Skoči na vsebino

XboxOne vs PS4 vs WiiU - Odprta "debata" za fanboye


Priporočene objave

Cena ni tako pomembna, kot to kaj bomo dobili zanjo, samo lepša grafika me ne prepriča v nakup...

lej kot sm že večkrat reku grafika ni tko pomembna. Ampak more bit dobra. Kajti če imajo naslednje konzole grafiko kot crysis 1 na pc ali bf3 lohk pričakujemo zadeve kot so to: Igrat assassin's creed/gta/saint's row in imeti možnost stopit v vsako hišo brez loudanja, igrati razne shooterje kjer so vsi listi, vsa drevesa, grmovja, animirana s svojimi animacijami in ne enostavno greš skozi njih ampak se premaknejo ko se jih dotakneš(crysis 1 na pcju je imel to, veliko boljši in pametni AI kar je zlo pomembno pri igrah kot so fifa in shooterji kjer so nasprotniki navadno mentalno zaostali,realne fizike kjer lohk uničiš vse kar vidiš, racing igre z realnimi crashi,...

skratka če ima konzola boljši procesor in grafično še ne pomeni da bo boljša samo grafika. Kontroler ni pomemben kar pc dokazuje že leta. Asimetric gameplay naj kar ostane pri nintendu saj ga noče noben hardcore gamer na tem planetu.

Gapi x3.jpg

Link to comment
  • Odgovorov 1,1k
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

drgač pa prosim ne govorit iz riti da lohk počakajo konzole še 2 leti. Xbox 360 je praktično mrtev. Nobenih novih exclusive iger in praktično nič zadnje 2 leti. PS3 se sicer trudi za exclusive ampak se vidi da so to bolj povprečne igre kot pa kakšen napredek(izjema the last of us).

Pejt igrat na PC kakšno igro ki je res drugačna od ps3 in xbox verzije in ne samo po grafiki(kot npr. bf3 na PC in bf2.5 na konzolah) in potem rec da ima še čas xbox in ps3. 2 leti nazaj bi mogle prit nove konzole...

Gapi x3.jpg

Link to comment

Nintendo ne spi...

Nintendo to launch unified console and handheld division by February 16th

Nintendo plans to merge its handheld and console gaming units into one division to create next generation hardware "that will turn heads," according to Nikkei. It's reporting that the gaming outfit is feeling the heat from tablet and smartphone gaming (and likely upstart outfits like Ouya, too) so is looking to speed up the development cycle and increase product interoperability. That's why it's allegedly bringing the brain power from all its divisions together to inaugurate the unified division by February 16th of this year -- transferring in 130 console and 150 handheld engineers, to start. Nikkei said it'll house the new team in a $340 million facility next to its Kyoto HQ that'll be completed by the end of the year, seeing it as "a hotbed of new ideas." All this comes on the heels of tepid launches of the Wii U console and Nintendo 3DS gamepad -- making a shakeup none too shocking, if true.

Update: We contacted Nintendo, who confirmed by email that the report is, indeed, accurate

Povezava

BessieSABU.png

Link to comment
  • vrhovni

lol, sprva sem vse to razumel kot izdelavo nove konzole, potem sem se pa spomnil, da je N imel že od začetka WiiU izida v planu družiti k obstoječi WiiU konzoli mobitele in svojo prenosno konzolo 3DS.

Čeprav ne vem kako lahko tako pozno začnejo komaj delati na tem...

Ampak če mislijo v roku 3 let izdati popolnoma novo konzolo, potem FU N! :kratos:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
Ena stran, polna špekulacij in napovedi o PS4.

Povezava

[ATTACH=CONFIG]2953[/ATTACH]

to se mi zdi pa da so kar mal spekulacije analistov ki ne igrajo PCja ker ne verjamem da bo katerakoli izmed konzol imela AMD procesor ker je trenutna generacija obupna. Da ne pozabim da je cena popolni bullshit. Že ps3 je imel obupen launch zarad cene zdj bi pa oni v recesiji dali še višjo lol kake budale so tile. Sram me je da taki službo dobijo.

Gapi x3.jpg

Link to comment
Konzoli bosta zastareli pred bosta sploh zunaj. Na koncu bo pa grafika na nivoju sedanjih pc-jev.

pač... to niti nima veze. Lej konzoli bosta itak zastareli v primerjavi s pcjem. Statistike novih konzol bodo tko kot 3 leta stari pcji ali pa rečmo 2. Ne rečem da je to slabo sam to ti pač pove da developerji izkoristijo 100% od GPU in CPU za konzolo in ne za pc ker ima pač vsak različen pc. Grafike in vse bo pod vsakim pogojem boljše.

Gapi x3.jpg

Link to comment

Že , sem pa pozabil napisat, ko bomo na konzolah uzrli takšno grafiko in glajenje robov, kot jo ima pc zdaj, bomo mi na pc dobili dosti lepše igre in bolj zahtevne igre in tako se krog zopet ponovi. Tudi če bo novi xbox sposoben takšne grafike kot jo ima bf3 na pc z vsem na ultra, ter 64 igralcev z spodobnim fps bo konzol se zmeraj na standartih 2011, čeprav bo morala preživeti naslednjih 10 let.

Čeprav po eni strani strani pozdravljam vedno več razvijalcev neodvisnih konzol. Zdaj imamo še Ouyo, potem nek usb konzolo projekt, nvidia shield , konzolo od valve, pa še nekaj od razerja.

Link to comment
Že , sem pa pozabil napisat, ko bomo na konzolah uzrli takšno grafiko in glajenje robov, kot jo ima pc zdaj, bomo mi na pc dobili dosti lepše igre in bolj zahtevne igre in tako se krog zopet ponovi. Tudi če bo novi xbox sposoben takšne grafike kot jo ima bf3 na pc z vsem na ultra, ter 64 igralcev z spodobnim fps bo konzol se zmeraj na standartih 2011, čeprav bo morala preživeti naslednjih 10 let.

Čeprav po eni strani strani pozdravljam vedno več razvijalcev neodvisnih konzol. Zdaj imamo še Ouyo, potem nek usb konzolo projekt, nvidia shield , konzolo od valve, pa še nekaj od razerja.

ne bo uspel kot je bf3 zdj na pc. Sploh zarad tega ker je online na konzolah obupen

Gapi x3.jpg

Link to comment

OS na Orbisu bo verjetno laufal na ločenem kosu pomnilnika, ki bo neodvisen od bazena 4GB GDDR5. Vita ma tak sistem

OS v Durangu pa bo verjetno požrl med 1-3 GB osrednjega pomnilnika, sploh če bo (in skor ziher bo) baziran na Win8.

Čeprav sem sam ujel tudi, da so tele cifre za dev kite in ne za retail enote :bunny:

 

 

Link to comment
OS na Orbisu bo verjetno laufal na ločenem kosu pomnilnika, ki bo neodvisen od bazena 4GB GDDR5. Vita ma tak sistem

OS v Durangu pa bo verjetno požrl med 1-3 GB osrednjega pomnilnika, sploh če bo (in skor ziher bo) baziran na Win8.

Čeprav sem sam ujel tudi, da so tele cifre za dev kite in ne za retail enote :bunny:

ne vem kaj jim bo 4GB VRAM... do zdaj ni še niti ene igre ki izkoristi več kot 2GB VRAM edina izjema je skyrim če imaš ogromno modov in lohk izkoristiš do 3GB.

Gapi x3.jpg

Link to comment

Here we go again...

VG247 has been told that PlayStation 4 has a 50% raw power advantage over Xbox 720, based on information out of CES.

Developer sources, speaking after meetings at CES, have told VG247 that the next PlayStation, codenamed Orbis, will have a run-capability of 1.84 teraflops. Conversely, the next Xbox, codenamed Durango, will be able to achieve 1.23 teraflops.

While PS4 will have greater grunt that 720, however, the Microsoft machine has significantly more RAM at 8Gb, we’ve been told. Our source said that 3Gb is reserved for the OS, apps and security, leaving 4-5Gb for games.

Orbis will have 4Gb of RAM, said our source, of which 1Gb will be reserved for for OS, security and apps, leaving some 3Gb for games.

Both machines will supposedly have have the ability to read 100Gb Blu-ray discs.

Durango is apparently based on the Radeon HD 8770 GPU.

PlayStation 4 has been previously rumoured to be built on AMD’s A10 APU.

It was recently claimed that the two machines are to be announced in late March. It’s widely assumed that both consoles will launch in November this year.

Povezave

BessieSABU.png

Link to comment

Saj v trenutni generaciji je PS3 CPU bistveno močneši od X360, vendar, pa ta večino prinese not z boljšim GPUjem...

The two CPU chips run at the same GHz speed, but the PS3's seven individual cores beat out the Xbox's three dual-threaded cores. And in terms of performance measured in gigaflops, the PS3 tops out at nearly three times that of the Xbox.

BessieSABU.png

Link to comment

lj nekaj ogromnega pričakovat je brez veze iskreno ker boste razočarani ker ne bo pač nekih uber grafik. Upam na tekoč dashboard na xboxu ker ta ima zaznavni čas 5s, mal boljše grafike, več online playerjev,...če sem iskren upam bolj kot ne samo za to na konzole ker bo potem posledično tudi PC dobivu boljše igre :D

Gapi x3.jpg

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.