Skoči na vsebino

Nintendo Switch (bivši NX)


Priporočene objave

  • vrhovni

Ja sej tudi rumorji so bili, da bo Switch izgledal Wii U kontroler.

Sej če tako grobo pogledaš, je Switch obrnjena Wii U filozofija. Wii U je imel vse v konzoli, kontroler pa je bil le kot drugi zaslon. Switch ima pa ima vse v kontrolerju (je glavna enota), dock služi le kot okno v prikazovalnik na drugi zaslon.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Hardware mi je definitivno zanimivi, ker je ponovno popolnoma drugačni od ostalih. Vračajo se na motion controllerje, kar mi je všeč. Zanimivi bo tudi novi "HD" rumble, ki bi naj dodal precej več natančnosti od ostalih.

Kar se strojne moči tiče, deluje čisto dovolj močno za 720p zaslon, tudi na 1080p bo "dovolj dobro" za Nintendo. Itak nikoli niso dali kaj dosti na moč konzole. V streamu se je lepo videlo, da so določene igre precej žagaste (Mario), spet druge (Zelda) pa izgledajo noro dobro.

 

3rd party razvijalcev je definitivno precej več, kot pri Wii U. Trenutno je v razvoju 80 iger. Močno upam da ne bodo samo porti, ampak novi originalni naslovi, ki inovativno izkoristijo strojne posebnosti Switcha. Ampak glede na tisti games kolaž, bo konzola na začetku dobila precej portov, kar mi ni všeč.

 

Kar je žalostno je to, kar japanboy pravi. Kaj bomo igrali ob izidu? Kot kaže bo od first party le Zelda, potem še tale 1-2, Switch (mini igre) in se praktično konča. :(

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Kontroler:

  • Ima vgrajen žiroskop za sledenje gibov (podobno kot Wiimote), vendar pričakovano natančneje.
  • Capture gumb, s katerim bomo zajeli screenshot. Naknadno bo dodana možnost zajemanja videa.
  • Vgrajen je image senzor (IR kamera?), ki zmore prepoznavati enostavne geste rok. Na primer thumbs up; papir, škarje, kamen;...
  • "HD rumble" - natančnejše vibriranje
  • NFC čitalec za Amiibo.
  • Joy-con komplet (levi in desni kontroler) stane £74.99! Posamičen Joy-con £42.99! :tepen: Toliko o tem, da jih lahko povežeš kar 8 na eno konzolo!
  • Wireless Pro Controller stane £64.99.
  • Žični Switch Horipad kontroler stane £27.99.

Konzola:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
pred 1 uro, matej1990 pravi:

Ima svoj unikatni stil oblačenja ja. :D

Očitno je samski, ker žena ga verjetno ne bi takega vun spustila. Pa dovolj dnara ima, da lahko v svojem stanovanju živi in se oblece unikatno :lol:

 

Glade switcha pa me zanima, kako bo z samimi retail igrami. Glede na to, da ima konzola samo 32gb, kako bo z updati iger? Kam se bodo nalagali popravki, updati, dlcji itd.. 

 

Glede kontrolerjev in tistih zaščitnih vrvic pa sem prepričan, da bo spet ogromno polomljenih tvjev. Zdi se mi, da se bo zlahka, če boš malo bolj močno zamahnil, odklopil joy od onega varnostenga nastavka in poletel v tv :) . Bomo vidli..

Urejano od BuffaloSLO
Link to comment
  • vrhovni

Konzola ima 32GB vgrajenega spomina, ki je nadgradljiv z microSD (SDXC) karticami. Nisem še nikjer zasledil ali to pomeni do 128GB ali 256GB. Tako da sem bodo šli popravki, DLCji, digitalni nakupi,... Če pogledaš velikost WiiU iger (N Today, N Nerds), vidiš da so AAA igre max velikosti 20GB. Ponavadi so manjše, nekje 10-15GB. Po moje Switch igre ne bi smele biti kaj večje.

 

Glede zaščitnih vrvic za kontroler pa MOČNO upam, da so se kaj naučili iz Wii obdobja, ko so prilagali premalo močne vrvice in so le te trgale kot za šalo. Kasneje so prilagali močnejše vrvice. :)

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.