Skoči na vsebino

4k predvajalnik


Pesjanar79

Priporočene objave

  • N7

@Pesjanar79 mislš na upscaling, kar se 4k tiče? 

glavne prednosti so mislm, da (zadnja generacija modelov) predvsem v priključkih (lan, wifi...) in embedded appih ala netflix, youtube.

 

če si zainteresiran, imam Sony UBP-X800M2, novega. odpakiran, 1x rabljen (testiran), spravljen v škatlo. nimam dovolj HDMI priključkov in ne najde svojega mesta.

 

ozi_SLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Jaz filme kupujem mešano - od Amazona, Zavvija do Ebayja. Včasih tudi Zoom.

Ko sem kupil TV so mi svetovali Sonyja ima zelo dober price/performance pri 4K predvajalnikih. Tudi Panasonic je eden boljših - sploh DP-UB820EB, ki je cenovno primerljiv z XM800. Oba podpirata glavne HDR standarde z izjemo HDR10+ pri Sonyju.

Kupovat nek drag predvajalnik nima smisla če nimaš temu primernega TVja. Ker eno brez drugega ne gre.

Kolikor je meni znano je največ na studiih samih - glede procesiranja slike, ker panele večina dobi od LGja.

Katere vrste TV imaš?

Jaz mislim da z X700, X800 oz Panasonicovim ne moreš zgrešit. Ampak zadnja dva sta že izven tvoje cene. Razen če ti rata kje dober deal. 🙂

Glede appov na predvajalnikih pa pazi - Appi na TVjih podpirajo object based surround sound, na predvajalnikih je pa druga reč.

Npr jaz če bi pognal Netflix z X700, več kot 5.1 ne bi dobil ker predvajalnik ne podpira več kot to.

Appi na TVjih samih ali pa kakih vmesnikih - androidih pa jih podpirajo.

ampak za to izkusit rabiš temu primeren av sistem oz surround bar.

Imaš kaj od tega?

 

 

Urejano od japanboy
Popravljen/dopolnjen prispevek.

10573384652.png

Link to comment
  • N7

@Pesjanar79 jah, ni dost hdmi portov. ko maš tok naprav, jih zmanjka. poleg tega gledam Bluraye zelo redko in v ta namen se PS5 obnese odlično. to je dober multipraktik.

@japanboy ravno odvrtel Black Havk Down v 4K HDR. 🥰

 

ostalo, kot je povedal japanboy. po višjem cenovnem rangu posegaš, če imaš ustrezno opremo pa spet moraš pazit, da se ne zanašaš na posamezni vir. v bistvu je PS5 perfekten multipraktik, ko takole razmišljam. ima Netflix, Amazon Prime, AppleTV, Blu-Ray podporo. Plex je v porodnih krčih ampak upam stavit, da je vprašanje časa, ko bo poganjan na pune.

 

ozi_SLO.png

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.