Skoči na vsebino

Nakup PS4


EventHoriz0n

Priporočene objave

Ker kot kaže nebo PS4 v Slovenijo pred 2014, sem v Avstrijo poslal mail na metro, mueller, media markt, libro, gamestop, saturn, conrad, cosmos (lipnica) če bo možno kupit v trgovini 29.11. brez predhodne rezervacije oz. prednaročila.

Media Markt:

vielen Dank für Ihre Anfrage.

Die Märkte erhalten am Erscheinungsdatum ein gewisses Kontingent an Geräten. Die genaue Stückzahl wurde uns von Sony selbst nicht bekannt gegeben. Wir bitten Sie um Ihr Verständnis in dieser Sache.

Bei weiteren Fragen stehen wir Ihnen jederzeit gerne zur Verfügung.

Mit freundlichen Grüßen

Johannes Schlechter

Ihr Media Markt Kundenservice

E-Mail: kundenservice@mediamarkt.at

http://www.mediamarkt.at

Saturn (grazNord)

Der Bedarf an PS4 Geräten ist so groß, dass trotz der Aussage von Sony am 29.11. keine Geräte bei mir im Verkauf stehen werden. Ich habe derartig viele Reservierungen, dass alle Geräte die ich bekommen werde bereits reserviert sind.

Tut mir leid, dass ich keine besseren Nachrichten für Sie habe.

Mit freundlichen Grüßen

Christian Wenger

Abteilungsleiter Software

mailto: wenger@saturn.at

Tel.: +43 316 7087 346

Fax: +43 316 7087 800

A-104 SATURN Electro-Handelsges.m.b.H

Wiener Strasse 351 TOP2/16, A-8051 Graz

Cosmos (lipnica)

die Playstation 4 ist leider bis mitte / ende März 2014 leider ausverkauft, da es so viele Vorbestellungen gegeben hat!

Mit freundlichen Grüßen

Christoph Jagersbacher

Stv. Geschäftsleiter

?ui=2&ik=cd98abc404&view=att&th=1428e8bce25ba4f9&attid=0.1&disp=emb&zw&atsh=1

COSMOS ELEKTROHANDEL LEIBNITZ GMBH

Wasserwerkstrasse 30d

8430 Leibnitz

Conrad

Uns ist leider diesbezüglich nichts bekannt!

Könnten Sie uns die Quelle dieser Information nennen?

Falls wir wieder erwarten doch noch zusätzliche Einheiten bekommen sollten, würden wir uns bei Ihnen melden!

Kind regards/Freundliche Grüße

Christian Reichl

Bereichsleiter Verkauf

CONRAD ELECTRONIC GMBH & CO KG

Weblinger Gürtel 25

8054 Graz

Gamestop:

am Erscheinungstag der PS4 werden wir keine frei verkäufliche Ware anbieten.

Die derzeitigen Vorbestellungen fallen unter die 3. Lieferung bis Januar 2014.

Mit freundlichem Gruss

GameStop-Team

Store & Customer Support DACH

Mueller:

vielen Dank für Ihre Email und das damit verbundene Interesse.

Leider müssen wir Ihnen mitteilen, dass wir keine Reservierungen für die Playstation 4 mehr aufnehmen können.

Des Weiteren werden wir am Erscheinungstag leider keine Konsolen zum freien Verkauf und ohne Reservierung zur Verfügung stellen können.

Wir bitten hierfür um Ihr Verständnis.

Mit freundlichen Grüßen aus Ulm, 21.11.2013

Christoph Pfeiffer

GL / Kundenmanagement

Müller Service Ltd. & Co. KG

Albstrasse 92

89081 Ulm-Jungingen

Sitz und Registergericht:

Ulm HRA 3392

Toys“R“Us:

Vielen Dank für Ihre Nachricht.

Leider habe ich keine positive Antwort für Sie. Mit dem zum Erscheinungstermin avisierten Lieferungen können wir nur Vorbestellungen bedienen. Wir nehmen auch weiterhin Vorbestellungen an, jedoch bereits mit Liefertermin Mitte Jänner / Anfang Februar 2014.

Frei verfügbare Geräte haben wir derzeit nicht in Aussicht.

Mit freundlichen Grüßen

Barbara Hübner

Ihr Kundenservice-Team von

Toys“R“Us und Babies“R“Us

LIBRO:

Wir werden kein Kontingent für den freien Verkauf haben, auf Grund der enormen Massen an Vorbestellungen.

Mit freundlichen Grüßen

Marcus Zink

Kundenserviceteam

LIBRO Handelsgesellschaft mbH

METRO:

Herzlichen Dank für Ihre Anfrage.

Bedauerlicherweise muss ich Ihnen mitteilen, dass wir die PS4 frühestens im Jänner 2014 bei uns erwarten.

Leider sieht die Liefersituation für den österreichischen Markt nicht besonders rosig aus. Das betrifft auch alle bekannten Elektronikketten.

Ich wünsche Ihnen trotzdem viel Glück bei der Suche nach dem begehrten Stück!

Falls Sie keinen Erfolg haben sollten, freuen wir uns Ihnen im neuen Jahr zu einer PS4 verhelfen zu können.

Mit freundlichen Grueßen

Kind regards

GM13 BTLNF

BTL-NF

METRO Cash & Carry Oesterreich GmbH

Weblinger Strasse 41

A-8054 Graz

Urejano od EventHoriz0n
Link to comment
  • Odgovorov 132
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Objavljene slike

Iz avstrijske Mediamarkt FB strani:

Florian Mayrhofer[h=5]Hallo, Ich heatte mal eine Frage bezueglich dem PS4 release am 29.11., wird diese im freien Verkauf erhealtlich sein. Ich habe schon einige Fillialen angerufen und diese geben an das ca. 3 Konsolen angeboten werden oder man bekommt die Auskunft das gar keine zum freien Verkauf verfuegbar sein werden. Ich bitte um Info

Vielen Dank[/h]Všeč mi je · · Pred 20 urami/-a

Link to comment

Update: Dobil odgovor od mediamarkt Graz Liebenau vodje oddelka entertainment (v nakupovalnem središču Murpark). Dobre novice :D

ja es wird ein frei verkäufliches Kontingent am 29.11. bei uns im Markt sein.

Wir sperren an diesem Tag auch um 09:00 Uhr auf.

Mit besten Grüßen,

Thomas Muck

Bereichsleiter Entertainment

Media Markt Graz-Liebenau TV-Hifi-Elektro Gmbh

Ostbahnstraße 3

A-8041 Graz-Liebenau

Link to comment
Hja. Kolkor je to mamljivo je po drugi strani tudi slabo. Kaj pa garancija oz ko bo sla konzola v franže? Se bomo spet vozili v Avstrijo itd. To je edini razlog ki me odvrača od nakupa v tujini.

Koliko vem z garancijo ni problema, bi se dalo tudi pri nas uredit. Meni osebno ni problema, ker sem iz Maribora, pa mi je Graz bližje kot Ljubljana. :)

miham.png
Link to comment
  • vrhovni

Verjetno bo vrsta že dosti pred odprtjem trgovine, potem pa je spet vprašanje kolko kosov bo na zalogi.

Kot drugo pa, če že garancija velja, da je EU garancija, pol edino odveč mi je prevoz v Avstrijo s to škatlo. Sam osebno nimam prevoza in bi bilo potem bedno to vračat in potem zopet it iskat. Pošiljat po pošti je idiotsko glede na to kako včasih pošiljajo take pakete. Bo še več škode.

10573384652.png

Link to comment

Evo, še dobil odgovor od Mediamarkt Seiersberg. Sem bil presenečen, da je bil za razliko od Murparka ta negativen, in majo vse konzole rezervirane in nebo možno na day one pri njih dobit nič.

Sem pa poslal še direkt na Saturn trgovine v Grazu maila, pa računam v ponedeljek na odgovor. Postnem tu, ko dobim:)

Mediamarkt Seiersberg:


[TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD]MM (Graz) Seiersberg, Software <mm.graz.software@mediamarkt.at>[/TD]

[TD=align: right]23. november 2013 09:13[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 2][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 2][TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD]Guten Tag!

Die PS4 Konsole ist leider bis Jänner ausverkauft und wir werden keine Konsolen im freien Verkauf haben, da schon alle reserviert sind.

Ich bitte sie damit wenn sie für Jänner eine PS4 haben möchten, diese bei uns vorzubestellen.

Mit freundlichen Grüßen

Ihr Software-Team

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Link to comment
  • Pred 8 meseci ...

Pozdravljeni konzolaši! :wave:

Na Vašem forumu sem še popoln novinec, saj sem ga nekje na začetku junija odkril po naključju. Takrat sem se nanj včlanil in skrajni čas je že, da tudi kaj napišem. :) Najprej bi rad napisal nekaj besed o sebi, da boste vedeli, s kom se pogoverjate:

- Nik Kostajnšek. Mlad slabih 14 let, prihajam iz Trbovelj. Visok cca. 160cm, preveč kg, temno rjavi kratki lasje ter oči. Moj največji hobi je ogled avtošportnih prireditev (rally, GHD, PRK), poleg tega pa imam zelo rad tudi fotografijo, računaliništvo, maketarsto. V prostem času se ukvarjam z foto-video produkcijo ComAnd in sodelujem po forumih. :thumbsup: Svojo prvo in edino konzolo sem dobil leta 2008 za božič in sicer PS2 slim. Dobro mi je služil štiri leta, nato pa sem ga prodal. :(

Sedaj pa zares. Odkar sem prvič videl sliko PS4, kakšno leto nazaj, sem si ga želel, a sem nato idejo opustil. Nato pa sem pred dvemi meseci videl PS4 unboxing by Dinotti v slovenščini in takoj sem se zaljubil. Piko na I pa je dodal še obisk Big Banga prejšnji teden, kjer sem si zadevo ogledal v živo. Ko sem gamepad prijel v roko, sem bil pečen! :yes: In tako sem sprejel odločitev, da v tem ali naslednjem tednu k meni pride PS4!

Imam pa "sladko težavo". Bolj kot gledam po raznih spletnih oglasnikih, manj mi je jasno, katero igro naj vzamem za začetek. "Hec" je, da zaenkrat špili še zdaleč niso poceni, zato želim izbrati nekaj, s čemer bom zadovoljen. Rad imam predvsem dirkaške simulacije, a sem našel še nekaj iger, ki so me navdušile. Sedaj pa mi povejte, kaj bi izbrali Vi:

- Tomb Raider: Definitive Edition [59€]

- Need For Speed: Rivals [59€]

- Grand Theft Auto (GTA): V [63€]

- Mad Max [59€]

A težava je tudi v tem, da, če se odločim za eno neve, kje naj jo dobim. Igre gledam na Mimovrste =) in PlayGame.biz, a nikjer niso na zalogi, prednaročil pa ni maram, saj želim igro še letos. Ima kdo kakšen nasvet, kje naj še pogledam? Najlepša hvala!

LP, Nik

Link to comment

Kaj bi bilo šele če bi držal kontroler xbox one v rokah :lol

V glavnem prva stvar pri nakupu nove konzole je ta da pogledaš vse izdane ter prihajajoče ekskluzivne naslove iger za obe konzoli in se odločiš za nakup glede iger ki jih konzoli ponujata, potem druga stvar je kontroler (preizkusi oba in potem povej kateri ti bolj sede). Vendar pa če si se že odločil potem gremo na igre.

Najcenejša varjanta je da kupiš rabljen špil, tako boš prihranil polovico cene, ko pa igro preigraš pa jo enostavno prodaš naprej.

Zdaj če si pristaš dirkačin potem nemorem brez da bi omenil forzo 5 ter prihajajočo forzo horizon 2 vendar nastane problem ker sta to Microsoftovi ekskluzivi tako da se boš moral na ps4-ki zadovoljit z Driveclubom ki pa žal nebo open world. Kot sem rekel malo poglej za špili in ne hiti v nakup da ti nebo žal ker bo na koncu imela druga konzola več iger ki so po tvojem okusu in jih boš lahko gledal le po youtubu.

Link to comment
  • N7

tomb raider, če si želiš dobro in relativno dolgo pustolovščino. če si sladokusec za okolico in odkrivanje terena, a-must.

ako bi želel preigravati ure in ure, potem gta. čeprav, gta ne bi ravno predlagal za prvi špil, ker enostavno požre preveč časa. omisli si kakšen prehoden naslov (preigraš, pospraviš), da dobiš pravi vtis o igrah.

ozi_SLO.png

Link to comment

Samo Kratosu uspe na vprašanje "Katero PS4 igro si naj najprej kupim?" odgovoriti z "Kupi si xbone"....

Kot je že omenjeno, GTA ti da največ "bang/gametime for your buck" ter boš se z njo najdlje zabaval, ker je med vsemi naštetimi najbolj obsežna. Torej če je problem denar (komu pa ni) ter si lahko privoščiš samo eno igro, ti predlagam GTA, ker ostale končaš v okrog 10 urah, GTA pa boš preigraval po 100ur plus ter potem ostane še online multiplayer, kjer se lahko z avti dirkaš, zabijaš, strejlaš, ropaš, tepeš z prijatelji do onemoglosti, ter ti od vseh omogoča največj svobode.

Dirkačin zaenkrat res še ni na pretek, need for speed rivals je pa precej arkadna izkušnja. (Po videnem, sam je osebno še nisem sprobal) Dirkačine, katere se nagibajo bolj v smer simulacije, pa šele prihajajo v kratkem....

Torej je odločitev stvar okusa ter pričakovanj, ker so vse naštete igre svojstvena zvrst oz. "žanr"

Link to comment
  • vrhovni

Pozdravljen na forumu!

Najprej... GTA V in Mad Max igri za PS4 (in XO) še nista izšli, sta pa obe napovedani za izid, tako da to je razlog da še nista na zalogi. ;)

Kot drugo, se strinjam s teboj, igre so drage in niso poceni, še posebej pri nas. V tujini so večinoma ugodnejše cene, tako da če imaš možnost (paypal/kreditna kartica/Visa electron), ti priporočam da nabavljaš igre iz tujine. Zelo popularen je npr. ShopTo.net

Če ne veš za katero igro bi se odločil je na forumu precej tem o igrah, kjer se redno objavljajo trailerji, novice, ocene, press-i,... tako da si lažje narediš neko sliko o igri.

Tomb Raider

Need For Speed: Rivals

GTA V

Mad Max

Naslednja opcija je youtube, kjer je (pre)veliko materiala, zato predvsem išči "gameplay" videje, da vidiš kako se dejansko igra igra. Sčasoma si vsak najde kakšen YT kanal, ki mu zaupa in ima podobna mnenja o igrah.

Ko imaš ožji izbor narejen, a še vedno ne veš za katero igro bi se odločil, pa ti lahko pridejo v pomoč KSi sponzorji:

  • 3D Svet - ponuja izposojo iger in prodaja rabljene igre, zraven pa imajo še premium članstvo, ki še dodatno zniža ceno novih iger in ponuja še druge bombončke.
  • Goblin - imajo izposojo (trenutno samo PS4) iger

Za rabljene igre imaš zraven že zgoraj omenjenih še KSi male oglase, ki so TUKAJ, po novem pa še TUKAJ.

Če so ti všeč dirkaške simulacije, potem bo 8. oktobra za PS4 izšla igra Driveclub, napovedan pa je že bil tudi Grand Turismo 7 (izid nekje 2015-2016). Driveclub je nova igra, GT pa je že uveljavljena hardcore dirkaška simulacija.

Sony-eva konkurenca (MS Xbox One) ima igro Forza 5, ki je tudi že uveljavljena simulacija in predstavlja direktno konkurenco GT seriji. Katera je boljša prosim ne spraševat, ker se bo pričela sveta vojna dirkaških simulacij. :begging: Pač vsakemu svoje. Ena ima boljšo to, druga spet tisto. Skratka OBE sta po svoje dobri, pa mirna Bosna! :tepen:

Tukaj je nekaj tem o Forza in tukaj o GT seriji.

To bi bilo iz moje strani zaenkrat vse, če pa še kaj ni jasno, pa vprašaj. :yes:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

@Bartala se opravičujem, sem kar malce pozabil da je tvoja iq kvota malce nizka.

Njemu so očitno všeč "predvsem dirkaške simulacije" in ti mu odgovoriš "ti kar kupi konzolo neglede na igre, bodo že prišle dirkačine čez leto, dve če bo vse po sreči". Bravo, naj mu en admin da podimenski napis "Bimbo" da ga bodo ljudje jemali z rezervo.

@nikkostajnsek Najprej pozanimaj o konzoli ki jo boš kupil in kot sem rekel o ekskluzivnih špilih ki jih ponuja, vsi špili ki so te "navdušili" so multiplatform in jih lahko igraš na obeh konzolah.

@matej1990 Kaj se pa ti smejiš? saj si napisal isto stvar kot jaz, naj pogleda še za drugimi naslovi kot je forza ki je na drugi konzoli ? Bartala že razumem da je malce zaostal vendar glede na tvoj komentar mi pa ni jasno saj se praktično samemu sebi smejiš :D

Link to comment

ja se strinjam z vsemi po malem vendar odločitev je še vedno v tvojih rokah kot pa rečeno obe konzoli imata svoje eskluzive odločiti pa se moraš sam strinjam se da se je fino pozanimat katero boš vzel seveda pa si sam tudi napreden kupim igro pogledam na youtubu trailerje,gameplaye da vidiš kaj lahko pričakuješ od igre sam je pa fajn da si pogledaš tudi naslove oz igre ki bodo prihajale na obe konzoli in katere so ti všeč pa srečno z nakupom in naj se mudi nikamor

Link to comment
Smejim se povedi, ki jo je napisal Bartala... ker je dober povzetek tvojega posta, čeprav je dobronameren za Nika.

Ni potrebno da se vedno počutiš napadenega in takoj odgovoriš z ostrimi in žaljivimi besedami... Nikjer te nihče ne napada ali žali, tako da ni potrebe po tem.

No, nekako moram komunicirat na nivoju Bartale ker drugače se bojim da nebo razumel. Nočem nobenega napadat oziroma žalit :)

Tako kot je @josko napisal, poglej si gameplaye, trailerje in če ti je všeč kar vidiš se odloči glede tega pri izbiri iger.

Link to comment

No Kratos jaz pa se na tvoj nivo ne bom spučal, ker imam vsaj osnovne človeške manire in ne jemljem vsak komentar kot osebni napad na človeka ter ga ne diskreditiram brez razloga in argumenta. Hkrati pa ne iščem razlogov za provokacije v vsaki črki. Imam druge hobije ;)

Če se je že odločil za PS4, mu povem, kako je z omenjenimi igrami na PS4, ter mu ne govorim, da ima druga konzola trenutno eno več igro v dotičnem žanru ter naj samo zaradi tega vse ostale razloge zakaj se je odločil za nakup zavrže.

(Kot če bi človeka ki se sprašuje ali hoče lederne ali platnene sedeže v svojem novem avtomobilu prepričeval, da si naj kupi kolo ker je boljši razgled)

--------

Nikko, nakup konzole je velik finančni zalogaj že sam po sebi, nakup iger za njo je pa še toliko večji.

Morda imaš kakega prijatelja/sorodnika/znanca/sošolca s katero izmed omenjenih (že izdanih) iger, ali pa morda katero drugo, katero ti lahko morda posodi, ter se sam prepričaš če ti je všeč določena igra, ali sploh tip igre, preden se odločiš za nakup.

Dandanes je igranje video iger vedno bolj v razcvetu ter ni več le za samotarje v kleti, kot je to veljalo pred leti. Tudi ravno PS4 raste na popularnosti, tako da imaš dobre možnosti, da se najde nekdo blizu tebe, ki bi ti posodil plošček z igro.

Sploh če si bolj nov v tem :)

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.