Skoči na vsebino

PlayStation 4 Pro


japanboy

Priporočene objave

  • Pred 2 meseci ...
  • vrhovni

Update 4.5, ki je trenutno v beta različici prinaša skrito novost, ki jo je deležen le PS4 Pro. Gre za tako imenovani Boost mode oz. Beast mode kakor so ga poimenovali nekateri. Za moje pojme malo pretiravano. :)

20170208130628.png

Kot je na sliki razvidno, gre za framerate povečanje oz. stabilizacijo za določene igre, ki so izšle pred PS4 Pro predstavitvijo (7. septembre 2016).

 

Do kake mere se poveča framerate je zelo odvisno od same igre. Nekaterim doprinese velike spremembe, spet drugim praktično neopazne. Pohitritve pri nalaganju bi naj bile deležne tudi teksture.

 

Zdaj kar tako z očmi opaziti razliko je težava, še posebej ko gre za starejše igre in je minil že lep čas od zadnjega igranja. Sam sem preizkusil te igre:

  • Mirror's Edge Catalyst - framerate je bolj stabilen z manj nihanja
  • R6 Siege - framerate je definitivno bolj stabilen. Jaz nihanja sploh nisem opazil.
  • Dead Island Definitive Edition - isti šmorn, igra je že v štartu bila slabo portana
  • AC: Unity - sploh je nisem veliko igral, pa še to pred performance patchi. Koliko so krivi patchi in koliko boost mode nisem vedel. Definitivno pa je igra tekla bolj tekoče, kot se je spomnim ob izidu.
  • GTA5 - Jaz tukaj nisem opazil niti malo razlike.

 

 

Ker Sony ni razkril kako doseže boost mode so tukaj špekulacije:

Boost mode poveča CPU in GPU frekvence:

  • CPU: 1,5GHz ->2,1GHz = 30%
  • GPU: 800MHz -> 911MHz = 14%

Pri tem velja omeniti, da boost mode NE izkoristi vseh 36 GPU jeder, ampak le polovico kot jih ima originalni PS4. Verjetno gre tukaj za komplikacije pri kompatibilnosti.

Svoj delež pridoda tudi hitrejši RAM v konzoli.

 

Pri Digital Foundry so ponovno naredili odličen članek kar se tiče te nove funkcije: PS4 Pro boost mode: a game-changer for unpatched titles?

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • Pred 3 meseci ...
  • vrhovni

Zelo dober članek na debato fake 4K (PS4 Pro) vs native 4K, ki jo ima zaenkrat samo PC (master race) in konec leta tudi prihajajoči Scorpio.

 

Kakšni triki se uporabijo (checkerboarding, upscaling, temporal anti-aliasing, dynamic resolution) za fake 4K resolucijo, kako so efektivni napram true 4K, koliko več moči je potrebno za native 4K,...

Definitivno zanimivo branje z dobro primerjavo PS4 Pro vs mainstream PC.

 

4K gaming: what can PC learn from PlayStation Pro?

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 3 years later...
  • Pred 3 meseci ...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.