Skoči na vsebino

Xbox 360 in racunalniski monitor


swordfish

Priporočene objave

Razmisljam, da bi si v kratkem omislil 360-ico. Ker za enkrat ne bi dajal 1000€ za kaksen LCD TV, sem zacel gledati rac. monitorje. V mislih imam kaksno 22"-ko.

A uporablja kdo tako kombinacijo in kako se obnese ?

Monitorji se niso HD (ali se motim), ali s tem veliko izgubim ?

Zasledil sem sicer HDMI prikljucek ampak to ni to... ali ?

In se karkoli uporabnega, kar bi bilo dobro vedeti (kaksni priklucki so dobri, kaj naj gledam na monitorju ...).

Imel sem v mislih nekaj takega:

http://www.mlacom.si/article.aspx?docid=30759

Se bolj bom pa vesel vasih predlogov =)

Lp

crype.gif
Link to comment

Imam ravno tega in ga občasno uporabljam za igranje 360ice. Monitor za to ceno opravlja svoje delo zelo dobro. Čeprav po kakovosti slike (barve, kontrast) nima kaj praskati proti dražjim LCD in plazma TVjem.

Čisto brez problema prebavlja signal 720p tako, da je uživanje v HD zagotovljeno.

Link to comment

Jaz bi si na tvojem mestu raje nabavil kak LCD TV ugoden seveda( kako starejšo verzijo 06 modela 500-650€)kot po monitor !!!

Sem imel monitor samsung 19" ws :D se da lepo špilat na monitorju,

ampak proti 32" LCD TV se pa nemore primerjat :lol:

Mal si poglej tole

http://trgovina.partners.si/product_info.php?cPath=169_170_234&products_id=2770 za 621,12 €

Imam istega nabavil pred 1 mesecem sem zelo zadovoljen . :beer:

Jaz bi na tvojem mestu raje posegel po LCD TV ;)

Xbox

Link to comment

Aha no torej HD podipra, to je velik +.

Do danes sem vedno gledal samo LCD TV-je tam do 1k €, ampak mi je to trenutno prevec. Kar je ceneje, se mi zdi bolj "tako tako"....

Nasel sem se tega (ta bi bil nekje zgornja meja po ceni): http://www.mimovrste.com/artikel/2650031118/monitor-lcd-22-samsung-syncmaster-225mw-crn

@Samotar

Ja sej po eni strani bi bil boljsi nakup LCD TV-ja, sploh ta mi je vsec :hudohttp://trgovina.partners.si/product_info.php?products_id=2109

Nevem, bom se razmislil =)

crype.gif
Link to comment

Potem je res najbolša odločitev prav LCD. Sedaj ti edino svetujem, da vzameš 32-ko. Zakaj ?

Kot vidiš so modeli velikosti 26 tam ca.500 EUR. Za samo ca. 150 EUR več, lahko dobiš bistveno boljši, novejši, večji model. Samo kontrastno razmerje skoraj 4x boljše, 2x HDMI, itd, itd..

Tako da ti predlagam, da raje vzameš tole.

http://www.bolha.com/oglas2531561

Takšno ceno boš našel samo pri teh, ki sami vozijo dol iz Nemčije in v Mediamarktu, kjer izgleda počnejo isto.

Cena TV-ja drugje:

http://www.mimovrste.com/artikel/135007 ... g-le-32s81

http://www.5pik.si/default-5200,4837.html

http://www.mixi.tv/katalog/product.php? ... 1860027024

http://www.intrade.si/index.php?act=izd ... uct_id=267

Link to comment
Hmm.. lepi so to TV-ji. Zdaj sem še sam začel razmišljat o nakupu HDTV. Vendar pred decembrom ne bo nič :no_no: . Pa mislite, da bo do takrat kak bistveni price drop. Vem, da je to kratko obdobje, pa vendar...

LP

LCDji se kar lepo cenijo, sploh proti koncu leta bi se znalo že kar lepo poznat na ceni, ko bo vedno več Full HD modelov in se bodo pač mogli malo znebit ne-FullHD sprejemnikov (Tistih, ki ne prebavijo 1080p).

 

 

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
  • 2 tednov kasneje...

tudi sam se odločam med lcd monitorjem in lcd televizorjem...dejstvo je, da si oba ne morem privoščit ta trenutek....ker veliko časa preživim za računalnikom, je monitor očitna izbira, a hkrati bom seveda na njem igral 360ko in včasih pogledal tut kakšen film...idealna izbira bi bil seveda monitor s tv tunerjem, a ne vem kako se zadeva obnese v praksi...bi prosil za kakšen komentar....

tale izdelek:http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/product.asp?pf_id=708093&dept_id=170

drugače pa bi bil prva izbira tale: http://www.bolha.com/oglas2241818

Če bi lahko lcd tv uporabljal kot monitor, torej na delu z računalnikom, potem bi takoj kupil kakšen 26'' tv, ampak za 500 evrov je dobit takšnega praktično nemogoče...ali pač?

Link to comment

22" LCD monitor z igre

Sam sem bil v podobni dilemi "22" monitor vs LCDtv" glih teden nazaj. Kupoval sem nov računalnik in zraven potreboval tudi monitor. Lahko sem pač ustrelil tipičnih 200 EU za 19" in mir, a glede na to, da zdaj nabavim X360 me je mikalo, da bi, do takrat, ko bom res še za kaj drugega kot za igre hotel LCD TV, vzeti monitor kot kompromis. Glede na to, da bi itak dal 200 EU za karkoli, je vsega skupaj razlika kakih 130 EU, kar je dobro, če potem dobim še v redu zaslon za X360ja.

Vrgel sem se na net za informacije, a glej, zabredel sem globoko v vode malo dokumentiranega pojava, ki pa bi ga morali kot posvečeni igralci zelo dobro poznati in upoštevati pri nakupu:

INPUT LAG. To je pač zamik, ki ga LCD monitor porabi od takrat, ko dobi signal s PCja/konzole do takrat, ko dejansko prikaže sliko. In zdaj, ok, valda so to fensi šmensi hi-tech zadeve in valda bo kul. E ne, drek je z input lagom na modernih zaslonih, saj se ta z večanjem površine in s tem resolucije, ki jo mora monitor preračunavati, samo viša. In pri 22" input lag lahko naraste do katastrofalnih 40 in več milisekund, kar je ogromno in za igričarja, ki ve kaj dela v igri, ki se je loti, povsem nesprejemljivo.

Nateg potrošnikov

No, štos je v tem, da INPUT LAG ni nekaj, kar proizvajalec navede v karakteristikah in odzivni čas, ki je pri najhitrejih monitorjih 2 milisekundi isto. Obstajajo namreč zasloni z odzivnim časom 2 milisekund, a input lagom 30 ms, kar je katastrofa. Seveda, če mislimo igrati pasjanso, nas ne briga, ampak pri kakem FPSju, ki so itak en od najbolj zastopanih žanrov na X360 (Halo & GoW anyone?!) si ustrelimo direkt v nogo, če si poleg vsega laga, ki nam ga naredi ob online igranju povezava, nakopljemo še dodatnih 30+ milisekundni lag od monitorja.

Kot hardcore igralec pretepačin sem v igrah, ki jih obvladam, občutljiv že na zaostanke pičlih 15 ms, tako da 20-30, kar je nekje povprečje mnogih 22" LCDjev, enostavno nisem hotel sprejeti. Tako sem se izdatno dokumentiral po netu in na koncu prišel prav do v temi že večkrat omenjenega Samsunga 226BW. Najboljša serija teh monitorjev ima izmerjen lag smešno nizek za tako velikost monitorjev: v povprečju le 1-2 milisekundi.

No, preden sem se dokumentiral, sem obravnaval tudi nakup Samsunga 225MW. Stane kakih 60 EU več, a je ob isti velikosti naphan še s čuda vhodi (S-Video, RGB scart, kompozitni in komponentni) in pa TVtunerjem za televizijo. Še vedno Samsung, še vedno v redu slika. Skratka, za nekoga, ki še nima LCD TVja, zgleda popolna zmaga. A poglejte izmerjeni input lag: povprečno 33 milisekund!

D fak, tega za igre ne tikam s petmetrsko kanelo. Že na CRTju sem bemtil, ko me je Amer zaradi serverja v žezlužju uspel videti iza vogala dolgo, preden sem jaz njega in me prvi ustrelil s shottiejem z blizu. A da celo offline imam to, na netu pa si potem ustvarim ameriške pogoje tudi proti igralcem v Evropi?!? Odpade, popolnoma.

Zato naj bo šola: če smo kaj resnega igričarja, potem v moderni generaciji HD gaminga prekleto resno obravnavajmo input lag.

Kaj vse lahko input lag naredi in kako okoli njega s starejšimi konzolami, je še večja znanost in še bolj obupna situacija, o kateri smo že veliko govorili tu: http://pretep.konzole-slovenija.com/for ... p?tid=1015

Hočem najboljše

Najboljša izbira med 22" LCDji je iz vidika laga v igrah zato Samsungov 226BW. za petami mu je odlični HPjev W22, ki pa se ga pri nas en dobi. zato nam ostane v glavnem Samshung. Kar je še boljše, človek reče. No, tu s tem monitrojem je še en hakeljc. Grozni, velik hakeljc. Obstajajo namreč 3 verzije tega. "S" je originalna in najboljša izvedba. V redu barve in skoraj ničen input lag. A verzija "A" je že slabša, saj ima grozne barve, ki jih je treba izdatno kalibrirati, da bomo kolikortoliko zadovoljni. V ostalem je skoraj enako dober kot S. Verzija C je zanič, saj poleg slabih barv A-ja trpi za občutno večjim input lagom.

Kam in kako kupiti?

Sam sem bil pred nakupom čisto spsihiran, saj sem si želel ta monitor, a prav tako sem se bal, da bi fasal kako C verzijo, kjer bi mi vso študiranje padlo v vodo. No, v Koprskem Bigbangu so imeli izloženega enga verzije A. Katastrofalno vleče na modro in je malo starejša pošiljka. Temu sem v skrivnem menuju, do katerega pridemo z zmanjšanjem kontrasta in svetlosti na nulo, izhodom iz menuja in nato držanjem tipke "source" za 5-10 sekund uspel lepo prebrati serijo. No, slabe barve mi niso dišale, zato sem kockal in vzel enega od parih, ki so jih imeli zapakirane. Ti so bili novejša pošiljka (30. avgust) kar lahko ne pomeni nič, ampak mene je to nagradilo z nič manj kot novo S verzijo. Novo v temu, da sedaj samsung več ne navaja verzije v skrite servis menuju, temveč jo lahko preberemo le na panelu samem. Pač, umaknemo en kos plastike z zadnjega dela monitorja. Seveda tega ne moremo kar v trgovini. nasploh je tako, da če boste vseeno kupovali Samsunga 226BW na slepo, brez testov, poskusite kupiti takega s čimbolj nedavnim datumom izdelave, saj je Samsung po vulkanskem izbruhu dreka, ki se mu ga mediji zlili v usta zaradi afere z različno zmogljivimi 226BW modeli, najavil da vsi novejši primerki dobijo najboljši, "S" panel. Zatorej če ne moremo v servisnem menuju na dnu prebrati verzije (novi modeli jo imajo skrito), potem poskusimo kupiti enega s čimbolj poznim datumom izdelave.

Po vsej tej kolobociji, lahko rečem, da sem zdaj vesel, ker pri igranju Hala 3 ne bom nikoli 0wnan zaradi zamika, glupega monitorja. Kdor misli šopat le WoW ali pasjanso, mu bo vseeno, a že če mislite furat Forzo ali kako drugo dirkačino, se je dobro vprašati, ali vam je kul, da v ovinek vaš avto pride 40 milisekund prej, kot vi to vidite. No ja, v dirkačini se pač navadiš prej zavijati, pa zadevo omiliš, ampak v igri z nenapovedanimi stvarmi, ki zahtevajo našo rekacijo, je pa razlika ogromna. Zdaj sem miren in s Samsungom 226BW "S" verzije lepo pričakujem H3. Res jeba je nabaviti pravega S-samsunga 226BW, če čisto nič ne veš, ampak če kdo zdaj hoče glih takega, naj takoj šiba v Bigbang v Koper, kjer so prejšnji teden še imeli 2-3, katerih paket in datumi so se povsem skladali z mojim, tako da sem dokaj prepričan, da so enaki.

---

Je to to. Smo sedaj res ready za HD uživancijo z X360?

E ne, dragi moji. Štale še ni konec. Velik problem 22-palčnikov in nasploh mnogih večjih LCDjev pri uporabi na X360 (ali PS3ju) je njihova nativna resolucija (1680 x 1050), ki je ne PS3 ne X360 ne podpirajo. To pomeni, da bomo sicer lahko lepo igrali na njih, ampak bo monitor s konzole dobil resolucijo, ki jo bo moral še pretvarjati v 1680 x 1050, preden jo prikaže. To neizogibno pelje do manj čiste slike (nažaganosti), večje zameglenosti in, strah in trepet, možnosti dodatnega input laga, pred katerim nisem siguren, da je celo Samsung 226BW serije S varen. Pač, preračunavanje velike slike v drugačno veliko sliko terja svoj čas. Zato me je strah, da bo kljub temu, da 226BW-S na testih z računalom prikazuje izjemno majhen, skoraj neobstoječ zamik, ko ne bo več dobil nativnega signala ampak kak 1280x1024 od X360 začel lagirat. Koliko, ne vem in do nabave X360 težko napovem, ampak ej, kot rečeno, če bo veliko, mi ne bo kul. Povrhu pa slika neglede na lag enostavno ni tako dobra, kot bi lahko bila, če bi X360 oddajal v 1680x1050.

No, community ne počiva in prošnje, bolje rečeno zahteve, da v naslednjem firmware updejtu M$ podpre to resolucijo in omogoči nam, da jo izberemo in s tem dobimo najboljšo možno sliko svojega monitorja (ta bi potem bila dobra toliko, kot na najboljših LCD TVjih sploh), že rastejo kot gobe po dežju. Mi lahko upamo. Saj bo do takrat slika na 22" kljub lepoti, neizogibno dodatno zblurana, geometrisjko rahlo nepravilna in grozil nam bo lag zaradi monitorjevega rescalanja slike.

X360jev notranji scaler je seveda dosti hitrejši od kateregakoli monitorja in če so ga v zadnjem updejtu sfrizirali, da zmore izrisovanje izvirnega igrinega signala v ločljivosti do 1920x1080 (true HD), bi načeloma moral biti kos tudi manj zahtevni resoluciji in zato naj za M$ ne bi bilo preveč ovir to vključiti. Glede na popularnost 22-palčnikov kot deklice za vse, ki bi tako dobili ultimativno kvaliteto za igranje z X360jem, bi s tem osrečili goro svojih uporabnikov. Molimo. :crossfingers:

To je sedaj to o 22" LCDjih.

Kdor je uspel zdržati do tu, dobi za nagrado link do strani, kjer lahko enega ob drugem primerjamo goro monitorjev in je prisotna tudi kategorija "delay compared to CRT". Ja, primerjave zamika se dela prav s hkratnim fotografiranjem LCDjev in CRT zaslonov z isto sliko, na kateri teče zelo natančna računalniška štoparica. ja, CRTji, ki jih danes vsi mečemo v kante, nimajo nič lag. Nikoli. Jezus, ko bi vedeli, kam drvimo.

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=6&ma1=36&mo1=210&p1=2056&ma2=36&mo2=224&p2=2104&ph=12

Link to comment

Yes i am very interested too....se posebej po branju kekkenovega posta! Propz care....

Pred tem sem pac hotel kupit 226BW. Sicer sem videl kako deluje v navezi s Xbox360 in slika sama ni bila najslabsa. But nothing beats a hdTV!

Zdej jast bom hkrati nucal PC in Xbox na istem zaslonu. In me zanima, ce so favoriti isti ali se stvati spremenijo...

fs.pngMorbidMagic.png
Link to comment

Za konzole je od PC zaslonov najboljš 24" velikost. Imaš pol full hd resolucijo. Seveda so ti zasloni že tako dragi, da se ti pol že bolj splača TV LCD nabavt, samo boš imel samo hd ready, kar pa je vseeno kr ok.

Imam naslednje špile: GoW, COD3, DOA4, World Cup 2006, NBA 2k7, Fifo 2007, Saints Row, Viva pinata, Table tennis, CrackDown ter PDZ

Imam pa XBOX 360!

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.