Skoči na vsebino

PlayStation VR aka Project Morpheus - VR


Bessie

Priporočene objave

  • 2 tednov kasneje...

Lep pozdrav vsem

 

Sem nov na forumu, vendar "star" v svetu konzol.

kot vsak navdušenec na igrami sem si tudi sam nabavil sony vr z kamero in kontrolerji.....pač vse kar naj bi rabil.

 

Prvi vtisi so neverjetni kar se tiče vr vendar sem kmalu opazil sledečo težavo/problem, ki pa me precej odvrača od igranja. Gre se za drobno "mrežo", ki je konstantno prisotna ob uporabi vr očal. Ne vem ali je to problem v grafiki ali v lečah vendar je enako kot bi gledal skozi čebelje oči (tako imenujejo nekateri to na tujih forumih, ki se srečujejo z enkim problemov). Zanima me, če ima še kdo od vas enak problem. Probal sem z kalibriranjem razdalje med očmi vendar tega ni odpravilo.

zadeva je precej moteča in precej uničuje grafiko. recimo napise in podobno enostavno ni mogoče razločno prebrati. Jasno mi je da ne morem pričakovati enake grafike kot jo imam na 4k tv ali hd projektorju.

 

Je ta mreža normalna ali je možno, da so očala defektna?

 

lp

Marko

 

Link to comment
  • vrhovni

Pozdravljen!

Glede na "drobno mrežo", predvidevam da te motijo piksli, ki so vidni v PS VR in so posledica 1080p panela v očalih?

  • Resolucija očal je takšna kot je in se je ne da izboljšati, lahko pa zadevo izboljšaš s priklopom na drugo napravo. Glede na težave branja teksta predvidevam da imaš PS VR očala priklopljena na PS4 in ne na PS4 Pro? Pro izboljša jasnost slike v podprtih igrah. Zaradi višje resolucije renderiranja, je nato slika ostrejša in je posledično vse jasnejše + drugi bombončki, ki se razlikujejo od igre do igre.
  • Pri katerih igrah imaš težave z branjem? Vem da se zadeva precej razlikuje od igre do igre. Če se ne motim mi je Until Dawn: Rush of Blood demo povzročal težave, ker ima majhen tekst.
  • Če napis ni jasen, premakni glavo bližje (ob igranju v igri) in bo tekst večji, ter lažje berljiv.

Videnje teh majhnih pikic je normalno. Na HTC Vice in Oculus Rift očalih je zadeva manj opazna, ker imajo očala višjo resolucijo. Seveda mora biti tudi PC, ki poganja takšna očala, precej močnejši kot PS4. :)

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Zdravo

 

Priklopjeno je na stari ps4.

Zadeva se imenuje "screen door effect" in je normalna za trenutne vr naprave (najbolj napredno naj bi imel prav sony). 

Sem včeraj zadevo še malo prakticiral in bolj kot se približaš dogajanju boljša je grafika. 

Mogoče bi res z pro-jem zadevo izboljšal vendar bom pred nabavo pro-ja šel z očali v kakšen "center" in jih zagnjavil, da stestiram preden kupim.

 

 

Link to comment
  • vrhovni

Jup, cinema mode je sedaj nekoliko izboljšan, ampak ne pričakovat čudežev. :) Se komot pogleda kakšno kratko serijo na Netflixu in je slika čisto zadovoljiva, ko preklopi na HD kvaliteto. Škoda edino, da imajo očala debeli pas okoli glave. Sem hotel ležat in pogledat en del That 70's Show. Se da, ampak si moraš pojšter lepo nastavit, da ne pritiskaš direktno na pas. Kul je, ker lahko gledaš kamorkoli in si vedno sliko nastaviš na sredino. Tako ti ni treba vedno imeti glave obrnjene v smer TVja in ne obremenjuješ vratu. Še vedno ne vem ali mi je bolj všeč normal ali large velikost ekrana v cinema mode. Se mi zdi da bi mi najbolj odgovarjalo ravno nekaj vmes.

 

Preizkusil sem tudi YouTube app, ki ima sedaj 360° podporo. Ko zaženeš YT te najprej vpraša ali hočeš klasični ali VR način. Razlika je, da se vmesnik nekoliko prilagodi.

Od posameznih videjev je ponovno odvisno kakšno bo naše počutje (:yuck: vs B)).

Dinamični kot je ta, je čisti bruh. Ga dejansko sploh nisem mogel pogledat do konca. Preveč je obračanja, tresenja,...

 

Za umiritev je nekaj takega:

 

Malo komedije:

 

Malo za izziv:

 

Potem da presekaš in dejansko dobiš občutek adrenalina, je kaj takega:

Ne samo da je lep posnetek... Zanimivo postane nekje na polovici, kjer dejansko začne adrenalin. Boš zvozil "slalom" ali pa eksplodiral kot debela žuželka na vetrobranskem steklu ob vožnji po avtocesti? :D

 

Za konec pa itak še NSFW, brez česar ne gre zaključit testa. ;)

 

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Poleti bo verjetno huda težava kar se rosenja tiče. Že tako ali tako če dosti migaš, se znajo leče hitro zarositi in jih moraš redno brisat. Kar je nerodno, ker so leče pomaknjene v notranjost očal in jih je težko res v nulo ščistit. Kot drugo bo pa težava samo švicanje od vročine. Guma in plastika, ki ne diha bosta težava.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.