Skoči na vsebino

Xbox One X - Project Scorpio


matej1990

Priporočene objave

pred 1 uro, medenko1975 pravi:

in je treba takoj minuse?

 

vsak ima svoj mnenje. za 200€ imaš ps4...rabljene po 150€, xboxe rabljene po 150€, nove po 200-250€....

 

Ja, bom dal minus, če napišeš samo "kar naj ga imajo" , brez kakršnih argumentov. Drugič rajši dopiši, zakaj ti je zadeva  draga in zakaj se jo ne splača kupit... potem dobiš moj plus (5, če bi jih blo možno)...  in prosim ne primerjat "stare" konzole z novo, močnejšo konzolo!

 

 

 

 

 

 

Urejano od BuffaloSLO
Link to comment

Ja preivisoka cena je, zato sem napisal "kar naj ga imajo" in bom še 100x če bo treba. XBOX ONE S bi čisto zadostoval zame osebno, če bi že moral iti v nakup XBOX-a.

Hudih ekskluziv razen Orija, Ashena niti nimajo pa še to ju lahko igraš na PC. Kaj ti bo Ferrari strojan oprema, ko imaš Fičo igre.

Xboxu manjka Uncharted, Bloodborne, TLOU serija iger.....

Urejano od Gost
Link to comment
  • vrhovni
pred 11 urami, japanboy pravi:

Xbox Scorpio je dobil uradni naziv - Xbox One X. Konzola bo na voljo od 7. novembra dalje. V katerih teritorijih še ni znano.

Ja na predstavitvi je Phil rekel da bo worldwide release. Tako da predvidevam da bo na voljo povsod 7. novembra.

 

pred 2 urami, medenko1975 pravi:

Xboxu manjka Uncharted, Bloodborne, TLOU serija iger.....

Se popolnoma strinjam! Zato bo tudi do konca te generacije ostala močna Playstation prevlada. Hude first party ekskluzive prodajajo konzole, ne pa časovne multiplatform ekskluzive.
MS se mora naučiti, da časovne ekskluzive ne prinesejo nič dobrega. Kvečjemu jezo kupcev. Še pomnite E3 2015, ko je MS napovedal hudo časovno ekskluzivo za Rise of the Tomb Raider? Zdevali so ogromno keša, dobili pa so zel slab odziv (jezo) kupcev.
Ta denar, ki ga dajejo za časovne ekskluzive morajo vložiti v nove first party naslove, če mislijo konkurirat Sonyu. Letos so imeli vso prednost zaradi XOX najave, pa so vse skupaj hudo zeznili. Sploh te ne stimulirajo, da bi nabavil nov Xbox. To imamo, take it or leave it. Mislim da bo odziv kupcev: Won't buy it!
Raje dajo kot osrednjo najavo Xbox backward podporo. To bi moralo biti kar tako, mimogrede biti najavljeno, ne pa da ti ostane kot best highlight celotne MS E3 konference. :no_no:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • matej1990 posodablja naslov v Xbox One X - Project Scorpio

Ter še eno ne fer primerjavo delate. 

De facto vse multiplatform igre igrate na PS, na xbox pa gledate le exclusive. 

So ljudje, kateri igrajo vse na xbox, ter imajo tam širok nabor iger. Gledajo na PS kot "kaj drugega pa bi mi nova konzola prinesla?" ter se jim zdi brezveze fuknik 400e za PSPro. 

 

Multiplatform lahko igraš na konzoli, ki ti bolje ustreza oziroma omogoča boljšo izkušnjo. Večina folka si ne kupi obeh dveh 

 

 

Link to comment
  • vrhovni
pred 1 uro, Bartala pravi:

Forza, gears of war, halo, Alan wake itd so exclusivne franšize. Meni bolj zanimive kot te nekaj random fkup spacane od Sonija (no zadnje čase so se malo popravili z POSAMEZNIMI igrami) 

Sonijova sack boy maskota se lahko skrije pred MS ^^ 

Alan Wake licenco si lasti Remedy Games in ne MS. Tako da vprašanje kako bo z izidom nadaljevanja. Verjetno ne bo MS ekskluziva, glede na to da bo sedaj od Remedya naslednji naslov multiplatform.


Forza, Gearsi, Halo,... vse že milijonkrat obdelano in videno, iz časa X360 ali celo originalnega Xboxa. Sej ne rečem, so klasične franšize, ki prodajajo konzole. Jih potrebuje vsaka konzola. Ampak kje je zraven teh klasičnih naslovo še svežina? Kje so novi drzni AAA naslovi, ki se razlikujejo od teh klasičnih franšiz? Sony jih ima veliko, MS pa bore malo. Na MS samo Indie developerji orjejo ledino, medtem ko Sony tudi sam zajadra v te drugačne vode.
Na koncu pa itak gre za stvar okusa kar se iger tiče. Ampak očitno se večini bolj dopadejo Sony igre, glede na prodajne cifre.

 

pred 1 uro, Bartala pravi:

Ter še eno ne fer primerjavo delate. 

De facto vse multiplatform igre igrate na PS, na xbox pa gledate le exclusive. 

So ljudje, kateri igrajo vse na xbox, ter imajo tam širok nabor iger. Gledajo na PS kot "kaj drugega pa bi mi nova konzola prinesla?" ter se jim zdi brezveze fuknik 400e za PSPro. 

 

Multiplatform lahko igraš na konzoli, ki ti bolje ustreza oziroma omogoča boljšo izkušnjo. Večina folka si ne kupi obeh dveh 

To je res. Večina nas gleda iz PS4 strani. Ampak jaz nikoli ne bi kupil XO, če ne bi imel igre Quantum Break. Quantum Break ekskluziva me je napeljala v to smer, da sem nabavil XO. Sedaj če ne bi imel Xboxa, ne vem zakaj bi nabavil Xbox. Ni iger oz. ni niti ene igre, ki bi me prepričala v nakup. Pa kot kaže je še vsaj do naslednjega E3 ne bo. In očitno nisem edini s tem razmišljanjem glede na Twitter od včeraj po predstavitvi.

Če pogledam obratno, ima PS4 veliko več ekskluzivnih iger, torej več izgovorov, zakaj bi si ob XO, kot primarni konzoli nabavil mogoče še PS4.

Pogledaš to sicer že staro sliko in ti je takoj jasno zakaj je vedno večja razlika med XO in PS4 prodajnimi številkami. Ekskluzive. Multiplatform je tako ali tako za večino ljudi isti šmorn.
xboxonevsps4.jpg

Realno jih pa nato itak večina kot drugo konzolo kupi Nintendo konzolo, ker je to pač Nintendo. :tepen:

 

Če pustiš multiplatform igre in primerjaš le ekskluzive in potem povej katera konzola jih ima več. Z lahkoto PS4. Po moje ekskluzive prinesejo levji delež prodajne razlike med PS4 in XO. Večina jih ne gleda Digital Foundry in jim dol visi za primerjavo grafike, kar je tudi konec koncev pravilno.

Če jutri zjutraj Sony začne naštevat na veliko multiplatform naslove in kazat demote, bom enako razočaran kot sedaj nad MS konferenco in jih bom na veliko zašimfal. Drzne ekskluzive ali pa GTFO! :D

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Izhajam iz sebe. (Brez zamere, ampak) za Uncharted ter god of war mi dol visi. Pravtako ta novi z animal roboti. 

Kar me ful vleče od začetka it preigrat celoten Halo vključno z novimi deli. Ter gears of war Morda celo od začetka. Forza je bila moderna dirkačina, ki me pritegnila v racing games po starih need for speedih. Ter Quantum break, sunset, State of Decay. 

Na PS za boga ne morem našteti toliko exclusiv, katere bi me zanimale. 

(Razen PSVR, seveda) 

 

Malo igram hudičevega advokata. 

Imam PS4 ter sem z njim zelo zadovoljen, še z Windows Phone sem šel na high end Sony mobitel. 

Ampak kar se exclusiv tiče, pa ni vse tako črno-belo, kot govorite ;)

 

 

Urejano od Bartala
Link to comment
  • vrhovni
Pred 12 minutami, Bartala pravi:

Izhajam iz sebe. (Brez zamere, ampak) za Uncharted ter god of war mi dol visi. Pravtako ta novi z animal roboti. 

Kar me ful vleče od začetka it preigrat celoten Halo vključno z novimi deli. Ter gears of war Morda celo od začetka. Forza je bila moderna dirkačina, ki me pritegnila v racing games po starih need for speedih. Ter Quantum break, sunset, State of Decay. 

Na PS za boga ne morem našteti toliko exclusiv, katere bi me zanimale. 

(Razen PSVR, seveda) 

Dude, buy Xbox. :D

 

Pred 9 minutami, Bartala pravi:

Marsikdo si bo našel le par iger z zgornjega seznama, ki ga bodo zanimale

Ja, na levi in na desni strani, ampak te igre naredijo razliko v prodaji konzole. Je pa ta zgornja slika dejansko slab primer, ker ima pri PS4 polno nekih japonskih jajc zraven, ki se tako po večini prodajajo na japonskem.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Hočem le reči, da ni vse v exclusivah. Ker če bi le strogo po tem gledal, bi moral ob izidu nove generacije konzol nabavit Xbox. Pa ga nisem, temveč PS4. 

 

Torej rooster exclusiv ni edini faktor, kateri bi novo konzolo make or break. 

 

Pa se ne gre za "pripadnost" nobeni znamki. Temveč le, da so tudi drugi zorni koti proti vsem vašim prejšnjim komentarjem. Druga plat medalje :)

Link to comment
  • vrhovni

Ob izidu je XO bil zgrešena konzola po mnenju marsikoga (prisiljen Kinect, always online, poudarek na TVju...). Tako da tukaj ni bilo neke velike dileme in je bila precej lahka odločitev. Sedaj že nekaj časa ni niti približno več tako. Sedaj odločajo igre, vse ostalo so grobo gledano le nianse med konzolami.

 

Vsi vemo kako je bilo proti koncu prejšnje generacije. X360 več ni imel first party iger in prodaja je občutno padla, medtem ko je Sony še kar močno podpiral PS3 z odličnimi naslovi (Beyond: Two Souls in The Last of Us,...). Podpora se je videla v odlični prodaji PS3 konzol in to na koncu (!) generacije, ko se je že vedelo, da bo vsak čas izšel PS4! PlayStation 3 Lifetime Sales Overtakes the Xbox 360

Sony bi lahko dal PS3 za 100€, pa ga nihče ne bi povohal, če ne bi imel iger. Igre pomenijo VSE na konzolah.

Me zanima koliko ljudi bi kupilo Switcha, če bi bila Zelda na voljo tudi za Win 10. ;) Ponovno... ekskluzive prodajajo konzole.

Brez ekskluziv se XOX ne bo prodajal dobro.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.