Skoči na vsebino

Ekskluzivno:Zagrebški sejem , med drugim tudi retro gaming [PRESS]


bleki

Priporočene objave

Facebook je kdaj pa kdaj prav uporabna zadeva, po nesreči izveš za dogodke, ki te dejansko pritegnejo, da raziščeš še tisto malenkost več, katera ti manjka da se nisi navdušil takoj.
Prav tako je zelo močno oglaševalsko “orožje”. Vendar v tem primeru je bil zelo dobrodošel.
ccs-101-144776322976_thumb.jpg
Kdo bi si mislil, da se na balkanu lahko odvijajo igračarske konvencije kakor v ameriki, za časa naše prejšnje skupne države bi nas verjetno linčali, če bi samo pomislili na to.
No na srečo so se glede tega časi spremenili. Cel teden pričakovanja je bil neznosno dolg.
Iskreno povedano si verjetno nobeden od naše mini - ekskurzije ni točno predtavljal kaj naj bi se tam sicer dogajalo.Ideje so se seveda porajale čez vsa normalna pričakovanja.
Po prijetni uro in pol dolgi vožnji smo prispeli v Zagreb, ki je zadnje čase moja kar priljubljena destinacija , saj je organizacija zabavnih družbenih dogodkov doživela veliki preporod. Z ukinitvijo strogega režima na meji pa je tudi lažje skočiti v nekoč bratsko državo brez cmoka v grlu na meji.
Po prihodu v Zagreb ugotovimo, da je prostor lično organiziran, predvsem nas je presenetil zastonjski parkirni prostor, saj tega kot ljubljančani nismo vajeni , vsak obisk gospodarskega razstavišča z avtom seveda drago plačamo. Tako , da vsekakor bonus pike za gostoljubnost.
Prostor je tipično jugoslovansko sejmišče , se pravi je tudi orientacija zelo domača.
Nismo si mogli kaj, da nas pot nebi vodila v bljižni razstavitveni prostor, na naše veliko presenečenje so imeli v prvih vitrinah razstavljene mobitele , ja prav tiste z naše mladosti / otroštva , od reglje do nokie 5110. Vsekakor zanimivo za vsakega nostalgika.
ccs-101-144776322489_thumb.jpg

 

ccs-101-144776322501_thumb.jpg
Zaradi neučakanosti kaj nas potem šele čaka v hali 8 smo se hitro odpravili naprej.
Vsekakor je bilo za reklamo dobro poskrbljeno s transparenti, vrtel se je celo oglas na “big screen” lcdju. Za ceno vstopnine 30 kun (pribljižno 4e) si si zagotovil 3x vstop na prizorišče. Edina malenkost, ki bi jo spremenil bi bilo odprtje vrat na zadnjem delu , saj je bil naval ljudi prevelik za samo eno vstopno točko. Po vstopu nas je pričakala razmeroma velika hala, v kateri sta že na začetku “pozdravila” cosplayerja z assasin’s creeeda, obetavno!
Prva stojnica je bila namenjena spletni igri world of tanks, katera je bila na sejmu močno oglaševana, verjetno zaradi novega izida na Xboxu. Po kratkem obhodu smo se seveda zadržali na retro oddelku. Naslednje leto prinesemo vedro za lovljenje sline, ki se nam je cedila z ust.
Prvič v življenju sem lahko poskusil Vectrexa, revolucionarno konzolo z osemdesetih, ki je prva uporabljala vektorsko grafiko (od tukaj seveda tudi ime). Zanimivo je bilo opazovati ljudi pol mlajše od mene, ki so bili navdušeni nad atari 2600, nintendo nes zapperjem in ostalimi konzolami našega otroštva. Lahko bi pomislil, da jih nekaj tako starega sedaj ne bo zanimalo saj današnji čas, ko vsi mahamo z rokami pred kinecti ipd. te stvari naše preteklosti zgledajo zastarelo, vendar je prav to čar retro iger, ki pritegnejo (zato si pa zaslužijo ime klasiki).

ccs-101-144776322515_thumb.jpg

 


ccs-101-144776322508_thumb.jpg

ccs-101-144776322529_thumb.jpg

 

ccs-101-144776322542_thumb.jpg
"Šef” stojnice je ob prošnji za igro Combat za atari 2600 privlekel ven celo škatlo disket , med katerimi je bila seveda tudi ta klasika.
ccs-101-144776322556_thumb.jpg
Na splošno odnos do obiskovalcev je bil več kot odličen na celem sejmu. Nasproti mojega najljubšega oddelka, se je razprostirala “igralnica” namiznih iger, prav tako tudi prodaja teh s sejemskim 10% popustom. Za ceno 400 kun si si lahko kupil naprimer Battlestar galactico ali The walking dead. Mamljivo , vendar zaradi nepoznavanja dotičnih iger sem nakup raje preskočil.

 

ccs-101-144776322608_thumb.jpg
ccs-101-14477632262_thumb.jpg
ccs-101-144776322945_thumb.jpg
Največja stojnica v prostoru je bila seveda namenjena Rebootu , služila pa je tudi za “meeting” point cosplayerjev in njihovo garderobo.
ccs-101-144776322952_thumb.jpg
Velik poudarek je bil seveda na trenutno vročem Call of duty - Ghosts, kateri je zasedal kar dve konzole namenjene samo njemu.
Lokalno sceno so podpirali hrvaški razvijalci z igro Red solstice, za katero smo pri vstopu ob predložitvi ustopnice dobili promo vrečko z Alpha kodo.
Igra zgleda zanimivo , online co-op v stilu Alien swarm, vsekakor vredno ogleda.
Ena od stojnice je predstavljala lokalne grafične oblikovalce Machina.
Med dogodki vrednimi omembe je bilo tudi tekmovanje v League of Legends, katerega igralci so se potegovali med drugim tudi za priročne nagrade: majice in promo kode.
Ena od stvari, katero smo seveda pogrešili sta bili predstavitve playstation 4 in Xbox one. Vendar, kakor je verjetno vsem znano, je Microsoftu in Sonyu balkanski trg že od nekdaj tretje razreden, tako da nas to niti ni presenetilo.
Žal so bile predstavitvene igre večinoma starejšega datuma , pribljižno vsaj par mesecev.
ccs-101-144776322455_thumb.jpg
Po parih urah prvega dela sejma smo se odločili malo spočiti oči in napolniti želodce,
Ko smo prižgali avto in navigacijo nas je začudene odpeljal samo 3 ulice naprej do nakupovalnega centra v katerem je KFC - Kentucky fried chicken, se pravi še en bonus za geek navdušence nezdrave prehrane. KFC na dosegu nog!
Ura se je bližala že šesti, se pravi čas za cosplay, del katerega smo si lahko ogledali že med samim raziskovanjem stojnic.
ccs-101-144776322441_thumb.jpg
ccs-101-144776322654_thumb.jpg
Med cosplayerji so se znašli relativno posrečen devil may cry - Dante, ki je več kot samo prišel na oder, temveč tudi vsaj malo zapoziral, za razliko od ostalih predstavnikov.
Zelo prepričljiv je bil tudi Jedi knight in že prej omenjena Assasin’s creed impersonatorja.
Rahel minus gre le punci, ki je uporabljala Leelo z futurame, sicer roko na srce obstaja igra futurama za playstation 2 , vendar marsikdo ki spremlja risanke bi s težavo uganil namen tega kostuma, ki resnici na ljubo ni bil preveč posrečen.
Sicer so prednjačili kostumi Assasin’s creeda, vendar se je vmes znašla tudi obvezna Juliet Starling z igre Chainsaw lolliypop, z žago katera je bila za dvakrat večja od “igralke”.
ccs-101-144776322569_thumb.jpg
ccs-101-144776322583_thumb.jpg
ccs-101-144776322595_thumb.jpg
ccs-101-144776322641_thumb.jpg
ccs-101-144776322957_thumb.jpg
Po več urnem pohajkovanju po festivalskem prostoru smo bili zadosti utrujeni, da se nismo zadržali še na zadnjem Ubisoftovem giveawayu, temveč odšli v naše zaspano domovanje imenovano Ljubljana, kjer sonce posije gamerjem samo v igrah.

 

Še nekaj foroutrinkov:
ccs-101-144776322428_thumb.jpg
ccs-101-144776322661_thumb.jpg
ccs-101-144776322914_thumb.jpg
ccs-101-144776322925_thumb.jpg
ccs-101-144776322939_thumb.jpg


View full article

Link to comment

Ce se kermu neda iskat mal vec infota o dogodku, al pa ce si bo se kdo premislu in dejansko su pogledat zadevo :

post-3911-144771040578_thumb.png

pa se link do zagrebackega sajma

www.zv.hr/default.aspx?id=3370

dnevni razpored:

DAN 1 - četvrtak

10:30 Svečano otvorenje Reboot InfoGamera 2013

12:00 Veliki Reboot givaway

15:00 Ubisoft giveaway

17:00 Wargaming giveaway

18:00 IronWard – Red Solstice predstavljanje

DAN 2 - petak

10:30 Ubisoft giveaway

12:00 Machina game development škola – predstavljanje

15:00 Wargaming giveaway

17:00 Veliki Reboot giveaway

18:00 Gamepires – Gas Guzzlers predstavljanje

DAN 3 - subota

10:30 Veliki Reboot giveaway

12:00 Hrvatski game development – panel

(LGM, Cateia Games, Gampires, Ironward, MINPO)

15:00 Wargaming giveaway

17:00 Cosplay contest - finale

18:00 Little Green Men – Starpoint Gemini 2 predstavljanje

19:00 Ubisoft giveaway

DAN 4 - nedjelja

10:30 Ubisoft giveaway

12:00 Veliki Reboot giveaway

15:00 Wargaming giveaway

16:00 Machina game development škola – predstavljanje i giveaway

18:00 Wargaming – proglašenje dobitnika gaming laptopa u igranju WOWPa i WOTa

ulaz: 1 dan 20-30 Kn (kukr razumem ni skupnih vstopnic ( napr. za 3 ali 4 dni, ampak se vsak dan posebi placa na vhodu)

Link to comment

Evo se hitri review :

Facebook je kdaj prav uporabna zadeva, po nesreči zveš za dogodke, ki te dejansko pritegnejo da raziščeš še tisto malenkost več, katera ti manjka da se nisi navdušil takoj.

Prav tako je zelo močno oglaševalsko “orožje”. Vendar v tem primeru je bil zelo dobrodošel.

Kdo bi si mislil, da se na balkanu lahko odvijajo igračarske konvencije kakor v ameriki, za časa naše prejšnje skupne države bi nas verjetno linčali, če bi na to samo pomislili na to.

No na srečo so se glede tega časi spremenili. Cel teden pričakovanja je bil neznosno dolg.

Iskreno povedano si verjetno nobeden od naše mini - ekskurzije ni točno predtavljal kaj naj bi se tam sicer dogajalo.Ideje so se seveda porajale čez vsa normalna pričakovanja.

Po prijetni uro in pol dolgi vožnji smo prispeli v Zagreb, kateri je zadnje čase moja kar priljubljena destinacija , saj je organizacija zabavnih družbenih dogodkov doživela veliki preporod. Z ukinitvijo strogega režima na meji pa je tudi lažje skočiti v nekoč bratsko državo brez cmoka v grlu na meji.

Po prihodu v Zagreb ugotovimo, da je prostor lično organiziran , predvsem nas je presenetil zastonjski parkirni prostor, saj tega kot ljubljančani nismo vajeni , vsak obisk gospodarskega razstavišča z avtom seveda drago plačamo. Tako , da vsekakor bonus pike za gostoljubnost.

Prostor je tipično jugoslovansko sejmišče , se pravi je tudi orientacija zelo domača.

Nismo si mogli kaj, da nebi skočili še v bljižni razstavitveni prostor ,na naše veliko presenečenje so imeli v prvih vitrinah razstavljene mobitele , ja prav tiste z naše mladosti / otroštva , od reglje do nokie 5110. Vsekakor zanimivo za vsakega nostalgika.

Zaradi neučakanosti kaj nas potem šele čaka v hali 8 smo se hitro odpravili naprej.

Vsekakor je bilo za reklamo dobro poskrbljeno z transparenti, vrtel se je celo oglas na “big screen” lcdju. Za ceno ustopnine 30 kun (pribljižno 4e) si si zagotovil tri kraten vstop na prizorišče. Edina malenkost, ki bi jo spremenil bi bilo odprtje vrat na zadnjem delu , saj je bil naval ljudi prevelik za samo eno vstopno točko. Po vstopu nas je pričakala razmeroma velika hala, v kateri sta že na začetku “pozdravila” cosplayerja z assasin’s creeeda, obetavno!

Prva stojnica je bila namenjena spletni igri world of tanks, katera je bila na sejmu močno oglaševana ,verjetno zaradi novega izida na Xboxu. Po kratkem obhodu smo se seveda zadržali na retro oddelku. Naslednje leto prinesemo vedro za lovljenje sline, katera se nam je cedila z ust.

Prvič v življenju sem lahko poskusil Vectrexa, revolucionarno konzolo z osemdesetih, ki je prva uporabljala vektorsko grafiko (od tukaj seveda tudi ime). Zanimivo je bilo opazovati ljudi pol mlajše od mene, ki so bili navdušeni nad atari 2600, nintendo nes zapperjem in ostalimi konzolami našega otroštva. Lahko bi pomislil, da jih nekaj tako starega sedaj ne bo zanimalo saj današnji čas ko vsi mahamo z rokami pred kinecti ipd. te stvari naše preteklosti zgledajo zastarelo, vendar je prav to čar retro iger, katere pritegnejo (zato si zaslužijo ime klasiki).

“Šef” stojnice je ob prošnji za igro Combat za atari 2600 privlekel ven celo škatlo disket ,med katerimi je bila seveda tudi ta klasika. Na splošno odnos do obiskovalcev je bil več kot odličen na celem sejmu. Nasproti mojega najljubšega oddelka, se je razprostirala “igralnica” namiznih iger ,prav tako tudi prodaja teh z sejemskim 10% popustom. za ceno 400 kun si si lahko kupil naprimer Battlestar galactico ali The walking dead. Mamljivo , vendar zaradi nepoznavanja dotičnih iger sem nakup raje preskočil. Največja stojnica v prostoru je bila seveda namenjena Rebootu , služila pa je tudi za “meeting” point cosplayerjev in njihovo garderobo.

Velik povdarek je bil seveda na trenutno vročem Call of duty - Ghosts, kateri je zasedal kar dve konzole namenjene samo njemu.

Lokalno sceno so podpirali hrvaški razvijalci z igro Red solstice, za katero smo pri vstopu ob predložitvi ustopnice dobili promo vrečko z Alpha kodo.

Igra zgleda zanimivo , online co-op v stilu Alien swarm, vsekakor vredno ogleda.

Ena od stojnice je predstavljala lokalne grafične oblikovalce Machina.

Med dogodki vrednimi omembe je bilo tudi tekmovanje v League of Legends, katerega igralci so se potegovali med drugim tudi za priročne nagrade: majice in promo kode.

Ena od stvari, katero smo seveda pogrešili sta bile predstavitve playstation 4 in Xbox one. Vendar kakor je verjetno vsem znano Microsoftu in Sonyu je balkanski trg že od nekdaj tretje razreden, tako da to niti ni bilo presenetljivo.

Žal so bile predstavitvene igre večinoma starejšega datuma , pribljižno vsaj par mesecev.

Po parih urah prvega dela sejma smo se seveda odločili malo spočiti oči in napolniti želodce,

Ko smo prižgali avto in navigacijo nas je začudene odpeljal samo 3 ulice naprej do nakupovalnega centra v katerem je KFC - Kentucky fried chicken, se pravi še en bonus za geek navdušence nezdrave prehrane. KFC na dosegu nog! Ura se je bljižala šesti , se pravi čas za cosplay , del katerega smo si lahko seveda ogledali že med samim raziskovanjem stojnic.

Med cosplayerji so se znašli relativno posrečen devil may cry - Dante, ki je več kot samo prišel na oder temvel tudi vsaj malo zapoziral , za razliko od ostalih predstavnikov.

Zelo prepričljiv je bil tudi Jedi knight in že prej omenjena Assasin’s creed impersonatorja.

Rahel minus gre le punci, ki je uporabljala Leelo z futurame, sicer roko na srce obstaja igra futurama za playstation 2 , vendar marsikdo ki spremlja risanke bi s težavo uganil namen tega kostuma, ki resnici na ljubo ni bil preveč posrečen.

Sicer so prednjačili kostumi Assasin’s creeda, vendar se je vmes znašla tudi obvezna Juliet Starling z igre Chainsaw lolliypop, z žago katera je bila za dvakrat večja od “igralke”.

Po več urnem pohajkovanju po festivalskem prostoru smo bili zadosti utrujeno, da se nismo zadržali še na zadnjem giveawayu, katerega je organiziral Ubisoft, temveč odšli v naše zaspano domovanje imenovano Ljubljana, kjer sonce posije gamerjem samo v igrah.

post-4648-144771040928_thumb.jpg

post-4648-144771040779_thumb.jpg

post-4648-144771040788_thumb.jpg

post-4648-144771040796_thumb.jpg

post-4648-144771040805_thumb.jpg

post-4648-144771040845_thumb.jpg

post-4648-14477104087_thumb.jpg

post-4648-144771040904_thumb.jpg

post-4648-144771040916_thumb.jpg

Urejano od bleki
Link to comment

No lepo, vidim da vam je kar dogajalo.

Jaz sem imel občutek da sem več časa porabil za hojo od avtomobila do Hale 8, kot pa dejansko znotraj Hale. Pa sem parkiral na obrobju sejmišča. Zanimiva sta mi bila edino edino razstavna prostora z retro gaming konzolami in pa Gunnar glasses, katerih v živo nisem še nikjer videl. Ter turnir v igri League of Legends, ki jo tudi sam dosti preigravam.

Board games me ne vlečejo, prav tako ne World of Tanks/Airplanes. Sicer pa lepo organizirano tekmovanje za navdušence.

Samsungovih TVjev (tudi UHDTV) je dosti že v Big Bangu, PS3 konzole s tanovim COD in AC so pa tako že povsod razstavljene.

Pogrešal sem mogoče malo več gamerskega hardware-a in novosti na splošno. OK, prvič sem tudi videl ukrivljen LED zaslon. Drugače pa mi je vse skupaj delovalo zgolj kot LAN-party za omenjene igre.

Tanovi špili za PS3 so bili s popustom 449kn, kar je slabih 60 eur. Hrvaška je tukaj še dražja od nas.

Knjižni sejem, ki se je odvijal v dveh velikih halah in pa sejem inovacij sta bila tudi zaradi prostega vstopa nenormalno obljudena. Založniki so pripeljali na tone knjig in jih prodajali s sejemskim popustom. Ljudi se je trlo, stojnic z hrano in pijačo je pa vedno dovolj. In vi ste si lakoto šli tešit v KFC v oddaljeni Arena shoping center? A za vas hotdog z debrecinko ali fritule niso dovolj dobri lol?

Link to comment

2 KFCja sta v Zagrebu, en v Areni, drugi pa na kriziscu pri Velesajmu

Morm rect da je bla gmota folka ker je itak vsak mimoidoci su pogledat, kaj pa je unih 30Kn za vstop :) upam da naslednic mal bolj pretuhtajo kako bo potekal izstop in vstop

Men sta bila osebno retro koticek pa tabletop se najbol zanimiva :hyper:

Bleki zakaj nisi dal slike gor od "Bessie the photobomber" :D

Link to comment

Privacy pa to ;) evo dam jst

post-101-144771040937_thumb.jpg

Drugače pa Grega v družbi so take zadeve bistveno bolj zabavne, če bi bil sam bi verjetno tudi jaz naredil en obhod malo pogledal in se spokal dalje, tako smo pa malo retro špile probaval, malo predebatiral in malo vsak po svoje šli naokrog in je bilo fun!

Še ena dogodivščina ;)

Naslednja je že kmalu v sredo :D KSi ČajankaTM

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment

Jaaa, tisto za hrano je blo v hecu povedano. Debrecinke pa to...

Bessie sem tudi sam razmišljal ja, v družbi je boljš it na tak event. Bil sem z svojo drago, pa sma kr naredila nekaj obhodov. Ne rečem da je blo brezveze, daleč od tega, ampak če bi imel še koga da bi bolj in deep debatiral o na ogled ponujenem, potem bi se popoldne kaj hitro obrnilo. Sem računal na to da se bomo naključno našli, zato nisem nič klical. Bil sem od 4-6 popoldan na sejmišču.

Naslednjič me boste kr tukaj na Petrolu na Čatežu pobral, pa mamo potem še pol urce do sejma...

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.