Skoči na vsebino

PS4 PSN Store


matej1990

Priporočene objave

  • Pred 2 meseci ...
Opazil sem, da na goblinu prodajajo kartice za nakupovanje v UK in US trgovini. Se pravi to pomeni da se da lahko mi kupujemo tudi v US trgovini? (ker se mi zdi vsaj kolikor sem gledal, da so tam igre cenejše)

Ceneje te pride če kupiš psn kartico na amazon.com kjer stane 10$, rabiš pa kreditno kartico.

Poslano z mojega HTC One z uporabo Tapatalk

Link to comment

Že zaradi menjalnega tečaja pride na ameriškem ceneje. Potem je pa tu še amazon, kjer imajo kdaj akcije digitalnih verzij iger in jo seveda lahko uporabiš samo na us računu. Jaz uporabljam UK in US računa, primarni mi je UK, na US pa ponavadi kupujem stvari zadnje čase. Igram pa vse z UK računom, seveda tudi tiste igre, ki so kupljene preko US računa.

Poslano z mojega HTC One z uporabo Tapatalk

Link to comment

Jo. Mogoče bom nabavo ps4 tudi. Zanima me kak delujejo računi tu. Na Xbox mam US in samo digitalne igre po 44€.

Igre kuplene na tem računu delujejo na bilokerem v isti napravi.

Lahko na ps4 naredim slo master in US master? kupujem za US, špilam pa z Slo ali kako imate drugi? Pa da uporabim amazon kuplene prepaid karte rabim slučajno vnešeno kreditno? tega se probavam izogibat.

Kaj pa plus igre? za slo sploh so kake?

Recimo war thunder z slo accountom sploh vidiš v storu?

Urejano od Sawyer
Link to comment
  • vrhovni
Zanima me kak delujejo računi tu. Na Xbox mam US in samo digitalne igre po 44€. Igre kuplene na tem računu delujejo na bilokerem v isti napravi. Lahko na ps4 naredim slo master in US master? kupujem za US, špilam pa z Slo ali kako imate drugi?

Tudi na PS zadeva deluje tako. Lahko narediš USA in SLO račun. Nakupe opravljaš z USA računom, nato pa lahko vse te igre in DLCje igraš s SLO računom. User Profiles on PS4

Kolikor vem se pri nekaterih igrah pojavi problem če imaš na primer EU plošček igre, nato pa kupiš DLC na USA storu. V nekaterih primerih DLCja ne zazna. Kolikor vem teh težav ni z digitalnimi vsebinami, ampak nisem čisto prepričan.

Pa da uporabim amazon kuplene prepaid karte rabim slučajno vnešeno kreditno? tega se probavam izogibat.

Mislim da ne potrebuješ kreditne, ko unovčiš PSN prepaid kartico. Izjema je PS Plus prepaid kartica (zaradi naročnine na storitev).

Kaj pa plus igre? za slo sploh so kake?

Recimo war thunder z slo accountom sploh vidiš v storu?

Da, PS Plus naročnina deluje na SLO računih in PS Plus igre so enake za celotno EU. Včasih dobi USA katero igro prej, včasih pa EU. Gledano pod črto je na koncu enaka vsebina.

Gledano konkretno za PS4 pa je bila PS Plus vsebina zaenkrat popolnoma enaka za SLO in USA naročnike!

Kar se tiče iger in DLC-jev v PS Storu pa je ponovno SLO ponudba identična EU ponudbi in če se ne motim tudi USA. Določene igre so na SLO računu voljo z zamikom (South Park: The Stick of Truth - težave zaradi cenzure :tepen:, in pa na primer Outlast DLC). Zamik je odvisen čisto od primera do primera, ponavadi pa je glavni razlog ravno cenzura.

War Thunder je v SLO ponudbi.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Kaj pa plus naročnina mora bit na ameriškem računu če kupujem samo ameriške digitalčke?

Torej kupim ameriški plus, ameriške igre a kljub temu bo slo račun mel vse bombončke?

MS ma recimo cloud storage samo za Originalni gold račun in ne podračune.

Malo mi je čudno če plus rabi kreditno, ker pol mi ne ostane druga kot slo account.

Kako imate to ostali porihtano?

Urejano od Sawyer
Link to comment

Sam PS Plus naročnino podaljšujem na UK računu z Pre-paid karticami, ter ni potrebe po vnešeni kreditni kartici.

(Ko sem ustvarjal račun SLO še ni imel podpore, niti nisem še imel UK kartice, slovenske pa mi ni hotel sprejeti, ker ni isti naslov računa ter kartice - sedaj ima PayPal podporo ter več ni tega problema, ko ni preostalo drugega kot polnit račun z prepaid kartico)

Edit: Sicer nimam (še) PS4, vendar verjamem, da pravila glede uporabniških računov so ista, ker so itak računi, nakupi, PS+ naročine itd. cross sony platform.

Link to comment
  • vrhovni
Sam PS Plus naročnino podaljšujem na UK računu z Pre-paid karticami, ter ni potrebe po vnešeni kreditni kartici.

(Ko sem ustvarjal račun SLO še ni imel podpore, niti nisem še imel UK kartice, slovenske pa mi ni hotel sprejeti, ker ni isti naslov računa ter kartice - sedaj ima PayPal podporo ter več ni tega problema, ko ni preostalo drugega kot polnit račun z prepaid kartico)

Pardon, imaš prav. Za unovčitev PS+ prepaid kartice NI potrebna kreditna kartica.

Zakaj pa uporablate drage UK račune namest skoraj pol cenejših US? Sicer če ne kopuješ digitalno nima veze.

Sam imam primarni SLO račun, ostale pa sem opustil. Razlog pri meni je čisto preprost. Enostavnost uporabe. Vem da imam vse na enem mestu (vsi PSN nakupi samo na enem računu) in sedaj se mi več ne zgodi, da pozabim preklopiti med računi in posledično več ne igram z napačnim računom. :) Po vrhu pa če smo že bili deležni te sreče, da nas je Sony uvidel na tržišču, bom podpiral našo podporo.

Vsak si najde kar mu najbolje odgovarja. :beer:

Aja, še ena zanka, ki je nadležna z več računi. Če si boš omisliš še PS Vito boš imel velike težave s preklapljanjem med računi (factory reset za preklop med računi ali 2 spominski kartici,...). ;)

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Aja, še ena zanka, ki je nadležna z več računi. Če si boš omisliš še PS Vito boš imel velike težave s preklapljanjem med računi (factory reset za preklop med računi ali 2 spominski kartici,...). ;)

Je res ALI in ne TER?

Ker se mi zdi, da je PSN račun vezan na vito ter na kartico. Torej je potrebno menjati kartico ter še resetirati vito, da se odveže od prejšnjega profila - vedno ko želiš preklopiti med uporabniki.

Če bi bilo le menjati kartico je ok, ampak še deaktivirati ter reaktivirati z factory restore za vsako menjavo..... Zna biti boleče :tepen:

Link to comment
  • vrhovni

TER je popolnoma pravilno! :sweat:

In ja imaš prav:

Your PSN ID is bonded to your memory card and your memory card is bonded to your Vita. So if you wanted to change different PSN users but use the same memory card, you would need to go factory reset.

Torej če želiš, da se ti med menjavo računov ohrani vsebina na kartici, sta potrebni 2 spominski kartici.

Možen je preklop tudi samo z eno kartico, ampak v tem primeru se ti izbriše vsebina spominske kartice (potreben je format kartice).

Tukaj je še video vodič preklopa med računi z dvema karticama s celotnim opisom postopka v opisu videa:

>http://youtu.be/8-tb_gw3FnE

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

Najprej lep pozdrav vsem, saj sem nov na tem forumu :)

Lastim si xbox360, katerega v bistvu nisem kaj dosti uporabljal... sedaj pa razmišljam o nabavi PS4 pa mi nekaj stvari ni čisto jasnih kako delujejo pri Sonyu....

Skratka najverjetneje bi se sedaj odločil za nakup PS4+Destiny, pri BigBangu recimo.

Za account sem že izvedel da je najcenejša varianta USA (igre po 44€), torej moram potem kupovati tudi USA PS+.

Če bi se potem odločil da bi bil to kar moj main account (SLO accounta sploh nebi delal) kako je potem z multiplayer matchmakingom? Ali je tudi region free? Ali pa je vezan na PS account oziroma PS+ subscription?

V bistvu me zanima ali igra vseeno išče igralce najbližje mojemu IP-ju, se pravi evropa ali me zaradi USA accounta veže tudi na USA serverje in imam posledično 300+ pinga?

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.