Skoči na vsebino

Ekskluzivno:Iskanje najboljšega VPN ponudnika. Zmagovalec HideIpVPN !!!


Priporočene objave

Pred dnevi sem ponovno želel nabaviti nekaj arkad na Xbox Marketplace-u in seveda ponovno naletel na znameniti "This item is not available from your current location".

 

Ker je bilo pisanja kako vzpostaviti povezavo že veliko, sem se odločil, da bom malce poiskal in stestiral različne VPN ponudnike, ki se jih najde na spletu. Tako sem preteklih nekaj dni porabil za iskanje,
testiranje, primerjanje cen, kvaliteto storitve, lokacije...
[PRBREAK][/PRBREAK]In zmagovalec je hideipvpn.com :ura1:

 

Ponujajo PPTP, L2TP in OpenVPN dostop. Cena mesečnega dostopa je 6$, kar znese vboge 4 €.
Ampak ne samo to! Vsak mesec rastalajo cca. 100 free accountov. Če je komu teh 4 € preveč, naj redno obiskuje njihov blog oz. jim sledi na Twitterju, kjer objavljajo, kdaj bodo novi na voljo novi free računi. Lokacije imajo tako v UK, kot v USA (žal trenutno med njimi še ni AUT in ITA). Tudi njihova podpora se je izkazala za zelo hitro, kar je še ena pohvala več. Na strani imajo tudi pomoč
za konfiguracijo mreže skupaj s slikami za različne operacijske sisteme. Kar se tiče hitrosti, sem brez težav konstantno dosegal 3 MBit DL, kar je več kot dovolj za take, ki potrebujemo VPN le za nabavo iger. Tako sem brez težav kupil in pretankal Call of Duty Classics in Dead Rising 2: Case Zero, katera drugače ne bi mogel.

 


Pa še malce o tem, kako vse skupaj postaviti. Glede na to, da so na naši strani že vodiči za Windows 7, sem zadevo spravil skupaj na meni še vedno ljubih Windows XP, imam le Angleško verzijo, tako bo moj vodič spakedranka angleščini in slovenščine. Sorry :beer:

 

Moja konfiguracija je sledeča:

  • Wireless kartica, ki je povezana na router, ta pa na internet.

 
  • Mrežna kartica, ki je povezana z XBox-om z kabličem


Uporabljam statične IPje, vendar ne bo velike razlike, če imaš na routerju vključen DHCP. Edino kar je tu potrebno biti pazljiv je, da nimaš slučajno nastavljeno, da ti router dodeli IP iz 192.168.0.X subnet-a, ker se bo potem to teplo z Internet Connection Sharing naslovi in zadeva ne bo delovala!

 

1.)
Gremo v omrežne nastavitve.
Moj wireless adapter ima:
IP 192.168.3.2, <---- važno, da nimaš subneta 192.168.0.x !!!
mask 255.255.255.0,
gatway 192.168.3.1
in prvi DNS 192.168.3.1

 

Nastavitve "Local area configuration" v tem trentku niso važne, ker jih bo nastavil ICS, ko ga vklopimo (korak 8).

 

ccs-29-144776313271_thumb.jpg

 

2.)
Kreiramo VPN in sicer tako, da v menuju File izberemo New Connection. Pojavilo se bo naslednje okno, kjer izberemo Connect to the network at my workplace, ter kliknemo Next.

 

ccs-29-144776313281_thumb.jpg

 

3.)
Izberemo Virtual Private Network

 

ccs-29-144776313287_thumb.jpg

 

4.)
Vpišemo ime VPNja (ime je lahko poljubno)

 

ccs-29-144776313296_thumb.jpg

 

5.)
Vpišemo hostname ali IP VPNja, ki nam ga je posredoval naš VPN provider (v mojem primeru HideIpVPN)

 

ccs-29-144776313303_thumb.jpg

 

6.)
Vpišemo username in password, ki nam ju je posredoval VPN provider in kliknemo na Properties

 

ccs-29-14477631331_thumb.jpg

 

7.)

 

ccs-29-144776313319_thumb.jpg

 

7.1) Izberemo jeziček Network
7.2) Odstranimo kljukico pred File and Printer sharing
7.3) Kliknemo na jeziček Advanced

 

8)

 

ccs-29-144776313327_thumb.jpg

 

8.1) Vklopimo Internet Connection Sharing tako, da obkljukamo "Allow other network users...."
8.2) Izberemo tisto kartico, na katero imamo priključen XBox, v mojem primeru "Local area connection"

 

9.)

 

Kliknemo OK.

 


S tem smo zadevo skonfigurirali. Z desnim gumbom kliknemo na pravkar ustvarjeno povezavo in izberemo Connect. Če si pravilno vpisal IP, Username in Password, se bo VPN povezava vzpostavila.
Nato lahko startaš XBOX, ki sem ga v mojem primeru moral še skonfigurirat in sicer v nastavitvah za mrežo (Network Settings -> Configure Network) sem izbral, da ročno vpišem IPje (manual,
sicer bi verjetno delalo tudi, če bi pustil na Avtomatic, ma ker sem ziheraš in hočem imeti vse pod kontrolo, sem IPje vpisal ročno)
Pod IP naslov sem vpisal 192.168.0.2,
maska 255.255.255.0,
gateway 192.168.0.1,
DNS1 192.168.0.1

 


To je vse. Xbox je povezan na internet in ima UK ip. ;)

 


Upam, da sem zadevo dovolj podrobno opisal, če pa ima še kdo kakšno vprašanje, pa na dan z besedo.


View full article

Retired achievement whore!

 

 

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.