Skoči na vsebino

Nakup PS4


EventHoriz0n

Priporočene objave

ja nik kot sem rekel obe konzoli imata dobre igre je pa fino če je šansa da probaš oz stestiraš konzolo in potem se boš lažje odločil vendar pa bo glavina špilov prišla na obe konzoli so pa določene firme ki delajo samo za sony ali microsoft in bo tudi tako je pa res kot je bartala napisal da samo zaradi ene igre nakup se ne splača zavrži in pa tudi izposoja iger od prijatelja dober predlog in podpiram bartala mislim pa da nakupa ne boš obžaloval sicer pa bi ti za začetek svetoval tomb raider ni slaba igra za gta 5 še čakamo datum izida je pa gta res da si vzameš in čas in jo dobro preigraš kar vzame nekaj časa need for speed pa kolikor sem bral opise ni dobila ravno pohvalnih ocen srečno in naj ti konzola dobro služi

Link to comment
  • Odgovorov 132
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Objavljene slike

Živjo!

Evo me, pa sem nazaj. :) Za začetek bi se vam rad vsem iskreno zahvalil za vse komentarje, res ste super, saj se je nabral lep kupček nasvetov, ki mi bo zelo pomagal pri izbiri. Sedaj pa da vas pokomentiram:

Kaj bi bilo šele če bi držal kontroler xbox one v rokah :lol

V glavnem prva stvar pri nakupu nove konzole je ta da pogledaš vse izdane ter prihajajoče ekskluzivne naslove iger za obe konzoli in se odločiš za nakup glede iger ki jih konzoli ponujata, potem druga stvar je kontroler (preizkusi oba in potem povej kateri ti bolj sede). Vendar pa če si se že odločil potem gremo na igre.

Najcenejša varjanta je da kupiš rabljen špil, tako boš prihranil polovico cene, ko pa igro preigraš pa jo enostavno prodaš naprej.

Zdaj če si pristaš dirkačin potem nemorem brez da bi omenil forzo 5 ter prihajajočo forzo horizon 2 vendar nastane problem ker sta to Microsoftovi ekskluzivi tako da se boš moral na ps4-ki zadovoljit z Driveclubom ki pa žal nebo open world. Kot sem rekel malo poglej za špili in ne hiti v nakup da ti nebo žal ker bo na koncu imela druga konzola več iger ki so po tvojem okusu in jih boš lahko gledal le po youtubu.

Sem gledal tudi Xbox One, controlerja pa nisem držal v rokah, izgleda da sem podzavestno vedel, da to ne bo dobro. :D Da, gledal sem tudi XO in Forza Motorsport (sploh Horizon je odličen), a je sama konzola 100€ dražja, kar si žal ne morem proviščiti, poleg tega mi je sam controler dosti bolj všeč pri PS4. Tako da ja, Forza je super, a mi z leti ne dišijo več toliko dirkaške simulacije na konzolah, raje odvozim kakšen NFS, za realizem pa imam PC ter na njem RBR. :cheerful:

tomb raider, če si želiš dobro in relativno dolgo pustolovščino. če si sladokusec za okolico in odkrivanje terena, a-must.

ako bi želel preigravati ure in ure, potem gta. čeprav, gta ne bi ravno predlagal za prvi špil, ker enostavno požre preveč časa. omisli si kakšen prehoden naslov (preigraš, pospraviš), da dobiš pravi vtis o igrah.

Izgleda, da bom za začetek vzel res Tomba. Sem se že navdušil za Final Fantasy XIV, ampak ne mislim tem škrtuhom plačevati 60€ letno za internet. :eviltongue: Bolj, kot gledam gameplaye in walkthroughe za TRja, bolj sem navdušen nad njim. :car:

Samo Kratosu uspe na vprašanje "Katero PS4 igro si naj najprej kupim?" odgovoriti z "Kupi si xbone"....

Kot je že omenjeno, GTA ti da največ "bang/gametime for your buck" ter boš se z njo najdlje zabaval, ker je med vsemi naštetimi najbolj obsežna. Torej če je problem denar (komu pa ni) ter si lahko privoščiš samo eno igro, ti predlagam GTA, ker ostale končaš v okrog 10 urah, GTA pa boš preigraval po 100ur plus ter potem ostane še online multiplayer, kjer se lahko z avti dirkaš, zabijaš, strejlaš, ropaš, tepeš z prijatelji do onemoglosti, ter ti od vseh omogoča največj svobode.

Dirkačin zaenkrat res še ni na pretek, need for speed rivals je pa precej arkadna izkušnja. (Po videnem, sam je osebno še nisem sprobal) Dirkačine, katere se nagibajo bolj v smer simulacije, pa šele prihajajo v kratkem....

Torej je odločitev stvar okusa ter pričakovanj, ker so vse naštete igre svojstvena zvrst oz. "žanr"

Pa saj ni bil tako napačen odgovor. Mogoče bi se res odločil za XO, če ne bi bil 100€ dražji, kar je ekstrem, saj ne vidim izboljšave, ki bi bila zame boljša od PS4, razen tage, da bi lahko igral Forza Motorsport TM igre. GTA bom skoraj zagotovo vzel, samo da izide tudi za štirico, do takrat pa Tomb Raider. :)

Pozdravljen na forumu!

Najprej... GTA V in Mad Max igri za PS4 (in XO) še nista izšli, sta pa obe napovedani za izid, tako da to je razlog da še nista na zalogi. ;)

Kot drugo, se strinjam s teboj, igre so drage in niso poceni, še posebej pri nas. V tujini so večinoma ugodnejše cene, tako da če imaš možnost (paypal/kreditna kartica/Visa electron), ti priporočam da nabavljaš igre iz tujine. Zelo popularen je npr. ShopTo.net

Če ne veš za katero igro bi se odločil je na forumu precej tem o igrah, kjer se redno objavljajo trailerji, novice, ocene, press-i,... tako da si lažje narediš neko sliko o igri.

Tomb Raider

Need For Speed: Rivals

GTA V

Mad Max

Naslednja opcija je youtube, kjer je (pre)veliko materiala, zato predvsem išči "gameplay" videje, da vidiš kako se dejansko igra igra. Sčasoma si vsak najde kakšen YT kanal, ki mu zaupa in ima podobna mnenja o igrah.

Ko imaš ožji izbor narejen, a še vedno ne veš za katero igro bi se odločil, pa ti lahko pridejo v pomoč KSi sponzorji:

  • 3D Svet - ponuja izposojo iger in prodaja rabljene igre, zraven pa imajo še premium članstvo, ki še dodatno zniža ceno novih iger in ponuja še druge bombončke.
  • Goblin - imajo izposojo (trenutno samo PS4) iger

Za rabljene igre imaš zraven že zgoraj omenjenih še KSi male oglase, ki so TUKAJ, po novem pa še TUKAJ.

Če so ti všeč dirkaške simulacije, potem bo 8. oktobra za PS4 izšla igra Driveclub, napovedan pa je že bil tudi Grand Turismo 7 (izid nekje 2015-2016). Driveclub je nova igra, GT pa je že uveljavljena hardcore dirkaška simulacija.

Sony-eva konkurenca (MS Xbox One) ima igro Forza 5, ki je tudi že uveljavljena simulacija in predstavlja direktno konkurenco GT seriji. Katera je boljša prosim ne spraševat, ker se bo pričela sveta vojna dirkaških simulacij. :begging: Pač vsakemu svoje. Ena ima boljšo to, druga spet tisto. Skratka OBE sta po svoje dobri, pa mirna Bosna! :tepen:

Tukaj je nekaj tem o Forza in tukaj o GT seriji.

To bi bilo iz moje strani zaenkrat vse, če pa še kaj ni jasno, pa vprašaj. :yes:

Najlepša hvala za tako obširen odgovor, in pozdrav nazaj Matej. :yes: Naročnje iz tujine me trenutno še interesira, mogoče po kakšnem letu, ko bom verjetno nabavil kakšno igro več. Gampelaye gledam redno za Tomb Raiderja, za NFS pa sem le enega, saj sem takoj ugotovil, da gre za klasičen NFS z grafičnimi popravki, sicer pa pa od MWja ne razlikuje bistveno. Te KSi sponzorji so mi zelo zanimivi, ampak kako poteka ta izposoja? Moram izdelek ročno prevzeti, plačati kaj "za vsak slučaj", verjetno tudi kaj podpisati?

GranTurismo sem legendarno 4ko ogromno preigral, na svoji konzoli, še prej pa na stričevi. Danes sem pa pri sošolcu igral 5ko in se praktično ne razlikuje. :)

@Bartala se opravičujem, sem kar malce pozabil da je tvoja iq kvota malce nizka.

Njemu so očitno všeč "predvsem dirkaške simulacije" in ti mu odgovoriš "ti kar kupi konzolo neglede na igre, bodo že prišle dirkačine čez leto, dve če bo vse po sreči". Bravo, naj mu en admin da podimenski napis "Bimbo" da ga bodo ljudje jemali z rezervo.

@nikkostajnsek Najprej pozanimaj o konzoli ki jo boš kupil in kot sem rekel o ekskluzivnih špilih ki jih ponuja, vsi špili ki so te "navdušili" so multiplatform in jih lahko igraš na obeh konzolah.

@matej1990 Kaj se pa ti smejiš? saj si napisal isto stvar kot jaz, naj pogleda še za drugimi naslovi kot je forza ki je na drugi konzoli ? Bartala že razumem da je malce zaostal vendar glede na tvoj komentar mi pa ni jasno saj se praktično samemu sebi smejiš :D

Prosim, da se v moji temi ne začne vojna. Sem pogledoval tudi za XO, a sem ga kaj kmalu izpustil iz izbora, saj je 100€ dražji za praktično nič, vsaj kar bi meni koristilo ne. Sem se pozanimal, trenutno me zanima Tomb Raider, to leto še Mad Max ali GTA V, naslednje leto pa naprej! :yes:

ja se strinjam z vsemi po malem vendar odločitev je še vedno v tvojih rokah kot pa rečeno obe konzoli imata svoje eskluzive odločiti pa se moraš sam strinjam se da se je fino pozanimat katero boš vzel seveda pa si sam tudi napreden kupim igro pogledam na youtubu trailerje,gameplaye da vidiš kaj lahko pričakuješ od igre sam je pa fajn da si pogledaš tudi naslove oz igre ki bodo prihajale na obe konzoli in katere so ti všeč pa srečno z nakupom in naj se mudi nikamor

Vem, recimo XO je na pogled lepši, bolj kompakten, ima pa zame nevšečen kontroler... predvsem pa je predrag. :D

Evo, tale post je bil malce daljši zaradi quotov, da bo kdorkoli bo bral lahko nahitro pogledal, na kaj sem odgovoril. Sem pa vseeno malce zmanjšal text, da je velikost teme spodobna. Zaključujem pa z novim vprašanjem: Za kaj se uporablja PS4 kamera, in zakaj polnilec za Gamepade, ali niso na bluetooth? Jim je treba polniti baterijo? Kamero se splača kupiti? - Hvala!

LP, Nik

Link to comment
  • vrhovni

Najlepša hvala za tako obširen odgovor, in pozdrav nazaj Matej. :yes: Naročnje iz tujine me trenutno še interesira, mogoče po kakšnem letu, ko bom verjetno nabavil kakšno igro več. Gampelaye gledam redno za Tomb Raiderja, za NFS pa sem le enega, saj sem takoj ugotovil, da gre za klasičen NFS z grafičnimi popravki, sicer pa pa od MWja ne razlikuje bistveno. Te KSi sponzorji so mi zelo zanimivi, ampak kako poteka ta izposoja? Moram izdelek ročno prevzeti, plačati kaj "za vsak slučaj", verjetno tudi kaj podpisati?

GranTurismo sem legendarno 4ko ogromno preigral, na svoji konzoli, še prej pa na stričevi. Danes sem pa pri sošolcu igral 5ko in se praktično ne razlikuje. :)

Np!

Več informacij glede izposoje:

Vem, recimo XO je na pogled lepši, bolj kompakten, ima pa zame nevšečen kontroler... predvsem pa je predrag. :D

Lepota je subjektivna, tako da tukaj se nima smisla prerekati. :D

Kar se pa kompaktnosti tiče, pa je PS4 precej bolj kompakten od XO (v vseh dimenzijah in tudi v teži):

post-803-144771059379_thumb.jpg

Slaba stran tega je, da je PS4 med igranjem nekoliko glasnejši.

Evo, tale post je bil malce daljši zaradi quotov, da bo kdorkoli bo bral lahko nahitro pogledal, na kaj sem odgovoril. Sem pa vseeno malce zmanjšal text, da je velikost teme spodobna. Zaključujem pa z novim vprašanjem: Za kaj se uporablja PS4 kamera, in zakaj polnilec za Gamepade, ali niso na bluetooth? Jim je treba polniti baterijo? Kamero se splača kupiti? - Hvala!

LP, Nik

Trenutno nakup PS kamere odsvetujem, saj si z njo nimaš kaj veliko za početi.

Kamera je še najbolj uporabna za igro The Playroom. Igra je sicer zabavna in prikaže česa vse je zmožen nov PS kontroler, ampak hitro postane dolgočasna. Druge uporabe so to kar je že josko povedal + zvočni ukazi.

Da, kontrolerji komunicirajo s konzolo preko bluetooth-a in imajo vgrajeno polnilno baterijo (zamenjava baterije ni mišljena), ki jo seveda polniš.

Polnilec za kontrolerje je za... doooh... polnjenje kontrolerjev. :D Razlika je v tem, da pri polnilcu nimaš nadležnih USB kablov za polnjenje direktno iz PS4 (ki med drugim kvarijo dizajn konzole :yuck:), ampak je zraven polnilca priložen električni adapter + prihraniš par sekund ker lažje zadeneš polnilni priklop na kontrolerju in ker ne rabiš zlagati kablov. Nikakor ni must buy zadeva, je pa po moje priročna.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

ja če še nisi kupil kamere pri ps4 bi ti osebno svetoval bolje da tisti denar daš v polnilno postajo boš lahko vedno kontroler kamorkoli postavil in napolnil kot je že povedal matej1990 da nakup se ne splača ali pa za kakšno igro daš tisti denar aja osebno najbolj mi je pri srcu videz ps4 ko pogledam xbox one se mi zdi kot da kakšen videorekoder iz 90ih let pogledal nimam nič proti njemu me pa močno spomni na to

Link to comment

No ker sem edini predstavnik Xbox One konzole, ko ravno govoriš o ceni x1 ti lahko povem da so pred kratkim začeli prodajo xbox one konzol za isto ceno kot PS4 vendar brez kinecta. Vidim da te ravno cena najbolj moti pri Microsoftovi konzoli tako da se cena sedaj giblje okoli 350€ in je enaka oz. podobna ps4-ki. Zdaj pa preglej igre in dobro premisli katere igre so ti bolj všeč ;)

Na koncu si itak na istem če bi pri ps4-ki kupil kamero oz. kinect pri x1.

Link to comment

ti povem ko slisis zvok ps4 vs x1 med delovanjem bi upal stavit da bi vas tukaj 90% raje melo ta grdi videorekorder ko pa to skoraj pol majnso vroco in glasno škatlo.

Sej ne da je ps4 tak fejst glasni vsaj moj tv ga preglasi, le da pri x1 ne locis med idle in full power modu.

Jaz osebno tega ne prenesem dobro, zato vsaj zaenkrat imam ps4 samo za njegove excluzive.

MS ze ve zakaj je tak vlko to.

Urejano od Sawyer
Link to comment
ti povem ko slisis zvok ps4 vs x1 med delovanjem bi upal stavit da bi vas tukaj 90% raje melo ta grdi videorekorder ko pa to skoraj pol majnso vroco in glasno škatlo.

Sej ne da je ps4 tak fejst glasni vsaj moj tv ga preglasi, le da pri x1 ne locis med idle in full power modu.

Jaz osebno tega ne prenesem dobro, zato vsaj zaenkrat imam ps4 samo za njegove excluzive.

MS ze ve zakaj je tak vlko to.

jaz mojega ps4 sploh ne slišim. ne vem, kako je x1, me je pa motil slim xbox360 (ki naj bi bil tih), ki je bil bolj glasen od ps3 in sedaj ps4. tako da...

mistress3riple.png

Link to comment

Uff, res hvala zopet za polno dobrih nasvetov, vse bolj se bližam temu, da bom vedel vse kar me zanima, in po po vaši zaslugi! Najlepša vam hvala res! :cheerful: :

ps4 kamera se uporablja predvsem za playroom na ps4 imaš pa možnos snemanja videoposnetkov za na youtube in pa lahko se uporabi da te prepozna uporabnika oz tvoj obraz in te s tem logira vp acc seveda pa bo kasneje imela še pombenejšo funkcijo katere tema je tudi na ksi slovenia

No, potem jo vsekakor ne bom vzel. Saj je Playroom zanimiv, ampak kupil ga ne bi, ker bi se ga naveličal v prvi uri igranja. Ni to zame. :D

Np!

Več informacij glede izposoje:

Lepota je subjektivna, tako da tukaj se nima smisla prerekati. :D

Kar se pa kompaktnosti tiče, pa je PS4 precej bolj kompakten od XO (v vseh dimenzijah in tudi v teži):

[ATTACH=CONFIG]7508[/ATTACH]

Slaba stran tega je, da je PS4 med igranjem nekoliko glasnejši.

Trenutno nakup PS kamere odsvetujem, saj si z njo nimaš kaj veliko za početi.

Kamera je še najbolj uporabna za igro The Playroom. Igra je sicer zabavna in prikaže česa vse je zmožen nov PS kontroler, ampak hitro postane dolgočasna. Druge uporabe so to kar je že josko povedal + zvočni ukazi.

Da, kontrolerji komunicirajo s konzolo preko bluetooth-a in imajo vgrajeno polnilno baterijo (zamenjava baterije ni mišljena), ki jo seveda polniš.

Polnilec za kontrolerje je za... doooh... polnjenje kontrolerjev. :D Razlika je v tem, da pri polnilcu nimaš nadležnih USB kablov za polnjenje direktno iz PS4 (ki med drugim kvarijo dizajn konzole :yuck:), ampak je zraven polnilca priložen električni adapter + prihraniš par sekund ker lažje zadeneš polnilni priklop na kontrolerju in ker ne rabiš zlagati kablov. Nikakor ni must buy zadeva, je pa po moje priročna.

Opa Matej, še en naravnost čudovit odgovor! Hvala za takšno pomoč! :yes:

Za PS kamero sem 100% prepričan, za jo zaenkrat še ne bom vzel, ker Playroom me niti malo ne zanima. Mogoče kdaj kasneje, ko bo uporabna še za kaj drugega. Od dodatkov bom vsekakor vzel polnilno postajo in stojalo za pokončno postavitev, a ne vem, kje naj jih dobim, saj jih nikjer ni na zalogi. :(

ja če še nisi kupil kamere pri ps4 bi ti osebno svetoval bolje da tisti denar daš v polnilno postajo boš lahko vedno kontroler kamorkoli postavil in napolnil kot je že povedal matej1990 da nakup se ne splača ali pa za kakšno igro daš tisti denar aja osebno najbolj mi je pri srcu videz ps4 ko pogledam xbox one se mi zdi kot da kakšen videorekoder iz 90ih let pogledal nimam nič proti njemu me pa močno spomni na to

Polnilec za kontrolerje vzamem 100%, ko ga kje dobim, XO je pa meni osebno prevelik. Sicer zanimiv design "velike črne škatle" z detalji, ampak je pa ogromen.

No ker sem edini predstavnik Xbox One konzole, ko ravno govoriš o ceni x1 ti lahko povem da so pred kratkim začeli prodajo xbox one konzol za isto ceno kot PS4 vendar brez kinecta. Vidim da te ravno cena najbolj moti pri Microsoftovi konzoli tako da se cena sedaj giblje okoli 350€ in je enaka oz. podobna ps4-ki. Zdaj pa preglej igre in dobro premisli katere igre so ti bolj všeč ;)

Na koncu si itak na istem če bi pri ps4-ki kupil kamero oz. kinect pri x1.

Mamljiva ponudba, ampak pri vseh Xboxih mi je controler beden, na slikah in v rokah bi dosti bolj sede Sonyjev. Sem ga navajen že od PS1, nato od PS2 slim, pa pri sošolcu na PS3 slim tudi. To nov pa tudi super sede v roke, pa še malce so ga osvežili. Poleg tega z PSji nisem imel ene težave, pravtako stric. V 4,5 letih nisem niti enkrat očistil leče, tik preden sem ga prodal, sem jo z 80% alkoholom, in to je to. :car: Glede iger mi je boljša samo Forza Motorsport, ostalo je tam-tam. Kamere pa ne bom vzel.

ti povem ko slisis zvok ps4 vs x1 med delovanjem bi upal stavit da bi vas tukaj 90% raje melo ta grdi videorekorder ko pa to skoraj pol majnso vroco in glasno škatlo.

Sej ne da je ps4 tak fejst glasni vsaj moj tv ga preglasi, le da pri x1 ne locis med idle in full power modu.

Jaz osebno tega ne prenesem dobro, zato vsaj zaenkrat imam ps4 samo za njegove excluzive.

MS ze ve zakaj je tak vlko to.

Moj PS2 slim je bil tudi po eni uri igranja hudo glasen - pa sem dal na vsako stran spodaj škatlo od igre, da je zrak krožil in vse je tiho bilo... :)

sawyer nisem rekel da je grd rekel sem samo da me spomni ko ga pogledam na videorekorder vem pa da imata oba enako konfugracijo in razlike med sistemo niso velike seveda pa imata v določenih testih tako kot ps4 in xbox one prednosti

Oba imata prednosti in slabosti, tega se zavedam. Ampak zaradi zanesljivosti, velikosti, všečnosti in osebnih izkušenj sem so odločil, da ostajam na Sonyju. :thumbsup:

jaz mojega ps4 sploh ne slišim. ne vem, kako je x1, me je pa motil slim xbox360 (ki naj bi bil tih), ki je bil bolj glasen od ps3 in sedaj ps4. tako da...

Če ga še imaš in te moti, ga z nečem podloži, na vsak rob eno škatlo od igre, da je v sredini prostor da zrak kroži. Verjemi, da pomaga, in tudi pregreva se ne. :)

moj ps4 je v nekaterih sekvencah (tudi pause menu) tako glasen, kot da bo poletel...

Nekaj malega pa tudi mora brneti, sicer je preveč monotono. :D

Sedaj pa zopet eno vprašanje: malo sem spet raziskoval o igrah in se zopet zagrel za eno hudo: inFAMOUS Second Son. A je to za kaj? Sodeč po youtubu je huda! In še: Se splača dati 90€ za uradne 2.0 wireless slušalke? Mnenj je veliko, večina +, nekaj -, kaj mi vi priporočate? Se splača? Hvala za vse nasvetke, če bo vse po sreče, bodo "modre škatlice" doma že ta teden! :rock:

LP, Nik

Link to comment
  • vrhovni

The Playroom ni plačljiva igra, ampak je na voljo zastonj.

Kar se tiče PS4 dodatkov imamo TUKAJ namensko temo, kjer je že bilo marsikaj napisano.

Polnilec za PS4 kontrolerje se pri nas težko dobi, ker ima BigBang težave z dobavljivostjo, je pa tukaj očitno na voljo na zalogi: gameshop.si, na Mimovrste pa je dobava neznana

Kar se tiče PS4 pokončnega stojala, pa ga ima Goblin po zelo dobri ceni: goblin.si, na voljo je tudi v BB in na Mimovrste

Te uradne PS slušalke 2.0 so vsaj zame zelo dobra izbira za tak denar. Še posebej ker so brezžične. Zvok je dober, nikoli ni prekinitve zvoka ali šumenja, povezovanje je otročje lahko, PS integracija stanja slušalk (stanje baterije, vklop/izklop mikrofona,...), udobne za nosit,... Kot minus bi jim dal nadležni USB dongel, ki ga moraš vedno premikati, če si lastiš PS3 in PS4 in izmenično igraš na njih. Usnju podobni material na slušalkah, ki poskrbi da lahko poleti švicneš v ušesa :tepen:. In zadnji minus bi dal plastičnim pantom, ki omogočajo da se slušalke zložijo. Sicer še nisem imel težav z njimi, ampak jaz jih glih ne bi preveč zlagal in odpiral. :D

Ja, Infamous Second Son je dobra igra, v namenski temi si lahko prebereš tudi par vtisov od tistih, ki so igro že preigrali. Je zelo zabavna, ampak vsaj zame prekratka. Zgodba je zelo povprečna oz že kar nezanimiva. Stranske misije pa postanejo ponavljajoče. Kar jo naredi dobro je zabavna uporaba super moči, kjer se dejansko počutiš kot superjunak, zelo dobra grafična dodelanost in dober zvok/glasba v igri.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Khm, playroom je že brezplačen, a zanj verjetno potrebujem PSN network? Kako pridem do PSNja, koliko stane, kako dam ta denar...?

Ker kamere ne bom vzel, raje za ta denar vzamem PSN, ker glede slušalk je zaenkrat še vse v zraku, mi niti ne pomenijo toliko kot PSN.

Temo o dodatkih znam na pamet, kot pravim so mnenja deljena vendar se tehtnica močno nagiba v pravo stvar, so pa 90€ tako da je še vse v zraku, saj mi niti niso takoo zeloo pomembne. Bom pa vse vzel pri Goblinu (kompenzacija davka je stvar v kateri uživam), torej zaenkrat PS4 1TB verzija, stojalo za pokončno postavitev, stojalo za polnjenje controllerjev in za konec še igra. Glede tega sem se odločil da začnem z The last of us po neugodni ceni 54,99€. :thumbsup: Aja, pa gumice za čez gumbe, namreč na PS2 sem imel po treh letih že lepo "zlizane" na obeh controlerjih in poleti fajn drsi. :thumbsdown: Še linki:

PS4 1TB (414,99€ v akciji)

napajalno stojalo za 2 DualShock controlerja (14,90€)

4x silikonska prevleka za za gumb na controlerju (6.90€ v akciji)

stojalo za pokončno postavitev (12.90€)

The Last Of Us PS4 edition (54.99€)

Tole me skupaj pride 491.78€, oz. 504.68€, če prištejem še stojalo ki bo na zalogi od 22.8 dalje. Ga bom takrat vzel, in je to to, potem pa bo en čas mir. Bo božiček kak špil prinesel. :lol No, to je to od mene za danes, srčno upam, da bom lahko jutri že držal v rokah "modro štaklo" z napisom Sony. :love: Imam pa eno bedno vprašanje: Če zvečer pustim PS4 v stand-by načinu, ga lahko zjutraj vžgem kar z joystickom in začnem igrati, ali moram najprej iz postelje in ga ročno prižgat? (vem, da je bedno vprašanje). Najlepša hvala!

LP, Nik

Link to comment

seveda da je ps playroom brezplačen kako do ps network ko boš kupil ps4 si ustvariš račun seveda ti priporočam da v nastavitvah ko ga boš ustvarjal izbereš državo united kingdom če boš pri nas slučajno kupil ps members ship ps network ne stane nič stala te bo edino 12mesečna naročnina ki je pri nas draga priporočam da kupiš na internetu oz ps store kjer bo ceneje za tebe ja in ps jaz puščam vsakodnevno v stand by mode in prižgeš samo s pritiskom na playstation seveda ga ugasnem samo takrat ko so nevihte neurja in grmi drugače pa stand by mode če kamere ne boš vzel bi ti svetoval nakup (če smem??) the last of us ps4 edition ki je bila na ps3 najboljša igra oz ena najboljših iger in mislim da ne boš razočaran veliko lepih ur igranja na ps4:):beer:

Link to comment

Hvala obema zopet, zlata vredna sta!! :thumbsup:

Za Playroom ne potrebuješ nobene naročnine, ker se ne igra online (preko interneta).

Sicer pa je res, da je za igranje preko interneta na PS4 potrebna PlayStation Plus naročnina (50€ za 12 mesecev).

Ja, PS4 lahko vedno prižgeš kar z joystickom.

A, super, potem bom zvečer pustil igro notri in ga dal lepo v stand-by, zjutraj pa igral naprej. :lol Če je naročnina 50€, se mi pa to lepo pokrije, če ne vzamem kamere in je cool. :cheerful: A je free še kakšna igra, menda naj bi bila Driveclub zastonj na PSN?

seveda da je ps playroom brezplačen kako do ps network ko boš kupil ps4 si ustvariš račun seveda ti priporočam da v nastavitvah ko ga boš ustvarjal izbereš državo united kingdom če boš pri nas slučajno kupil ps members ship ps network ne stane nič stala te bo edino 12mesečna naročnina ki je pri nas draga priporočam da kupiš na internetu oz ps store kjer bo ceneje za tebe ja in ps jaz puščam vsakodnevno v stand by mode in prižgeš samo s pritiskom na playstation seveda ga ugasnem samo takrat ko so nevihte neurja in grmi drugače pa stand by mode če kamere ne boš vzel bi ti svetoval nakup (če smem??) the last of us ps4 edition ki je bila na ps3 najboljša igra oz ena najboljših iger in mislim da ne boš razočaran veliko lepih ur igranja na ps4:):beer:

Ja, kje ustvariš ta račun? Na konzoli, na kompu, a je treba teh 50€ plačati takoj in a se nakažejo preko PaySafeCard ali kako drugače? Zakaj izberem united kingdom, bom imel zaradi tega kakšne ugodnosti oz. popuste? Za koliko dobim 12 mesečno naročnino na PS Store? Je enih 10€ prihranka? :thumbsup: Bom pa vzel The last of Us ja, sem jo že naročil. Sicer stane neugodnih 54.99€, upam da mi ne bo žal. :)

Pa en lep pozdrav, upam, bom ob naslednjem javljanju že imel stvari doma. :)

LP, Nik

Link to comment
  • vrhovni

Ja, čim se boš naročil na PlayStation Plus naročnino, boš mesečno prejemal brezplačno po 2 PS4 igri. Te igre lahko igraš vedno, razen ko ti poteče naročnina. Takrat jo obnoviš in te igre lahko igraš dalje.

Driveclub izide jesni in bo del te igre brezplačen za PS Plus naročnike.

PSN račun si lahko kreiraš ali na PC-ju ali pa na konzoli in je brezplačen. Jaz bi na tvojem mestu izbral Slovenijo, saj med UK in SLO praktično ni razlike. Nekateri se odločajo za USA račun, zaradi nižjih cen iger.

Na PS Store vstopaš brezplačno, pogoj je da imaš ustvarjen PSN račun.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

p.s. izmed teh treh bi jaz vzel tr definitive edition,,,,ne glede na ceno ali pa cod the ghost,,,drugih alternativ trenutno nimaš,na žalost:)malo se ozri tudi po tujih e-shopih,kot je recimo zavvi,game.co.uk,shopto.net,simplygames,dvd.co.uk.....vse te trgovine pošiljajo v slovenijo,tudi na ebayu co.uk imaš kar veliko ponudbo:)

Link to comment
Ja, čim se boš naročil na PlayStation Plus naročnino, boš mesečno prejemal brezplačno po 2 PS4 igri. Te igre lahko igraš vedno, razen ko ti poteče naročnina. Takrat jo obnoviš in te igre lahko igraš dalje.

Driveclub izide jesni in bo del te igre brezplačen za PS Plus naročnike.

PSN račun si lahko kreiraš ali na PC-ju ali pa na konzoli in je brezplačen. Jaz bi na tvojem mestu izbral Slovenijo, saj med UK in SLO praktično ni razlike. Nekateri se odločajo za USA račun, zaradi nižjih cen iger.

Na PS Store vstopaš brezplačno, pogoj je da imaš ustvarjen PSN račun.

razumem matej1990 samo če bo pri nas vzel kartico mora imeti izbrano united kingdom državo drugače bo lahko nov acc delal

Link to comment
  • vrhovni

Ne, ni res. Lahko ima SLO račun in kupuje PS plus kartice pri nas.

Nekdo je nekje na tem forumu že objavil, da bo tudi Slovenija dobila PS Plus predplačniške kartice in kot kaže smo jih tudi dobili. BigBang jih podaja: KLIK!

Da, tale predplačniška kartica je 10€ dražja kot pa če bi jo kupil online (v SLO PS Store, ki je dostopen tudi iz PC-ja), ampak hej... ne potrebuješ pa kartice oz. paypal računa.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Račun izbiraš glede na tvoje potrebe v kolikor ti ni važna zastava zraven imena. Vem da je enim to tak fejst važno, da za voljo tega odklonijo vse ostale storitve ali želje.

-slo račun: če kupuješ samo ploščke v trgovini, te ne zanima dobena napredna storitev PS4.

-uk račun: če kupuješ pločke v trgovini in hočeš imeti PS now,Netflix,music,video

-us račun: če kupješ igre v trgovini in psn storu (44€),netflix,video,music, PSnow

Meni osebno so računi in trofeje tako hudo nepomembne da celo za kako igro uporabljam ločen račun. Recimo Fifa.

lahko seveda tudi kombiniraš račune. Kopuješ digitalno na US, igraš na slo. V tem primeru pač moraš imet na us plus naročnino in ga aktiviranega kot primarnega. Zgubiš le plus grafični simbol na slovenskem računu kot ima matej v banneru višje in cloud save opcijo.

Urejano od Sawyer
Link to comment

matej se iskreno opravičujem ko sem jaz kupoval to je bilo februarja 2014 vem da je pisalo na listu da moram imeti izbrano državo UK če so potem to spremenili se opravičujem za mojo napako te pa zato povabim na pivo ali kaj drugega in pa še moje mnenje glede izbire iger jaz bi izbral tole igro - Tomb Raider: Definitive Edition [59€] ki je vredna nakupa in mi je bila telo všeč in mislim da neboš obžaloval nakupa:):beer:

Link to comment
  • vrhovni
Račun izbiraš glede na tvoje potrebe v kolikor ti ni važna zastava zraven imena. Vem da je enim to tak fejst važno, da za voljo tega odklonijo vse ostale storitve ali želje.

Vem da mogoče to ni letelo direktno na mene in da si iz mojega pisanja morda zaznal da gre za tak primer, pa vseeno... sam si lastim več računov: UK, USA, Japan in SLO. Nikakor mi ni važno da imam zraven imena SLO zastavo, ker ne vem na kaj bi naj točno bil ponosen glede na stanje v državi. :) Za SLO račun ga prepričujem samo zaradi enostavnosti saj ni nikjer potrebno ovinkariti kot pri drugih računih. Vse poteka po najlažji poti. Prav zato tudi sam v veliki večini uporabljam samo ta račun, ostali so mi samo rezerva.

Konec koncev pa si bo lahko takrat ko bo že vajen PS4 naredil tudi druge račune. Za začetek mislim da je zanj SLO račun najboljša izbira.

-slo račun: če kupuješ samo ploščke v trgovini, te ne zanima dobena napredna storitev PS4.

-uk račun: če kupuješ pločke v trgovini in hočeš imeti PS now,Netflix,music,video

-us račun: če kupješ igre v trgovini in psn storu (44€),netflix,video,music, PSnow

V osnovi imaš prav glede vsega tega, ampak si pozabil na par stvari:

  • PS Now je sigurno pri nas zanič, če imaš UK ali USA račun. Lag mora biti nenormalno visok, tako da ta argument ti je čisto zgrešen. Servis ima že sam po naravi visok lag, ti pa ga še samo poslabšaš. Dokler ne bo storitev podprta pri nas in bodo posledično serverji precej bližje nam, do takrat bo ta storitev neuporabna.
    Po vrhu pa so trenutne cene smešno visoke. Dokler ne bodo naredili naročnine, bo bolj slabo zanimanje zanj.
    PS Now trenutno (še?) nikakor ne moreš štet kot prednost neSLO računov.
  • Netflix, music in video so pa storitve, zaradi katerih je potrebno doplačilo. Samo UK ali USA račun ni dovolj da bi jih že lahko uporabljal. Tako da tu gre plus s pogojem da si pripravljen plačati zanje.
    Moje mnenje je, da jih zaradi nepodprtosti pri nas drugi servisi prehitijo kot za šalo. Ampak izkušnje in želje so različne tako da razumem da je to lahko za nekoga plus.

Meni osebno so računi in trofeje tako hudo nepomembne da celo za kako igro uporabljam ločen račun. Recimo Fifa.

lahko seveda tudi kombiniraš račune. Kopuješ digitalno na US, igraš na slo. V tem primeru pač moraš imet na us plus naročnino in ga aktiviranega kot primarnega. Zgubiš le plus grafični simbol na slovenskem računu kot ima matej v banneru višje in cloud save opcijo.

Jup, stvar posameznika. Meni so trofeje del igranja. Določene igre mi ravno zaradi trofej podaljšajo zanimivost igranja igre.

Sem tudi sam preizkusil USA nakupovanje in nato igranje z SLO računom, pa sem ponavadi vedno ali pozabil menjati račun, ali pa več nisem vedel na katerem imam zadnji save. :) Rešitev bi bila, če bi imel samo USA račun. Ampak potem sem spet pri že prej omenjeni težavi, da moram ovinkarit. Ko se mi igra, nočem izgubljati časa z ostalimi nepotrebnimi zadevami, če se jim pa lahko elegantno izognem z nakupovanjem s SLO računom. Vem da so izkušnje/želje različne, ampak dejstvo ostaja, da je s SLO računom upravljanje najenostavnejše.

Brez šale bi resnično želel da mi opišeš potek nakupovanja, konkretno me zanima za USA račun. Ko sem probaval sem imel težave s plačevanjem in sem moral kupovati predplačniške kartice. Predvidevam da je še zdaj tako? Vem da jo dobiš v par sekundah, pa vseeno je lažje kar direktno s kartico plačati, kjer ni posrednikov.

Vse skupaj se mi je zasralo še iz X360, kjer sem moral kupovati predplačniške kartice + VPN za region lock zadeve, ki jih pa k sreči pri PS ni. :tired:

Tako da to so moji glavni razlogi zakaj tako obrajtam SLO račun. :)

matej se iskreno opravičujem ko sem jaz kupoval to je bilo februarja 2014 vem da je pisalo na listu da moram imeti izbrano državo UK če so potem to spremenili se opravičujem za mojo napako te pa zato povabim na pivo ali kaj drugega in pa še moje mnenje glede izbire iger jaz bi izbral tole igro - Tomb Raider: Definitive Edition [59€] ki je vredna nakupa in mi je bila telo všeč in mislim da neboš obžaloval nakupa:):beer:

Ni potrebe po opravičilu, samo povem da se da tudi tako. :beer:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.