Skoči na vsebino

Rise of the Tomb Raider


Priporočene objave

  • Pred 7 meseci ...
  • vrhovni

Na Gamescomu, ki trenutno poteka, je na voljo za igranje demo igre na Xbox One X!

Igra, ki zgleda lepo na PS4 Pro, sedaj izgleda še lepše. Tudi sedaj so na voljo 3 opcije:

  • 4K mode: native 4K z 30fps, nekoliko izboljšane teksture in filtriranje napram Proju
  • enriched mode: 4K (s checkerboardingom?), vendar vizualno precej izboljšana
  • 60fps mode: well... 60fps. :D

Igra ima tudi Dolby Atmos in HDR podporo!

How Rise of the Tomb Raider on Xbox One X improves over PS4 Pro

 

 

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 2 years later...
  • vrhovni

Končno preigral tudi 2. del. 😁

 

Grafično je igra v vseh pogledih izboljšana. Že samo če pogledaš Laro, ti je takoj jasno. Lasje več niso spojeni med seboj, ampak se ločeno premikajo. Sami gibi telesa so spolirani in niso več tako leseni. Svetlobno je igra tudi naredila res ogromen preskok. Od teh svetlobnih paličic za enkratno uporabo v različnih barvah, kadar hodiš v temačnih predorih, do sončne svetlobe, ki pronica skozi odprtine v jami. Res bolan lepo narejeno! Eye candy! 😍 Se resnično vidi da je primarno delana za sodobne konzole.

Kar mi ni nikakor bilo všeč je zgodba. Ok, to da gre po poteh "ponorelega" očeta mi je je ok, ampak sama zgodba je veliko manj zanimiva in je izgubila mističnost iz enke. Je precej bolj realno prikazana. Isto ima zgodba težave z nekimi slabo izvedenimi prizori. Na primer na začetku, kjer Lari maorski kolega reče, da ji ne bo pomagal, ker gre po poteh zblaznelega očeta. 5 min pozneje, ji že pomaga. 😃 Res kar se tiče tekočosti oz. neke naravne poti zgodbe imajo še vedno težave. Tudi sama ideja višje nadrejenih (Trinity) ali kopiranje Jezusove zgodbe mi ni bila tako izbirno zanimiva, kot manj poznana japonska zgodba iz enice.

Grobov spet niso povezali v zgodbo in so opcijski. Ponovno zakaj takšna odločitev?!? Konec koncev so sedaj čisto prvi tomb (ko spoznaš Konstantina) dodali v zgodbo, pri ostalih pa se jim več ni dalo. Škoda. Na srečo so vsaj povečali dogajanja v grobnicah in jih naredili kompleksnejše in lepo pestre. DLC Yaga Baba je super! Ponovno prepletanje mističnosti z realnostjo in vpletenost zgodbe v tomb. Lep dolg quest in kompleksen tomb. Tako bi morali bili narejene tudi ostale grobnice!

Velik minus dam igri za močne RPG elemente, ki so jih dodali igri. Farmanje za elementi postane dolgočasno, je pa potrebno, da nadgrajuješ orožja in izdeluješ municijo. Zakaj dodati takšno kompleksnost s surovinami, če je v enici preprostost delovala v nulo? Vsake toliko tudi naletiš na odprti prostor (mislim da so trije), ki je tam brez nekega smisla v zgodbi. Pač, da lahko dodajo brezpredmetno dodatno vsebino. Zakaj?!? Zakaj imaš proti koncu zgodbe veliko mesto, kjer si porabil precej časa za izdelavo, nato pa ga ne izkoristiš v zgodbi? V njega so postavili brezvezne challenge, ki ne služijo ničemur. Za zgodbo le ti niso pomembni in niso niti easter eggi. Niti stranske misije ni bilo v tem dotičnem mestu. Kot da bi jim ostalo mesto iz nekega koncepta in so ga nato hoteli na silo porabiti. Da ne omenim, da s temi stranskimi misijami v drugih predelih čisto uničijo potek zgodbe. Prisežem, da sem vmes čisto pozabil, da sploh igram Tomb Raider igro in kaj je sploh zgodba. Kot da bi naredil pavzo in igral neko drugo igro. Enostavno meni to ni pasalo v igro, ker jo razvodeni. Also NPCji se v eno ponavljajo s tekstom.

Level dizajn je po moje tudi slabši od enice. Manj prepletenosti in kot sem že omenim mi ti odprti deli niso bili preveč všeč.

Po preigrani zgodbi, mi je bil zanimiv tudi DLC Croft Mansion, kjer odkrivaš Croft dvorec. Je veliko teksta, ampak je zanimiva vsebina s par prijetnimi presenečenji, ki dokončno operejo očetovo ime in pojasnijo njegovo obsedenost.

 

Če potegnem pod črto... razvijalci so hoteli narediti več in to jim je v nekem smislu uspelo. Žal so dodali za moje pojme veliko nepotrebnega RPG balasta. V plus jim štejem večje, pestre, kompleksnejše in bolj zanimive grobnice, ampak le te ponovno niso implementirane v zgodbo (razen čisto prve). Grafično je čisto slin, slin! Zgodba je za moje pojme slabša in že znucana tematika, napram enice. Zame je prvi del bil gladko boljši kot nadaljevanje. Škoda.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 1 year later...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.