Jump to content
  • Odstranjeni so nekativni uporabniki brez dejavnosti do zadnjega dne v mesecu decembru 2017
  • EA omogočila zastonj nadgradnjo na PS5 in Xbox serijo X lastnikom iger sedanje generacije konzol
  • Crysis Remastered potrjen za izid na PC + PS4 + Xbox One + Switch
  • Ghost of Tsushima izid potrjen za 17*julij

Recommended Posts

kok ene sprdkenacije na račun novega logotipa. folk je šel res v kurac, oprostite mi na izrazoslovju. pa kaj je s temi novodobnimi, debilnimi in vsakdreklahkopokomomentira(m) izjavami. a so ljudje dejansko pričakovali nov logotip v hieroglifih? bolano.

Jaz sem pričakoval da bodo kaj več povedali o drobovju ali pa pokazali dizajn konzole. Ampak samo zato, ker je Xbox na game awardsih naredil prvi večji korak.

Samozavest na višku, glede na to, da je včeraj MS razkril vso Xbox drobovje. Bomo videli ali upravičeno.

Prvotno je bila PS5 predstavitev zamišljena za GDC:

Prevod: This video contains a scheduled session at the Game Developers Conference (GDC) in the United States, and will be in English only (no subtitles). Please note.

Dne, 17. 3. 2020 at 14:07, japanboy pravi:

YouTube prenos: 

Po hudo geeky konferenci (bila je mišljena za GDC, ki je namenjen razvijalcem) so končno razkrili specifikacije:

image.png

Velik poudarek je na SSDju, ki je res tako kot so obljubljali hitrejši kot trenutne PC rešitve. V bistvo je presenetljivo kar 2x hitrejši kot v novem Xboxu.

SSD spomin bo razširljiv in sicer z nakupom SSD diskov in vstavitvijo v namenski prostor v PS5. Verjetno nekaj sličnega kot menjava diska na PS4, stem da osnovni SSD ostane v konzoli. Ne bo namenskih PS5 diskov, bo pa potrebno paziti, da je testiran iz strani Sonya glede hitrosti in velikosti. Kar pomeni konkurenco in posledično nižje cene.

Izjemno hitra hitrost se bo videla pri nameščanju, zagonu iger, respawnih, hitrih potovanjih, boljšemu koriščenju RAMa in verjetno najbolje: dizajniranju iger. Pa-pa dolgi prazni hodniki in dolge vožnje z dvigali, ker igra v ozadju nalaga zadeve iz diska v RAM.

Drugi izredno velik poudarek je zvok in sicer zelo zmogljiv 3D audio. Obljubljajo podporo do več 100 hkratnih zvokov, kar je bilo ponazorjeno z dežnimi kapljicami, kjer bi vsaka kaplja imela svoj zvok. Namenskemu čipu za zvok so namenili toliko računske moči, kot jo bi naj imel PS4 CPU. Gredo celo tako daleč, da bi naj zvok prilagajali obliki ušes. Mogoče je to celo preveč?

V predstavitvi je bilo tudi povedano, da bi naj bili na PS5 deležni tišjega in boljšega hlajenja.

Na dolgo in široko še v besedi: Inside PlayStation 5: the specs and the tech that deliver Sony's next-gen vision

disk dejansko dosega hitrosti pcie vodil, kar je pričakovano. zdej ko hddji niso več ozka grla tudi ni več take potrebe po pomnilniku, čeprav se mi zdi vseen škoda, da ga niso nabutal več notri. pol pa zmanjka pri OSu in trokira, ko hoče multitaskat. daleč najbolj me zanima kako so spedenal hlajenje. najbolj to.

Ja v predstavitvi se je Cerny kar malo pošalil na račun tega kako so določene igre povzročile opazno glasnejši ventilator.

image.png

Driveclub, Resident Evil (Biohazard)? , The Order: 1886, Horizon: Zero Dawn, God of War.

Tako da je za pričakovat boljše hlajenje kot v PS4.

jest sem pred nekaj dnevi, po končani selitvi, popolnoma podrl ps4 in ga komplet spihal. ni bilo pretirano ampak zaenkrat je 100% bolj tih. je pa res, da sem sproti razpihaval s kompresorjem in verjetno odpihnil tudi kakšen tepih. zadnjih nekaj mesecev se mi je ps4p nenormalno drl.

Od izida in do marca 2021 bi naj bilo na voljo za prodajo le 5-6 milijonov PS5 konzol. Torej omejene količine zaradi korona virusa in višje cene komponent.

image.png

Cena konzole bi naj bila višja kot za PS4 in sicer 450-550$.

• (po)hvala (+1) 1

Če bo ta PS5 3D audio deloval slično kot Sony 360 Reality Audio (kar verjetno bo), potem bo to bomba! Sem imel priliko preizkusiti Sony 360 Reality Audio ob poslušanju glasbe. Razlika je dosti bolj očitna, kot sem si mislil! Pri stereo glasbi je vse kot da ti glasba in inštrumenti igrajo tik ob tebi oz. boljše povedano kar v glavi. Pri Sony 360 Reality Audio pa glasba dobi neko globino in razsežnost. Kot da bi bili zvoki in glasbila na neki večji razdalji od tebe in te obdajajo. Sony 360 Reality Audio loči posamezne zvoke med seboj in ti jih porazdeli po prostoru. Res zanimiva zadeva. Dejansko sem bil kar šokiran, ker sem imel dosti manjša pričakovanja.

To bo bomba bomba zadeva za prepoznavanje izvora zvoka v igrah! Bi znala biti to res next-gen zadeva kar se tiče zvoka na konzolah. Kakšne taktične streljačine tipa R6 Siege znajo imeti bistveno boljši zvok.

• Upvote (+1) 2

PS5 naj bi bil predstavljen 2. junija. Preorderji pa naj se nebi pričeli dotlej.

Klik

happy clapping GIF

Upam da pokažejo dejanski next-gen gameplay, za razliko od XSX.

hm... Kaj se dogaja, da se kani izdat koncolo sredi poletja? Korona pa je folk doma? Vselej se je pikiralno na (božične) praznike.

45 minut nazaj, Ozi pravi:

hm... Kaj se dogaja, da se kani izdat koncolo sredi poletja? Korona pa je folk doma? Vselej se je pikiralno na (božične) praznike.

Junija bo zgolj oz. naj bi bila predstavitev. Lansiranje bo okoli novoletnih praznikov. 

• (po)hvala (+1) 1

Na redditu je nekdo javil, da bi naj PS5 izšel v dveh verzijah:

• Basic 499 euros (SSD 825 GB)
  • Premium 599 euros (SSD 1.65 TB)

Rumor gor ali dol, verjetno je cena osnovne verzije kar realna.

PS5 dizajn bi naj bil pokazan 2. junija.

• Upvote (+1) 2