Skoči na vsebino

XboxOne vs PS4 vs WiiU - Odprta "debata" za fanboye


Priporočene objave

Koliko iger si pa obrnil za 1kG brez goljufanja, boostanja in pomoči skozihodov drugih igralcev? A to je uspeh, da dobiš npr. trofejo ker si igro zagnal še enkrat čez pol leta (Crysis 2: Dedication - Play online 6 months after your first time), večina iger ima vsaj polovico trofej vezanih na prisilno igranja samo zato, da dobiš trofejo oz. achievement, sorry ampak to zbija zdovoljstvo pri igranju in te sili da igraš nekaj, ne ker je dobro, ampak zato, da boš imel 1000G/Platino!

Marsikatero igro igram na najtežji stopnji, pa ne zato, da dobim značko ampak, ker mi je to izziv in zabava...nisem gledal ampak sem skoraj 100% , da nimam nobene igre narejene na 1000G oz. na Platinum Trofeji, raje preigram kako igro več kot pa nabiram 1000killov z vsakim orožjem posebej... saj nekatere trofeje, ki jih dobiš so OK ampak zbirateljske in nabiralniške pa definitivno ne, sploh če rabiš goljufijo ali vodiča, da jih dobiš!

Evo sem šel gledat pri Resistance 3 imam največ trofej oz. mi najmanj manka za platino, manjkajo mi gluposti kot npr:

Access Denied

Absorb 1000 damage with Auger Shields

Corpse Wagon

Detonate fallen Leeches to kill 25 enemies

Juggler

Simultaneously burn, freeze and poison 4 separate enemies

...

Ker si nisem vzel časa nimam platine in nekdo mi bo rekel. da igre nisem obrnil, kr neki. :no_no: BTW samo z gregorjem sva šla co-op skozi ene 2x in res celo lovila trofeje oz. on je bolj hunter jaz pa rad pomagam in pristavim zraven svoj lonček, pač, če že zakaj pa ne :thumbsup:

Me prav zanima, če bo Samotar štartal na U2 Platino...Trophy Difficulty: 4/10 dost simpl, če se ti da igrat po vodičih.

EDIT:

Evo na Xboxu sem 100% naredil The Walking Dead samo je le 500G :D

Pri ME2 mi jih pa tudi manjka ene par zbirateljskih, v glavnem a zdaj moram to nardit (Shoot and kill 20 enemies while they're knocked back by a punch...), da bom lahko rekel, da sm končal špil? :headscratch:

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment
  • Odgovorov 1,1k
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Koliko iger si pa obrnil za 1kG brez goljufanja, boostanja in pomoči skozihodov drugih igralcev?
Nič ni prepovedano, razen goljufanja, katerega ne prakticiram. Zakaj bi pa moral naredit 1000G brez pomoči? Vsak si lahko pomaga kot želi. Youtube je na voljo.

A to je uspeh, da dobiš npr. trofejo ker si igro zagnal še enkrat čez pol leta (Crysis 2: Dedication - Play online 6 months after your first time),
Ja zame kot zbiratelja iger je, ker pomeni da sem igro obdržal pri sebi in je nisem prodal naprej.

večina iger ima vsaj polovico trofej vezanih na prisilno igranja samo zato, da dobiš trofejo oz. achievement, sorry ampak to zbija zdovoljstvo pri igranju in te sili da igraš nekaj, ne ker je dobro, ampak zato, da boš imel 1000G/Platino!
Si ne predstavljam igre brez trofej/ach. Ravno to me spodbuja pri igranju, da zraven užitka še nekaj "dobiš". Jaz kupim 5-6 iger na leto in te gledam da končam 100%, če je možno. Ko dobim igro ponavadi igram skozi tisto dokler je ne končam 1000G. Sem pač zbirčen in ne igram vse živo. Tako se lahko vsaki igri bolj posvetim in imam več časa za achievemente.

.. saj nekatere trofeje, ki jih dobiš so OK ampak zbirateljske in nabiralniške pa definitivno ne, sploh če rabiš goljufijo ali vodiča, da jih dobiš!
Kako je lep užitek ko imaš na koncu 100% collectibles, po tem ko si kar nekaj časa vložil v iskanje. Pa tudi z vodičem je jeba, da ne bo kdo mislil da je enostavno. Tisti ki ima Alan Wake 100% ve o čem govorim.

Ker si nisem vzel časa nimam platine in nekdo mi bo rekel. da igre nisem obrnil, kr neki. :no_no:
Govoril sem o folku ki ima 420G in se hvali da je igro obrnil. Če ti manjka par trofejev je ok.

Pri ME2 mi jih pa tudi manjka ene par zbirateljskih, v glavnem a zdaj moram to nardit (Shoot and kill 20 enemies while they're knocked back by a punch...), da bom lahko rekel, da sm končal špil? :headscratch:

Špil si seveda končal, ne pa 100% trophies.

XBL : C Denis SLO

PSN : C_Denis_SLO

 

Link to comment

lol... Za ene je pač to kul ja sam eni achievementi so bolani in ko moreš it na youtube iskat ali s frendi boostat to zame ni več veselje ampak mi bolj deluje kot dolžnost. Wau kolko več narediš v igri če premagaš 5 nasprotnikov zaporedoma z določenim weaponom. Res... epsko. Kill 10 enemis while masturbating with your other hand...to zame pokvari igro. Navadno gre tak folk hitro skozi igro, skipa te cutscene in si pred tem že pogleda kaki so achivementi in si hkrati spoila. Zame je to še manj kot pa da igro končaš na easy. Tisti vsaj gledajo cutscene. Poznam polno folka ki ima več iger completanih, pa pojma nimajo kaj se je dejansko v igri dogajalo in niso imeli na tist karakter kakršnokoli čustveno navezo. Razumem končanje kakšnih collectables, skritih levelov, easter eggov ampak achivementi navadno ne dodajo popolnoma nič k igri.

Gapi x3.jpg

Link to comment

razumem folk ki konča določeno igro in jim je zelo všeč in gre achivemente delat ker pač želi še malo igrat in se ne dolgočasit. Ampak folk ki vsako drugo igro konča z vsemi achivementi in gleda že v naprej kakšni bojo v DLCju,... tak folk zame ni dovolj zrel da bi se lahko navezal na karakterja in dejanko užival v zgodbi tako kot je bila igra prvotno tudi namenjena. Js imam v Skate 3 npr samo 635. Ampak kolkr sm pa js to igro preigral pa nobene druge nisem. Enostavno užival sem v iskanju določenih gapov in sekcij mesta kjer sm izvajal trike čim bolj realno.

Gapi x3.jpg

Link to comment
Zdaj ko si si PS3 kupil, pa mi prodaj tvoj xbox za neko simbolično ceno, ker ga itak ne boš več igral.... :lol

hah hah haha tu se pa krepko motiš mam 2 xboxa pa ne bom nobenega prodal, prej prodam PS3 sam želim preigrat Uncharted 1,2,3 in Heavy Rain tako da za kaki mesec je naprodaj PS3 verjetno :)

Zdaj sem se malo igračkal z PS3 in špilam Uncharted 2 ..špil vredu, zanimiv in duhovit... kontrole in PS3 kontroler pa porazno napram Xbox360 kontrolerju.

Sem že gledal kako bi se dalo igrat z xbox kontrolerjem na PS3.... gobici in zadnje tipke so totalno zgrešene sem se nekak že navadil ampak xbox pad boljše leži v roki in je bolj natančen ...

Kot druga zadeva katera me moti na PS3 je pa store in demo špili konkretno Journy potegnil demo ok...pol sem demo moral inštalirat (to na xboxu ni treba če še kdo ne ve) ok.... nato sem zagnal špil in se veselil te mojstrovine in ..... ni zvoka :( .... ok grem pogledat nastavitve vse odklukam kaj je možno začenem špil in ..... spet ni zvoka in to probal 3x na to sem obupal in šel nazaj Uncharted špilat :( ( enake težave z Heavy Rain demom ) wtf

Zame kot xbox ..fanboya :) je to nespremenljivo .. od kar imam xbox iz leta 2005 se mi to še nikoli ni zgodilo, da bi bil špil brez zvoka

Glede Stora pa se moram mal pogledat ampak je nekak izgubljeno vse skupaj oz. s težavo najdeš kar iščeš.

Prednost je Plus se strinjam sam mi naj to nekdo obrazloži , če je špil zastonj mesec dni in si ga potegneš dola ga lahko igraš tako dolgo kot imaš plačan PLUS ??? naprimer 3 mesece nato pa več ne moreš špilat ??

Na kratko trenutno zame Xbox na prvem mestu in šiša PS3 v veliko stvareh....

nova generacija pa bomo videli samo upam za obe konzoli, da bodo USED GAMES in brez DRM oz. da mora konzola zmeraj biti povezana na internet

ker če bodo to uvedli bo pa jeba razen če bodo novi špili 20-30€ namesto 50-60€. :)

PS3 še zmeraj SUXX :) kot konzola hahah moral sem ;)

Xbox

Link to comment

Jah meni se v vsem tem času ni nikoli zgodilo, da bi bil brez zvoka, morda imaš pa kaj narobe nastavljeno, PS3 podpira veliko različnih formatov zvoka (več kot X360) in če si kaj preveč obkljukal, je možno, da tega tvoje naprave ne znajo dekodirati (enako težavo si imel že pred leti, če sem si prav zapomnil v killzone demu), res pa je da ne igram demotov, če že potem so to bete, ja to z inštalacijami je na PS3 podobno kot na PC-ju, vzrok je imo v velikosti...ME3 npr. je 14GB fuuuu in vlečeš kompresirano, na Xboxu pa je to po moje ISO cca največ 7.95GB ali pa že med vlečenje zadevo razparkirava... oz. dela install, na ekranu ti pa piše dowloading, če bi štopal DL iste igre bi dobil približno kakšna je resnična razlika DL na X-u in DL+install na PS3 :D

Glede kontrolerjev in kontrol je pa stvar navade, meni je vedno problem se navadit nazaj na xboxovega pa kontra tudi včasih... odvisno koliko časa igram samo na eni konzoli...

Pri plusu je tako, da plačaš storitev (shranjevanje v oblak), najem iger, ki so v trenutni ponudbi in bonus kupovanje iger s popustom.

Ko ti poteče, se ti storitev shranjevanje v oblak zaklenje in podatki ostanjo shranjeni še 3mesece (se mizdi), če ne obnoviš se izbrišejo,

Free (najete) igre, ki si jih potegnil iz PSN so ti na voljo dokler imaš naročnino, po npr. 3 mesecih, ko ti poteče jih ne moreš več igrati, če obnoviš naročnino ali se odločiš za nakup (brez plusa) se ponovno aktivirajo. Iger, ki so bile na voljo pa jih nisi potegnil, po izteku ponudbe ne moreš več dobiti zastonj (če jih želiš imeti na voljo kasneje po iteku ponudbe, je dovolj, da jih daš na download in nato prenos prekineš).

Igre kupljene s PS+ popustom ostanejo v tvoji lasti in jih lahko igraš tudi po izteku, enako velja tudi še za nekatere ki so free, PSOne...

Ta teden je v PS+ poleg ostalih na voljo npr. ME3. plačaš 3mesece Plusa in si samo z eno igro že pokrit, seveda če je ne želiš imeti na polici in v trajni lasti, koliko iger pa po treh letih ponovno igramo, tako, da to ne igra neke vloge, da je v primeru nepodaljšanja ne moreš več igrat!? ;)

Problem Plusa je, da imaš lahko naenkrat več iger kot jih uspeš igrat, še posebej, če kupiš še kakšno za povrhu...

BessieSABU.png

Link to comment

Ja glede Plusa je vredu zadeva in upam da si bo M$ končno zamislil enak sistem oz. vključijo za gold uporabnike ki plačujemo naročnino.

Če sem te prav razumel ko mi npr. Plus poteče ne morem igrat določenega špila katerega sem dobil v tistem času ko sem imel Plus tudi offlein ne ??? oz. imaš na PS3 disku samo ne moreš dostopat in igrat te igre !!???

Glede zvoka pa ne vem kaj mi hasne opciija 6-7 vrst zvoka če moram pol vsako probat :( ki mo bi delala.

Jaz imam ps3 povezan prek optičnega kabla na PX5 Turtle Beach nastavljen zvok DD5.1 pa ne dela mater mu ... sem odkljukla tudi ostale pa ne dela ...

Sem si probal tudi potegniti Jetpac Joraid ki je kao FREE in ga ne morem potegnit mi javi neki error in neke številke ??? Zakaj ?

Xbox

Link to comment

Na Free igro v Plusu glej kot na najem, po poteku najema ti ob zagonu javi, da zaradi poteka veljavnosti naročnine, najemnine vsebina ni dostopna...tako nekako. Če na PSN igri pritisneš trikotnik in izbereš info, ti napiše, kdo je lastnik, in veljavnost, torej tudi, če si off line ima igra časovni pečat do kdaj bo laufala, pod account imaš nekje napisane tudi naročnine na plus in ostale zadeve, nisem pa še nikoli poskusil zavrteti sistemski čas nazaj, ampak po moje imajo to dobro narejeno, tako, da si s tem verjetno ne moreš pomagat.

za PX5 ček dis: Audio input: Optical TOSLINK digital audio input compatibile with 48kHz digital audio stream konzola ti vse kar obljukaš pošlje na out, problem je če ti naprava zunaj tega ne zna predvajati, ne nastavljaj na Linear PCM 2 Ch. 88,2 kHz ali Linear PCM 2 Ch. 176,4 kHz znaš imeti probleme, vklopi multichanell, v tem primeru ti pošlje zvok na vse izhode, stereo, HDMI in optiko, le da ne boš imel 7.1 več o opcijah tukaj

Za Jetpack Joradi ne vem, povej kodo pa poguglamo, imaš dve verziji Vita in PS3... kje si odprl account, SLO, UK... aja pa zaradi higiene, raje težave s PS3 rešujmo v za to namenjeni temi. PS3 TEŽAVE SW, PSN + PSN STORE (FAQ, regi,stracije, nakup) in PS3 TEŽAVE HW, NASVETI (mrtev, ni slike, nekaj ne štima) aja pa Sony bi lahko dal kak sponzorski dodatek za KSi, k se tolk trudmo :D

Edit:

Še tole, če boš kupoval dodatke za U2 preveri katero verzijo igre imaš, UK ne bo delala z DLC-jem iz SLO PSN...takšne fore so sicer redke, ampak tukaj so jo naredili...

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment

PS4 is “incredible” says God of War team but there’s “still life in the PS3″

”I think the PS3′s a beast. I mean every time we go back to it, we find more power to squeeze out of it,” he said. “I’ve no doubt the games coming in the future will show that there’s still life in the PS3. Noting the upcoming releases slated for PS3, including The Last of Us and Beyond: Two Souls, Simon added: “It’s good to be a PS3 owner right now. Some of the best games to ever come out on PS3 are coming out right now”

BessieSABU.png

Link to comment

Mam pa UK account , za zvok bom pa mal pogooglal pa da vidim v čem je problem.

za JJ error kodo se mi pa ni dalo iti na net gledat drugače sem pa videl da sta 2 verziji in sem imel ta pravo za PS3 :)

Najboljši Uncharted del je ..... 1..2...ali..3 ?? in koliko vem niso povezani deli med sabo ?

btw zdaj je tudi kao uradno da PS3 digitalni nakupi niso prenosljivi na PS4 - bo kao sistem zase ??

Xbox

Link to comment

Men je bila najbolj všeč U2, nasplošno pa nisem velik ljubitelj tretjeosebnih iger... oz. od tretjeosebnih mi je najljubši SOCOM in pa Batman..., ampak moj okus je itak čuden.

Na X360 mi je npr. Metro, pa Alan Wake od GOW in Halo sem pa preveč pričakoval, čeprav sta tematsko in tudi po mojem okusu, vesolci pa to ;)...

Na PS3 se ti po moje splača preigrat vse najbolje ocenejne franšize, spet moj okus ti pa priporoča Killzone, Resistance, Unchated, Swan, vse tri igre od That gamecompay, mogoče samo za občutek MAG, ki je verjetno zdaj že dokaj prazen ampak občutek igranja s 256igralci je fenomenalen, sploh če so vsaj približno usklajeni, verjetno je kaka demo...aja pa God of War itak pa še cel kup ampak vsaj smetano poberi :beer:pa ne preveč naenkrat, ker tudi po smetani ti rata lahko slabo :fever:

Z nakupom PS4 bom ob izzidu verjetno počakal, mi PS3 čisto zadošča, razen, če ne bo PS4 imel nekaj kar pač moraš imet...:drool: potem bom stal v vrsti prvi dan :beer:

BessieSABU.png

Link to comment

" I think microsoft has been playing coy on the subject for a reason, they're hiding the final specs, and i dont know whether to be excited or scared."

izjava leta hahah :) jaz pa bom lepo počakal kaki mesec dni po izidu oziroma do uradne predstavitve Xbox-a kaj bodo predstavili, kot sem omenil... vedno na netu in onemogočeno igranje rabljenih iger... upam da ovržejo te govorice ..če ne bom kar naprej lepo se posvetil Xbox360 in mogoče še za en čas zadržo PS3 :)

Xbox

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...
  • vrhovni

Če bo MS res vpeljal always-on povezavo z internetom, potem bo naredil fail po celi liniji...

The rumors that Microsoft's next Xbox will require an "always-on" internet connection are gathering steam. The Verge has heard that Microsoft is indeed planning the connection requirement for its upcoming console, but this was based on information from last year; however, Kotaku's sources now say that the plan was still in place as recently as two weeks ago.

Torej je verjetno še vedno aktualna zadeva... :duh:

The next Xbox, codenamed Durango, reportedly won't be able to start software in offline mode, and will suspend a game or app after three minutes without connectivity. With last month's disastrous SimCity launch highlighting the potential issues faced when a game is unable to be played offline, the reaction to these latest rumors has been understandably negative.

SimCity in Diablo 3 sta tipična primera, ki sta failala po dolgem in širokem zaradi obvezne povezave z internetom. Aja, pa ne pozabit Ubisofta in njegova DRM zaščita pri Assassin's Creed 2... za offline igranje si potreboval redno povezavo z internetom. :lol

post-803-144771026758_thumb.png

Sometimes a huricane comes by. I will not purchase a house.

One man who seems unconcerned, however, is Microsoft Studios creative director Adam Orth, who shared his thoughts with Twitter. "Sorry, I don't get the drama over having an "always on" console," he said, before adding a #dealwithit hashtag. "Every device now is 'always-on.' That's the world we live in." When pressed on the point, Orth compared the situation to buying a vacuum cleaner knowing the electricity in your house might go out, or using a mobile phone in an area with poor reception. He later made his Twitter account private, but the tweets were collated by NeoGAF users.

Se strinjam, da je dan danes vsaka naprava povezana v internet in zadeve se bodo samo še širile, ampak... problem je kako to zadevo implementirajo. Si predstavljaš da igraš igro in nato zaradi padca internetne povezave se igra preprosto prekine in ugasne? :no_no: Upam da imam napačno predstavo in zadevo do izida porihtajo tako kot mora biti.

Komentar na The Verge:

“Every device now is “always-on.” That’s the world we live in."

Fact Check: Mostly false. I can put my phone in airplane mode and still play games, run most apps.

post-803-144771026752_thumb.jpg

Zvišenost na višku...

Nekateri so si ga zaradi izjav že privoščili:

post-803-144771026762_thumb.jpg :lol

Še več Adam Orth zajebancij: KLIK

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Hja, Always on + določene hardversko implementirani zaščitni protokoli so ena od dokaj uspešnih variant v boju proti ravbarjem... zdej pa bo tale always on precej zabaven na kakšnih ruralnih območjih, kjer nam elektriko in net zlasti pozimi ven meče tolikokrat, da nima smisla štet :D

Bi se pa znal MS z rigoroznim implementiranjem tega lepo ustrelit v nogo. Sploh ko slišim, da bo X720 cenovno zelo blizu PS4....

 

 

Link to comment

Mali mehki se je odzval...

"We apologize for the inappropriate comments made by an employee on Twitter yesterday. This person is not a spokesperson for Microsoft, and his personal views do not reflect the customer centric approach we take to our products or how we would communicate directly with our loyal consumers. We are very sorry if this offended anyone, however we have not made any announcements about our product roadmap, and have no further comment on this matter."

BessieSABU.png

Link to comment
  • vrhovni

MS je očitno prestavil datum predstavitve "Nextbox-a". Trenutni datum predstavitve bi naj bil 21. maj (stari: 24. april).

Sources familiar with Microsoft's Xbox plans have revealed that the event will be at a small venue with a focus on providing the very first details on the next Xbox, codenamed Durango, and Microsoft's plans for Xbox in 2013.

:hyper:

Microsoft's next Xbox is expected to debut later this year, with a full unveiling at E3 in early June. Microsoft recently revealed that Xbox is part of the agenda for its Build conference in late June, where developers will likely learn about the company's next-generation plans.

With an Xbox event in late May, alongside E3 and Build in june, it's shaping up to be a busy summer for Xbox.

Microsoft has reminded employees that any communications about the next-generation Xbox must remain confidential, following Orth's comments.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.