Skoči na vsebino

Xbox One Live Gold


Gost

Priporočene objave

Dne, ‎7‎. ‎01‎. ‎2016 at 6:36, Ivn1994 pravi:

Namen imam kupit xbox one tukaj http://playgame.si/xbox-konzola/xbox-one-igralna-konzola/igralna-konzola-xbox-one-x1-xboxone-xbox360 in me zanima ce je to sigurno pac da se ne bom po domace na****l. In ce ima kdo izkusnje s kupovanjem iz te trgovine.

S to trgovino nimam izkušenj, ampak lahko ga kupiš tudi direktno preko MS, npr tole za 299€ z igro vred: http://www.microsoftstore.com/store/mseea/es_ES/pdp/Pack-Witcher-3-para-Xbox-One/productID.311329600

Samo prijaviš se z MS accountom, preveriš če imaš registriran pravi naslov, plačaš s kartico ali paypalom in to je to. Poštnina brezplačna. Če pa ti slučajno kje zašteka, ti bodo pa pri MS Slovenija rade volje pomagali - pišem iz lastnih izkušenj. Pošiljajo preko UPS, ponavadi v dveh delovnih dneh pride.

Urejano od tehKraken
Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
  • Pred 9 meseci ...

Imam eno vprašanje in sicer: pred časom kupil xbox one s (+ free 14 dnevna naročnina xbox live gold, katera pa je potekla). Torej...poleg fizične kopije gears of war 4, dobiš zraven še 4 kode za vse prejšnje dele. Ko kodo vnesem, se pojavi opcija redeem/cancel...za tem pa neka napaka. Torej? (to je moj prvi xbox, zatorej mi te live fore niso samoumevne :)) Hvala 

Link to comment
  • vrhovni

Dangun, sam sem naletel na enak problem. Nekaj mora biti vezano z državo v kateri imaš račun oz. registriran račun če se prav spomnim. Štos je, ker mislim da so določeni deli regijsko zaklenjeni. Sam sem imel povsem enak problem in sem obupal ter vzel fizične verzije. Najverjetneje so regijsko zaklenjeni in tu tiči problem. Ampak počakaj na odgovor še koga, ki ima več izkušenj z Xbox Live ipd.

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni

Najverjetneje je težava region lock. Vem da so Gearsi že na X360 imeli to omejitev in si moral prenesti del igre preko VPNja. Isti trik bi moral delati tudi na XO. Tukaj je KSi vodič za X360, če ti bo kaj v pomoč: item isnt available from your current location!!! Osnova ostaja enaka, le meniji so malenkost drugačni.

Je malo morje vodičev tudi točno za XO. Na primer tale: Setting up a VPN on the Xbox One and Xbox 360

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Če boš kupoval igre digitalno, potem je skorajda 90% najbolje, da kreiraš USA račun, ker so igre tam daleč najcenejše pa še skorajda vedno imajo kake dobre akcije. Če kreiraš USA račun pol so igre "zaklenjene" na to regijo, kar pomeni, da še vedno boš lahko igral PAL igre, ampak DLCjev ne. Se pravi DLCji so vezani na državo kjer je kreiran račun. Če boš torej mel PAL igro, potem DLCji ne pridejo v poštev. Glede plačevanja je več opcij, predplačniške kartice, Paypal, Visa oz. podobne. Za ostalo bo pa še kdo kaj več povedal :) Sem tak kot ti, začetnik z Xboxom.

10573384652.png

Link to comment
8 minutes ago, japanboy said:

Če boš kupoval igre digitalno, potem je skorajda 90% najbolje, da kreiraš USA račun, ker so igre tam daleč najcenejše pa še skorajda vedno imajo kake dobre akcije. Če kreiraš USA račun pol so igre "zaklenjene" na to regijo, kar pomeni, da še vedno boš lahko igral PAL igre, ampak DLCjev ne. Se pravi DLCji so vezani na državo kjer je kreiran račun. Če boš torej mel PAL igro, potem DLCji ne pridejo v poštev. Glede plačevanja je več opcij, predplačniške kartice, Paypal, Visa oz. podobne. Za ostalo bo pa še kdo kaj več povedal :) Sem tak kot ti, začetnik z Xboxom.

 

To pomeni, da če želim DLCje špilat moram pa potem evropski account? recimo Avstrija? A PayPal pa nima veze, da imam registriran kot SLO uporabnik?

Link to comment
  • vrhovni

Ne PayPal nima nobene veze. Igre igras lahko katerekoli v fizicni obliki mislim - evropske in ameriske, azijske itd. Problem nastane samo pri izvoru drzave. Se pravi ti mas racun USA, igro pa na fizicnem mediju PAL verzijo, kar pomeni ker imas racun USA ne bos mogel igrat DLCjev za omenjeno igro ce jih bos hotel, ker je igra PAL in ne NTSC oz. USA.

Je pa res da USA ima dalec najcenejse igre. Sam sem npr. vzel Forzo Motorsport 6 standard edicijo in vem da je Ultimate Edicija USA verzija stala se ceneje kot Evropska standard verzija!! Cene vsaj v € so močno navite.

10573384652.png

Link to comment
2 minutes ago, japanboy said:

Ne PayPal nima nobene veze. Igre igras lahko katerekoli v fizicni obliki mislim - evropske in ameriske, azijske itd. Problem nastane samo pri izvoru drzave. Se pravi ti mas racun USA, igro pa na fizicnem mediju PAL verzijo, kar pomeni ker imas racun USA ne bos mogel igrat DLCjev za omenjeno igro ce jih bos hotel, ker je igra PAL in ne NTSC oz. USA.

Je pa res da USA ima dalec najcenejse igre. Sam sem npr. vzel Forzo Motorsport 6 standard edicijo in vem da je Ultimate Edicija USA verzija stala se ceneje kot Evropska standard verzija!! Cene vsaj v € so močno navite.

 

Aha, no v mojem paketu Xbox, ki sem ga naročil je Gears of war 4...se pravi, zanjga ne bom mogle kupovat DLCjev...no, če je USA ceneje, potem se splača zaradi ene igre raje USA. A pri kreiranju accounta se ne rabim zafrkavat s "fake" naslovom? Sem videl neke stare objave iz leta 2010, da si moral naslov za account dat kakšen izmišljen od kakšenga hotela v USA....kako je s tem? Je dovolj samo na xboxu nastaviti region USA? ali bolje, da kreiram račun preko računalnika?

Link to comment
  • vrhovni

@aleshko ne vem kater bundle mas. Jaz recimo sem vzel GOW 4 2TB Bundle in sem kreiral racun za Irsko. Vendar pa po slabem mesecu! (ja po 1 mesecu mi je MS poslal kode za preostale Gearse, ki pa nobenega nisem mogel redeemat ker so Gearsi regijsko zaklenjeni in sem se lahko obrisal pod nosom).

S 4. delom mislim da ne bi smel met problemov za redeemat, vsaj jaz nisem imel. Je pa odvisno al mas to Ultimate Edicijo al navadno, ker itak se ti DLC samodejno pretoči ko se konzola poveže v splet, če maš seveda Ultimate verzijo.

Račun moraš zbrat določen naslov kolkor vem. Jaz sem malo po netu prebrskal in vnesel naslov mislim da enega hotela al kaj. Te ne bo spustilo naprej ce ne bos vnesel vseh podatkov.

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni

@japanboy Nimaš prav. XO ima regijsko odklenjene tako igre kot tudi same DLCje (dodatke). VSE je odklenjeno. Lahko imaš UK igro in igraš nato USA DLC.

Težava nastopi le, če je na primer kupiš UK igro in vsebuje DLC, ki je na voljo le v UK regiji. Potem tega DLCja ni v USA XO Store in posledično ga ne moreš zdownloadat.

Ti si to težavo zamešal s PS4. Tam je pomembna regija igre in DLCja, vendar so izjeme.

 

Kolikor vem tudi ni pomembna PayPal regija. SLO PayPal bi moral delati na XO z USA regijo.

Tudi z našo kreditno kartico se da plačevati. Pomembno je le, da pri vpisovanju kartice vneseš USA naslov in ne svojega.

Za menjavo XO Store regije bi naj bilo dovolj že samo sprememba regije na XO. Torej je lahko račun iz druge regije in vseeno lahko dostopaš do USA vsebine (in cen). Tega ponovno nisem sprobal, tako da ne govorim iz prve roke. Če je to možno, potem mi tudi ni jasno katero Xbox Live naročnino rabiš (USA ali od računa?). Verjetno kar USA.

 

Gearsi 1, 2, 3,... so X360 igre. Tam je MS preverjal kje se fizično nahaja X360 preko IPja. Če se lokacija in Xbox Store nista ujemala, potem ti niso spustili downloada. In to je razlog zakaj se je koristil VPN. Da so Xbox Store strežniki mislili da se nahajaš v USA in so nato spustili download. Regijo so preverjali samo na začetku in na koncu, zato si lahko vmes nadaljeval brez VPNja. Predvidevam da so to pustili in niso spreminjali, zato sedaj tudi XO trpi za istim sindromom, kot takrat X360. Preverjal nisem, tako da nisem 100% v mojo teorijo. :)

 

Več informacij:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 3 tednov kasneje...

Še eno vprašanje...in sicer gift cardi. V trgovini, kjer bi jih nabavil je valuta v evrih oz. funtih, konzolo imam pa regijsko nastavljeno na usa. Je potrebno regijo spremeniti glede na valuto gift carda, da zadeva deluje (raje vprašam prej, da nebom potem izgubljal živcev zakaj hudič ne dela... :) )? Specifično me zanima blizzard mountain dlc za forzo. Je potrebno imeti gold live da lahko downloadaš te zadeve? 

 

Hvala, lp 

Link to comment
  • vrhovni
pred 3 urami, dangun pravi:

Še eno vprašanje...in sicer gift cardi. V trgovini, kjer bi jih nabavil je valuta v evrih oz. funtih, konzolo imam pa regijsko nastavljeno na usa. Je potrebno regijo spremeniti glede na valuto gift carda, da zadeva deluje (raje vprašam prej, da nebom potem izgubljal živcev zakaj hudič ne dela... :) )?

Ja, regija se mora ujemati pri prepaid karticah. Ne moreš UK prepaid kartice unovčiti v USA trgovini. Vem da sigurno deluje, če račun zamenjaš na željeno državo, ampak to lahko storiš le na vsake 3 mesece. Možno je, da je dovolj če menjaš samo regijo na konzoli.

Zakaj bi pa sploh kupil prepaid kartico iz druge regije kot je račun? Vzemi za USA in je rešeno.

 

Velja tudi omeniti, da za Xbox Live ta regijska omejitev NE velja, razen če je slučajno posebej navedeno da je le za doličeno regijo.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • Pred 3 meseci ...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.