Skoči na vsebino
  • 0

OldGame

Vprašanje

Hello folks, nov sm tuki 😁

Pred dobrim mesecom sem si kupil Nintendo Gamecube iz druge roke ( I know, oldies but goldies). 😁 Dela, use je ok.  Valda sm še za svojo dušo si kupil preko Ebaya tudi igrco ampak mi je ne zazna? Igrica naj bi delala, sm pa ugotovil da obstaja možnost da mi disk ne zazna zato ker je iz druge države oz. samo za USA, Kanado in Mehiko. Zanima pa me ali obstaja kakšna možnost da se to nekak odklene al karkoli že al morem dejansko kupit igrco za EU?

 

Hvala za pomoč!

 

Lp.

Link to comment

1 odgovor na vprašanje

Priporočene objave

  • 0
  • vrhovni

Zdravo!
GameCube in ostale starejše konzole imajo region lock, tako da ja, potrebuješ igro iz regije, ki jo podpira konzola. Če je bil GameCube originalno kupljen v EU, potem ima podporo za PAL regijo in potrebuješ PAL igro.

Torej opciji sta 2:

  • kupuješ le PAL igre
  • zmodificiraš konzolo (čip ali software)

Pri GameCube modifikaciji bi rekel da je najbolj enostavno kakšno software modificiranje kot je Freeloader. Ne rabiš nič posegati v konzolo ali flashati. Zaženeš konzolo, vstaviš Freeloader plošček, izbereš regijo igre ki jo želiš igrati, ter nato zamenjaš plošček z igro. Slaba stran je, da je to potrebno narediti vedno, pred igranjem igre, kar pomeni precej menjavanja ploščkov.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori na vprašanje...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.