Skoči na vsebino

Vaša igro sobica !!!


Priporočene objave

  • Pred 1 mesecem ...
  • vrhovni
Par slik skup zmontiraš pa je... :crazy:

Ja vem, čeprav bi lahko bil tudi kakšen ekstremno širokokotni objektiv (fisheye)... Skratka zanima me, ali si slikal te 2 sliki (ali kolikor si jih pač porabil za to fotografijo), s kakšnim posebnim širokokotnim objektivom ali z navadnim in je photoshop vse tako močno zaokrožil tudi na straneh? :headscratch:

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni
to lahko naredi vsak slikoaparat z fukncijo panorama (npr. moj mobitel med drugim)

Ja vem, ampak naredi eno panorama sliko z mobitelom in jo primerjaj s sliko od Travar-ja in boš videl ogromno razliko! Na njegovi sliki je vse zaokroženo, medtem ko bo na tvoji izgledalo vse "ravno". Naprimer ravne linije bodo ravne, medtem ko pri Travar-jevi sliki so te ravne linije ukrivljene (kot da bi slikal z ekstremno širokokotnim objektivom. To pa je velika razlika!

Efekt zelenja. :doh: Kako ime efekta, zakaj se sploh imenuje tak, kje je tu kaka povezava z zelenjem? Ali pa gre spet za nek čuden prevod iz ANG?

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
panojk6.th.jpg

Zakon slika, kako si pa jo naredil?

Z navadnim fotoaparatom in programčkom autostitch (ask google), ki zasede 1 MB :)

S photoshopom sem sam mal na hitro retuširal, ker sem poslikal premalo površine.

Slika se razteza približno 210° in je sestavljena iz 16 fotografij (vsaka po 7 megapixlov). Končni rezultat ima samo 5000 pik širine (obrezano), pa še tako se je računala 20 minut (na core2duo, 2 GB ram).

Sicer pa je popolnoma preprosto: sam poslikaš po vrsti veliko površine, slike naložiš v program autostitch in se čudiš.

Vse bo ukrivljeno pa zato, ker mora bit da sploh paše skupaj. Fotografij se ne da lepit če so ravne (fotografija je 2D, realnost pa 3D).

hotz-tshirt-thumb.jpg
Link to comment

Efekt zelenja. :doh: Kako ime efekta, zakaj se sploh imenuje tak, kje je tu kaka povezava z zelenjem? Ali pa gre spet za nek čuden prevod iz ANG?

ahh... pozabi! Vazno da je pripopal zares hudo sliko in to je to :thumbup:

XBL: qDING DONGp

PSN: DoodlyDingDong

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.