Skoči na vsebino

Sony Bravia LED, OLED, ipd.


Priporočene objave

  • N7

Sony je naposled izdavil konretni Android update tudi za mojo "staro" A1. Ta gravitira na 9.0 in končno, fakING, končno ureja ARC signale to te mere, da uspe tudi ženi upedenat zvok in sliko. Prej katastrofa. Pogruntal sem tudi, zakaj sem fasal tako ogaben screen-burn; ker je ARC enkrat (ali večkrat?) ponoči ubolel po svoje in vklopil napravo nazaj. Potem slika stoji na nekem meniju in viola. 

 

Da je zadeva po svoje že bolj odurna sem slučajno pofirbcal na sony.co.uk podpori, če slučajno obstaja še kakšen updejt. Jah, tam obstaja že od novembra?!?.
Med tem, ko samodejna posodobitev suvereno obvešča, da smo up-to-date. Svinjarija.

ozi_SLO.png

Link to comment
  • vrhovni
8 minut nazaj, Ozi pravi:

Sony je naposled izdavil konretni Android update tudi za mojo "staro" A1. Ta gravitira na 9.0 in končno

Android TV 9 je izšel za Nvidia Shield TV v začetku julija... 2019! 😑

Zaradi takšnih zadev, me niti malo ne mika Sony oz. tudi drugi proizvajalci z Android TVjem. Rabijo 5 let, da sploh kaj posodobijo. Raje nabavim namenski boks ala Shield TV, kjer vem, da bodo posodobitve dejansko prihajale v nekem doglednem času. Sem imel tudi sam težave s svojim Samsungom in ARC priklopom v navezi s sound barom. Je trajalo kar nekaj posodobitev (na obeh napravah), da so jih popolnoma odpravili. Ampak posodobitve so bile redne.

Me res zanima kdaj bo izšel VRR na Sony TVjih. Pred PS5 updejtom, ga verjetno ni za pričakovat? Ampak če bo na voljo mesece pozneje, potem to tudi ni ok. Kolikor vem je VRR obljubljen tudi za lanske modele, pa ga še do zdaj niso pričakali. Xbox uporabniki tega niso veseli in verjamem, da si je kdo tudi premislil in raje vzel LG oz. drug TV z VRR podporo, ker Sony tako dolgo menca.

Updejt za tvoj TV pa verjetno ni bil takoj na voljo zaradi počasnega izdajanja updejtov (staged rollout), kjer so verjetno počasi spuščali zadevo na prostost in opazovali/popravljali bubice.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni
2 ur nazaj, Ozi pravi:

Pogruntal sem tudi, zakaj sem fasal tako ogaben screen-burn; ker je ARC enkrat (ali večkrat?) ponoči ubolel po svoje in vklopil napravo nazaj. Potem slika stoji na nekem meniju in viola. 

 

 

To se je meni zgodilo manj kot na prste ene roke, ko sem vse ugasnil. Potem pa se je po nevem kakšnem postopku čez čas - prižgal samo TV. Ne streambox, ne receiver, samo TV. In če ne bi bil še v sobi, bi pač zadeva veselo "lavfala".

Ampak zakaj bi se samodejno vklopil - a je zato kriv nov updejt in kake nastavitve v njem?

10573384652.png

Link to comment
  • vrhovni

Lahko da gre za HDMI-CEC (BRAVIA Sync) težavo, kjer lahko na HDMI povezana naprava prebudi TV. Čeprav, če praviš, da ni bilo nič drugega prižgano, je potem to malo čudno.

Pa nimata na TVju nastavljeno funkcijo avtomatskega izklopa TVja čez X ur? Pri OLEDu je to še toliko bolj smiselno, kot varovalka "za vsak slučaj".

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • N7

Tudi jest ne znam povedat. Izklopim TV in s HDMI-CEC se izklopi tako soundbar kot STB. Ampak sumim, da soundbar zašteka (ker se dolgo izklaplja, ide v stand-by) in potem TV obudi nazaj. Soundbar se izklopi ampak TV ostane. Naslednja idiotska funkcionalnost je stand-by televizorja oz. sleep. Ta kekec sploh ne registira, če imaš sliko preko STBja. Tudi preko konzole mi je že nabijal, da bo šel TV zaradi nedejavnosti v izklop. Zatorej je na TV to izklopljeno, na ostalih napravah pa vklopljeno. Go figure.

ozi_SLO.png

Link to comment
  • vrhovni
pred 1 uro, Ozi pravi:

 Ta kekec sploh ne registira, če imaš sliko preko STBja. Tudi preko konzole mi je že nabijal, da bo šel TV zaradi nedejavnosti v izklop. Zatorej je na TV to izklopljeno, na ostalih napravah pa vklopljeno. Go figure.

 

No to je pa največji idiotizem. Zato sem imel idle timer izklopljen, ker če imam sliko preko STB oz PC, skratka karkoli drugega, mi je javil TV, pred tistim tajmerjem da je TV v že skoraj toliko časa v idle poziciji in da se bo izklopil. Kako, če pa je vse skupaj povezano oz. gre preko istega kabla?

Pri ogledu filma preko bluray predvajalnika te težave ni. Idijotizem totalni.

10573384652.png

Link to comment
  • Pred 2 meseci ...
  • Pred 7 meseci ...
  • Pred 3 meseci ...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.