Skoči na vsebino

PlayStation VR aka Project Morpheus - VR


Bessie

Priporočene objave

  • vrhovni

Eurogamer review (s poudarkom na PS VR tehnologiji): Sony PlayStation VR review

Navedek

The full-fat PC VR experience has been nipped and tucked in terms of core technology and visual accomplishment, but the sense of presence required for a top-tier virtual reality experience is undiminished and there's plenty of promise in the initial launch line-up. Bearing in mind its price in relation to the competition, PlayStation VR is a remarkable achievement - especially bearing in mind that it manages to outscore its much more expensive rivals in key respects, principally in terms of comfort, fit and finish. In accommodating a (relatively) fixed platform, Sony had to get this hardware right first time and by and large, it's done an excellent job.

 

In terms of recommending a purchase, what's clear is that Sony has managed to overcome most of the principal hurdles, and has handed in a mainstream VR platform for console money that is highly compelling and as much I enjoyed my time with it, there are three significant arguments against investing in it right now, as I see it. First of all, extended gameplay sessions in VR could ultimately prove unsettling on your wellbeing. As relatively inexpensive as it is, will you get the same return from PSVR as a conventional console platform if you're fundamentally limited by the time you can spend using it? And secondly there's the fact that the same financial outlay next month buys you PlayStation 4 Pro. For Sony to release two major pieces of gaming hardware in consecutive months just seems too close.

 

But perhaps the biggest challenge facing PlayStation VR is that as good as the hardware is overall, the platform - and indeed VR in general - is still looking for that killer app, the game that will change everything. I used to think that presence, that immense feeling of being transported to another place, would be enough to sell the platform, that the experience alone was enough. But what's clear is that it isn't. Virtual reality is an amazing platform and PlayStation VR is a remarkable piece of hardware with many delightful experiences, but what's missing is its Super Mario 64, Halo or Ridge Racer - the 'must have' game that can truly kick off a new generation of interactive entertainment.

 

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

VR igre, ki imajo trenutno mojo pozornost:

  • Batman: Arkham VR
  • Battlezone
  • Driveclub VR
  • EVE
  • Headmaster
  • Here They Lie
  • Job Simulator
  • Keep Talking and Nobody Explodes
  • PlayStation VR Worlds
  • RIGS
  • The Playroom VR
  • Tumble VR
  • Until Dawn: Rush of Blood
  • Weeping Doll
  • SportsBar VR
  • Star Wars Battlefront Rogue One: X-wing VR Mission
  • Robinson: The Journey
  • Resident Evil 7
  • Golem
  • Statik

 

 

 

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni
pred 1 uro, medenko1975 pravi:

kdo garantira, da bo tole delovalo in imelo igre?

Nihče, ampak trenutna situacija kaže dobro. PS VR ocene so zelo dobre in nabor iger je že ob izidu zelo velik in pester. Kot kaže bo tudi še vsaj v prihodnjih 6 mesecih. Nadaljnji razvoj pa bo odvisen predvsem od uspešnosti prodaje očal.

Za razliko od HTCja in Oculusa, ki sta MOČNO razočarala zaradi visoke cene in imata posledično katastrofalno nizke prodajne cifre (Vive - 150.000), je ravno Sony tisti, ki trenutno "rešuje" VR sceno. Dejansko njuna izdelka delujeta sedaj kot preplačana polizdelka. Predvsem nabor iger iger oz. uporabnost je zelo omejena, hočejo pa premium ceno. Za nameček potrebuješ še zverinski PC, ki ponovno stane precej.

 

pred 1 uro, medenko1975 pravi:

za 3d filme vemo, da je propadlo vse.

V dnevni sobi ja. Itak je glavni problem hudo pomanjkanje 3D vsebine.

3D v kinih pa kar lepo ostaja in to z razlogom. Filmov je dovolj, tehnologija pa je z lahkoto daleč pred TV verzijami.

 

pred 1 uro, medenko1975 pravi:

pa drago je tole, 500€+ rabiš takoj.

Ja, ni poceni, ampak je trenutno daleč najcenejša resna VR opcija.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

PS VR k nam uradno pride šele 24. januarja 2017! :mellow:

Navedek

SIEE Territories for launch on October 13th, 2016 include : UK, France, Germany, Spain, Australia, Italy, Ireland, Austria, Switzerland, Portugal, New Zealand, Poland, UAE, Saudi Arabia, Denmark, Sweden, Norway, Finland, Belgium, Netherlands, Luxembourg, Russia, Czech Republic, Slovakia and Greece.

 

SIEE Territories for launch on January 24th,2017 include : Kuwait, Qatar, Bahraim, Oman, S Africa, Turkey & India, Hungary, Slovenia, Croatia, Bulgaria & Romania, Ukraine and Kazakhstan, Israel, Cyprus, Malta and Iceland

 

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • N7

moj prvi vtis je smotan. nekako se zdi zelo kompaktno in dobro narejeno ampak najprej mi sploh ni dobro sedla čelada na nos. pojavljale so se špranje skozi katere je silila notri svetloba, kar je fail.

kasneje sem se tud sam skuliral, čelada se je lepo ugnezdila in občutek je dober.

 

nadalje sem od VR pričakoval več, kar se perifernega vida tiče. periferni vid je še vedno omejen na efekt " daljnogleda". to sem kar razočaran. sem se pustil v celoti prenesetit in to nam priča, da VR še ni v zreli fazi. 

 

nadalje, ko sem se navadil pa žurka, hehe. zavedaš se nasmeha na svojem ksihtu, občutek v prostoru je odličen, prav tako upravljanje glave, kalibracije "zaslona", ipd. trenutne igre oz. DEMO so prilagojene dejanski predstavitvi zmogljivosti. VR občutek je res dober. 

 

zdej pa še kakšen res dober špil ob katerem ne bomo kozlali pa bo. ;)

ozi_SLO.png

Link to comment
  • N7

hehe. ja... 

1.

kamera je prilepljena na spodnji del televizoja. kabli speljani po vodilu v steni (steno sem ekstra rušil in ponovno postavil, pod površjem so prave katakombe. še dobro, da imam mapo sicer bi že cevi luknjal) una barčica je samo okras na katerem se prekomerno nabira prah. pri meni v bajti skoraj ni prosto-ležečega kabla. mrzim.
 

2.

jest mam čisto prvi gen ps4, ki se greje ko žar in sopiha kot tajfun. tale škatlica ga ne more metat preveč iz tira. glej naprej...
 

3.

to je spet del mojega predvidevanja in DIY; kako spravit vso električno šaro, ki SE GREJE v zaprt prostor. ergo, spodaj so 2x 2 špecialni ventiči naročeni iz tujine, ker imajo neke ekstra lagerje. sem že pozabil. so pa zmožni stvorit tornado. v sredini klasičen PC regulator le-teh fenov z odčitavanjem temperature. senzorjev nisem nekej točno montiral ampak dovolj dobro, da se da odčitat nek smislen odčitek. napaja se preko 5V, adapter iz 220v na 5V in molex konektor nabaviš za sitne pare. krmilim (vklop/izklop) pa preko WIFI vtičnice :) komplet 3 le-teh v bauhausu, z daljincem cca 20 EUR.

regulator ima klasično CMOS-like baterijo in si zapomni nastavljeno št. vrtljajev, da se ne dere. vrtijo se s cca. 900 rpm, kar je praktično neslišno. polička je "perforirana" tako da prepušča ves hlad neposredno pod rit konzolam. na prvi sliki desno pod tvjem se morda celo vidi tanjši utor, ki služi odvanaju zračnega toka. znotraj so še prekati na zadnji strani, kjer so zbasani kabli notri, da ne motijo pretoka zrata.

 

skratka, kar luštno samo ne da se mi vsakič kablov pedenat, ko se spravim kej modulirat. na sliki je mal nametan :) pa prah bi moral posesat kaj. ja. prej ali slej me bo žena... in bom moral.

:shitstorm:

ozi_SLO.png

Link to comment
  • 3 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.