Skoči na vsebino

XboxOne vs PS4 vs WiiU - Odprta "debata" za fanboye


Priporočene objave

Če MS ne bi tega novembra 'zmagal' v ZDA, potem bi lahko samo zaprli štacuno. V enem letu so spustili ceno konzole s 499 $ na 329$/349$, kolikor je bil najcenejši bundle (s špilom!). To je 150 $ ceneje! Ameriški kupec je pa itak zelo cenovno občutljiv in glede na to, da so akcijo gonili cel november, je prodaja pričakovana.

Sony je prodal toliko, kot je bilo treba - ne vidijo potrebe po cenovni dirki z MSjem za en mesec prodaje, čeprav bi IMO z malce več oglaševanja kamot prodali vsaj 100k konzol več. Bo pa zanimivo vidt prodajo decembra, kjer bi MS znal spet prodati kakih 150k več konzol zaradi zagona z novembra, kaj pa bo v 'suhih' mesecih v 2015? Sony ima kar nekaj večjih naslovov, medtem ko MS zgleda bolj puščavniško. Ceno bodo pustili na 349, to je jasno. Mattrick bi jo ziher dal nazaj na 399 lol

Še vedno pa imajo več kot 800k prednosti pred Microsoftom. MS se bo osredotočil na dva trga - US in UK. Sony je v položaju, ko si spusta cene čimdlje ne morejo privoščit (glede na to da je PS divizija kura ki leže zlata jajca - pri MSju pa Xbox divzija klepa milijardne minuse) in bodo s tole ceno vztrajali do E3ja -> pocenitev bo vsesvetovna.

Sony razumljivo ne paničari, saj MSjevo razliko znegira na ostalih trgih - tu je zlasti močan na treh največjih celinskih (Nemčija, Francija, Španija--> kjer je X1 celo za WiiU), kot tudi na manjših trgih po Evropi, Bližnjem vzhodu in drugje. Še ena prednost osredotočanja na več tržišč.

 

 

Link to comment
  • Odgovorov 1,1k
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

  • vrhovni

Sony s PS4 presegel 16 mio. prodanih konzol. (potrošniku, ne trgovini) Iger pa je zaenkrat prodanih več kot 60 mio. za PS4.

The PlayStation 4 sold 1,193,346 in the last week of November. That brings lifetime sales to 16,146,005 units and 61.8 million games sold so far. This sharp increase happened during the American Black Friday shopping weekend.
Urejano od japanboy

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni

Seznam (PS4 - Xbox 1) najbolj prednaročenih iger v ZDA.

PS4 - Xbox 1

post-4424-1447710742_thumb.png

PS4 Vs. XOne Global:

Gap change in latest month: 304,408 – PS4

Gap change over last 12 months: 6,352,273 – PS4

Total Lead: 6,924,772 – PS4

PS4 Total Sales: 15,853,215

Xbox One Total Sales: 8,929,035

In November 2014 the gap between the PlayStation 4 and Xbox One grew once again in favor of the PlayStation 4. The PlayStation 4 sold 304,408 more units than the Xbox One to bring the total lead to 6.92 million units. The PlayStation 4 has sold 15.85 Million units in 13 months, while the Xbox One has sold 8.93 million units.

10573384652.png

Link to comment

A sta psn in live dol? Hvala bog za pc....

BlackBerry Passport z uporabo TapaToka

Bullshit_detector4_zps923951f6.gif

FOLK NE VE KVA KOK JE TO DBEST K PRIDM U ŠTRCUNO SONY ACS KUPM NOV TV, NOV DVD , PLEJSTEJŠN 2, VSE KAR HOČM ŠE TAMAU PSP NOV FOTOAPARAT K NARDI KLIK KLIK ČE OSTANE NEKI FLIK KUPM ŠE MEMORI STIK TRGOVINA SONY ACS NASPROTI KINA ŠIŠKE

Link to comment

Lizard squad je ddosal oboje......se dober da destiny single player rabi bit online.....

BlackBerry Passport z uporabo TapaToka

Bullshit_detector4_zps923951f6.gif

FOLK NE VE KVA KOK JE TO DBEST K PRIDM U ŠTRCUNO SONY ACS KUPM NOV TV, NOV DVD , PLEJSTEJŠN 2, VSE KAR HOČM ŠE TAMAU PSP NOV FOTOAPARAT K NARDI KLIK KLIK ČE OSTANE NEKI FLIK KUPM ŠE MEMORI STIK TRGOVINA SONY ACS NASPROTI KINA ŠIŠKE

Link to comment
  • vrhovni

Kot kompenzacija za nedelujoč PSN v času božiča čakajo uporabnike PSN zastonj igre za PS3/PS4 oz. PS Vito.

Sony will be offering two free games from an unspecified list for Playstation 4, Playstation 3 or Playstation Vita titles to PlayStation Network members as part of its apology for the Playstation Network Outage over the Christmas Period. In addition Playstation Plus members will receive a small credit to their Playstation Plus accounts plus free access to its premium service Music Unlimited for a month. Non PlayStation Plus members will receive a months trial to Playstation Plus and Music Unlimited.

EDIT: Zadeva očitno ne drži. Vsaj za1x. Mi je žal ampak se mi je zdelo malce čudno ker omembe vredne strani 0 niso poročale o tem.

Urejano od japanboy
Dodan edit.

10573384652.png

Link to comment

Hec, ker tole ne bo dobilo epiloga, Sony postaja sinonim za shit fest, lahko talajo igre kolikor želijo, pa uberejo povsem zgrešeno strategijo, da se uklonijo kot je bil umik filma iz kino dvoran, pa bo še slabše in še bolj bojo magnet za vse mogoče grupe, frakcije, države in vse, res so patetični, ampak važno je da bom dobil free game……..

Bullshit_detector4_zps923951f6.gif

FOLK NE VE KVA KOK JE TO DBEST K PRIDM U ŠTRCUNO SONY ACS KUPM NOV TV, NOV DVD , PLEJSTEJŠN 2, VSE KAR HOČM ŠE TAMAU PSP NOV FOTOAPARAT K NARDI KLIK KLIK ČE OSTANE NEKI FLIK KUPM ŠE MEMORI STIK TRGOVINA SONY ACS NASPROTI KINA ŠIŠKE

Link to comment

Ta PSN je daleč najbolj v kur*u service kar sem jih kadarkoli videl, dela ponavadi obupno počasi (tudi na optiki), da ne omenim kolikokrat je down, iz partyjev meče kr na random včasih, te dni večinoma NE DELA, oz dela, pa čez minutko spet ne dela, sma pri kolegu ene parkrat prej probala, če se hočeš vpisat napiše da ne dela, če pa daš narobe password pa napiše takoj da ni pravilen...ja WTF?

Tisti ki so se pred oz okol 10h vpisali jim je šlo normalno zdaj popoldne pa spet baje jebe nekaj...žalost od žalosti. Ok razumem da nek service ne more delat kdaj pa kdaj oz nima niti 99% uptime-a pa da te pač ddosajo, ampak to je pa že smešno, plus če gledamo na delež prodanih konzol...kam pri hudiču pa pol investirajo dnar? Nabavit bolj sposobne strežnike, locirat bližje v evropo da nebo takih loading timeov itd itd...miljon stvari ki jih laik lahko predlaga...čeprav sem ljubitelj ps ma te stvari xbox miljonkrat boljše porihtane.

Sem vmes med pisanjem tega se probal vpisat pa ni šlo, pa je šlo, pa spet ni šlo, pa me je vpisalo pa ne morm dostopat do online iger ker piše da se naj vpišem na psn...več neveš kdo koga jebe v glavo :D. Na PCju se pa normalno logina tak da ni problem v moji povezavi (optika) oz v ISP.

Hvalabogu da skačema z mojo dost okol zdaj med temi prazniki, ker mislim da če bi bil doma bi bil pošteno razfu*an, ko čakaš da boš malo fraj pa da se lepo usedeš na kavč pa par urc zabiješ na ps....

mateiix.png
Link to comment

lej tudi ti ne moreš veliko narediti če ti nekdo vdre na strežnike preden se vse postavi na noge je tut potreben čas če je pa treba vse strežnike po celem svetu na novo na online dati pa verjetno tudi negre tako hitro jaz sem tudi slabe volje ker ne moreš online moraš pa počakati se pa spomnim da pri ps3 ni bilo toliko teh napadov lahko pa bi sony kaj naredil na tem področju da se izboljša varnost in da bo potrebno čim manj čakanja preden bo vse online

Link to comment
  • vrhovni

Da sedaj med prazniki ne dela je nekako logično, če pa jim strežnike overloadajo... tu se ne da kaj dosti narediti. Da pa se to dogaja izven teh napadov pa je druga stvar, posebej sedaj ko je zadeva na PS4 plačljiva.

Zadnja 2 meseca sta katasrofalna, ker so imeli redne izpade in ves čas nekaj šraufali na strežnikih. Pri teh zadevah je MS definitivno v prednosti.

+

Sporočila so porazna, ne glede če jih uporabljaš na PS4 ali v PS aplikaciji na mobitelu/tablici.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Tist o free igrah so buče trenutno, če bo kaj bo PS+ extension za trajanje downtima

EAjevi strežniki cepajo pod obremenitvijo

Veliko folka, ki jamra zaradi počasnih PSN povezav, bi moralo najprej pregledat nastavitve svojih ruterjev. Moj stari mi je bremzal PSN da se je kar kadilo, ko sem ga pa zamenjal za novejšo zadevo, pa naenkrat dolpotegi na PSNju letijo s 90% prepustnosti linije.

 

 

Link to comment
  • vrhovni

S tukaj je pobrano tole:

http://www.brashgames.co.uk/2014/12/26/sony-to-offer-free-games-and-services-for-psn-outage/

Tole pa spodaj v komentarjih:

Confirmation came from a third party publisher who was approached by Sony with a view to giving away one of their titles as part of the compensation offer.

Najnovejsa novica:
/>http://www.brashgames.co.uk/2014/12/27/sony-set-to-confirm-freebies-as-psn-in-back-online/

Urejano od japanboy

10573384652.png

Link to comment

Fishy je zato, ker samo ta stran to poroča. Smrdi po krepkem click-baitu

Drgač so pa ob 18:00 dol vrgli EU strežnike za PSN, očitno so sistemci začeli z nadgradnjo. Brez skrbi, so meli lepe skrajšane praznike

bo treba počakat na ponedeljek in na Sonyjevo obrazložitev glede vsega kar se dogaja od četrtka naprej.

Urejano od DrMiha

 

 

Link to comment

Kriva je ali rusija ali pa severna koreja to vam povem jast ki imam izkušnje! Severno Korejski ISDN isp spema vso severno amerko, to vam jas povem ker sem it profesionalno naučen!

BlackBerry Passport z uporabo TapaToka

Bullshit_detector4_zps923951f6.gif

FOLK NE VE KVA KOK JE TO DBEST K PRIDM U ŠTRCUNO SONY ACS KUPM NOV TV, NOV DVD , PLEJSTEJŠN 2, VSE KAR HOČM ŠE TAMAU PSP NOV FOTOAPARAT K NARDI KLIK KLIK ČE OSTANE NEKI FLIK KUPM ŠE MEMORI STIK TRGOVINA SONY ACS NASPROTI KINA ŠIŠKE

Link to comment

The video game industry has been experiencing high levels of traffic designed to disrupt connectivity and online gameplay. Multiple networks, including PSN, have been affected over the last 48 hours. PSN engineers are working hard to restore full network access and online gameplay as quickly as possible.

From time to time there may be disruptions in service due to surges in traffic, but our engineers will be working to restore service as quickly as possible.

If you received a PlayStation console over the holidays and have been unable to log onto the network, know that this problem is temporary and is not caused by your game console. We’ll continue to keep you posted on Twitter at @AskPlayStation and we’ll update this post once the problems subside.

Thanks again for your patience.

Istina

HMk3g5Q.jpg

Urejano od DrMiha

 

 

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.