Skoči na vsebino

Kaj trenutno igraš?


Priporočene objave

  • vrhovni

Pred kratkim sem prvič zagnal Mad Maxa, ki sedaj šteje že rosnih 5 let od izida.

Ta clip odlično povzame prvi vtis + današnje vreme. 😄 

HUDO dobro zajeto Mad Max vzdušje v igri! Res TOP! Na primer liki. Deep Friah - tip ki je ožgan po telesu in zgleda kot da je padel v fritezo. 😁 Blackfingers so mehaniki. V štartu hitro postaneš best budy z odpadniškim Quasimodotom, ki je odličen mehanik (in preverjeno tudi gasilec!). Tip ima za uhane kar vžigalne svečke od avta. Temu se reče predanost poklicu!😀 Dinki Di je znamka pasje hrane, posledično je tudi tvojemu psu ime Dinki. Res super zabavno in izvirno narejeno, kot v filmih.

Open world stil igre je super primerni, ker se res počutiš kot pravi road warrior, ko kruzaš z V6/8 po odpadniški deželi in vsake toliko vklopiš nitro, ki bruha ogenj. Vmes srečaš različne frakcije z bolj ali manj opremljenimi avti in jih uničuješ. Ampak z vsakimi v štartu ni pametno zobati češenj, ker te z lahkoto razsujejo.

Zabavno je narejeno napadanje utrdb. Najprej moraš uničiti obrambo, da se sploh lahko lotiš notranjosti. Snajperji, snajper stolpi, molotov stolpi, utrjena vhodna vrata, ki so še dodatno zaščitena z bruhalci ognja,... Nato se lahko lotiš vstopa - na polno krešneš z avtom v neuničujoč zid kar se da globoko v notranjost utrdbe, da je čim manj za pešake. 😁 In potem se prične borba. Osnova je blok in napad, ki sta vezana na čas. Torej v bistvu mini quick time eventi. Simpl. Dokler nate ne spustijo po 10 odpuljencev vsak z različnimi napadi in potem se prične zabava. Vse skupaj poslabša kamera ki vsake toliko ponori v zaprtih prostorih in naredi boj frustrirajoč. Ne vidiš in ne slišiš kdaj te kdo napade in posledično pričneš izgubljati boje. Škoda, lahko bi vsaj slušno naredili neko opozorilo in tako vsaj delno rešili zadeve s kamero.

Vsake toliko greš do err... šamana, ki ti nekaj v tri dni moralno pridiga, nato te zadrogira in na koncu na tvojo željo upgrejda Maxove statuse. Nato se zbudiš, njega več ni, ti pa imaš še vseeno nekako obe dve ledvici. Verjetno. Tako zanimiva izkušnja, da redno hodiš k njemu! 😄

Prvih par ur padeš noter brez težav in hočeš še, še in še. Glavne misije hitro pristanejo na stranski poti, ker je toliko vsega drugega za igrat. Igra ves čas dodaja nove zadeve in ponuja nove izkušnje. Uničevanje opazovalnih stolpov, random boji z avti, utrdbe, konvoji, dirke z avti, upgrejdi avta (ni da ni!), stranske misije,... Resnično polno vsega. Žal pa hitro ta sprva pestri open world rata HUDO ponavljajoč in nezanimiv. Enostavno popizdiš ko že N-tič lootaš box. Preveč nerodni sistem + traja predolgo. Žal pa je loot denarno sredstvo za upgrejdanje avta in Maxa. Pa to ni edino. Vse kar je sprva bilo novo in zanimivo, postane hitro dolgočasno. Nič se ne spremeni skozi celotno igro! Torej not so nadevali vsega hudiča, ampak je le balast. Komu je zanimivo iskati mine s točno določenim buggyem, medtem ko ti pes kaže smer kamor je potrebno peljati?!? Vsake toliko ti zagode še kakšen tečni bug, ampak ok je open world igra in igri zato odpustim. Tako da ti na koncu ne preostane drugega, kot da preigraš do konca glavno zgodbo (ki je bolj tako-tako), ostalo pa enostavno pustiš... nekje na odpadu. Pozabljeno. Kamor spada ves ta balast, ki ga toliko ima ta igra. Škoda.

 

Navdih, da sem se sploh lotil igranja, sem dobil pri podcastu O.B.O.D., ki so ravno debatirali Mad Max filme. 😁

 

giphy.gif

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni
2 minut nazaj, matej1990 pravi:

Še bolj pred kratkim pa sem štartal s Tomb Raider igranjem. Škoda se nisem lotil igre že prej. Meni je odlična. 😄 Ni sicer na Uncharted 4 nivoju, ampak moram dati priložnost še naslednjima deloma: Rise of the Tomb Raider in Shadow of the Tomb Raider.

 

Jaz Shadow of the Tomb Raider nisem preigral. Me pa malce mika, glede na to da sem preigral prva dva dela :).

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni

Imaš trenutno znižan tretji del na 20€ z vsemi dodatki. Samo še PS4 ponovno nabaviš. 😄 

 

Malo mi je edino glupo nabaviti tretji del za taki denar, medtem ko drugi del ni znižan in stane 30€. Sedaj sem pa v dilemi. Bi nabavil, ker hočem preigrati, ampak mi je mimo cena drugega dela. Bom videl, če bom vzdržal. 😅

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • N7

Tombraider je men ena boljših trilogij, čeprav sem prve inačice kategorično zavračal. izvzemši PC verzije v kockastih pixlih, ko sem bil mulac. franšiza je s prenovljenim likom in odfukanjem čudakinje Jolieve, dobila nov zagon in fantastičen, ravno prav grob a nežen, ženski lik. zelo, zelo lajkam. meni topšit! upam, da niso zaključili s trilogijo, sem nekje zasledil, da naj bi bil  Shadow zadnji. ?

ozi_SLO.png

Link to comment
  • N7
2 ur nazaj, matej1990 pravi:

Pred kratkim sem prvič zagnal Mad Maxa, ki sedaj šteje že rosnih 5 let od izida.

Ta clip odlično povzame prvi vtis + današnje vreme. 😄 

HUDO dobro zajeto Mad Max vzdušje v igri! Res TOP! Na primer liki. Deep Friah - tip ki je ožgan po telesu in zgleda kot da je padel v fritezo. 😁 Blackfingers so mehaniki. V štartu hitro postaneš best budy z odpadniškim Quasimodotom, ki je odličen mehanik (in preverjeno tudi gasilec!). Tip ima za uhane kar vžigalne svečke od avta. Temu se reče predanost poklicu!😀 Dinki Di je znamka pasje hrane, posledično je tudi tvojemu psu ime Dinki. Res super zabavno in izvirno narejeno, kot v filmih.

Open world stil igre je super primerni, ker se res počutiš kot pravi road warrior, ko kruzaš z V6/8 po odpadniški deželi in vsake toliko vklopiš nitro, ki bruha ogenj. Vmes srečaš različne frakcije z bolj ali manj opremljenimi avti in jih uničuješ. Ampak z vsakimi v štartu ni pametno zobati češenj, ker te z lahkoto razsujejo.

Zabavno je narejeno napadanje utrdb. Najprej moraš uničiti obrambo, da se sploh lahko lotiš notranjosti. Snajperji, snajper stolpi, molotov stolpi, utrjena vhodna vrata, ki so še dodatno zaščitena z bruhalci ognja,... Nato se lahko lotiš vstopa - na polno krešneš z avtom v neuničujoč zid kar se da globoko v notranjost utrdbe, da je čim manj za pešake. 😁 In potem se prične borba. Osnova je blok in napad, ki sta vezana na čas. Torej v bistvu mini quick time eventi. Simpl. Dokler nate ne spustijo po 10 odpuljencev vsak z različnimi napadi in potem se prične zabava. Vse skupaj poslabša kamera ki vsake toliko ponori v zaprtih prostorih in naredi boj frustrirajoč. Ne vidiš in ne slišiš kdaj te kdo napade in posledično pričneš izgubljati boje. Škoda, lahko bi vsaj slušno naredili neko opozorilo in tako vsaj delno rešili zadeve s kamero.

Vsake toliko greš do err... šamana, ki ti nekaj v tri dni moralno pridiga, nato te zadrogira in na koncu na tvojo željo upgrejda Maxove statuse. Nato se zbudiš, njega več ni, ti pa imaš še vseeno nekako obe dve ledvici. Verjetno. Tako zanimiva izkušnja, da redno hodiš k njemu! 😄

Prvih par ur padeš noter brez težav in hočeš še, še in še. Glavne misije hitro pristanejo na stranski poti, ker je toliko vsega drugega za igrat. Igra ves čas dodaja nove zadeve in ponuja nove izkušnje. Uničevanje opazovalnih stolpov, random boji z avti, utrdbe, konvoji, dirke z avti, upgrejdi avta (ni da ni!), stranske misije,... Resnično polno vsega. Žal pa hitro ta sprva pestri open world rata HUDO ponavljajoč in nezanimiv. Enostavno popizdiš ko že N-tič lootaš box. Preveč nerodni sistem + traja predolgo. Žal pa je loot denarno sredstvo za upgrejdanje avta in Maxa. Pa to ni edino. Vse kar je sprva bilo novo in zanimivo, postane hitro dolgočasno. Nič se ne spremeni skozi celotno igro! Torej not so nadevali vsega hudiča, ampak je le balast. Komu je zanimivo iskati mine s točno določenim buggyem, medtem ko ti pes kaže smer kamor je potrebno peljati?!? Vsake toliko ti zagode še kakšen tečni bug, ampak ok je open world igra in igri zato odpustim. Tako da ti na koncu ne preostane drugega, kot da preigraš do konca glavno zgodbo (ki je bolj tako-tako), ostalo pa enostavno pustiš... nekje na odpadu. Pozabljeno. Kamor spada ves ta balast, ki ga toliko ima ta igra. Škoda.

 

Navdih, da sem se sploh lotil igranja, sem dobil pri podcastu O.B.O.D., ki so ravno debatirali Mad Max filme. 😁

 

giphy.gif

 

se spomnim, da je že @Bessie pred časom pisal, da je prijetno presenečenje. imam v mislih. ampak me trenitno Control prevzema. čisto nekaj novega!

ozi_SLO.png

Link to comment

Trenutno igram Mass Effect Andromenda, pozno vnoč... fuck 😉

 

Mad Max mi je bil kul in sem naredil tudi vse stranske naloge... in sem štartal na platino, potem mij pa dol padlo, ker je en update pokvaril možnost osvojitve ene trofeje 😞

Ampak vseno, mi je bilo kul, tudi iskanje min 😄

Alan Wake je imo ena boljših iger, pa še v DLC ju so v OST Depeche Mode 😄 mislim, pa da je zdaj nek problem z avtoskimi pravicami in, če nimaš že prenešeneih DLCjev, jih ne moreš več igrat... itak jih imam še na starem X360, je pa igra tudi BC na X1, a je kdo igral? Je grafika kaj izboljšana?

 

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment
  • vrhovni
7 minut nazaj, Ozi pravi:

 

ja? 🙂 

Z lahkoto!

Meni Halo res ni bil nikoli nek presežek. Mogoče zato, ker sem ga igral precej pozno na X360 in mogoče zato, ker sem igral le kampanjo (brez MP). Še najbolj mi je ostal v spominu tisti del, ko z warthogom na koncu enega dela bežiš pred eksplozijami in v ozadju igra epic Halo glasba.

Alan Wake je naredil name bistveno bolj močan vtis in mi je še vedno ena najbolj priljubljenih preigranih iger. Na primer vsak konec poglavja je imel epic glasbo. 😄 

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni
5 minut nazaj, Bessie pravi:

je pa igra tudi BC na X1, a je kdo igral? Je grafika kaj izboljšana?

Sem jo malo zagnal. Grafika je bila meni ista in nisem opazil nič izboljšanja. Mogoče je framerate kaj izboljšan, če se prav spomnim je na čase opazno padel na X360 ob eksplozijah.

Če bi naredili remastered/remake, bi takoj spet nabavil in preigral. 😁

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • N7

@matej1990 aaahaha, ok. Halo je sicer tipična hollywoodščina, če mene prašaš. Ampak je žanrsko izdelan, da ti zleze njihov space heroism pod kožo. Meni je, pa sicer nisem pro-Hollywood usmerjen. 🙂 

 

@Bessie Andromeda je pa mene račarala tako, da sploh nimam besed.

 

Še nekaj časa sem spremljal dogajanje okoli igre po spletu in si lizal rane. Ne pomaga. Da greš uničit tako remek delo in tako franšizo s tako posiljenim, neresnim in sploh pol izdelkom je sramotno dejanje. Ne odpustim jim. Bioware se lahko odkupi le in edino-le z restartom franšize in komplet remejkom tega, kar so skušali spacati skupaj. Toliko lukenj v zgodbi, toliko nejasnosti in odprtih vprašanj potem pa tema? Takega idiotizma v igričarski industriji ne pomnim. 

 

Se sicer nekaj šušlja o nečem novem ampak. Sem hladen do nadaljnega. Bi pa ME remejk preigral znova takoj!

ozi_SLO.png

Link to comment

Že pri ME3 sem izgubil živce na koncu in sem dolgooo rabil, da sem se lotil Andromede, sploh, ker je bilo toliko slabega povedanega...  ne vem, igram tako, da skušam it po vrsti in vse naloge, predvsem najprej stranske.  Mi je pa čisto fino igrat in zaenkrat nimam kake večje zamere.

 

image.thumb.png.5d8f37727caced62a3fe4d3263c4eb35.png

Urejano od Bessie

BessieSABU.png

Link to comment
  • vrhovni

Trenutno se prebijam proti koncu Lare 3! Zvočni efekti so noro dobri v tem delu. Džungli dajo življenje in srhljivost.

 

 

Dne, 29. 4. 2020 at 9:51, Bessie pravi:

Alan Wake je imo ena boljših iger, pa še v DLC ju so v OST Depeche Mode 😄 mislim, pa da je zdaj nek problem z avtoskimi pravicami in, če nimaš že prenešeneih DLCjev, jih ne moreš več igrat... itak jih imam še na starem X360, je pa igra tudi BC na X1, a je kdo igral? Je grafika kaj izboljšana?

Igra je v Game Passu na Xboxu in PCju!

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.