Skoči na vsebino

PlayStation 4 posodobitve - firmware update


matej1990

Priporočene objave

3 minut nazaj, Ozi pravi:

TOOO JA!
Trophy track. To ma M$. Dejansko vidiš napredek za posamezno trofejo. Recimo trofeja = 1000 kilov in ti nimaš pojma koliko jih imaš.

Trophy Tracking to kaže. Bodisi v številu ali odstotkih. Very much uporabno!

To te potem še bolj "zrajca" za "lov na trofeje". To bi res blo super. Malo preveč delajo na tem "social network", kot da jih nimamo dovolj :D

mnovak91147.png

Link to comment
1 minuto nazaj, TheRealDeal pravi:

Malo preveč delajo na tem "social network"

 

Na tem njihovem social networku še lahko delajo nevem kako dolgo, da sporihtajo tako kot je treba. Temu kaj je zdaj, jaz rwvno ne bi reko social network, ker je katastrofa. Blo bi fajn, da bi vsaj naredli neki filter v tistem feedu, da bi označil samo screenshote ali pa videje, ne pa da vidiš s kom folk postane kolega in nonstop osvojene trofeje, katere jih dobijo.. mah.. buffalo je jezn :)

Link to comment
Pravkar, BuffaloSLO pravi:

 

Na tem njihovem social networku še lahko delajo nevem kako dolgo, da sporihtajo tako kot je treba. Temu kaj je zdaj, jaz rwvno ne bi reko social network, ker je katastrofa. Blo bi fajn, da bi vsaj naredli neki filter v tistem feedu, da bi označil samo screenshote ali pa videje, ne pa da vidiš s kom folk postane kolega in nonstop osvojene trofeje, katere jih dobijo.. mah.. buffalo je jezn :)

Ma zarad mene lahko ukinejo ta "news feed". Po resnici povedano, se ne spomnim, kdaj sem nazadnje pogledal to. Naj umaknejo to in pohitrijo vmesnik in sporočila itd.

mnovak91147.png

Link to comment
  • vrhovni

Trophy track bi imel tudi jaz. :D

 

37 minut nazaj, BuffaloSLO pravi:

 

Na tem njihovem social networku še lahko delajo nevem kako dolgo, da sporihtajo tako kot je treba. Temu kaj je zdaj, jaz rwvno ne bi reko social network, ker je katastrofa. Blo bi fajn, da bi vsaj naredli neki filter v tistem feedu, da bi označil samo screenshote ali pa videje, ne pa da vidiš s kom folk postane kolega in nonstop osvojene trofeje, katere jih dobijo.. mah.. buffalo je jezn :)

Torej so nekje na istem nivoju, kot je trenutni Facebook feed, kjer ti kaže vso govno, samo tisto kar bi ti dejansko morali in te zanimalo, pa ne. :D

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Ojojoj.. ta play time.. Če se otroku reče, da ne sme igrat, ne sme igrat jn pika, ne pa da se mu nastavlja neki določen čas igranja. "Ta chapter še zaigraj, potem pa spat".  

 

Očitno so tukaj narobe prebrali, kaki play time bi jaz rad mel. @Sony, če boš spet bral.. daj play time za določeno igro, kak dugo si jo igral in ne kak dugo jo lahko igraš! Degeni!

Link to comment
  • vrhovni

OK, Digital Foundry je testiral super-sampling na PS4 Pro, ki je trenutno v system beti.

Navedek

The new super-sampling option is a very welcome addition for Pro users, ensuring that any and all high resolution support previously locked to ultra HD screens now translates into SSAA downscaling on the Pro's 1080p output.

Oz. bolj po domače: To pomeni, da bodo sedaj lastniki pro konzole s 1080p ekranom imeli boljšo sliko, tudi če sama igra ne ponuja izboljšav pri 1080p resoluciji.

 

Navedek

By enabling super-sampling in firmware 5.5, the game believes you have a 4K screen connected and the system takes over from there, downscaling the image and producing beautiful anti-aliasing in the process. The improvement to image quality is clear; jagged edges are smoothed over, more detail can be resolved in some cases, while flickering is also reduced in motion on sub-pixel detail - something we can't really show you in our screenshot gallery here.

4K oz. UHD slika se downscalea na 1080p, pri tem pa obdrži del detajlov. Razlika je predvsem v manj zobčasti sliki in razločnejši detajli v daljavi.

 

Primer:

jpgjpg

Prva slika ima vklopljen super-sampling. Črte so jasnejše. Lepo se vidi na tramovih od konstrukcije v ozadju.

 

Slabost je to, da je možno, da v kateri igri pade framerate! Primer je The Last Guardian.

FPS_Test_1.bmp

 

XOX ima omenjeno funkcijo precej bolje sistemsko rešeno:

Navedek

Comparisons with Xbox One X's implementation are inevitable, and while the new super-sampling mode for Pro users is useful, it's still something of a fudge. After all, the whole concept of having Pro enhancements linked to specific display outputs in the first place is a really bad idea. Microsoft's alternative approach is simple and elegant: the system doesn't tell developers which display is attached to the console. This forces game-makers to offer in-game options for all modes, regardless of whether a 1080p or 4K TV is attached and by extension, 1080p super-sampling is automatically taken care of at the system level.

 

Primeri slik so na povezavi: PS4 Pro's new super-sampling tested: big boosts for 1080p users

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.