Skoči na vsebino

Google Stadia - Cloud Based @ 4k HDR in 60FPS


Priporočene objave

  • N7

No... ne vem kam to pelje a akter je pravi. Kako bo z dev-ji in eventuelno bazo igralcev. Tak NAD-hardware in NAD-infrastruktura nam seveda ne koristita nič, če ne bo (preverjenih) iger oz. razvijalcev. Vsekakor so usta suha in vode razburkane. In kot vemo je kup dodane vrednosti, ki igralce delajo lojalne. Konzolo kot napravo, ki je sama sebi namen, danes niti ni več nobena kunšt. Gre za mnogo tega. 

 

Ampak... čakamo. Na voljo baje pe/že letos!? 🤩

 

 

 

ozi_SLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Celotna konferenca:

 

Trenutno podprte platforme: Chrome brskalnik (ostali pridejo naknadno), Chromecast, Pixel mobiteli (sigurno Android in iOS naprave).

Torej namenske strojne komponente za stream ni! Kar pomeni cenejšo in dostopnejšo storitev.

Igre bodo na voljo instantno. Na primer na prenosniku gledaš YT trailer za igro in na koncu se namesto subscribe gumba prikaže "play now". Klikneš in čez 5s igraš. Ni nameščanja, ni updejtov! Nato greš v dnevno sobo vzameš kontroler v roke in nadaljuješ točno tam kjer si ostal. Nič ni potrebno shraniti in nato nalagati.

S stremom bi tudi moralo tudi hudo upasti število čiterjev (predvsem PC težava).

 

Potrjen je cross-play! Na voljo bo tudi splitscreen.

 

Predstavili so kontroler, ki je potreben za igranje na Chromecast napravah:

image.pngimage.png

Nič posebnega glede dizajna. Deluje preko wifija. Ima tudi Google Assistant gumb (+mikrofon), ki je namenjen pomoči ob igranju. Tako bomo lahko v primeru težav med igranjem pritisnili gumb in prosili asistenta za pomoč kako dalje. Nato bi se naj odprl YouTube guide s pomočjo točno v tem istem segmentu igre ki jo igramo. Super v teoriji, v praksi pa vprašanje.

image.png

Drugi gumb je namenjen deljenju. Ker je vse skupaj v oblaku, bo stream dobesedno enake kvalitete kot igra ki jo vidimo mi.

Še easter egg na spodnji strani kontrolerja:

image.png

😄 

 

Ubisoft je kot kaže prvi večji partner, ki se je pridružil storitvi. Omenjeni/pokazani so bili tudi Lara Croft, Rime, Doom Eternal. Potrjena je podpora za Unreal Engine in Unity, kar pomeni praktično vse sodobne igre.

Ob splavitvi (še letos) obljubljajo 4K, 60fps, HDR in prostorski zvok. Pokazali so tudi obljube za prihodnost: 8K, 120+ fps. O hitrosti interneta so bili zaenkrat še tiho. 😄 

 

image.png

V ozadju teče custom hardware. 2.7GHz x86 CPU, custom AMD GPUs (10.7 teraflops), 16GB RAM in SSD diskovna polja. Prednost njihovega sistema je skalabilnost. Konceptno so pokazali kaj dejansko zmore cloud power (za razliko do MS 😄) z ogromnimi razsežnostmi v igri. 1000+ igralcev v multiplayer igri,...

Zanimivo, da so se odločili za AMD grafične kartice, saj so v preteklosti sodelovali z Nvidio.

 

Google je ustanovil tudi Stadia Games and Entertainment studio, ki je namenjen eksperimentom, prikazovanjem česa zmore njihov sistem, ter podpori razvijalcem. Aja in seveda namenjen ne razvoju ekskluzivnih Stadia iger. Doooh. Studio vodi Jade Raymond, medtem ko je v samo Stadia vključen tudi Phil Harrison.

 

 

Ostajajo še odprta vprašanja, ki so izjemno pomembna:

  • Kakšna bo cena? Mesečno plačevanje ali bo možen tudi "nakup" posamezne igre?
  • V kolikor jim ne uspe privabiti še ostalih založniških velikanov (EA, Activision Blizzard,...) lahko imajo super platformo, ki je nihče ne bo uporabljal.
  • Bo zadeva na voljo tudi pri nas? EU je namreč potrjena.

Več bi naj izvedeli poleti. E3 se sliši kot idealna priložnost.

 

Google formally reveals its new game streaming platform Stadia, works on basically any screen

Google announces Stadia, its bold new game streaming service

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • Pred 2 meseci ...

aja četrtek, če je bilo napisano v sredo hehe.

 

"V sredo, 6. junija ob 18:00 bomo izvedeli izid servisa, igre, ceno,..."

 

V četrtek, 6.6 zvemo blabla......

Urejano od Gost
Link to comment
  • vrhovni

 

Na voljo bosta 2 paketa:

stadia.png

 

Navedek

Stadia launches November 14 in the US, Belgium, Canada, Denmark, Finland, France, Germany, Italy, Ireland, Netherlands, Norway, Spain, Sweden, and UK.

V 2020 bi naj storitev doživela razširitev tudi v druge države.

 

stadia 2.jpg

 

Igre ob izidu:

  • DRAGON BALL XENOVERSE 2
  • DOOM Eternal
  • Wolfenstein: Youngblood
  • Destiny 2
  • Power Rangers: Battle For The Grid
  • Baldur's Gate 3
  • Metro Exodus
  • Thumper
  • GRID
  • SAMURAI SHODOWN
  • Football Manager 2020
  • Get Packed
  • The Elder Scrolls Online
  • The Crew 2
  • The Division 2
  • Assassin's Creed Odyssey
  • Ghost Recon Breakpoint
  • Trials Rising
  • NBA 2K
  • Borderlands 3
  • Farming Simulator 19
  • Mortal Kombat 11
  • Rage 2
  • FINAL FANTASY XV
  • Gylt
  • Tomb Raider Trilogy
  • Darksiders Genesis
  • Just Dance 2020

Nabor iger zaenkrat ni velik, ampak so na predstavitvi pokazali, da imajo zanimanje številnih publisherjev.

Imeli bodo tudi ekskluzivne igre:

 

stadia-controller.jpg

Cena kontrolerja bo $69.99.

 

Google Stadia cloud gaming debuts with $130 Founder’s Edition this November, free tier coming in 2020

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • Pred 1 mesecem ...
  • Pred 2 meseci ...
  • Pred 5 meseci ...
  • vrhovni

Sem čisto iz firbca probal zadevo usposobit in dela!

Sicer me preko spleta ni pustilo skozi (baje da še bo v prihodnjih dveh dneh), dela pa preko appa (sprobano na Androidu). Ustvariš profil in urediš nastavitve, avtomatsko mi je zaznalo USA vnešene podatke zakopane nekje v Google profilu in mi usposobilo 2 meseca free Stadia Pro naročnine.

Stadia home screen:

Annotation 2020-04-08 222542.jpg

 

Težava se pojavi, ko hočeš zagnati katero izmed iger in ti javi, da igra nima licence za delovanje v tvoji regiji. Rešitev je VPN. Izbereš EU server kjer je Stadia podprta in zadeva dela.

Annotation 2020-04-08 222344.jpg

 

Bungie je celo porihtal prenos likov med vsemi možnimi platformami! Tako sem si ugvozil like iz PS4.

Destiny 2 (1).jpg

 

Kar sem bil najbolj presenečen je to, da so igre precej dobro igralne. Sprobal sem Serious Sam in Destiny 2. Ja lag se pozna in vsake toliko malo cukne ali popači zvok. Ampak treba upoštevat, da sem uporabljal VPN + na PCju ne igram, ker je preslab in zato ne vem kakšna je njegova odzivnost. Moram preizkusiti še na mobitelu.

Največja škoda mi je, da ne morem preizkusiti zadeve na Chromecastu (TV), ker je zanj potreben Stadia kontroler. 😞 Tam bi lahko realneje primerjal Destiny 2 iz PS4.

Add me: NowickySLO 😁

  • (po)hvala (+1) 1
  • za (+1) 1

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • 2 years later...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.