Skoči na vsebino

Xbox One Store - online nakupovanje s kartico/paypal/prepaid


mazi17

Priporočene objave

zivjo, sem nov na forumu in sem si predvcerajsnim kupil xbox one in sem si naredil acc in vse samo ko vpisem kartico mi jo sprejme in vse sam pol pa ko hocm igrco kupt mi pa napise da morm it z drugo kartico oz paypalom.. probal sem tut paypal pa noce ne eno ne drugo delat -.- a ve gdo mogoce zakaj nedela oz ce ve gdo kksno foro da "nategns" store alpa karkoli ker se mi zdi glupo dajat v millrju 70€ za FH2 ce je na online ultimate verzija za 77€. hvala za odgovore ze vnaprej :)

Link to comment
  • vrhovni

Na spletu. Kodo kartice dobiš kar po mailu praktično instantno, tako da ti ni potrebno čakati poštarja.

Prodajajo jih pa na Amazonu, potem pa še na primer tu: http://cardscodes.com/Microsoft_Gift_Cards_Europe-k44-0-3-default.html in še drugod.

Poglej tukaj še za druge trgovine: http://www.konzole-slovenija.com/forum/showthread.php?t=125

Pazi samo da kupiš kode za regijo, katero si izbral ko si ustvarjal račun.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Upam da si svoj LIVE id ki ga uporabljaš za XBOX kot prvo nastavil regijo na UK.

Kako delam to jaz. Drugi lahko delajo to drugače.

Upam da si sledil priporočilom tega foruma in si ustvaril account v UK.

Moj glavni account je UK. Prijavil sem se na stran : game.co.uk in to je moj vir igric in prepaid kartic. Greš na to stran z paypal-om kupiš vrednostno kartico za XO v željeni vrednosti (10, 20, 40 funtov) v parih minutah na mail dobiš QR kodo, ki jo poskeniraš z kinectom. Jaz kar notesnik pred kinect nastavim in kar direkt iz maila poskeniram. Nakar ti vrednost "uploada" v tvoj LiveID/MS Account, ko kupuješ v trgovini ti na plačilnih opcijah ponudi izbiro MS Account.

To sem probal že večkrat in zame deluje OK. Your experience may vary.. :D

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Mam eno vprašanje. Za XboxOne sem si odprl US account. Na internetu sem na neki spletni strani kupil Prepaid 3 mesečni dostop do Live Golda. Za hec sem včeraj hotel pogledati na Xbox movies en free film in mi napiše error v stilu "your account does not match the location of you Xboxone". Ko sem šel pogledan na PC na internet na moj account imam tam opcijo izbrati dva računa US in UK. Sedaj imam nastavljeno na UK in tudi če spremenim lokacijo na US se avtomatsko vrne nazaj na UK. Ali je mogoče to zaradi tega ker je bila prepaid kartica za UK račun?

Link to comment
MS blokira določene vsebine glede na dejansko lokacijo Xbox-a: "your account does not match the location of you Xboxone"

Torej MS ve da imaš Xbox v SLO in ne v USA in ti zato ne omogoča ogleda filmov, ker storitev ni podprta pri nas. Temu se lahko izogneš z VPN ali proxy nastavitvami.

Aha ja saj na to sem tudi že pomislil. Kako pa je potem s kupovanjem? Kreditno kartico mi je sprejelo ok, vendar s kartico še nisem probal opraviti nakupa. Rajši bi nakupoval kar direktno s kartico kot pa kupoval gift kartice.

Link to comment
  • vrhovni

Pa vpisal si svoj kraj in mesto bivanja tako kot imaš podatke pri kartici, ali si vnesel USA podatke?

Kot sem bral malo po netu Microsoft ne zaklepa več konzol, ki imajo drugačen račun od lokacije. Je to res? Je kakršnakoli bojazen odveč?

Ne vem točno kaj misliš s tem.

Sama konzola nima region locka. Ne glede na to v kateri državi kupiš Xbox, boš na njem lahko igral igre kupljene po vsem svetu. Torej lahko kupiš EU konzolo in na njej igraš tudi USA/JAP igre. Kakšen račun imaš nima pri tem vloge.

Določene druge zadeve (glasba, filmi, netflix,...), pa so regijsko zaklenjene zaradi takšnih ali drugačnih pravic. MS (in ostali) preverja tudi tvoj IP konzole in ve kje se trenutno nahajaš in temu prilagodi vsebino. Torej če imaš USA račun, konzolo pa uporabljaš pri nas v SLO, še ne pomeni da lahko uporabljaš vse kar uporablja nekdo v USA.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...

Opazil sem da so X1 kode začeli prodajati razni key retailer po še nižjih cenah kot je če kupiš na US storu.

http://www.cjs-cdkeys.com/categories/XBOX-One-Games-%28Digital-Downloads%29/

Ta stran je sicer zaupanja vredna kupil že za pc, venar, bi vseeno bil pozoren, ko se gre za X1. Predvsem tam ko piše account zraven. To definitivno ni legitimna koda, prej used account ali pa umetno ustvarjen account z eno igro kupljeno iz streani prodajalca, kar bi pomenilo da spada v digital sharing oz multi account categorijo . Nekaj kaj MS ziher ne odobrjuje.

 

Navedek
To re-iterate, this account is only used by you. It is NOT shared with anyone else. You will also receive the email login details for the recovery account, so you will have 100% exclusive access to this account. Best of all, once you have downloaded the game, you can remove the account and carry on with your usual gamertag!

 

Navedek
Best of all, once you have downloaded the game, you can remove the account and carry on with your usual gamertag!

 

To naj en account sharing strokovnjak razloži, ker po mojem sicer outdatanem znanju to ni mogoče.

Link to comment

 

mazi17 pravi:
zivjo, sem nov na forumu in sem si predvcerajsnim kupil xbox one in sem si naredil acc in vse samo ko vpisem kartico mi jo sprejme in vse sam pol pa ko hocm igrco kupt mi pa napise da morm it z drugo kartico oz paypalom.. probal sem tut paypal pa noce ne eno ne drugo delat -.- a ve gdo mogoce zakaj nedela oz ce ve gdo kksno foro da "nategns" store alpa karkoli ker se mi zdi glupo dajat v millrju 70€ za FH2 ce je na online ultimate verzija za 77€. hvala za odgovore ze vnaprej
mazi17 pravi:
:)

 

pri kakem cdkej prodajalcu ali amazoonu kupiš gift karte http://www.amazon.com/Xbox-Gift-Card-Online-Game/dp/B00F4CFAV8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1419154754&sr=8-1&keywords=xbox+50+gift+card

 

Pazi, ta link je za US račun samo, če imaš drugega si pravo karto sam poiščeš.

Link to comment

G2A ima tudi realtivno cheap Digital keye napram online storu. Predvidevam da so iz boundl boxov, ker mi ni znano da jih MS prodaja 3rd partiyu. Imajo pa 100% buyers protection za 1$, da se preko teamviwera povezeta z screen sharingom in G2A vidi ali Key deluje ali ne.

Black flag 9.66$ z protekcijo, Unitiy 29.34$. So še cheaper samo te kupiš od second hand prodajalca vendar lahko tudi nucas buyer protection.

https://www.g2a.com/assassin-s-creed-iv-black-flag-xbox-one-cd-key-eu.html

pa še enih drugih par iger.

Link to comment
  • 1 year later...
  • 2 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.