Skoči na vsebino

Priporočene objave

  • vrhovni
pred 3 urami, matej1990 pravi:

In še slaba novica:

15€ za tako skop DLC...

 

Poglej R6 kaj dobis za 30€. Ni dosti razlike. 8 novih operatorjev in 4 mape je glavno. Sam bom videl. Najbrž bom vzel SP ampak ne ob izidu ampak kakšni akciji. Itak bo Maj poln mesec AAA naslovov pol je poletje in nima smisla nabavljat se SP. Kasneje ob akciji pa že.

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni

To dvoje po moje ni fer primerjat, čeprav razumem da ciljaš na vsebino. Vseeno je eno igra, drugo pa DLC. Kvečjemu lahko R6 Siege season pass primerjaš. No, v tem primeru pa raje kupim Doom DLC. Mi je nekako bolj smiselni. :)
Glede časa izida igre, pa je res malo ponesrečen čas ja. Ravno takrat je precej zanimiv izidov.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

No sej mislim na vsebino DLC ne samo igro. Poglej kaj dobiš pri R6 za 30€ v SP kaj pa boš dobil pri Doomu za 40€. Sploh pa take stvari ne rabiš v štartu kupovat, ker ne boš to rabil od prvega dne, razen če je to tvoj edini špil ki ga boš igral v MP. Ampak da bo edini malodane dvomim, zato se mi zdi sploh ob tem kar nudi malo preveč dati toliko.

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni

Še najnovejši napovednik:

 

 

Igralcem bo v odprti beti na voljo sledeče:

 

Navedek

Specifically, Bethesda also shared some new info on what players can access and play during the beta, with the full rundown available below:

 

Navedek

 

Maps: Heatwave and Infernal

Game Modes: 6v6 Team Deathmatch and Warpath

Demon: Revenant

Weapons: Rocket Launcher, Plasma Rifle, Super Shotgun, Vortex Rifle, Static Rifle, Heavy Assault Rifle, and Lightning Gun

Power Weapons: Gauss Cannon

Equipment: Frag Grenade, Personal Teleporter, Siphon Grenade

 

 

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni
pred 17 urami, matej1990 pravi:

Nisem siguren, ampak zgleda da bo za open beto nov client. Na PS Store je že na voljo za dolpoteg: DOOM Open Beta

 

Sem pa mislu da bo možno z obstoječim igrat. Nedavno je bila posodobitev ravno za klienta, ki je bil na voljo za zaprto beto. Ampak moram pogledat kaj je bilo novega, ker se mi zdi čudno izdajati update oz. posodobitev za beto, ki je že mimo.

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni

DOOM Beta_20160417171342.pngDOOM Beta_20160417171356.png

 

Surova, kruta in neusmiljena! Tako bi s tremi besedami najhitreje opisal DOOM multiplayer v beti.

Brutalnost je prisotna na vsakem koraku! Od satanistične poslikave in kotičkovo za klicanje demonov, do same zasnove map, kjer se lahko ubiješ kar sam ob malo nespretnosti. Nato so tukaj še brutalni slow-mo melee killi in orožja, ki nasprotnika takoj spremenijo v mleto meso z obilico krvi. :cool:

 

DOOM Beta_20160417194620.pngDOOM Beta_20160417193549.pngDOOM Beta_20160417192701.pngDOOM Beta_20160401204754.png

 

Takoj za brutalnostjo je za moje pojme najbolj izstopajoča zadeva ob MP igranju izredno hiter tempo. Tempo, tempo in še enkrat tempo! Ni časa za pavzo. Vse se dogaja izredno hitro. Tudi ob smrti, se lahko v par sekundah že respawnaš in igraš dalje.

 

DOOM Beta_20160401203909.pngDOOM Beta_20160417204222.pngDOOM Beta_20160417193557.pngDOOM Beta_20160417195224.png

 

Orožij ni veliko, so si pa zato precej različna med seboj. Od shotguna za čisto na blizu, do snajpe za streljanje od daleč. Slednja mi sicer nekako ne spadajo v to igro, saj se je med igranjem potrebno ves čas gibati. Skratka za vsakogar se najde orožje.
Moja najljubša kombinacija je bila rocket launcher in assault rifle. Z rocket launcherjem mi je zakon igrat zaradi visoke damage vrednosti in zaradi počasnosti streljanja, ki predstavlja nek izziv. Ponavadi sem preklapljal med taktiko direktnega streljanja v telo in merjenjem v steno ali tla zraven nasprotnika. Šele kasneje sem izvedel da lahko z L2 aktiviraš eksplozijo rakete tudi na ukaz. :) Assaualt rifle mi je služil za natančnost na večjih razdaljah, včasih kot izhod v sili, ko mi je zmanjkalo raket, ali pa je bil nasprotnik že proti koncu z zdravjem.

DOOM Beta_20160417173319.pngDOOM Beta_20160417181343.png


Sprva sem mislil da mi bo sedel shotgun, ampak je praktično uporaben res le na čisto majhne razdalje in ob vsakem strelu se izvede reload, kar zna biti usodno. ;)
Aja... med igranjem lahko pobereš tudi močnejša orožja. Na primer Gauss Cannon. Na voljo imaš le 4 strele, ampak po večini z njimi z lahkoto ubiješ nasprotnika v prvem strelu. Primer:

Celo pentakill je izvedljiv:

 

 

Merjenje je težko, saj je hitrost gibanja zelo hitra. Opcija je streljanje vse povprek, ampak to ni ravno najbolj pametna opcija, saj metkov hitro zmanjka. Na srečo je veliko ammo boxov v mapah.

Ob tej intenzivni hitrosti igranja je dobrodošlo tudi, da so iz ponavadi klasičnega trikotnika, prestavili menjavo orožja na R1.

DOOM Beta_20160401203045.png

Kot zanimivost... igra nima reload gumba. :)

 

Smooth as butter! 60fps je must za tako igro in kot kaže jih igra brez težav dosega brez večjih padcev. Padci pod 50fps so redki.

Več na to temo je odlično spisano v tem članku: Performance Analysis: Doom beta on PS4 and Xbox One

 

Žal so mape posledično nekoliko prazne in z nižjimi resolucijami tekstur. Ampak ob vsej tej akciji in hitrosti je to zadnja skrb pri tej igri.

DOOM Beta_20160401203530.pngDOOM Beta_20160401203840.png

 

V beti sta bila na voljo le 2 mapi in 2 načina igranja (game mode): warpath in team deathmatch (TDM)!

Warpath je z lahkoto najboljši mode, saj ves čas veš kje bodo nasprotniki (blizu polja) in je ves čas akcija. V TDM se zna včasih zgodit, da se iščeš med seboj in nekaj časa ni killov.

DOOM Beta_20160401210222.pngDOOM Beta_20160417204141.png

DOOM Beta_20160417202903.pngDOOM Beta_20160417203958.png

 

Skill je po moje zelo pomemben v igri. Shooter je namreč zelo čist - brez navlake, ki bi te motila ob igranju. Par orožij, nekaj map in sedaj pokaži kaj znaš.
Dobro, do neke mere vplivajo na vse skupaj tudi modi, ampak ti se hvala bogu samodejno razporejajo in niso gamechangerji. So samo rahli pomagači.
Najbolj všeč mi je bil ta, ki ti pokaže lokacijo osebe, ki te je na zadnje ubila. Se lahko hitro maščuješ. :D

DOOM Beta_20160417204348.png


Veljavnost skilla najbolj uničijo demoni. Implementacija je katastrofa. Zakaj so jih vezani na čas? Folk sedaj ne igra, ampak na veliko kempa pri simbolih za spawn demona. :( Po moje so tukaj konkretno pihnili mimo. Demoni so itak premočni in z lahkoto pobijejo vse kar vidijo. Kot piko na i so jim dodali še jetpack, tako da se brez težav gibljejo. Jaz bi jih čisto odstranil iz igre. Trenutno se lahko zgodi sledeča situacija: nekdo se na veliko trudi in pobije celo vrsto sovražnikov, nato pa nekdo slučajno naleti na demona in z malo sreče prevzame vodilno mesto.

 

Kot takoj drugi največji minus igri pripisujem slow-mo melee animacije. Te so sicer na oko zelo lepe, ampak nikakor ne pašejo v ta hiter način igranja. Enostavno animacija traja predolgo in posledično si velikokrat zaradi nje mrtev. Sredi animacije me je ponavadi našel nasprotnik in me nato ob koncu ubil. Vmes si seveda nemočen. Edina opcija je da ne delaš melee killov.

 

Velik poudarek je tudi na vizualni prilagoditvi. Fensy šmensi barve in vzorci. Le te je možno spreminjati na liku in na orožjih.

DOOM Beta_20160401202924.pngDOOM Beta_20160417200308.png

 

Tako kot druge moderne igre, ima tudi DOOM svoje plesne poteze ob igranju.

DOOM Beta_20160417185220.pngDOOM Beta_20160417185224.png

 

Seveda jih nato vsi na veliko uporabljajo, ko se znajdejo na top lestvici:

DOOM Beta_20160417195011.pngDOOM Beta_20160417191918.pngDOOM Beta_20160417192751.pngDOOM Beta_20160417192756.png

 

Med drugim je prisoten tudi slavni Carlton dance.

 

Med igro se ne uporabljajo, saj potem trpi rezultat. No, se najdejo tudi takšni, ki jim to ni pomembno: http://9gag.com/gag/aRARq7M

 

 

Nekateri so nad samo igro zelo razočarani, še posebej PC igralci, od koder igra izvira. Steam je poln kiritk: The new Doom is having a tough time with Steam user reviews

Pripisujejo ji, da je Call of Duty ali Halo klon. Po moje je to zelo mimo.

 

Highlightsi iz PS4 bete:

 

Ko sem delal video, se mi je koža kar naježila. Definitivno kupim igro, le ob izidu ne. Žal izide ravno v času Uncharted 4. :(

 

Resnično zabavna igra. ;)

 

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
  • 2 tednov kasneje...
  • 2 tednov kasneje...
  • 3 tednov kasneje...
  • vrhovni

Igra bo dobila tudi VR demo igre, prihajata tudi nova igralska načina Exodus in Sector.

 

Navedek

New game modes are coming to Doom’s multiplayer, including Exodus (a capture-the-flag mode) and Sector, which will be similar to King of the Hill. New free-for-all modes are also coming.

 

 

 

Urejano od japanboy

10573384652.png

Link to comment
  • Pred 2 meseci ...
  • 4 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.