Skoči na vsebino

Ekskluzivno:PlayStation 4


Bessie

Priporočene objave

  • vrhovni

Mene bolj čudi da niso že prej tega naredili. Experia Z2 je bila predstavljena že februarja 2014. Konec koncev gre samo za tale nosilec, vse ostalo pa mobiteli že imajo in je samo stvar programja.

Še bolje bi bilo, če bi zadevo razširili v PS app, ampak sanja svinja o koruzi. Remote play bodo verjetno obdržali samo za svoje izdelke. :eviltongue:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
Še bolje bi bilo, če bi zadevo razširili v PS app, ampak sanja svinja o koruzi. Remote play bodo verjetno obdržali samo za svoje izdelke. :eviltongue:

Seveda bodo obdržali. Zakaj bi oni promovirali dodatno funkcionalnost splošnemu androidu, če pa je ps4 ter remote play ter Gaikai streaming njihova tehnologija.

Sony si je zamislil za svoje mobitele remote play, Samsung je z partnerstvom z oculusom za svoje mobitele ponudil gear VR, MS ter njihov Smartglass je tudi samo na njihovih napravah..... Čeprav bi z tehničnega vidika lahko bilo to vse v eni super napravi, katera bi podpirala vse omenjene funkcije ter še kaj več.

Bilo bi super za consumerje - one device to rule them all. Samo to bi potrebovalo preveč kooperacije ter teamworka vseh omenjenih superbrands ter na koncu ne bi mogli potegnit toliko denarja z naše tech savy kulture.

Podoben razlog zakaj nimajo vsi "smartphoni" že 2 leti vgrajene vsaj 256 GB SSD z najnovejšimi multicore procesorji, več RAM, več več več bigger better faster stronger...(Podobna ideja kot je ponujal Ubuntu Edge)

Ker drugače spet ne bi toliko služili, če ne bi vsako leto izdali nov model kateri je malenkost zmoglivejši od prejšnjega ter ima nek nepomemben gimmick feature drugače pa ni omembe vrednega upgrade, a ga vseeno vsi pokupijo ker "stari model več ni tako aktualen" čeprav je skoraj identična kopija.

</rant over>

Link to comment
  • vrhovni
Seveda bodo obdržali. Zakaj bi oni promovirali dodatno funkcionalnost splošnemu androidu, če pa je ps4 ter remote play ter Gaikai streaming njihova tehnologija.

Hotel sem reči, da če bi hoteli, bi z lahkoto lahko razširili remote play tudi na druge android mobitele in tablice. Verjetno ni ovira hardware, ampak samo software. Sicer pa se ne bi čudil, če bodo na XDA pogruntali zadevo in izdali kakšen apk.

Se strinjam s tabo, dokler nimajo kaj od tega, jim to ni potrebno početi. Če bi jim drugi izdelovalci mobitelov plačali, bi sigurno zadevo razširili. Enkrat je že bila ideja s HTC-jem, ko je dobil PS certifikat ali nekaj takega, pa je potem vse skupaj padlo v vodo.

Sony si je zamislil za svoje mobitele remote play, Samsung je z partnerstvom z oculusom za svoje mobitele ponudil gear VR, MS ter njihov Smartglass je tudi samo na njihovih napravah.....

Nope, tako kot je že raveer rekel: Smartglass deluje tudi na iOS in Androidu. Pa bi prav tako lahko naredili Windows/Windows Phone only.

Čeprav bi z tehničnega vidika lahko bilo to vse v eni super napravi, katera bi podpirala vse omenjene funkcije ter še kaj več.

Bilo bi super za consumerje - one device to rule them all. Samo to bi potrebovalo preveč kooperacije ter teamworka vseh omenjenih superbrands ter na koncu ne bi mogli potegnit toliko denarja z naše tech savy kulture.

Ja, ena naprava za vse se sliši dobro, ampak verjemi da bi potem nastala katastrofa. Konkurenca mora biti, sicer bi za izdelke plačevali precej višje vsote in napredek bi močno stagniral.

Podoben razlog zakaj nimajo vsi "smartphoni" že 2 leti vgrajene vsaj 256 GB SSD z najnovejšimi multicore procesorji, več RAM, več več več bigger better faster stronger...(Podobna ideja kot je ponujal Ubuntu Edge)

Ker drugače spet ne bi toliko služili, če ne bi vsako leto izdali nov model kateri je malenkost zmoglivejši od prejšnjega ter ima nek nepomemben gimmick feature drugače pa ni omembe vrednega upgrade, a ga vseeno vsi pokupijo ker "stari model več ni tako aktualen" čeprav je skoraj identična kopija.

</rant over>

Takšen hardware nima smisla v mobitelih/tablicah, saj je software že sedaj ne dohaja ali pa komaj dohaja hardware. Tudi pri PC-jih je podobna zgodba.

Druga zadeva pa je, da bi ponovno moral ogromno plačati za takšne specifikacije.

Da pa vsako leto oz. sedaj že pogosteje izide nov mobitel in se le ta prodaja, je pa čista posledica kupcev, ki kupujejo vedno nov mobitel. Če bi se prodaja ustavila, bi izdelovalci izdajali mobitele na daljši rok. Je pa res da bi tudi napredek stagniral.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Vaio prenosniki so imeli/imajo remote play in remote control že na PS3... tako, da gre samo za vprašanje volje oz. želje Sonyja kje bo to mogoče.

Če ima kdo željo to preiskusit dobi program tukaj. Se mi zdi da sem pred leti tudi nekaj napisal o tem na KSi...

Evo iskalnik deluje tema o tem ;) ... zabavne slikce...tudi starega KSija :D ... Opera FTW!

[ATTACH=CONFIG]301[/ATTACH]

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment
Hotel sem reči, da če bi hoteli, bi z lahkoto lahko razširili remote play tudi na druge android mobitele in tablice. Verjetno ni ovira hardware, ampak samo software.

Saj ravno to sem tudi sam mislil. Oziroma sploh ni ovira tehnologija, temveč marketing ter volja.

Ja, ena naprava za vse se sliši dobro, ampak verjemi da bi potem nastala katastrofa. Konkurenca mora biti, sicer bi za izdelke plačevali precej višje vsote in napredek bi močno stagniral.

Vem, da zdrava konkurenca mora obstajati.

Ampak kot že prej omenjeno, vse te funkcionalnosti so čist stvar software/sodelovanja med firmami. Komot bi vsi android telefoni uporabljali remote play, ne le Sony Z3.

Pravtako baje Samsung Gear VR komunicira z Note 4 direkt preko kernela, tako da zaobide veliko layarjev ter je zato latency dosti boljši.

Za Smartglass pa se moram zaradi nepoznavanja ugrizniti v jezik :sweat:. Ampak point je vseeno isti.

Vse te funkcionalnosti bi lahko bile v eni napravi, ampak je spet prva blokada, da vsako podjetje svoje tira ter je sodelovanje v takem obsegu praktično nemogoče.

Druga zadeva pa je, da bi ponovno moral ogromno plačati za takšne specifikacije.

Da pa vsako leto oz. sedaj že pogosteje izide nov mobitel in se le ta prodaja, je pa čista posledica kupcev, ki kupujejo vedno nov mobitel. Če bi se prodaja ustavila, bi izdelovalci izdajali mobitele na daljši rok. Je pa res da bi tudi napredek stagniral.

Sicer je bilo več takih idej, mislim da je Ubuntu Edge najbolj poznan. Za isti cenovni rang ostalih top of the range modelov bi lahko dejansko vseboval vse najnovejše ter najboljše tehnologije.

Če jih že promovirajo kot najbolje kar trenutno tehnologija premore, naj dejansko stojijo za svojimi besedami, ter izdelek najboljši kar je možno.

Naprimer zakaj Xperia Z2 ter Z3 imata identični design, zaslon, RAM, GPU ter procesor? Z3 ima le majčkeno hitrejši clock speed, čeprav je novejša različica snapdragona na voljo. Skratka skoraj identični izdelek le ponovno zavit v novo folijo ter spet prodan po višji ceni, ker je "nov model". Edina razlika je Remote Play podpora.

Podobna situacije je naprimer pri Samsung Galaxy, kjer je med modelom le en gimmick razlike.

Na to sem ciljal z prejšnjim komentarjem.

Staro robo ponovno zavijejo ter prodajo kot novo (folk pa še nasede ter kupuje nov telefon vsakih nekaj mesecov)

Link to comment

Meni se tudi zdi da se sony s to potezo strela v nogo. Microsoft je pozrl eksluzivnost in udejanjil smartglass na ipadu in iphonu, ker je to pac najbolj prodajana mobilna platforma v usa, kjer ima znamka xbox konkreten status. Ce bi tumarili z vezanostjo na nokie, wablete in windows 8, ne bi blo kaj dosti iz tega. IMHO bi sony vec dobil, tako ugleda kot dinarjev, ce bi zadevo preprosto vgradil v playstation app, ker mocno dvomim da so dali not namenski hw, lahko pa da se motim. Pa cetudi je to mogoce samo z hwjem, je itak genericen wifi, ki ima morda dodan kak low latence kanal z hw h.264 odkodirnikom, kar pa bi tudi lahko ponudili trgu in sw izdali kot aplikacijo ali vkljucili v playstation app.

(:

Link to comment

meni se zdi v neki meri dobra poteza še vedno pa podpiram da bi bilo več eskluzivnega materiala za konzolo je pa tudi res kot je bartala omenil da vsak telefon ki izide ven ima že spremenjen hardware in bo zadevo tudi tam težje udejanjiti je pa res fino ker za vito bo še vedno dosti materiala in bi lahko tu še kaj izboljšali dodali in pa še za ps4 še vedno mi je ljubše igranje na konzoli kot pa telefonu

Link to comment
  • vrhovni

Only in Dubai!

post-803-144771064704_thumb.jpg

Jumbo Electronics is going to release a gold version of Xbox One and Playstation 4 consoles at GAMES14 which begins tomorrow. The rose gold cases which have been created by the Italian Jeweller Gatti will retail for AED 49,999 or approximately $13,600.

The consoles features a specially cut and craft gold case with etching for the Playstation and Xbox logos respectively as well as the Gatti branding.

post-803-144771064696_thumb.jpg

post-803-144771064699_thumb.jpg

post-803-144771064702_thumb.jpg

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Okej, sem dobil PS4 in sem zelo zadovoljen z njim. Imam pa en čuden problem pa me zanima, če se je pojavil tudi komu izmed vas. Ko grem v Settings -> PSN -> in nato v Account Information ali Link PS4 with other services se mi PS4 zatakne na "Please wait..." screenu. Od tu ne gre nikamor, pustil sem čakati več minut in ni bilo nič.

Po iskanju na internetu sem opazil da je imelo ta problem zelo veliko ljudi, ni pa nikjer nobene rešitve kaj bi lahko bil razlog za to.

Link to comment
  • vrhovni

Tudi jaz nisem zasledil nikjer konkretne rešitve na to težavo.

Probaj čisto ugasnit PS4 (ne v standby, ampak tako da led lučka na konzoli več ne sveti) in jo nato prižgati nazaj.

Nekateri so rekli da je težava v routerju. Probaj ga resetirat (izklopi na njem elektriko za 1min in jo nato priklopi nazaj).

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

:yuck:

Vse kar ima skupnega s PS4 je napis PS4, PS logo in HDMI priklop (:|), ostali dizajn pa je po moje čisto nenavdihnjen in mimo.

In še enkrat... HDMI priklop?!? :?

Sadly, the outlets are strictly decorative. "The HDMI ports have no real function, apart from looking cool,""They actually come with a custom Jordan HDMI cable that when attached, can act as a type of carry cord for walking around sneaker conventions or something!"

... :roll:

"Samo" $950! Aja, pa samo 10 parov bo na voljo. Pakirani pa bodo v custom škatli*.

*HDMI kabel priložen

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Od 8. oktobra (Driveclub izzid) dalje bosta na voljo še 2 nova bundla:

First up is the Glacier White PS4 bundle* with an RRP of €439.99. It includes the following:

  • DRIVECLUB
  • Glacier White PS4 Console
  • Glacier White Dualshock 4

*White Edition available in: Belgium, The Netherlands, Luxemburg, Czech, Hungary, Cyprus, UK, France, Germany, Greece, Israel, Portugal, Norway, Spain

post-803-144771067032_thumb.png

Secondly, is the PS4 Player Edition bundle** with an RRP of €499.99. It includes the following:

  • DRIVECLUB
  • Black PlayStation 4 Console
  • 2x DualShock 4
  • PlayStation Camera

**Player Edition available in: Belgium, The Netherlands, Luxemburg, Ireland, UK, Germany, Austria, Switzerland

post-803-144771067006_thumb.jpg

Če se je kdo zavzel... na slikah je vedno PS4 na stojalu, čeprav le to ni priloženo v bundlu.

In še to... tale drugi Player Edition bundle ima priložen dodatni kontroler, čeprav igra ne omogoča splitscreen-a.

Urejano od matej1990

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Saj Killzone Shadowfall tudi ne podpira split screena, ter je vseeno imel bundle z dvema kontrolejrema.

In to jim extremno zamerim, vsem "current gen" razvijalcom.

Vsi se fajtajo 1080p 60fps graphic whore war, ker je očitno grafika sveti gral nove generacije konzol. Med tem pa pozabljajo, da ljudje ne igramo iger SAMO ker look pretty, ampak radi tudi igramo skupaj aka couch coop. Kako naj prijateljem pokažem "the power of playstation" če ni ene frikkin' split screen igre? (Indies to the rescue!)

Capital bullshit

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.