Skoči na vsebino

PlayStation Camera (PS4) vmesnik/adapter za PS VR delovanje na PS5


matej1990

Priporočene objave

  • vrhovni

Za delovanje PS VR očal na PS5 je potrebna PS4 kamera (PlayStation Camera). Nova PS5 kamera (PS5 HD Camera) kamera namreč iz nekega razloga NI kompatibilna s PS VR! Nastopi problem... PS4 kamera ima custom™ priklop, ki ga PS5 konzola nima. Rešitev je vmesnik/adapter za priklop PS4 kamere na USB priklop na PS5 - PlayStation Camera Adaptor.

In ker se je pri nas uradno prodajal PS VR in ker imamo uradno PS podporo, se da ta adapter tudi uradno naročiti (Jej!). Potreben je klik sem: https://camera-adaptor.support.playstation.com/sl-si

Vnese se serijska PS VR številka, ki se nahaja na zadnji strani VR škatlice, pod mini črtno kodo. Prične se s C, M ali P črko.

image.png

Po vnosu vpišemo še želene podatke za dostavo in to je to. Na e-mail dobiš potrditev naročila in v njem piše, da je predviden datum pošiljanja sredina novembra. Ni pa jasno ali sta adapter in poštnina brezplačna ali ne. EDIT: Adapter je brezplačni.

Čiči in čaki, da dobiš adapter oz. da javijo kako sedaj dalje.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • matej1990 pinned this debata
  • 4 tednov kasneje...
  • vrhovni

Adapterji se že pošiljajo v EU. Včeraj zvečer sem dobil ta mail:

image.png

 

Sam adapter pa sicer zgleda takole:

image.png

 

Nova PS VR pakiranja bodo ta adapter že imela priložen:

image.png

 

 

PS VR iger imajo na PS5 krajše nalagalne čase:

image.png

 

Dodatni bonu so tudi updejti, ki so jih dobile nekatere igre.

Blood & truth ima izboljšane teksture in teče pri višji resoluciji:

image.png

 

 

Firewall Zero Hour PS5 izboljšave:

image.png

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Pro je naredil veliko razliko napram navadnemu PS4. Zdaj na PS5 pa po moje ne bo tako velika razlika. Pa še precej malo iger bo dobilo update.

 

Če še nisi igral, ti hudo priporočam Astro bot rescue mission. Res odlična PS VR igra, ki dobro koristi VR okolje in PS4 kontroler. Je z lahkoto must play za PS VR.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Včeraj sem končno dobil adapter.

  • 29. oktobra naročen
  • 23. novembra odposlan (glede na kuverto iz Nemčije)
  • 1. decembra prejet

Bi rekel: Not great, not terrible.

 

PXL_20201202_065849850.jpgPXL_20201202_070049658.jpgPXL_20201202_065924527.jpgPXL_20201202_065955180.jpgPXL_20201202_065943003.jpgPXL_20201202_070025277.jpgPXL_20201202_070017137.jpg

 

Na zadnji sliki je opozorilo, da je potrebno priklopiti adapter v enega izmed dveh modrih USBjev, ki sta le na zadnji strani konzole.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Sem mislil da je še kaj in sem spregledal. 😅

 

Glede na to da je na PS5 res hudo malo izboljšanih PS VR iger in da so loading časi nekoliko hitrejši (če seveda imaš igro na že tako omejenem SSDju), je res smiselno pustiti PS VR očala na Proju in se tako izogneš preklapljanju HDMIjev.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • Ozi odpel dotično debata

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.