Skoči na vsebino

The Last Of Us Part II


japanboy

Priporočene objave

  • vrhovni
21 ur nazaj, Ozi pravi:

@matej1990 nihče pravzaprav z gotovostjo ne trdi da je:

  Skrij vsebine

Lilly transgender. Poleg tega je definicija transgenderja zelo široka. V osnovi pa indici namigujejo prav na to, ker če se punca počuti in nenazadnje obnaša kot fant, potem je zadeva na mestu.

 

Ja če je tako ohlapna oz. široka definicija, potem je upravičeno tako izvedeno kot je in več nimam kaj dlakocepiti.

Still 11/10! 😁

 

Se pa strinjam, da se igra dotika hudo veliko družbenih zadev in prikazuje kako hitro in ekstremno lahko družba zabluzi.

Spoiler

WLF in Scars, vsak na svoj način totalno zabluzijo. Scarsi versko, WLF pa z Isaacom in nezaupanjem do drugih. In to samo če pogledaš po površini. Če se poglobiš je materiala precej.

Konec koncev je tudi igra hudo kritična do Ellie. Predvsem v zadnjem aktu, kjer se je odrekla vsemu, samo da se maščuje. Precej močno sporočilo.

 

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • N7

spisano v svojem slogu in vselej bogatim besednim zakladom. nisem pa navdušen nad kontra argumenti, ker... no o tem zakaj si igra zasluži čisto 10ko in nič manj, bom - če bom, spisal članek. ne da se mi drobit, da ne bom narobe ali zgolj na pol razumljen. igra je brez dvoma, o tem se že ponavljamo, mojstrovina, premišljeno zastavljena in bode točno tam kjer je to potrebno. karkoli bi bilo drugače, bi puščalo igralce mojega kova vnemar. 

ozi_SLO.png

Link to comment
  • N7

voice actorji prejemajo grožnje s smrtjo, predvsem za lik od Abby. jest ne razumem, a je folk sploh še normalen? pa to je za izsledit in za na goli otok kamne premetavat pod titovim režimom. bolniki bolani. 

vam povem, da je zahodnjška mularija šla v kurac.

ozi_SLO.png

Link to comment
  • vrhovni
Dne, 4. 7. 2020 at 23:24, Ozi pravi:

voice actorji prejemajo grožnje s smrtjo, predvsem za lik od Abby. jest ne razumem, a je folk sploh še normalen? pa to je za izsledit in za na goli otok kamne premetavat pod titovim režimom. bolniki bolani. 

vam povem, da je zahodnjška mularija šla v kurac.

Dobesedno za zdravljenje.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Da še jaz prislonim svoj piskerček (že celo večnost me ni bilo tu)....

Igra je res fenomenalna

 

Spoiler

Na začetku res sovražiš Abby, ko ubije Joel ampak skozi igro jo počasi razumeš in počasi prihajaš na njeno stran. Ona se vmes spremeni, ko Ellie še vedno žene samo želja po maščevanju. Razumeš tudi Ellie ampak na koncu gre v totalno skrajnost.

Pri zadnjem boju med Abby in Ellie nekaj časa nisem pritiskala gumbov, ker nisem želela, da Ellie zmaga. Dejansko sem kričala v igro, da naj se Ellie že izbudi in naj bo tisto prisrčno dekle iz 1ke. Naj pusti maščevanje, ker to nikamor ne pelje. In resnično sem upala, da mi scenaristi niso uničili karakterja 😉 Ko je končno le izpustila Abby, sem se prav oddahnila in si rekla. Tako, to je prav. Odpuščanje.

Glede zadnjega prizora na farmi. Moram rečt, da sem jaz takoj opazila, da ima Ellie zapestnico, prej  je pa ni imela. Sem se že spraševala, kaj bi to pomenilo in ko je stopila v hišo in ni bil presenečena...nekako menim, da lepo živi v Jackson z Dano in JJ in da je šla samo malo nazaj.

 

To, da je Abby bila nabildana se meni ni zdelo čisto nič narobe in čudno. V takšenm svetu in glede na to, da jo je na začetku gnala samo želja po maščevanju, se mi res ne zdi čudno, da bo ženska tako močno natrenirala svoje telo.

In še glede Lev-a. Ja, je transmoški in pika. In to, da ni sam nikoli o tem govoril, še ne pomeni da ni. To je stvar posameznika in ni njegova dolžnost (in dolžnost scenaristvo), da to pojasnijo. On je Lev in pika. Je moški. Glede na to v kakšnem svetu smo sedaj, kjer je LGBT+ še vedno zelo na udaru, ni nič čudno, da so ga želeli ubiti v tako vernem kultu. Sploh, ko si v vasi izveš, da so jo (ja, takrat je bila še ona) hotli poročiti s starešino. Samo vprašanje je, koliko je bila ta starešina stara. Lahko samo sklepamo, da ni bil mladostno mlad.

 

V glavnem, igra mi že dolgo ni pustila tako močnega vtisa in hvala bogu, da naslednji petek pride ven Ghost of Tsushima, ker bom lahko malo nehala misliti nza TLOU2.

 

mistress3riple.png

Link to comment
  • Pred 4 meseci ...
  • Pred 6 meseci ...
  • vrhovni

Zgodil se je čudež... Igra je KONČNO dobila PS5 patch!

 

 

Patch v1.08 (300MB) doda ummm... možnost igranja na rock solid 60 fps! In to je tudi vse. Nekaj se tudi izboljša hitrost nalaganja.

 

The Last of Us Part 2 has been upgraded for PS5 - and we've tested it

 

Kje je podpora DualSense vibri in triggerjem? Kje so grafične izboljšave?

Težava je v kompatibilnosti za nazaj, ki ni niti približno na Xbox nivoju. 😞 The Last of us 2 je še vedno PS4 igra in zato imajo razvijalci zavezane roke glede tega kaj vse lahko naredijo ob poganjanju PS4 iger na PS5. Kar pomeni... The last of us 2 definitivno pride na PS5. Triggerji in lok je bila prevečkrat omenjena kombinacija. 😄 

Zaenkrat je govorica, da se bo zgodil le TLoU (1) remastered.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 1 year later...
  • Pred 11 meseci ...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.