Jump to content

Pomoč: nakup Wiija v Ameriki

cha0s

Recommended Posts

Draga mati gre v Ameriko, pa sem imel idejo, da ji dam 178 eurov, kar je približno 260$ (toysrus rules) in mi kupi Wii. Zanima pa me, če se Wiiji ki so namenjenim ameriškem trgu, razlikujejo tistim, ki jih dobimo v Evropi oz. če bom imel probleme z PAL / NTSCjom? Dokaj bedno pa je tudi dejstvo, da ne bom imel garancije :( Ali je igranje Ameriškega Wiija v Evropi, z "evropskimi" igrami sploh mogoče :S?

Prosim svetujte mi glede tega nakupa,

hvala.

" Video Games are bad for you? That's what they said about Rock 'N' Roll. " Shigeru Miyamoto (Mario, Donkey Kong, The Legend of Zelda, Star Fox ...)

• admins

TheMan je malce bolj pesimistično predstavil stvar, kot dejansko je.

Možno je igranje tudi PAL špilov, a boš moral zato dokupiti in vgraditi kakšnega izmed modčipov - a kolikor vem, ni še nobenega, ki bi regijsko zaščito popolnoma odstranil, večinoma je podpora 'importom' samo delna. Ko pride prvi čip, ki bo popolnoma odstranil regijsko zaščito, bom začel o tem razmišljati tudi sam - NTSC importi > PAL špili (bolje delajo, mnogo prej pridejo ven, pa še skoraj ceneje se jih je ponavadi dobilo).

Električno napajanje ni tak problem, saj lahko skoraj v vsaki štacuni z elektroniko nabaviš kakšen USA <-> EU pretvornik (da ne bi omenjal, smeh, da jaz svojega NTSC GCja že skoraj odkar ga imam, laufam preko PAL GC napajanja, pa mu očitno ne škodi preveč :lol:), NTSC signal pa podpirajo vsi TVji, ki niso bili narejeni še ravno v socializmu. :)

Ali se ti z vsemi naštetimi problemi zadeva splača ali ne, je pa druga stvar. In seveda, če mati ne bo švercala Wiija, bo morala pri nas plačati še carino.

mah mod chipa se skušam izogibat, ker si pol na nek način vezan na milosti in nemilosti Wii updejta, ki ti lahko bricka konzolo, pa sami chipi znajo bit zelo nezanesljivi, da o instalacijah oz. amaterskih poizkusih lotanja ne govorimo... :( Seprav se mi tak nakup načeloma nebi obrestoval, ker je ubistvu isto če kupim dražji Wii pri nas in se potem po potrebi ubadam z raznimi "dodatki", kokr če kupim cenejši Wii v Ameriki, pri katerem so pa "dodatki" nujno potrebni :roll:

Kakšno je pa kej stanje prodaje v Avstriji? Vrjetno ni take presenetljive razlike kot v primeru nakupa v Ameriki (carino bi me mati častili pomojem, alpa kšn šhverckomerc priučen iz komunizma :D) :fiufiu:

" Video Games are bad for you? That's what they said about Rock 'N' Roll. " Shigeru Miyamoto (Mario, Donkey Kong, The Legend of Zelda, Star Fox ...)

mah sej tm bojo isto navijal cene kot pederlajsi iz BB :( Mogoče bom šel v Avstrijo kupit, samo tistih 30 eurou bo glih bratu bencin pokrilo :mirror:

na ebayu je 90% ameriških Wiijev, pa načeloma nism preveč navdušen nad tem kok se dejansko lahko zanešeš na to, da nedobiš "never opened, mint conndition, factory sealed, 1000% Nintendo Oriđinal (Made in BiH)

" brickanga wiija... glede nato da folk oglaša blazno posebno ponudbo: konzolo + dodatni Wii-mote + kar 14!!! wii iger (wii sports + wii play :doh:) :wtf:

Realno, koliko izkušenj imaš z eBayem?

Če znaš pravilno izbrati ponudnika nimaš nobenega strahu. Če ga ne znaš, je zadeva popolnoma drugačna.

Ameriški? Zakaj 90% ameriških? Kaj imam tudi v Slovenij 90% ameriških Wii-jev? Prej bi rekel, da je 90% Japonskih, ampak never mind... :o

BellerophonMPI.jpg

Realno, koliko izkušenj imaš z eBayem?

Če znaš pravilno izbrati ponudnika nimaš nobenega strahu. Če ga ne znaš, je zadeva popolnoma drugačna.

Sepravi najdt ponudnika ki ponuja evropski wii, neodprt, s garancijo, z ugodnimi pogoji shippinga in ima nad 90+% positive feedbacka ter racuna manj kot 280 eurou

gl & hf.

Pomojem bi se veliko dlje časa obadal s tem kot kopal jarke za tistih 10 eurov ki bi jih teoretično prišparal.

aha, sepravi naročim wii za recimo 265 eu, pristejem 10 eu postnine, počakam 2 dni in že uživam ob brickanem wiiju? Kaj bi ti naredu če bi chipu konzolo pa bi zajebu lotanje? Zapakiru, sliku, objavu na ebayu pa znižu ceno. Skratka riziko internetnega kupovanja, k se mi v končni fazi profitiranja 10 - 20eu posledično pa zguba garancije pomojem ne splača, anyway usen hvala za linke.

haha good point :china: sej zadnji 4 posti so bli več al manj offtopic, usen tnx vsem za help :thumbup:

Ne, ne, ne... Tako poceni je pa ne boš odnesel.

Koliko si star? Glede na to da ti mama kupuje konzole? In kolko nakupov si že opravil na eBayu?

Zdaj je pa debata resna. Če si nedorasel jo zapusti če ne se pa začni normalno pogovarjat in argumentiraj svoje navedbe.

Kakšna brickana konzola? O čem ti to sanjaš?

BellerophonMPI.jpg

mah sej tm bojo isto navijal cene kot pederlajsi iz BB :(

Dvomim. Če so izkušnje z DSjem in špili zanj referenca, bodo Muellerji (če sploh kdaj bodo) stvari prodajali po priporočenih evropskih cenah. Kar bi težko rekel za BB. :yuck:

točno to M bo imel skorajda ali čist enake cene+popust zlahkota dobiš, BB je pač poglavje zase.

http://www.playgame.biz VSE ZA IGRALNE KONZOLE, ODKUP, PRODAJA,MENJAVA,SERVIS!

Ne, ne, ne... Tako poceni je pa ne boš odnesel.

Koliko si star? Glede na to da ti mama kupuje konzole? In kolko nakupov si že opravil na eBayu?

Zdaj je pa debata resna. Če si nedorasel jo zapusti če ne se pa začni normalno pogovarjat in argumentiraj svoje navedbe.

Kakšna brickana konzola? O čem ti to sanjaš?

18, sicer nevem glih kolk ma veze moja starost, glede tega da mi mama kupuje konzole, pa malo bolj natančno preberi izvirni post preden ti ego dopusti take otroške in ne argumentirane zaključke. Nevem zakaj bi se sploh moral s tabo pogovarjat o eBayu, če je topic Nakup konzole v Ameriki in ne Nakup konzole preko eBaya? in zakaj bi se sploh morala tukaj začet razvijat neka tipična bitka poznana na večini slovenskih forumov, sepravi kdo je bolj pameten in kdo bo zanl bolje lancirat svoje vele znanje vsem na ogled in kritiziral ter provociral ljudi ki iščejo odgovore na svoja vprašanja in ne ciničnih pripomb... Debata je resna da, ker se bo očitno vedno na določeno število odgovorov, ki so dejansko koristna in usmerjeni v konstruktivno smer debate, ohranilo povprečje idiotskih odgovorov oz. provokacij, ki bo tistim kratkokurcežem, če mi vaša ekselenca dovoli da se za svoja nedozorela ebaynepoznavna leta tako izrazim, omogočilo novo možnost poliranja svojega super internetnega ega, ker je kurac zato premjhen?. Upam da si tok sposoben da razbereš, da ni tako težko ljudi ki jih nepoznaš ozmerjat in označevat ter prihajt do fiktivnih ugotovitev, po nekj postih na forumu če želiš z njimi iskat konflikte, kar je očitno tvoja želja.

Glede brickanih konzol pa si lahko kaj več prebereš na googlu, ker nevem če sem dovolj odrasel in dovolj sposoben zagovarjat svoje argumente, da se bom dovolil speljat na totalni off topic, zato da bom enmu eBay fanboy moronu dokazoval kako imbecilen dejansko je, ker neve da lahko updejti in novejše igre onemogočijo konzolam delovanje kot posledica odkritega mod chipa.

P.S: Če neznaš ljudem pomagat, še ne pomen da lahko ocenjuješ njihovo nedorastlost in jih imaš za manj vredne, ampak raj pojdi na kakšen drug forum in jih tam osvetljuj z tvojimi infomativnimi eBay rešitvami.

Upam da jo nism poceni odnesu... :chicken:

Ja sej to je edino kar me moti, saj brez chipa ne gre, zaradi neskladnosti PAL in NSTCja, kot mi je to razkril Anduril.

Kar se Avstrije tiče me pa zanima samo še kako je z garancijo, če lahko kdo prosim pove.

P.S: roman je biu spisan po očitni zahtevi ;)

Ja sej to je edino kar me moti, saj brez chipa ne gre, zaradi neskladnosti PAL in NSTCja, kot mi je to razkril Anduril.

Kar se Avstrije tiče me pa zanima samo še kako je z garancijo, če lahko kdo prosim pove.

P.S: roman je biu spisan po očitni zahtevi ;)

enostavno garancijo uveljaviš samo v at oz. v dotični trgovini, ja za igre nekak drži usa konzola in pal igre...

http://www.playgame.biz VSE ZA IGRALNE KONZOLE, ODKUP, PRODAJA,MENJAVA,SERVIS!