Skoči na vsebino

Super Mario Galaxy [Wii]


Priporočene objave

  • Odgovorov 153
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Priljubljeni zapisi

matej1990

Galaxy je na IGN igra leta :innocent:

Igra katerega leta, 2007? Ker sem jo šele v četrtek kupil, tko da zame bo verjetno igra leta 2008! :D Se že dolgo nisem tako zabaval in upam, da mi storilnost v službi preveč ne pade. :D

In ko naslednjič kdorkoli po forumu razlaga kako je grafika na Wiiju zanič, naj si pogleda najprej SMG preko komponentnega kabla na 37" LCD! Ojej, poglej, ko je mal nazobčana!!! OMFG! :D

Awesome!

LP

Link to comment

Ene par QQ (quick questions) za noobe (that would be me):

Koliko življenj maximalno lahko imam?

Koliko zvezdic maximalno lahko imam?

Za kovance ne bom spraševal po maximalni vrednosti pač pa, kaj imam od tega, če jih iz enega levela prinesem nazaj veliko, proti nič? Samo hi-score? Štekam, da zvezdice bom lahko prej ali slej kje porabil.

A zakaj postavljam takšna čudna vprašanja? ;) Obtičal sem v enem levelu na začetku, kjer mi gre na živce skakanje - vedno nekam padem - in tako ugotovil, da lahko praktično v neskončnost nabiram dodatna življenja, če izvajam isto rutino: poberem en life in 50 zvezdic in umrem. Z vsako smrtjo imam pa eno življenje več (<-- Huh, takega stavka pa še ne!!!). In dokler ne priskakljam iz te nesrečne luknje lahko mirno zbiram tako zvezdice kot življenja...

LP

Link to comment

Jaz sem pa ravno z Mariotom obrnil z vsemi 120 zvezdami in Luigija unlockal.

No, ko posneto igro naloadas, vedno zacnes s petimi lajfi (ne glede na to, koliko si jih imel ob sejvanju), zato jih nima smisla nabirati in si neke zaloge delati, ker jih bos itak izgubil, ko bos prekinil igro.

Za star bitse (municija) pa ne vem, jaz sem jih imel na koncu okoli 3500. Poleg municije (in extra lifov) jih bos kasneje uporabljal za odklepanje novih galaksij (stopenj), zato se jih splaca dosti pobirati. Poleg tega jih, za razliko od zivljenj, ne izgubis, ko posneto igro naloadas.

Kovanci so za razliko od Mario 64 in Sunshina (kjer si na vsaki stopnji dobil ekstra zvezdo/soncek, ce si pobral 100 kovancev) samo za energijo in ekstra life (za vsakih 50 kovancev, tako kot pri star bitsih, s tem da kovance izgubis, ko crknes). Pa pac za score, ce se ti da. Koristni so torej za energijo, sicer so pa res bolj za okras.

Zivljenj se da pa na veliko nacinov hitro na tone dobiti, samo res nimas nic od tega. Nisem se probal, koliko je max, samo pomoje je 99, kot pri prejsnjih Mariotih (pri Sunshinu sem sel enkrat za hec na 99, ker tam si to res lahko v nekaj minutah naredil. No saj tukaj tudi.)

Potegaman.jpg
Link to comment
  • vrhovni

Življenj imaš verjetno lahko maksimalno 99, tako je bilo do sedaj v vseh Mariotih, se mi zdi. Vseh zvezdic je 120, ozr. 121, ko se spraviš preigrati špil še drugič.

Kovanci so, pomoje, samo za hi-score in za življenja. Tudi to sklepam po prejšnjih špilih. :)

In ja, obstaja kar nekaj stopenj, kjer si lahko res na hitro nabereš ogromno življenj. Čisto na začetku nekje je ena - pa se trenutno ne spomnim, katera - stopnja, na kateri lahko, če umreš na pravem mestu, vsakič znova štartaš na točki, kjer v parih sekundah nabereš za več kot dve življenji Star Bitov. Pobereš, dobiš dve življenji, umreš, pobereš, dobiš tri življenja, umreš, pobereš .. itd, dokler jih nimaš male zaloge. :)

Link to comment

Za star bitse (municija) pa ne vem, jaz sem jih imel na koncu okoli 3500.

Aja? Jst sem se ene pol ure, uro hecal in na koncu pristal pri 999 starbitih (znotraj levela) in naprej ni šlo. Verjetno bi pa moral, da jih prinseseš do observatorija, level zaključit.

In kot zgleda, ker sem shranil igro, od silnega nabiranja življenj tudi ne bo nič! :D

Glavno, da je zabavno!

LP

Link to comment

A ti si za posamezen level mislil? No, tam nisem sprobaval, koliko je limit star bitsov (me ni nobena stopnja tako matrala, da bi jih uspel 999 dobiti, hehe). Tistih 3500 je bilo v observatoriju, oziroma savegamu (kjer ti zraven števila nabranih zvezd piše tudi trenutno število star bitsov). Ker proti koncu ti pridejo eni čuneki, ki hočejo imeti tudi preko tisoč zvezdnih drekcev za to, da se v galaksijo spremenijo. Drugače bi jasno bilo končno število precej večje.

Ja, da se ti v observatoriju število kolektanih star bitsov prišteje totalu, moraš stopnjo obrniti (dobiti zvezdo), drugače jih izgubiš (če quitaš stopnjo).

Sicer ti pa, kasneje v igri, ko naloadaš in začneš igrati, poštar vedno da pismo od Princese Peachke, v katerem je 5 1-upov, tako da dejansko štartaš z desetimi življenji.

Potegaman.jpg
Link to comment
  • Pred 2 meseci ...
  • vrhovni

TheMan: :rock: Je ja, en izmed najbolj fenomenalnih špilov ever.

Jaz sem se ravno včeraj dokopal do 120. zvezdice (do ene 105. sva se skupaj z dečvo, ob nabiranju frjločnih kovančkov je pa težko kaj sodelovala, pa sem se moral na zadnje zvezdice sam spraviti), tako da sem končno odklenil zelenega možiclja. In najbolj noro pri tem je to, da me po ravno prešpilanem špilu sedaj kar vleče, da bi se ga lotil še enkrat z Luigijem .. zelenko je ravno toliko drugačen od Maria (njegov triple-jump je ajd'dijo :o), da bi znalo biti zanimivo še enkrat. Pa zanima me 121. zvezdica, pa nočem iti nikakor brati o njeeej. :hyper:

Slej ko prej se bom vsekakor lotil še z Luigijem, samo se moram prej spraviti končati še kakšen drug špil, ker je prav žalostno, kako malo sem špilal recimo MP3. :innocent:

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...
  • 2 tednov kasneje...
  • Pred 2 meseci ...

Obujam to staro temo, da se zakrije tiste saje od E3-ja (ko bi le bila šala) :no_no:

Kakorkoli ... včeraj sem preigral prvi del igre, ki ga igraš z Mariom ... in ko sem izvedel, da nato igraš še Luigija morem priznat da sem bil like "OMG, kdaj bo že konec?" ... Tako me zanima v čem je finta teh misij z Luigijem (brez nekih spojlerjev), ker se mi res ne da več igrat Maria Galaxy, ampak če se zgodi še kaj zanimivega se bom probal potrudit.

No, in da ohranim tisti priokus iz E3-ja naj še povem, da mi igra ni bila preveč všeč ... grafike je sicer OK, igralnost še kar, glasbe je ful premalo ... in pri pobiranju zadnjih 30 zvezdic sem res komaj čakal da končno ugledam konec, ker mi je blo že ultra dolgočasno in že prav zoprno vse skupaj... in ko se je pojavil še Luigi sem res rekel samo še "ni šans!"

Vse skupaj se mi zdi zanimivo zato, ker se mi zdi, da ste vsi nekako postavili Galaxy pred Zeldo Twilight Princess .... ampak meni je bla zelda res super, čeprav na čase tudi malo tečna ... ampak zgodba, glasba, epske scene .... vrhunsko doživetje! Pri zeldi sem res se ful vživel v zgodbo in mi je blo prav grozno, ko je pač [zelda spojler/] Midna šla v tisti shadow world in razbia ogledalo[/], pri mariotu pa sem cel čas samo čakal da končno dobim vsaj kak košček zgodbe ... pa še glasba je bla zanič... pa tudi scene niso ble ravno sapo jemajoče.

... Verjetno to res pišem samo zaradi nagravžnega E3 seminarja, zato [in še nova beseda:] nehujem.

Link to comment
Obujam to staro temo, da se zakrije tiste saje od E3-ja (ko bi le bila šala) :no_no:

Kakorkoli ... včeraj sem preigral prvi del igre, ki ga igraš z Mariom ... in ko sem izvedel, da nato igraš še Luigija morem priznat da sem bil like "OMG, kdaj bo že konec?" ... Tako me zanima v čem je finta teh misij z Luigijem (brez nekih spojlerjev), ker se mi res ne da več igrat Maria Galaxy, ampak če se zgodi še kaj zanimivega se bom probal potrudit.

No, in da ohranim tisti priokus iz E3-ja naj še povem, da mi igra ni bila preveč všeč ... grafike je sicer OK, igralnost še kar, glasbe je ful premalo ... in pri pobiranju zadnjih 30 zvezdic sem res komaj čakal da končno ugledam konec, ker mi je blo že ultra dolgočasno in že prav zoprno vse skupaj... in ko se je pojavil še Luigi sem res rekel samo še "ni šans!"

Vse skupaj se mi zdi zanimivo zato, ker se mi zdi, da ste vsi nekako postavili Galaxy pred Zeldo Twilight Princess .... ampak meni je bla zelda res super, čeprav na čase tudi malo tečna ... ampak zgodba, glasba, epske scene .... vrhunsko doživetje! Pri zeldi sem res se ful vživel v zgodbo in mi je blo prav grozno, ko je pač [zelda spojler/] Midna šla v tisti shadow world in razbia ogledalo[/], pri mariotu pa sem cel čas samo čakal da končno dobim vsaj kak košček zgodbe ... pa še glasba je bla zanič... pa tudi scene niso ble ravno sapo jemajoče.

... Verjetno to res pišem samo zaradi nagravžnega E3 seminarja, zato [in še nova beseda:] nehujem.

Se podpišem pod to, tudi meni se ni dalo igrat z Luigijem, pravzaprav se mi ni dalo več igrat ko sem obrno zadnjega bowserja..Nekak ne vleče tak hudo...čeprav je dober špil. Ampak Mario 64 in morda tudi Sunshine ga posekata.

Zelda Twilight Princess pa je meni skoraj popoln špil, nič kritičnega mu ne morem očitat, čeprav mi je zaradi nostalgije Ocarina of Time še vedno pred njo.

Nothing he's got he really needs, 21st century schizoid man!

Link to comment
  • vrhovni
... pa še glasba je bla zanič...

Vse ostalo je stvar okusa, zato nimam kaj komentirati, ampak .. glasba zanič? Ne? Ne. Ne. In še en ne. Pa še en. Ne ne ne ne. NE.

Super Mario Galaxy ima enega izmed najboljših soundtrackov vseh časov, če prišteješ pa še dejstvo, da gre v bistvu za prvo Nintendovo popolnoma orkestralno in ne-MIDI glasbeno podporo, dobiš pa samo še: :amazed:.

PS: pa tudi za grafiko SMG reči, da 'je bila okej', je malo smotano, glede na to, da gre za univerzalno sprejetega enega izmed najlepših, ozr. kar najlepši, Wiijev špil. :)

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.