo ločljivost bom seveda izbral prvo ker je razlika neverjetno večja neboš verjel.

Kratos, s tvojo logiko se strinjam, detajli > ločljivost, ampak kaj pa dejstvo, da imaš na PS4 enako ali več detajlov ob večji ločjivosti, zakaj se ne odločiš za PS4 potem ?

Urejano od mjugen

Bullshit_detector4_zps923951f6.gif

FOLK NE VE KVA KOK JE TO DBEST K PRIDM U ŠTRCUNO SONY ACS KUPM NOV TV, NOV DVD , PLEJSTEJŠN 2, VSE KAR HOČM ŠE TAMAU PSP NOV FOTOAPARAT K NARDI KLIK KLIK ČE OSTANE NEKI FLIK KUPM ŠE MEMORI STIK TRGOVINA SONY ACS NASPROTI KINA ŠIŠKE

Link to comment

@ zurbum @ matej, Trolam in sem v resnici "tak" ! Ker obe opciji sta kul, samo da vem........

Urejano od mjugen

Bullshit_detector4_zps923951f6.gif

FOLK NE VE KVA KOK JE TO DBEST K PRIDM U ŠTRCUNO SONY ACS KUPM NOV TV, NOV DVD , PLEJSTEJŠN 2, VSE KAR HOČM ŠE TAMAU PSP NOV FOTOAPARAT K NARDI KLIK KLIK ČE OSTANE NEKI FLIK KUPM ŠE MEMORI STIK TRGOVINA SONY ACS NASPROTI KINA ŠIŠKE

Link to comment

O MOJ BOG !!! iz E3 "Perhaps the strongest technological statement made at the E3 2014 press conferences last night was Naughty Dog's intent to run both of its major PlayStation 4 titles at 1080p resolution and a top-end 60 frames per second"

KRATOS VEŠ KAJ TO POMENI ZATE IN ZAME ?

PURE WIN !

Bullshit_detector4_zps923951f6.gif

FOLK NE VE KVA KOK JE TO DBEST K PRIDM U ŠTRCUNO SONY ACS KUPM NOV TV, NOV DVD , PLEJSTEJŠN 2, VSE KAR HOČM ŠE TAMAU PSP NOV FOTOAPARAT K NARDI KLIK KLIK ČE OSTANE NEKI FLIK KUPM ŠE MEMORI STIK TRGOVINA SONY ACS NASPROTI KINA ŠIŠKE

Link to comment
  • vrhovni
Potem je pa tu še druga stvar FPSji, ki so prav tako za "izurjeno" oko moteči če špil teče "samo" na 30fps - ta kompleks imajo najpogosteje otroci katerim so mamice ter očkoti kupili gaming računalnike "za šolo". Zakaj se 10 let nazaj ni noben pritoževal nad špili in njihovimi FPSji ? Če že tako strašno šteka 30fps-jev (katere osebno opazim samo če vklopim svojo supermoč "slowmotion") potem sploh nevem kako lahko giganti izdajajo high-end igre ki imajo tako slabo ločljivost ter fps-je če je igra naravnost grda ter po vrhu še šteka po vašem mnenju ? (GTA5)

Pejt na tole stran, oglej si 30 vs 60 fps primerjave. Če ne vidiš razlike, potem je problem očitno v tebi in enkrat za vselej nehaj brbljati o tem. Poleg tega je pri 30 vs 60 fps daleč največja razlika v odzivnosti in natančnosti kontrol, česar pa samo iz posnetkov sploh ne moreš videti.

Link to comment

Ostajam pri svojih trditvah. Večina si je malce drugače interpretirala kar sem napisal in kar sva se z bessiem pogovarjala ali pa imate malce nižjo inteligenčno kvoto za kar vas ne krivim :)

@Anduril Zate je 30vs60fps ogromna razlika? dobro potem grem k optiku ker zgleda da sem edini ki v tvojem linku ne vidi gromozanske razlike in še vedno vztrajam pri dejstvu da je razlika minimalna in za človeško oko na 3m oddaljenosti nemoteča oz. skoraj neopazna.

@Mjugen sem že parkrat povedal zakaj se nisem odločil za ps4 (sem ga imel možnost tudi testirati) in sicer zaradi špilov ki jih premore (ki so dobesedno za en drek - vsaj za moj okus) saj vidimo koliko ljudem se ps4 praši. Druga stvar je recimo kontroler, ki se še vedno skrije za x1 saj je po mojem mnenju in testiranju še vedno daleč za njim. In še nekaj stvari je pretehtalo mojo odločitev za xbox one. V glavnem saj veš zakaj se ljudje primarno odločajo za ps4 a ne ? Ker so graphic whores (če lahko uporabim internetni sleng) in jim ni za drugega kot hardware moč na papirju ker se jim zviša ego ko slišijo da je njihov sistem močnejši pa čeprav je v praksi daleč od tega :)

Je pa izredno zanimivo brat poste teh avstralopitkov oz. zagovornikov njihove konzole ki ne znajo niti dejstev naštet kaj šele z svojo glavo mislit :)

Link to comment

E3 je postregel z noviteto, matej1990 pa ni niti omenil, sem globoko zaprepaden. čustveno sem popolnoma otopel....

LaTimesE32014_zpsc5691e5f.jpg

Bullshit_detector4_zps923951f6.gif

FOLK NE VE KVA KOK JE TO DBEST K PRIDM U ŠTRCUNO SONY ACS KUPM NOV TV, NOV DVD , PLEJSTEJŠN 2, VSE KAR HOČM ŠE TAMAU PSP NOV FOTOAPARAT K NARDI KLIK KLIK ČE OSTANE NEKI FLIK KUPM ŠE MEMORI STIK TRGOVINA SONY ACS NASPROTI KINA ŠIŠKE

Link to comment
Ostajam pri svojih trditvah. Večina si je malce drugače interpretirala kar sem napisal in kar sva se z bessiem pogovarjala ali pa imate malce nižjo inteligenčno kvoto za kar vas ne krivim :)

@Anduril Zate je 30vs60fps ogromna razlika? dobro potem grem k optiku ker zgleda da sem edini ki v tvojem linku ne vidi gromozanske razlike in še vedno vztrajam pri dejstvu da je razlika minimalna in za človeško oko na 3m oddaljenosti nemoteča oz. skoraj neopazna.

@Mjugen sem že parkrat povedal zakaj se nisem odločil za ps4 (sem ga imel možnost tudi testirati) in sicer zaradi špilov ki jih premore (ki so dobesedno za en drek - vsaj za moj okus) saj vidimo koliko ljudem se ps4 praši. Druga stvar je recimo kontroler, ki se še vedno skrije za x1 saj je po mojem mnenju in testiranju še vedno daleč za njim. In še nekaj stvari je pretehtalo mojo odločitev za xbox one. V glavnem saj veš zakaj se ljudje primarno odločajo za ps4 a ne ? Ker so graphic whores (če lahko uporabim internetni sleng) in jim ni za drugega kot hardware moč na papirju ker se jim zviša ego ko slišijo da je njihov sistem močnejši pa čeprav je v praksi daleč od tega :)

Je pa izredno zanimivo brat poste teh avstralopitkov oz. zagovornikov njihove konzole ki ne znajo niti dejstev naštet kaj šele z svojo glavo mislit :)

Neglede na šakale, šarlatane, mazače, pribočnike in drugo svojdad, se jaz strinjam s teboj Kratos ! Drugi pa naj si mislijo kar želijo...

Bullshit_detector4_zps923951f6.gif

FOLK NE VE KVA KOK JE TO DBEST K PRIDM U ŠTRCUNO SONY ACS KUPM NOV TV, NOV DVD , PLEJSTEJŠN 2, VSE KAR HOČM ŠE TAMAU PSP NOV FOTOAPARAT K NARDI KLIK KLIK ČE OSTANE NEKI FLIK KUPM ŠE MEMORI STIK TRGOVINA SONY ACS NASPROTI KINA ŠIŠKE

Link to comment
  • vrhovni

Zame je več kot ogromna razlika, ker sem še iz Quake/Quake 3 časov navajen na šopanje čim večjih fps na račun slabše grafike, da je zadeva tekla čim bolj tekoče in si bil lahko zato bolj natančen. Očitno ti te razlike dejansko ne vidiš, nič narobe, tut pofelšanci so ljudje :P, ampak potem tega res ne uporabljaj kot argument.

In ja, jaz pri kateremkoli špilu takoj zamenjam lepšo grafiko za 60 namesto 30 fps.

Link to comment

@Anduril Zate je 30vs60fps ogromna razlika? dobro potem grem k optiku ker zgleda da sem edini ki v tvojem linku ne vidi gromozanske razlike in še vedno vztrajam pri dejstvu da je razlika minimalna in za človeško oko na 3m oddaljenosti nemoteča oz. skoraj neopazna.

Kratos,

kaj pravi optik?

Retired achievement whore!

 

 

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.