Skoči na vsebino

Force of Will


Priporočene objave

Nič bom kar odprl temo, gre za dokaj novo igro trgovanja/igranja s kartami TCG in je pri naš še ni za dobiti. Sam sem jo zasledil prvič letos na Makkon festivalu, kjer so jo predstavljali člani Društva Animov. Baje je v Italiji že kar razširjena enako velja še za Nemčijo in Anglijo. Ker so se otroci navdušili je to navdušilo tudi mene, da odprem temo, morda pa se še najde kdo.

Ta pravi začetni paket še pričakujem, naročil sem ga na e-bayu iz USA, dobijo se tudi v EU ampak razen nemških  drugih začetnih paketov nisem našel

 

56794673308ea_s-l16001.thumb.jpg.05e9a92

 

... zaenkrat pa igramo še z nepravimi demo kartami (so enake kot prave, le da so na navadnem kartonu).

Moja pošiljka je po USA naredila že ene 1000km, danes so jo pa baje poslali na mednarodno pošto :D

 

DSC02289.thumb.jpg.2a1ae10a926c73ba404e4

 

Zato bom za začetek bolj kot zadeve pobral z njihove uradne strani, kak bolj oseben komentar, pa ko bomo odigrali kakšno partijo čisto zares s tapravimi kartami, poštar pohiti ;)

 

56794041de7aa_f2780bb74881ccef36575f1449

 

Pravila igranja

 

rule2.thumb.PNG.54abcccd655b785f1cac02aa rule1.thumb.PNG.07bcffda1699854f37554120

 

Kaj potrebujete in kako igrati:

 

 

 

 

 

 

Super bi bilo, če bi se nam na forumu pridružil kak znalac, ki obvlada tudi na splošno igranje s kartami... 

 

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment

Nisem pričakoval, da bom spet pisal na KSiju po tako dolgem času. lol

 

Jaz sem tisti, ki je predstavil/učil FoW na Makkonu. :) Kot si že omenil, je igra dokaj "nova" v Evropi. Jezik kart, dokler se ne najde uvoznik, je odvisen od kje se jih kupi - mi imamo večinoma v italijanščini.

 

Kar se tekmovalne scene tiče, imajo v Italiji redne turnirje in imeli so že tudi državn0 prvenstvo. Verjamem, a je v Angliji in Nemčiji podobno.

 

Karte se dobi v formatih poznanih iz drugih podobnih iger. Tako imamo vnaprej narejene decke in boosterje. Sama igra pa se zelo zgleduje po Magic: The Gathering (MTG).

 

V društvu se bomo potrudili organizirati demote na raznih prireditvah v upanju, da se najde nekdo, ki bi začel uvažat karte. :)

Link to comment

Super, moji dve sta čisto navdušeni in očitno si ti krivec ;) , a se ti, da malo razložiti okoli začetnih paketkov in potem kaj kupuješ v nadaljevanju... kako se,  če se različne serije med sabo mešajo ipd.

Jaz sem kartal MTG takrat na začetku, ko je to prišlo v SLO, nisem pa nikoli res padel not tako, da sem čisti noob, se mi je pa vedno dopadlo to kartanje in po moje je še marsikdo, ki mu je od daleč všeč, pa se ne upa zares lotit, ker je preveč zakomplicirano...

btw kako se ti zdi moj nakup, sem izbral pravo reč?

BessieSABU.png

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Se opravičujem, da so oglašam tako pozno.

 

Lepo je slišat, da so jima karte všeč. :)

Za samo igranje igre, se lahko vse serije mešajo med seboj. Edine omejitve so pri tekmovalni sceni, tako kot pri ostalih takih igrah.

 

Tvoj nakup pa je ta pravi za začet:

- je iz najnovejše izdaje

- vsebuje dva vnaprej narejena decka (ne spomnem se, če je število kart optimalno, ali pa minimalno kot pri demo paketih)

- art je lep ( '-')b

 

Decke se seveda lahko spreminja (dodaja/odvzama karte iz njega).

 

Dobil sem tudi prve informacije glede uvoza. Bojan (naš predsednik) se je pogovarjal z AnimeShop.si glede tega.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.