Jump to content
  • Odstranjeni so nekativni uporabniki brez dejavnosti do zadnjega dne v mesecu decembru 2017
  • EA omogočila zastonj nadgradnjo na PS5 in Xbox serijo X lastnikom iger sedanje generacije konzol
  • Crysis Remastered potrjen za izid na PC + PS4 + Xbox One + Switch
  • Ghost of Tsushima izid potrjen za 17*julij

Recommended Posts

Debata iz ČVEK™ debate. Najcenejši OLED in dober QLED sta pri 55" velikostih cenovno tu-tu: 1000€ +,-100-200€ odvisno od želja in akcij.

image.png

😁

Najcenejsi OLED 😄

Na Phillipsa nikoli ne grem več, še ta k sm ga dubu, mi je žal, da ga imam 😄

Moj next bo kr en Samsung QLED, sam nevem še ker, če bo pocen ko pride PS5 vn Q800T serija, potem kar tega, ako se bo rabilo 8K 😛 

To na žalost zame ne velja 😄

v8vsj1yadzu11.jpg

• dobra, lajkam (+1) 1
  • Upvote (+1) 1

Ja on je enkrat ze resetiral ekran, koliko sem ga jst razumel 🙂

Problem je, k jst dostkrat nekaj gledam pol pa dobim klic al pa kej, pa letim na comp rihtat zadeve.... in to lahko traja 2-3h in TV medtem v pause state...

Pa se, samsung devices se dejansko dobr linkajo med seboj, zdaj mam phillipsa in je stream iz telefona laggy as hell, pa se klikat mors k budala, da aktiviras to na TVju...

Tak da, Samsung all the way zame 🙂

Ja, enkrat je že ročno zagnal "čiščenje".

13 minut nazaj, conali pravi:

Problem je, k jst dostkrat nekaj gledam pol pa dobim klic al pa kej, pa letim na comp rihtat zadeve.... in to lahko traja 2-3h in TV medtem v pause state...

To se že sliši kot first world problem. 😄

OLED TVji imajo vgrajen screensaver za take zadeve. Lahko tudi vklopiš avtomatski izklop po X urah.

Ne vem no... Jaz sem screenburn pri sebi do sedaj videl samo na svoji huawei watch uri, kjer se je v bistvu res vsak dan vsaj 15h na dan prikazoval čas in sicer 3,5 let. Pa še to sem moral imeti res določeno ozadje, da sem videl problem. Na mobitelih ga pa še sploh nisem nikoli opazil, tudi z always on zaslonom ne.

14 minut nazaj, conali pravi:

Pa se, samsung devices se dejansko dobr linkajo med seboj, zdaj mam phillipsa in je stream iz telefona laggy as hell, pa se klikat mors k budala, da aktiviras to na TVju...

Chromecast in je zadeva rešena glede streamanja. Enostavno in hitro.

Kateri Philips TV je to? Po možnosti oni z njihovim crash androidom, ki se med gledanjem TV sam sesuje? 😀

Ne, neki entry level Phillips 😄 lanski model pomojem 🙂

Interface je obupno pocasen, vcasih rabs 10sekund, da prides v change source meni 😄 Res svojga dnara vreden 😂

Jaz mam TV zaenkrat 2 meseca - AG9, pa je tako da imam raznoliko, Netflix,  komp - tv (filmi, serije), TV kot sam in ostalo.

Pa furam TV ko pridem domov do večera sigurno, to je okoli 7 ur, med vikendi na dan še več - okoli pol dneva in nič od tega. Na YT in reviewih sem videl, da bi moral kar krepko dolgo furati eno in isto da se ti burnin pozna, torej skoraj pol do tričetrt dneva ali več vsak dan.

Še vedno pa velja, pa mi ne bo nihče rekel, da je kaj drugače - malo denarja malo muzike. Ne pričakvat čudežev od tvjev po par sto €.

Bi kmalu vzel LG (HDMI 2.1, nizek lag, procesiranje slike), pa zaenkrat ne obžalujem nakupa Sonyja - z vidikov za moje potrebe. Mogoče edino diagonalo bi si želel 65 :D, naslednji TV ko bo, bi si definitivno želel vsaj 65 če ne 77 :D.

Če ni bi bil tako navdušen nad filmi in serijami, potem sigurno ne bi dal za TV toliko denarja.

v mojem primeru je ostal burn-in od "nickelodeon" logotipa, in sicer od navadnega SD kanala (ki je sinhroniziran). HD kanal ma manjši logo. kaj češ, spuži je zakon. 

nagraužno velik logotip, oranžne barve mi "seka" na rdeči podlagi ob nekih čudnih kontastih. burn-in praktično ni opazen, če ga ne iščeš. tud nobenih težav ni ob gledanju 4k HDR ali podobnega... pač tam je in občasno na kakšni barvni podlagi in pavza ukazu ga vidim. je pa zelo, zelo blag. kalibracija ni glih odpravila težave... ga poslikam in pokažem.

sem bral v priročniku, da je refrešment priporočljiv delat nekje 1x letno. in čeprav se pavza doma kar dost koristi (zdej ne več, ker se začnem trest) je ostal logotip od faking risank in nehigieničnega kanala. tak je moj zaključek. sicer video screensaver dobro opravlja svoje delo, je pa spet odvisno od priklopljene naprave. vsaka naprava načeloma sama vsiljuje time-out in screen-saver signal (lasten). 

tako. tv za 4 čuke pa burn-in. pa ga vseeno ne bi menjal. slika je božanska. vsaj vemo, da se troši 😉 

Posted (edited)

Podpora HDMI 2.1 pri Sonyju in Samsungu za 2020 modele...

Sony-HDMI-2.1-Support-FlatpanelsHD.pngSamsungHDMI-2.1-Support-FlatpanelsHD.png

Članek oz. TVji za 4K HDR gaming za vse cenovne razrede za 2020.

Edited by japanboy
Dodan link o članku za 4K HDR gaming.
  • dobra, lajkam (+1) 1

Komaj čakam še dodatno zmedo z VRR in ALLM.

giphy.gif

Mislim da se splača počakat z nabavo TVja do PS5 in XSX, da se zadeve malo razjasnijo in da folk malo sproba zadeve.