Skoči na vsebino

XboxOne vs PS4 vs WiiU - Odprta "debata" za fanboye


Priporočene objave

Kakšne omejitve pa? Jaz nimam nekih večjih problemov. Mogoče 1x na 2 leti zamenjam IP, če je kakšna vsebina region locked in to je to.

To je že res, sam zakaj je to potrebno? Zakaj ne morejo tko nardit, da normalno downloadaš brez komplikacij? In pomoje bomo kmal špile kupoval samo še ala steam varianta in to bo na xboxu problem, če ne bodo nardil nič v tej smeri.

Milan2287.pngMilan2287.png

Link to comment
  • Odgovorov 1,1k
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

PS4 predstavitev je bila res ...ne vem kako naj se izrazim prikazali so kar nekaj stvari katere X360 že zdaj obvlada ....

PS4 predstavitev brez konzole ..to pa je pristop ... ker neke cifre in to je to .....

totalni nateg zgodovina se ponavlja ....Sony Sony

meni je bilo banalno ker neki na brzino brez glave in repa samo da so pred M$ in da je govora o PS4 kak je super mašina in močna uberkonzola

pa da vidimo kaj bo na E3 me prav zanima.... verjetno enako kot s PS3 se spomnimo še o bananapadu :) PS3 sukerji ....

glede SLO podpore me pa boli ku..c ne rabim slovenskega menija in XboxLive v SLO ...... kupim itak v AUT prvi dan izida XboxNext-720 ....... PS4 pa mogoče kupim dodatno ko bo za 100eurov...

Xbox

Link to comment
  • vrhovni

MS bo najverjetneje prvič pokazal nov Xbox na eventu meseca aprila.

Sony may have gotten the jump on Microsoft in announcing its next-generation console, but odds are the public will be introduced to the Xbox 360's successor well ahead of this year's E3.

...folks in Redmond are planning to hold a press event sometime in the month of April, two months ahead of the annual industry games show.

Vir: TheVerge

Torej še okoli 2 meseca, pa bodo zadeve veliko bolj jasne glede next-gen primerjave konzol. ;)

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
PS4 predstavitev je bila res ...ne vem kako naj se izrazim prikazali so kar nekaj stvari katere X360 že zdaj obvlada ....

PS4 predstavitev brez konzole ..to pa je pristop ... ker neke cifre in to je to .....

totalni nateg zgodovina se ponavlja ....Sony Sony

meni je bilo banalno ker neki na brzino brez glave in repa samo da so pred M$ in da je govora o PS4 kak je super mašina in močna uberkonzola

pa da vidimo kaj bo na E3 me prav zanima.... verjetno enako kot s PS3 se spomnimo še o bananapadu :) PS3 sukerji ....

glede SLO podpore me pa boli ku..c ne rabim slovenskega menija in XboxLive v SLO ...... kupim itak v AUT prvi dan izida XboxNext-720 ....... PS4 pa mogoče kupim dodatno ko bo za 100eurov...

have fun with halo 7 gears of war 5 with kinect 2.0 support!!!!! 0_0

Gapi x3.jpg

Link to comment

Gapi mislim, da v teh dveh igrah ti zabave res ne manjka, kinect si pa lahko zarinejo v grlo in ga počasi fafajo do onemoglosti.

Kar se pa tiče ps4 morajo najprej popravit ogabno grd logotip ps4 pol pa dalje. :)

Obliko in izgled gamepada so malo popravilo, ploskam... naglas da se otroci bojijo in bežijo pred mojim idiotskim obnašanjem.

Še zmer čakam kaj bo MičoSoft pokazu z novim xboxom, pol bom pa lahko kaj več povedu, pa kaj bom kupu če sploh kej bom.

Sicer napovedi niso neki rožnate, sam to je spet rekla pa kazala. Kar se pa tiče Slo podpore na konzolah se mi pa jebe, ampak res glih tok k za LaToyin mušl.

Link to comment

Jaz si bom sigurno nabavu novi Xbox razen ce bodo res nekaj hudo zajebali.... v kar pa dvomin :-)

ps4 bi pa nabavu za kak hud spil ala The Last Gurdian ce sploh pride kdaj ven ko pade cena za 1-2 letiGlede kinecta pa mam itak za moja otrok da igrata spile......saj bo itak prisoten pri novem xboxu in tudi ps4 bo imel slicno varijanto. Itak vse kopirjo od nitenda in M$..Ce je kdo sledil trač kake pol leta od Xbox720/Ps4 ve zakja Sony kopira in nateguje....sprva bilo govora da bo imel Ps4. 4gb gddr5 in xbox720 8 gb ddr3 rama......zdaj ima tudi ps4 8gb ramaNato da bo X imel kinekt prilozen vsaki konzoli..... In seveda tudi po novem bo imel Ps4 kamero zraven....in tako naprejPredstavijo Ps4 pad z touch funkcijo in to je zdaj neverjetno. ?..nitendo ima ze od 2007-8 z svojim ds to funkcijo. ?....enako so naredili pri Ps3 kontrolerju saix ko so na silo kopirali wi. in je totalno neuporabno v spilih....itd

Xbox

Link to comment
  • vrhovni
Ce je kdo sledil trač kake pol leta od Xbox720/Ps4 ve zakja Sony kopira in nateguje....sprva bilo govora da bo imel Ps4. 4gb gddr5 in xbox720 8 gb ddr3 rama......zdaj ima tudi ps4 8gb ramaNato da bo X imel kinekt prilozen vsaki konzoli..... In seveda tudi po novem bo imel Ps4 kamero zraven....in tako naprejPredstavijo Ps4 pad z touch funkcijo in to je zdaj neverjetno. ?

Kaj tebe slučajno boli da za manj denarja dobiš več v kompletu? Ker potem te ne razumem. :?

  • 8GB vs 4GB... zakaj pa ne, če jim znese? Kaj je tu slabega? Itak pa so na to odločitev vplivale pobegle informacije iz MS. Bolje imeti enako količino RAMa kot pa manj od konkurence.
  • Priložene kamere so samo + in to na obeh konzolah... veliko bolje kot pa da služijo na račun dodatne opreme. Razlika med kamerama pa je ogromna! Vsaka ima svoj namen.
  • Touch je trenutno "in", kaj si bodo pa z njim pametnega počeli, pa bomo morali počakat in videt. Če je tam ali ni, me zato ne boli...

@Luka24... logo... bravo... verjetno je to najpomembnejši del konzole... verjetno kar osnovni temelj vsake konzole ali samo od Sonya? :P

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pa ce je ze govora o kopiranju bi lahko rekli da je skatla skopirala built in WiFi, ki ga na zacetku ni bilo (na primer). A pri telefonih, racunalnikih... tudi vsi kopirajo med sabo ce dajo na trg naprave z istimi cipi itd...? M$ je torej ze v osnovi kopiral, ker na trgu konzol ni bil ravno med prvimi ali kaj? Mislim, kaksne smesne razloge najdete eni.

Sicer pa je danes bolj kot ne povsod storitev tista ki daje kupu elektronike dodano vrednost ne pa strojna oprema. In kot je ze marsikdo napisal, trenutno M$ na tem podrocju "pusi" na celi crti. Ce se res mislijo vsilit tale kinect povsod... Je bilo ze dovolj napisanega s strani lastnikov skatle. Pa da ne bo kdo rekel da imam kaj proti boxu, sem si ga tudi sam dolgo lastil, ampak sem kasneje menjal napravo in po prihodu PS+ pri Sonyu se mi lahko, ob upostevanju ostalih razlogov za menjavo, le smeji zaradi te poteze.

Da na hitro argumentiram moj prejsnji post ;)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Link to comment
Hmmm, M$ fan... ;)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

hmmmm haha ja verjetno bi se temu lahko to reklo , ko sprobas PS3 in vidis kako sranje je napram Xboxu pol si xbox fan ..a ne??

glede nove generacije pa naj se raje osredotocijo na spile in core gamerje ..... ne rabim konzole za gledanje filmov, brskanje po internetu, se vaziti na facebooku ...samo konzolo za spilat igre in robusten MP kot ga ima xbox live ...in to je to kar si zelim od Xbox720/PS4

Xbox

Link to comment
  • N7

okeeeeey. verjamem, da ste vsi dovolj pismeni pa razgledani, da niste falil oz. namerno ignoriral mojega komentarja, ane. sploh nekej fantov poznam pa ne bi zdej tle ropotal brez veze. dejte se pospravt v temico, ki je namenjena takim brezplodnim debatam. nahaja se:

TULE

hvala. tole temo bom pa meni na ljubo osebno očistil. hvala.

:)

ozi_SLO.png

Link to comment
  • vrhovni

MS je očitno sklenil nekakšno partnerstvo z EA. Nihče ne ve točno za kaj se gre. Špekulacije gredo vse od več časovno ekskluzivnih DLCjev (BF4 DLC od sedaj najprej na Xbox720 in šele na to na PS4?) pa vse do ekskluzivnih iger narejenih samo za nov xbox.

I'd say between now and E3, you're going to see a lot of stuff from us,... ..., "and we just choose, on our marketing cadence, as to when to start to announce stuff.

EA se PS4 konzoli ne bo odpovedal:

"At the end of the day, we're very excited about Sony's platform," Jorgensen added. "We think there's a huge opportunity."

Tako da verjetno v najboljšem primeru pridejo samo določene igre kot ekskluzive samo na nov xbox. Najverjetneje pa gre samo za časovne ekskluzive oz. časovno ekskluzivne DLCje.

Več bo znanega verjetno aprila, ko bo imel MS svojo konferenco. Mogoče pa presenetijo. :hyper:

Vir: Eurogamer

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pa EA bo v VSE igre tlačil mikrotransakcije

"We are building into all of our games the ability to pay for things along the way; to get to a higher level," Jorgensen declared, "And consumers are enjoying and embracing that way of business."

Da ne omenjam, da nameravajo ceno špilov dvignit na 69$ + mikrotransakcije = wallet rape

 

 

Link to comment
Gapi mislim, da v teh dveh igrah ti zabave res ne manjka, kinect si pa lahko zarinejo v grlo in ga počasi fafajo do onemoglosti.

Kar se pa tiče ps4 morajo najprej popravit ogabno grd logotip ps4 pol pa dalje. :)

Obliko in izgled gamepada so malo popravilo, ploskam... naglas da se otroci bojijo in bežijo pred mojim idiotskim obnašanjem.

Še zmer čakam kaj bo MičoSoft pokazu z novim xboxom, pol bom pa lahko kaj več povedu, pa kaj bom kupu če sploh kej bom.

Sicer napovedi niso neki rožnate, sam to je spet rekla pa kazala. Kar se pa tiče Slo podpore na konzolah se mi pa jebe, ampak res glih tok k za LaToyin mušl.

morda je logotip ogaben ampak najbolj prepoznaven logotip od vseh konzol. Tudi ime playstation je. Folk sploh v sloveniji ne pravi konzola... pri nas se reče playstation namest konzole. Pride kdo ko se ne spozna reče kaj za nek playstation maš ti tle. Kar se tiče prepoznavnosti vsaj v evropi ima PS ogromno prednost. Kupim kot rečeno ne še nič saj ne vidim nekaj posebnega gor. Tisti social shit me res ne zanima. Novi killzone pa izgleda še vedno slabše kot bf3 na pcju tko da... we'll see. Morda MS kaj preseneti. Zagotovo ne mislim zamenjat gearsov za neke povprečne igre. Edina igra na konzoli kjer rabiš skill :D. Definitivno izgleda dobro ampak iz perspektive PC gamerja me je osebno hardware mal razočaral.

Gapi x3.jpg

Link to comment
hmmmm haha ja verjetno bi se temu lahko to reklo , ko sprobas PS3 in vidis kako sranje je napram Xboxu pol si xbox fan ..a ne??

glede nove generacije pa naj se raje osredotocijo na spile in core gamerje ..... ne rabim konzole za gledanje filmov, brskanje po internetu, se vaziti na facebooku ...samo konzolo za spilat igre in robusten MP kot ga ima xbox live ...in to je to kar si zelim od Xbox720/PS4

Če se prav spomnim, si ti sprobal PS3 približno toliko, da si zagnal par demotov, če ni res me popravi, dokler nimaš vsaj 3 mesece resnega igranja za sabo ali preigrane vsaj tri, štiri ekskluzive na konkretni težavnostni stopnji pač ne moreš kritizirat, izkušnja na X360 brez, da bi plačal gold in samo poskusil demo Haloja in Gearsov je približno enko bedna ali pa še bolj. MP na obeh konzolah je podobno robusten, razlika je edino v messingerju oz. crossgame chatu, kar je več in edina bistvena razlika od PS3.

Na Xboxu narediš pogovor v skupini in ko zaženeš igro se le-ta ohrani in to je to! Na PS3 se pogovor prekine in se s soigralci lahko pogovarjaš in ustvarjaš skupino samo znotraj igre oz. izven (ok imaš crossgame text chat, samo to ni primerljivo). Robustnost MP je pa odvisna od razvijalca in ne konzole oz. na PS3 je igra, ki robustno podpira istočasno igranje 256 uporabnikov, naenkrat, na isti mapi, na Xboxu take igre ni...žal se je razblinila v poplavi CODov in BF-jev...

BTW Vita ima crossgame chat... v cca enem letu odkar jo imam sem bil v približno 0 partyjih in približno natančno 0 pogovorih... igre so zame nekaj podobnega kot branje knjig, ponavadi jih berem sam, doma in vsako pogovarjanje je motnja, socializacija na konzolah pa je podobna knjižnim klubom kjer potem vsi debatirajo kaj je pesnik/pisatelj hotel povedat...med branjem, no ne hodim v knjižne klube, pa vseeno berem knjige, igram igre in ne rabim partyjev sploh izven igre, nimam pa nič proti njim.

Sony namerava s PS4 še razširit to socializacijo tako, da bomo lahko gledali druge kako igrajo, če sem prav razumel bomo lahko tudi namesto drugih igrali in delili z drugimi kako igramo... zanimivo luštno fino ampak kaj ma to z igranjem. Kot bi gledal druge kako berejo knjige, bral namesto njih in z njimi delil misli o prebranem...

Saj mogoče je to moje razmišljanje asocilano, ampak za to imamo FB, KSi, Youtube... že trofeje in achievmenti so dokaj mimo, ker ti samo umetno podaljšujejo ukvarjanje z igrami, potem pa so še taki, ki znajo goljufati in goljufajo samo zato, da se jim pokaže več nekih točk, trofej ipd... da jih potem socialna skupnost časti kolk so dobri. IMO je MS z uvedbo achevmentov in kasneje Sony s trofejami spremenil smisel igranja... morda pa ga ga bo ta Share storitev povrnila, ko boš pač z lastnim posnetkom igranja pokazal kaj znaš in bodo ostali lahko spremljali in videli tvojo spretnost oz. nespretnost... tako, da je tudi nekaj dobrega v tem... le, da ne bomo potem več časa porabili za gledanje kot igranje ;)

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment

glede achivmentov in trofej .....glih to me motivira da obrnem spil na najtezji stopnji, poiscem vsak zaklad,..itd mi naredi igranje bolj zanimivo.. Drugace bi spil enkrat preigral na easy in bi bil to kdo bi se ukvarja in iskal skrite predmete v igrah brez achivmentov jaz sigurno ne :)

btw glede xbox vs PS pa tako....obrnil sem novi Tomb Raider na 99% manjka mi ena mina da bom koncal s 100% spil mi je bil fenomenale od zacetka pa do konc 10/10 moja ocen :)

in glede na to da so se zgledovali po Uncharted seriji sem si danes kupil Ps3 in Uncharted 2 tako da si lastim tudi PS3 hahah.

Ps3 sem si kupil samo zaradi Uncharted1,2,3 in Heavy Raine ....pa se Last of us zdaj negdaj je izid...

Moj ID je Samotar ....se mi vsaj zdi :) ce me kdo doda

Xbox

Link to comment
glede achivmentov in trofej .....glih to me motivira da obrnem spil na najtezji stopnji, poiscem vsak zaklad,..itd mi naredi igranje bolj zanimivo.. Drugace bi spil enkrat preigral na easy in bi bil to kdo bi se ukvarja in iskal skrite predmete v igrah brez achivmentov jaz sigurno ne :)

btw glede xbox vs PS pa tako....obrnil sem novi Tomb Raider na 99% manjka mi ena mina da bom koncal s 100% spil mi je bil fenomenale od zacetka pa do konc 10/10 moja ocen :)

in glede na to da so se zgledovali po Uncharted seriji sem si danes kupil Ps3 in Uncharted 2 tako da si lastim tudi PS3 hahah.

Ps3 sem si kupil samo zaradi Uncharted1,2,3 in Heavy Raine ....pa se Last of us zdaj negdaj je izid...

Moj ID je Samotar ....se mi vsaj zdi :) ce me kdo doda

Zdaj ko si si PS3 kupil, pa mi prodaj tvoj xbox za neko simbolično ceno, ker ga itak ne boš več igral.... :lol

miham.png
Link to comment
glede achivmentov in trofej .....glih to me motivira da obrnem spil na najtezji stopnji, poiscem vsak zaklad,..itd mi naredi igranje bolj zanimivo.. Drugace bi spil enkrat preigral na easy in bi bil to kdo bi se ukvarja in iskal skrite predmete v igrah brez achivmentov jaz sigurno ne :)

btw glede xbox vs PS pa tako....obrnil sem novi Tomb Raider na 99% manjka mi ena mina da bom koncal s 100% spil mi je bil fenomenale od zacetka pa do konc 10/10 moja ocen :)

in glede na to da so se zgledovali po Uncharted seriji sem si danes kupil Ps3 in Uncharted 2 tako da si lastim tudi PS3 hahah.

Ps3 sem si kupil samo zaradi Uncharted1,2,3 in Heavy Raine ....pa se Last of us zdaj negdaj je izid...

Moj ID je Samotar ....se mi vsaj zdi :) ce me kdo doda

Te bom dodal, se bojim, da se ti Bo zgodilo podobno kot Zurbumu, Lukatu in ostalim xboxsašem, pogrešal boš socializacijo in ostalo na kar si navajen... en nasvet ne primerjaj, ampak igraj igre zaradi katerih si kupil konzolo

BessieSABU.png

Link to comment
glede achivmentov in trofej .....glih to me motivira da obrnem spil na najtezji stopnji, poiscem vsak zaklad,..itd mi naredi igranje bolj zanimivo.. Drugace bi spil enkrat preigral na easy in bi bil to kdo bi se ukvarja in iskal skrite predmete v igrah brez achivmentov jaz sigurno ne :)

Jaz isto. Šele ko narediš 1000G igro lahko rečeš da si jo zares obrnil. Koliko dodatnih stvari se v igri odkrije zaradi achievementov. Na smeh mi gre ko folk reče da je obrnil igro, potem pa pogledam v njihov profil pa vidim 430G. Hahaha. Na easy skozi kampanijo yeah ......

XBL : C Denis SLO

PSN : C_Denis_SLO

 

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.