Skoči na vsebino

Xbox 360 in racunalniski monitor


swordfish

Priporočene objave

unga samsunga sem že naroču pa letno naročnino za xbox, zdej pa me sam zanima kok stane un pretvornik(kaka internetna stran), pa če je dober zvok pol. Sam še neki, kam vtaknem tist razdelilc al kaj je, ker zvočniki majo samo eo lukno pa še to dam ke slušalke(no sej ne rabim te lukne tak da je frej)

Lp Sasuke

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment

Najdi element, kot je ta:

http://www.wiredco.com/35mm-stereo-fema ... -p-99.html

Ce je tocno ta, potem rabis se

dvojni RCA nastavek zenski-zenski, da prilagodis prvi element na audio izhod X360 VGA kabla. Lahko je dvojni, ali pa ima dva posamezna kosa. Kot da:

http://www.wiredco.com/jack-jack-gold-c ... p-122.html

Ce pa najdes prvi element tak, da ze ima zenske nastavke (v moji praksi manj pogost), potem pa sploh zmaga.

Z malo srece oba najdes v Bigbangu za par eurov.

Link to comment

jaz sem zdaj kupu lcd tatunga 32, za 529 eur, in sem čist zadovoljen, prej sem imel pa lcd monitor samsung 925mw saj meni se zdi da je te oznake 19 inčn, in je zdaj prav občutna razlika na tem no name lcd-ju. Tako da če bi to prej vedel bi raje kupil lcd tv,kot pa lcd monitor(zanjega sem dal 350eur)

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Pozdravljeni še z moje strani. Imam majhno težavo in zato sem se obrnil na vas in upam da mi bo lahko kdo pomagal. Vidim, da ste že veliko napisali o podobni tematiki, vendar, ker še mi vedno ni povsem jasno kako stvar narediti sem se odločil, da vas povprašam. Torej, imam zvočnike logitech x-540 in bi rad na njih skupaj priklopil tako xbox360 kot PC. Zraven zvočnikov sem dobil tudi ta kabl in me zanima, če mi lahko kako pomaga.klik Vem, da mi lahko ta kabl pomaga pri tem, da ga povežem z xbox vga kablom, toda potem nevem kako naj naprej to povežem na zvočnike. Upam, da sem napisal dovolj razumljivo, ter da mi bo lahko kdo pomagal.

Link to comment

Speedlink RGB kablov za PS2 imam malo goro in so super, tako da bi jim sam zaupal tudi pri X360ju, ako ne bi že prej kupil originalnega za pregrešnih 35 Eurov. Če stvar stane tam, vsaj deset manj od originala (ali še raje, dvakrat manj :D), je po moje vredno nabave. :)

-------------

sok1988: kolikor razumem, je trik, da bi imel rad nanje priklopljeni hkrati obe mašini. Če PC gori večino časa/vedno, potem je najlažje, da X360 vklopiš kar na PC preko Line-in vhoda (priključku, ki ga imaš, dokupiš moški-moški audio jack podaljšek - ali pa kar nabaviš istega, ki pa ima moški izhod namesto žneskega). Tako bo dovolj, da greš na kontrole zvoka v Winsih in naštimaš glasnost line-in vhoda, zvočnike pa potem normalno na PC priklopiš.

Problem je le, če bi rad imel možnost stvar laufati pri ugasnjenem PCju. Potem moraš upati, da imajo zvočniki možnost več audio vhodov (pojma nimam, kateri imajo kaj, a če ioma audio sistem kak ojačevalec, bo ziher imel dva audio vhoda), če ne pa nabaviš kak element, ki zna dva audio signala združiti v enega (zmixati). Za to narediti pač ne moreš kar spojiti dveh žic v eno in jih poslati v zvočnik, saj se bosta dva signala med seboj "borila" za prevlado in ne bo kul. Obratno - torej da združiš na isti signal dvoje zvočnikov, bi še šlo, a ker tu govorimo o dveh outputih in istih zvočnikih, ne gre. Ker nisem nek glasbenik, ne vem, če obstaja kak simple audio element ki bi to samodejno preklapljal ali pa bi na simple signala pravilno združil, brez da nabavljamo nerodno mešalno mizo, a ko sem jaz mesec nazaj imel isti problem, sem stvar rešil s povezavo: http://www.epanorama.net/circuits/linesum.html

Štirje 10 kohm upori, meter audio kabla, kombinirke, spajkalnik, izolir trak in šest praznih RCA (činč) vhodov in 20 minut dela, pa dela ko šus. Seveda pa je to malo jajcanja in pikico se izgubi na glasnosti (ampak prav pikico), a je potem rešitev elegantna, ne zasede nič placa in ne zahteva nič preklapljanja, ker to miksa oba audio signala.

Druga rešitev za si "ne pacati rok" bi bila nabava ročnega audio preklopnika v stilu: http://electronicsusa.com/productsswitches.html (prvi, recimo)

Za v Sloveniji pa sem na hitro našel le to.

http://www.comshop.si/Article.asp?articleid=44263

Ta ima sicer namen narediti ravno obratno, a glede na to, da signalov ne združuje, temveč med njimi preklaplja in je definiran kot "preklopnik", ki torej preklaplja med eno in drugo povezavo, bi moralo vseeno delati, če povežemo zvočnike na njegov vhod, PC in comp pa preko moški-moški jack kablov na dva izhoda.

Jaz veselo ostajam na home-made McGyver dvokanalnem mikserju. :love:

Link to comment

DRAZ:

lahko ti povem, da je slika kvalitetna(sam si ga lastim od speed linka) pa sem dal 12€ od xboxa je pa okol 30-40€

Drugače mam pa en vprašanje:

Frend bi si rad nabavu Pc monitor z diagonalo nekje 30", ker bi rad mel gor priklopljen komp in pa 360. Za lcd je pripravljen dati 600€

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment

Veliki PC monitorji so bolano dragi... Pa se vedno gredo le do nekje 30.. a ze to so sama neka pro-roba za neverjetne cene. Humani monitorji so trenutno tam, do 24". Naj kupi 32" LCD pa je, bi rekel, pa bo imel tudi komponentni vhod, ki ga danes uporablja vsamogoca HD navlaka - recimo video playerji, rostilji, PS3...

Link to comment

Iz firbca sva s kolegom nabavila; jaz Microsoft-ov, on Speedlinkov kabel. Razlika 5 EURO v prid Speedlink-a.

Priklopila sva na Samsunga 226BW in 206BW. Obe sliki odlični; žal sta oba monitorja brez funkcije 1:1 pixel mapping, a za tako ceno (monitorja) se ne bom bunil če je slika malce "raztegnjena".

Edina razlika, ki sem jo opazil, je malce bolj "ostra" slika na 206BW, posledično zaradi "manjših pikslov".

Zvok preko AltecLansing FX6021 je pa itak "UBIJALSKI" :rock::rock::D

Lp Andraž

Link to comment

Osebno imam skoraj enako; žal pa me ni doma in ne morem točno izmerit razdalje, je pa cca. 90cm (miza je visoka 74cm, VGA vtič na monitorju je še +- 12cm in woofer ni poravnan vertikalno - mater sem zakompliciral :lol: ) in gre brez problema.

Tukaj je še ena "klavrna" slika, ki sem jo imel hranjeno na telefonu in podaja približek kako zgleda setup :P

x0UOD2xEOkA77mcQ.jpg

Lp

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.