Skoči na vsebino

PS4 PSN Store


matej1990

Priporočene objave

  • vrhovni

Tale cena je akcijska cena. Ravnokar poteka PES 2015 akcija na PS4. PES 2015 je že zunaj, torej to NI pre-order!

Najverjetneje gre tako kot je k3xXx napisal za še ne downloadano igro. V PS4 meniju se postavi na igro in nato klikni na options gumb na kontrolerju. Nato pa izberi info, kjer ti bo prikazalo koliko GB je že downloadanih.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Se je še downlovdalo ja.... =)

Čeprav sem gledal pred tem: Notifications: Pa je pisalo installed. Ko pa sem se postavil na igro kot si rekel pa dal options je še vedno downlovdalo.

Hvala vam :D

Aja pa še to:

-Store mi več krat na dan ne dela. To vrjetno ni moja krivda?T

-Live from PlayStation: Tu se vidi folk ko igra igre in se spakujejo. Je še za kaj drugaga koristno? Vrjetno se jim da pridruzit? Pogoj: Kamera? Uporablja kdo to?

Urejano od skrba81
Link to comment

Pozdravljeni, na vašem forumu sem na novo po dolgem času zato me PLS ne bashat.

Do zdaj sem bil nastnik xbox'a ampak je prišel čas za spremembo in to je PS4. Imam par vprašanj glede PS'a ker nimam skoraj nič pojma.

-kako delujeta PS network in PS Now

-načini plačila če si narediš slovenski account ali si vsi delate od katere druge države

- kako je z temi predplačniskimi karticami ki vidim da so samo v dolarih in funtih.

Hvala za pomoč :)

Link to comment
  • vrhovni

Yes, yes... welcome to the dark side!

PS: We have cookies (or not)! :cheerful:

-kako delujeta PS network in PS Now

Ne vem točno kaj misliš glede delovanja PS Network-a. Gre za podobno storitev, kot je Xbox Live. Pogovori, sporočila, DLC-ji, digitalne igre,... skratka Sony strežniki s storitvami. Deluje pa zadnje čase malo nestabilno.

PS Now je storitev, kjer na PS4, PS3, PS Vito, PS TV, TV,... streamaš igro in jo igraš. Igre ne kupiš, ampak si jo sposodiš. V EU bi naj PS Now prišel enkrat v 2015.

>http://youtu.be/t5003E3hsBE

-načini plačila če si narediš slovenski account ali si vsi delate od katere druge države

- kako je z temi predplačniskimi karticami ki vidim da so samo v dolarih in funtih.

Nekateri imajo SLO račun, drugi USA, spet nekateri UK.

Priporočam da se odločiš ali za SLO ali pa za USA. SLO je po moje najenostavnejši za uporabo, ker nimaš nobenih ovinkarjenj in vse 100% deluje. USA je sicer precej cenejši, ampak moraš kupovati prepaid kartice preko tujih spletnih trgovin (npr. Amazon, kjer ti pošljejo kodo instantno kar na mail in tako ne rabiš čakati in plačevati poštnine). Občasno se pojavljajo določene težave s kompatibilnostjo iger in DLCjev.

Tudi če imaš SLO račun, potrebuješ kreditno kartico (lahko tudi Visa Electron) za kupovanje iger, DLCjev,... ker ni SLO prepaid kartice. PS Plus naročnina je najcenejša v PS trgovini (se pa jo da kupiti dražje tudi v BigBangu).

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • Pred 2 meseci ...

Opozorilo za vse, ki imate debetne ali kreditne kartice pri Abanki. Od 26.5 prehajajo na nov sistem, kjer bo treba za vsak spletni nakup vpisat posebno sms kodo, drugače bo nakup blokiran. Sem klical na Abanko, kjer so me vezali na izdajo kartic in mi je neka precej osorna gospa zabrusila, da bo kodo treba vpisovat 'prek spleta tik po potrditvi nakupa'. Kako bo zadeva laufala na servisih ala Steam in PSN, mi ni znala povedat, saj je verjetno za zadevo prvič slišala.

 

 

Link to comment
  • Pred 3 meseci ...
Vprašanje. Bi mi bil kdo pripravljen nabavit PS+ kodo z ebaya, z nekaj malega provizije seveda :) ?

a si se kaj pozanimal v goblinu sam sem tam kartice nabavljal in ni bilo nikoli problemov http://www.goblin.si/playstation4-dodatna-oprema?zenid=5c3753e4bda2b7456ca823748ac41b1a imajo oboje seveda pa ne vem za kateri acount rabiš

Link to comment
  • vrhovni

Digitalni in fizični izvodi imajo vsak svoje prednosti in slabosti. Evo en dober povzetek:

As a recent owner of the PS4, I've decided that for this generation I will either buy all my games in digital or in physical discs. No half/half, it's one or the other for me. I decided to do a breakdown of which is better, and thought I should share it with you guys so perhaps it can help you decide which is better.

Digital Downloads (Pros):

  • You get to play new releases the moment it's available.
  • You have instant access to all your library without swapping discs.
  • You have access to all your library when using remote play.
  • You can take advantage of the PSN Store Sales / PS+ discounts, which are often pretty good.
  • No TAX in certain regions.
  • Doesn't take up space in your living room.
  • More incentive if you have a fast internet connection and (or) if you've upgraded to a 2TB hard drive.

Physical Games (Pros):

  • The ownership of a tangible media
  • You can sell it after
  • You can lend the disc to a friend or use it on other PS4's without having to login to your PSN account
  • Authenticity of the game ownership is tied to the disc itself.

Digital Downloads (Cons):

  • No tangible media. You're basically buying the rights to play the game similar to Steam.
  • Cannot download your game if PSN network is down. (Has happened)
  • You can't sell the game. It's forever tied to your PSN account.
  • You can't lend your game (Share Play doesn't count)
  • Risk of losing all your purchases if for any reason you get hacked/banned on PSN.
  • Need to re-download the whole game if you delete the installation.
  • Authenticity of the game ownership is tied to your PSN account.
  • Uses a lot of bandwidth.
  • No guarantee that Sony will host the games on their servers indefinitely.

Physical Games (Cons):

  • Have to swap the discs when you want to play a new game
  • Possibility of misplacing or scratching the disc
  • If you want to do remote play, you're restricted to the disc currently inserted in your PS4 only. You do not have access to the entire library as you cannot remotely swap discs.

Verdict: I personally concluded that if money isn't the concern, digital download is certainly more convenient for not having to swap discs and allowing the access of your entire library for remote play. However, if you are more concerned about making a financially conscious decision, it seems to make more sense to buy physical discs as you can sell it later on when you beat the game; esp if it's a single player campaign orientated game.

Another dynamic to factor in is that if you often bring your games to your friend's house to play on their PS4 or if you often lend your games, physical disc is also the preferred option.

So for myself, I've decided to go with physical discs as it's the better investment for your hard-earned money at a minor inconvenience of having to swap discs when I want to change the game. I will buy digital ONLY IF there's a really good PSN sale where the price is low enough to justify the purchase.

Še eno mnenje:

Single Players only = Physical

Multiplayer focused = Digital

Unless the single player game is on good sale on PSN (Shadow of Mordor as an example) I'll buy them physical. But for a game like Destiny, Battlefield, COD, ect... I go Digital.

Nothing better than getting invited to kill Crota while you are killing Zombies in Dying Light and not having to swap disks... It's like free-ballin.

Vse skupaj je skopirano iz velike Reddit teme na to debato: PS4 Buying Digital Download vs Physical Disc -The Complete Breakdown

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
Kakšno je vaše mnenje glede digitalnih kopij iger. Je bolje kupiti igro preko PSN ali fizični plošček. So kakšne prednosti digitalnih kopij (kakšni dodatki)?

Sam nisem nikoli poštudiral da bi si digitalno kupil...Ker pač ponavadi nikoli ne veš (razen če prej demo probaš) ali se ti bo igra toliko dopadla da jo boš imel za skoz...jaz osebno nisem tak...Ko igro preigram jo ponavadi zamenjam, kar pri digitalnih ne moreš...

Edina igra do zdaj, za katero sem se odločil da je NIKOLI! ne prodam oz. menjam je Bloodborne :) So pa mislim da tudi digitalne dražje ob izidu od fizičnih, če se ne motim :) Tako da jaz druge prednosti kot to, da jo lahko snameš z ps stora in si s tem prišparaš pot do trgovine, ter da lahko preklapljaš med igrami brez menjavanja bluray-ev, ne vidim!

Sicer pa vsakemu svoje :)

psn - kovsejr7

Link to comment
Kakšno je vaše mnenje glede digitalnih kopij iger. Je bolje kupiti igro preko PSN ali fizični plošček. So kakšne prednosti digitalnih kopij (kakšni dodatki)?

Jz osebno mam raj fizično ker mi je kul da vidm škatlce, nekak collection building, pa če te špil razočara ga lh prodaš. Tud če je špil cenej digitalno, je še zmer velka šansa da bom usen ploščk kupu. Drgač so pa lepo odgovoril za pluse pa minuse vidm

DarkKwaad.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.