Skoči na vsebino

PlayStation 5


matej1990

Priporočene objave

  • Pred 2 meseci ...
  • vrhovni

Po hudo geeky konferenci (bila je mišljena za GDC, ki je namenjen razvijalcem) so končno razkrili specifikacije:

image.png

 

Velik poudarek je na SSDju, ki je res tako kot so obljubljali hitrejši kot trenutne PC rešitve. V bistvo je presenetljivo kar 2x hitrejši kot v novem Xboxu.

SSD spomin bo razširljiv in sicer z nakupom SSD diskov in vstavitvijo v namenski prostor v PS5. Verjetno nekaj sličnega kot menjava diska na PS4, stem da osnovni SSD ostane v konzoli. Ne bo namenskih PS5 diskov, bo pa potrebno paziti, da je testiran iz strani Sonya glede hitrosti in velikosti. Kar pomeni konkurenco in posledično nižje cene.

Izjemno hitra hitrost se bo videla pri nameščanju, zagonu iger, respawnih, hitrih potovanjih, boljšemu koriščenju RAMa in verjetno najbolje: dizajniranju iger. Pa-pa dolgi prazni hodniki in dolge vožnje z dvigali, ker igra v ozadju nalaga zadeve iz diska v RAM.

 

Drugi izredno velik poudarek je zvok in sicer zelo zmogljiv 3D audio. Obljubljajo podporo do več 100 hkratnih zvokov, kar je bilo ponazorjeno z dežnimi kapljicami, kjer bi vsaka kaplja imela svoj zvok. Namenskemu čipu za zvok so namenili toliko računske moči, kot jo bi naj imel PS4 CPU. Gredo celo tako daleč, da bi naj zvok prilagajali obliki ušes. Mogoče je to celo preveč?

 

V predstavitvi je bilo tudi povedano, da bi naj bili na PS5 deležni tišjega in boljšega hlajenja.

 

 

Na dolgo in široko še v besedi: Inside PlayStation 5: the specs and the tech that deliver Sony's next-gen vision

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • N7

disk dejansko dosega hitrosti pcie vodil, kar je pričakovano. zdej ko hddji niso več ozka grla tudi ni več take potrebe po pomnilniku, čeprav se mi zdi vseen škoda, da ga niso nabutal več notri. pol pa zmanjka pri OSu in trokira, ko hoče multitaskat. daleč najbolj me zanima kako so spedenal hlajenje. najbolj to.

ozi_SLO.png

Link to comment
  • N7

jest sem pred nekaj dnevi, po končani selitvi, popolnoma podrl ps4 in ga komplet spihal. ni bilo pretirano ampak zaenkrat je 100% bolj tih. je pa res, da sem sproti razpihaval s kompresorjem in verjetno odpihnil tudi kakšen tepih. zadnjih nekaj mesecev se mi je ps4p nenormalno drl.

ozi_SLO.png

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...
  • matej1990 posodablja naslov v PlayStation 5
  • 2 tednov kasneje...
  • vrhovni

Če bo ta PS5 3D audio deloval slično kot Sony 360 Reality Audio (kar verjetno bo), potem bo to bomba! Sem imel priliko preizkusiti Sony 360 Reality Audio ob poslušanju glasbe. Razlika je dosti bolj očitna, kot sem si mislil! Pri stereo glasbi je vse kot da ti glasba in inštrumenti igrajo tik ob tebi oz. boljše povedano kar v glavi. Pri Sony 360 Reality Audio pa glasba dobi neko globino in razsežnost. Kot da bi bili zvoki in glasbila na neki večji razdalji od tebe in te obdajajo. Sony 360 Reality Audio loči posamezne zvoke med seboj in ti jih porazdeli po prostoru. Res zanimiva zadeva. Dejansko sem bil kar šokiran, ker sem imel dosti manjša pričakovanja.

To bo bomba bomba zadeva za prepoznavanje izvora zvoka v igrah! Bi znala biti to res next-gen zadeva kar se tiče zvoka na konzolah. Kakšne taktične streljačine tipa R6 Siege znajo imeti bistveno boljši zvok.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Jaz pričakujem da bo priletelo kaj iz Guerrilla studia, nov Killzone ali pa HDZ, pa Uncharted tudi verjetno ne bo umanjkal, vprašanje pa, če bo že ob izidu. Itak, pa bo že zaradi kompatibilnosti za nazaj smiselno kupiti in igrati, kar še nisi. Imam vsaj pol police še nepreigrane  😅

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment
  • vrhovni

HZD2 bi bil res super. Je zagotovo v razvoju, ampak vprašanje kdaj bo izšel.

Uncharted upam da naredijo pavzo in ga še ne nadaljujejo. Raje bi videl da se lotijo česa novega pri ND.

Spajdi 2 bi bil super glede na vse teaserje kako se sedaj spajdi lahko hitro premika po mestu zaradi SSDja. 😄

 

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • N7

Pričakujem vsaj dva močna titla za zaključek leta in splavitev 5ke. Sicer bo 5ka samo za okras in bo prehod preveč soft. Mora bit na hard, direkt iz neba u rebra in potem se izplača malo stegnit. Čew bo obtežilnik za papir kot je bila nekoč PS3 potem bom razočaran.

ozi_SLO.png

Link to comment
  • vrhovni

PS5-Future-Gaming_05-29-20.jpg

 

Torej event, o katerem je bilo govora za prvi teden junija se je izkazal za resničen. Le-ta se bo zgodil 4. junija ob 22.uri.

Sony je potrdil, da bodo na predstavitvi prikazane igre različnih razvijalcev. Niso pa odgovorili ali bodo prikazane tudi igre njihovih 1st partyjev. Predstavitev naj bi trajala malce več kot uro. 

 

Navedek

Next week, on Thursday, June 4, Sony will finally reveal PlayStation 5 games. The livestream will kick off at 1pm PT, 4pm ET, 9pm BST on the day.

 

Potekala pa bo tako na Sonyjvem YouTube kot Twitch kanalu.

 

Prav tako so izjavili, da bodo morale biti vse igre, ki bodo izdane na PS4 po 13. juliju, kompatibilne s PS5.

Navedek

Developers that submit a new PlayStation 4 game for certification after July 13 will need to make sure it is compatible with PlayStation 5, according to a report.

Sony wants all new titles submitted for certification after July 13 for PS4 to be compatible with PS5.

 

Glede ekskluziv PS5 pa so povedali, da le-te ne bodo igralne na PS4. Ali to pomeni le nekatere ali vse pa bomo še videli.

Navedek

Sony plans to release PlayStation 5 exclusives which would not be playable on PS4.

This is according to Sony’s Jim Ryan speaking with GI.biz who told the site the company plans on developing games that will be exclusive to PS5.

 

Pri Sonyju pravijo, da je to le začetek in da bo takih predstavitev še kar nekaj, tako da očitno končne podobe, kako bo izgledala "pečica za pico" še ne bomo videli. 

 

1

2

Urejano od japanboy
Mini popravek prispevka + dodana slika.
  • dobra (+1) 1
  • hypertrain (+1) 1

10573384652.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.