Skoči na vsebino

Show and Tell oz. "poglejte, kaj je prišlo po pošti"


Priporočene objave

  • 5 tednov kasneje...
  • vrhovni

Je že bil nameščen zadnji FW update.

 

V bistvu si @Ozi že tukaj vse izjemno dobro povedal: 

 

 

Izjemno enostavni priklop. Samo vtakneš USB dongle v PS5, vklopiš slušalke in to je to. Je že vse povezano in že imaš zvok. Vedno ko vklopiš slušalke, je takoj sklenjena povezava s PS5.

 

PS5 Pulse 3D pričakovano nimajo za burek napram Penrose kar se tiče zvoka. Penrose ima z lahkoto bistveno, BISTVENO več detajlov in čistejši zvok. Zadnja 2-3 tedne sem precej igral Destiny 2 (60fps na novih konzolah 🤤). Takoj ko prideš v začetni menu, kjer se odvije Beyond light glasba, se slišijo v njej detajli, ki jih prej ni bilo.

Prvih 5 sekund na začetku glasbe mi vedno postavi kocine pokonci. 😁

Med samim igranjem enaka zgodba. Polno zvokov, ki jih prej na Pulse 3D enostavno sploh ni bilo za slišati, so sedaj tu prisotni.

Veliko sem igral Altars of sorrow v D2 in prisežem, da sem včeraj slučajno prvič slišal, da imajo ognjeni stolpiči/svetilke zvočni efekt, kadar si blizu njih. 😅

Kot da bi igral nadgrajeno verzijo igre v resnici pa je razlika le v slušalkah. Zvočni efekti so veliko bolj čistejši in detajlirani napram precej zamolklem (bass) zvoku pri Pulse 3D. Nekako tako, kot da bi prej ve čas imel čez ušesa potegnjen debel trak, ki je dušil zvok in si bi sedaj ta trak odstranil. Če je to kaj bolj smiselno. 😄 

Vmes sem parkrat za test tudi poizkusil ugasniti 3D zvok v PS5 nastavitvah in mi ni bilo všeč, kako izgubiš razsežnost okolice. 3D zvok vklopljen mi je veliko bolj všeč. Doda močnejši občutek pristnosti (kot da si dejansko v igri), ker te zvok "objame".

 

Poizkusil sem tudi Battlefield V, ki ima že tako odličen zvok. Zvok v igri sem imel nastavljen na 3D headphones. Conquest na mapi Wake island ima ogromno kemperov, ki se plazijo v grmovjih. No, sedaj jih dejansko lahko dobro slišiš, ko se plazijo. Žal pa jih je še vedno težko videti. 😅 Všečno, samo kemperje bo treba pospravit.

 

Na hitro sem potestiral tudi Spider-man: Miles Morales. Enaka zgodba. Bistveno več detajlov v zvokih. Edino kar mi ni bilo všeč, je glasba v igri. Je zelo hip-hopovska in se mi je zdelo, da ji manjka udarnosti pri bassu. Pulse 3D so tukaj bile bolj všečne zaradi močnejšega bassa. Se moram še malo poigrati s profili oz. izenačevalcem (EQ) na slušalkah.

 

Pogrešam pa že status baterije in indikator trenutno nastavljene glasnosti v PS5, ki sta bila prisotna pri PS5 Pulse 3D slušalkah. Ampak za to je kriv Sony, ki dovoli te bombončke samo zase (na svojih slušalkah). Predvsem baterija je uporabna, ker jo takoj vidiš v hitrem meniju na PS5.

 

Kar se tiče prekinjanja in wifi motenj, ki bi naj bile precej prisotne pri teh slušalkah napram konkurenci. Jaz sem včeraj igral brez težav in nisem imel nobenih pokanj ali "connected" opozoril. *3x s členkom prsta potapka po lesu* USB dongel od slušalk sem imel priklopljen v prednji PS5 USB port. Ker je vse delalo ok, sem se celo sprehodil do stranišča (cca 5m razdalje, vmes pa dvojna vrata oz. gips stene) in ponovno brez prekinitev. Nato sem šel v smeri za PS5 cca 10m proč, kjer sem za moment slišal čisto kratko prekinitev, ampak zvok je nato prišel nazaj. Nato sem naredil še zadnji test, ki je proč cca 15m in je vmes gips stena in komaj tedaj sem pričel slišati redne prekinitve. Ampak še vedno brez pokanja ali "connected" zvoka v slušalkah.

Tako da moj največji strah je bil odveč. Upam da tako tudi ostane.

Je pa Audeze že tudi potrdil, da delajo na tem, da izboljšajo povezavo.

 

Udobnost... Astro A50 gen 2 so definitivno udobnejše. Manj pritiskajo blazinice na ušesa. Kot drugo mi je pa bolj všeč občutek filc blazinic na koži, kot pa blazinice iz umetnega usnja. Sprva sem imel morda pomisleke, da bo mogoče kje težava z udobnostjo, ampak po 2h igranja sem izgubil občutek, da sploh nosim slušalke, kar je dober znak. Vseeno pa moram nabrati več ur uporabe, za boljšo oceno. Zaenkrat kaže dobro.

 

Če primerjam zvok z Astro A50 gen 2, težko kaj točno rečem, ker jih nisem uporabljal od izida PS5. Gen 2 priklopljene na PS5 preko USBja so bile obup (slabše kot Pulse 3D) in to kljub zadnji FW posodobitvi. Pač Astro jih je opustil za voljo gen 3 in 4.

Kolikor se pa spomnim zvoka, pa tako kot @Ozi, ne morem reči, da je Penrose oh in ah napram Astro A50. Glede detajlov v zvoku, bi rekel da Penrose zmorejo več, ampak definitivno A50 nikakor niso slabe slušalke. Imajo tudi par zadev, ki jih pogrešam:

  • Vedno pripravljen mikrofon z avtomatsko mute funkcijo ob dvigu. Res po moje daleč najbolj elegantna rešitev na tržišču!
  • Polnjenje s postavitvijo slušalk na postajo. Ponovno izjemno elegantna rešitev, napram priklapljanju in odklapljanju.
  • Stikalo za hitro preklapljanje med zvočnimi prednastavitvami. Penrose trenutno potrebuje app ali priklop na Win. Baje pride zadeva naknadno s kombinacijo gumbov.

Nekakšna mešanica med Astro in Penrose bi bila odlična zadeva!

 

Še slika, da se vidi kako ogabno zeleno barvo so izbrali za slušalke.

image.png

Ko bi bila vsaj v (temnejši) Xbox zeleni, idealno pa v črni.

 

In da še razložim zakaj sem vzel Penrose X slušalke... Le te namreč omogočajo neuradno multiplatform kompatibilnost (uradno temu ni tako). Razlika med Penrose in Penrose X je v USB donglu, ki ima stikalo in omogoča preklopa med Xbox in PC načinom delovanja. PC v tem primeru pomeni vse ostalo (PS4, PS5, Switch, PC, Mac,...). Je univerzalna izbira in deluje na praktično vseh platformah. Penrose verzija nima tega stikala na donglu in je zato kompatibilno z vsem, razen z Xboxom. Microsoft ima neke svoje zahteve glede kompatibilnosti z Xbox chatom in je potrebno posebno Xbox licenciranje, zato tudi Penrose X niso nikjer oglaševane kot kompatibilne s PS4, PS5, Switch,...

  • (po)hvala (+1) 1
  • za (+1) 2

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Ja, Astro ima vseeno kilometrino z gaming slušalkami in se mu pozna. Za Audeze pa so to komaj (če se ne motim) druge slušalke. Prve so bile Mobius, ki so v bistvu žična verzija od Penrose.

Problem je, da Astro še nima niti nič napovedano, kaj šele da bi bilo dobavljivo.

 

3D zvok dela normalno. Ni potreben kabel. Na PS5 je 3D zvok omogočen preko USBja ali pa preko 3.5mm priklopa na kontrolerju.

 

P.S.

tenor.gif

Urejano od matej1990
PS

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...
  • vrhovni

Fak! Samo folija čez. Poštar si zasluži medaljo trophy, pošiljatelj pa zgleda rad živi nevarno glede na drzno potezo.

 

Naj ti vredu služi!

 

Nalepka se kaj sliši v ventilatorju? 😄

BR pogon je res glasen?

Si že opazil stick drift na kontrolerju? 😛

Si že moral narediti database rebuild?

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.