Skoči na vsebino

Apple TV vs. nVIDIA Shield vs. Roku vs. generci HTPCs


Priporočene objave

  • N7

V iskanju popolne streaming naprave in izhajajoč iz drugih tem, se ugotavlja, da je nVIDIA SHIELD, zlasti prihajajoč PRO model daleč najboljši power horse za streaming media server.

Novi vsebuje že PLEX server, kar je blazno dobro.

 

Vprašanje za znalce ostalih on-demand servisov (uporabljam iTunes); kako je s podporo serijam preko Google trgovine. Je bera dobra? Kako je s plačili? Pri iTunes za tuje serije moraš hendlat US predplačniške kartice in US račun, potem pa gre kot po maslu.

 

Zanimajo me recimo serije kot so CPD, 911, The Rookie, ipd...

@japanboy raport 😄

 

ozi_SLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Sej PRO verzija je ze zunaj od lani, samo trenutno je ni za dobit nikjer prakticno. Lih Nvidia slab teden nazaj oznanila da gredo zaloge spet h trgovcem.

HTPC bi znal bit zelo dobra reč pomojem, ker bi dejansko prebavil vse kar bi mu vrgel pa še neodvisen bi bil od razne softwerske podpore kot bi bil od nje odvisen pri android playerjih. Pa tudi cenovno pomojem kolikor sem gledal bi se dal sestavit ugodno reč. Ker cene znajo bit ubijalske... Tudi čez 1000€.

Vse kar je z Applom zal ne poznam ker ne uporabljam niti enega njihovega izdelka.

Malo sem brskal in edino kar bi bilo vredno probat je tsmuxer ki bi prebavil .mkv v .m2ts. Zgleda neravno user friendly ampak me zanima kako deluje. Ker ce bi to bilo ok pol bi ti tvoj Sony dejansko prebavil bp kar bi mu vrgel 🙂

Samo v .mkv stlacis lahko marsikaj drugo je pa pol kako bi "bral".

A ni iTunes podprt v SLO? Al mas doticen problem le pri serijah? Je to zato, ker najbrz so omejene le na par trgov?

Tle so kar dobr opisane lastnosti.

10573384652.png

Link to comment
  • matej1990 posodablja naslov v Apple TV vs. nVIDIA Shield vs. Roku vs. generci HTPCs
  • vrhovni

Hja, HTPC je univerzalec, ampak hitro nabiješ ceno.

Shield je relativno ugoden, za to kar dobiš, ampak si bolj omejen (Android) napram HTPCju in definitivno bolj podhranjen.

 

Drugače pa Plex je fina zadeva, ker je prijazen do uporabnika in relativno enostaven. Ti kar sam lepo ureja pregledno knjižnico (thumbnail, ocene, podnapisi, igralci,...).

Kodi je potem stopnja višje kar se tiče prilagodljivosti in zmogljivosti. Lahko ga uporabljaš kot Plex server ali pa iz njega narediš kar neplačljivi Netflix (ala Popcorn). Definitivno pa Kodi zahteva več znanja in "nege" za nastavitve. Resnično zelo zmogljiva zadeva.

Veliko jih uporablja tudi Emby, ampak o njem nimam pojma kako in kaj.

 

Za Google Play Movies imam jaz USA ponudbo. Imam pa jezik na napravi nastavljen na USA + kot sekundarno plačilo v računu imam dodan USA naslov. Zdaj nisem siguren, če je dovolj že samo USA jezik ali ne. Imam pa v celotni Google Play trgovini USA ponudbo. Plačujem kar s svojo SLO kreditno kartico od banke. Ampak ne vem pa, če GP Movies podpirajo Dolby Atmos ali Vision. HDR vem da je podprt.

  • dobra (+1) 1
  • (po)hvala (+1) 2

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.