Skoči na vsebino

Vaša igro sobica !!!


Priporočene objave

  • Pred 2 meseci ...
  • Pred 4 meseci ...
  • vrhovni

Netflix na Android TVju spušča čez ATMOS, na bluray predvajalnikih pa ne, ker ga Sony iz neznanega razloga nam, ne spušča čez. Ali nočejo ali ne znajo je vprašanje, samo povem dejansko stvar. Z Amazon prime je pa podobno - tam pa ne podpirajo Dolby Vision.

Pogledat moraš kaj imaš izbrano v nastavitvah TVja, je pa res da tale ARC je precej zoprna reč.

 

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni

Nisem noben ekspert Ozi, ampak kako je lahko Netflix Dolby Atmos 5.1 na vseh napravah. Potemtakem je to ATMOS na netflixovem appu na bluray predvajalniku - kar pa ni res. 

Jaz mislim, da si si ti narobe interpretiral tisti link zgoraj.

Če ti ne ponudi dolby atmos znaka ob seriji, ki je posneta v tem formatu, potem ne moreš uživati v ATMOSu ampak zgolj navadnem 5.1 formatu.

10573384652.png

Link to comment
  • N7

Okey, moj zajeb. Zavedel me je tvoj 5.1 only preko Blu-ray predvajalnika.

Dolby Atmos je dejansko 7.1.4, ki ima še štiri vertikalne zvočnike (če govorimo o npr. soundbaru aka Dolby Atmos at home). 

wikiDolby Atmos system is a traditional 7.1 layout with four overhead or Dolby Atmos enabled speakers...

 

Kar se moje zmede tiče (Sony Blu-ray Netflix stream support), pa drži kot si napisal @japanboy tako, da kudos zate. Tega nisem vedel. 

sony forum: Unfortunately, the units do not support object audio (Dolby Atmos, Dolby Vision, DD+) from streaming services such as Netflix. That's why it doesn't work when you use the app from the player.

 

Sicer jest netflixam itak prek TVja tako da no worries here 😅

 

Kaj te pa matra za ARCom? Mene je zmotilo, da tak A1 npr. nima eARCa, čeprav se omenja, da naj bi šla zadeva čez z najnovejšim FWjem. Skeptiki trdiho, da to ni programska zadeva, nekje na Sonyevih forumih sem zasledil, da naj bi šlo... Nadgradil sem, pa ne vem kako naj testiram.

Največ sem se bal za hi-def HDMI kable. Apple TV ima npr. vgrajeno funkcijo testiranja Dolby Vision signala in mi je z nekimi x-kabli, kar ven metal. Zdej je v redu.

 

Dobra stran ARCa je povratni signal, da ne rabiš delat gordijskih vozlov, ker kot ugotavljamo je HDMI portov vedno premalo in čedalje manj (glede na naraščajoče število naprav).

Ampak ARC ne podpira ne nekompresiranega 5.1 ali 7.1... 

DLhSzp3ad5vzgn9TNWCYGJ-970-80.jpg

 

In sem spet pri buli, kako zvezat?

A1 televizor ima 4 HDMI out od tega 2 enhanced in HT-ST5000 soundbar ima 3 out (vsi enhanced), skupaj 6 vhodov oz 3 za pure ATMOS.

Recimo:

TV

1. T-2 stb

 

SOUNDBAR:

1. BLU-RAY

2. PS4/5

3. APPLE TV

 

Kam bo šel XBOX?? Komentarji dobrodošli... več glav več ve.

 

 

ozi_SLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Ozi problem je, ker mi zvok včasih preko aplikacij kot so Twitch, Tidal, TuneIN izgine. In če ne izberem PCM kot source ga ni. 

Nevem zakaj, ampak ga ni in to se mi je že kar nekajkrat zgodilo - zato moram vsakič zdaj preklapljati med audio output source med PCM in Audio 1 (za ATMOS).

Zato je optični kabel najbolje za vse ki gledajo iz zunanjih virov obenem bi pa radi ostali brez sprememb na virih iz TV ampak več kot 5.1 zvoka nebom imel če bom imel zvok preko njega, kar mi ne diši.

Pa to da BR predvajalnik ne podpira DD+ in Atmosa je pa kretenizem v .mkv obliki datotek, ker če TV ga zakaj potem BR ne more? Vsi vemo zakaj.

Oppo je bil za moje pojme TOP, ampak ga žal več ni :(.

Ozi, HDMI switch za tisto kar ne rabi ATMOSA - konzole npr?

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni
9 ur nazaj, Ozi pravi:

A1 televizor ima 4 HDMI out od tega 2 enhanced in HT-ST5000 soundbar ima 3 out (vsi enhanced), skupaj 6 vhodov oz 3 za pure ATMOS.

Kaj misliš s tem enhanced?

 

11 ur nazaj, Ozi pravi:

Kaj te pa matra za ARCom? Mene je zmotilo, da tak A1 npr. nima eARCa, čeprav se omenja, da naj bi šla zadeva čez z najnovejšim FWjem. Skeptiki trdiho, da to ni programska zadeva, nekje na Sonyevih forumih sem zasledil, da naj bi šlo... Nadgradil sem, pa ne vem kako naj testiram.

Največ sem se bal za hi-def HDMI kable. Apple TV ima npr. vgrajeno funkcijo testiranja Dolby Vision signala in mi je z nekimi x-kabli, kar ven metal. Zdej je v redu.

Kolikor vem je eARC je možen le pri HDMI 2.1. Vse kar je nižja HDMI verzija je ARC.

Če se ne motim lahko zvok testiraš tako, da vzameš HDMI napravo, ki zagotovo zmore predvajat Atmos zvok (npr. Apple TV). To napravo enkrat priklopiš na soundbar (ki ima Atmos podporo preko HDMIja). Poslušaš zadevo kako zveni preko soundbara in ali so prisotni Atmos efekti (moraš predvajati Atmos vsebino - duh!). Nato pa preklopiš HDMI napravo iz soundbara direkt v TV HDMI port. Ob tem imaš še vedno povezan soundbar preko HDMIja v ARC port na TVju in ponovno poslušaš zvok preko soundbara. Tako primerjaš če imaš pri obeh verzijah priklopov isti zvok iz soundbara (Atmos efekti). Sem kaj spregledal?

 

Je pa ta zadeva s temi standardi za zvok in sliko postala čisto preveč zakomplicirana. Moral se bo pojaviti nekdo ali nekaj, ki bo poenostavil te zadeve za laičnega uporabnika. Plug n play zadeva bi morala biti, ne pa ta sranja z mini doktorati, če dela in ne dela in kako zvezati.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

To a je ATMOS ali ne najlazje vidis na NETFLIXu. Ce je vse ok skkmpletiran in nastavljen vidis pri seriji ko se ti pojavi ATMOS ikona, seveda je treba da je serija posneta v ATMOSu.

Hdmi 2.0, katera verzija ne vem, ampak s soft updatom podpira eARC. AG9 ni HDMI 2.1 pa ima 1 eARC. Tako da ni HDMI 2.1 pogoj za eARC.

Navedek

The Audio Return Channel (ARC) is an HDMI 2.0b feature that lets audio move back and forth over an HDMI cable between a TV and an A/V receiver or soundbar. Unfortunately, the limited bandwidth of HDMI 2.0b means that audio is often compressed and reduced down to stereo. With Enhanced Audio Return Channel (eARC), we can now get uncompressed, full-resolution audio over HDMI 2.1 connections. Dolby Atmos is a perfect example. With ARC, Atmos only works when using Dolby Digital Plus, a compressed audio signal. eARC lets Dolby Atmos give its best performance using Dolby TrueHD, a lossless, high-resolution audio signal.

10573384652.png

Link to comment
  • N7

@matej1990 enhanced so porti, ki pošiljajo "oplemeniten" aka HDR10 signal skozi. Recimo TV ima 2/4, soundbar ima 3/3. Pa vendar moraš še posebej softwersko (nastavitve) omogočit funkcionalnost, sicer prihaja do sivin in nepravilnih barv. Kot si napisal, cela jebena znanost. Čez 14 dni itak vse pozabim 😄 

ozi_SLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.