Skoči na vsebino

Sony KD65 A1 "burn-in" po 3 letih intenzivne rabe


Priporočene objave

  • N7

Takole izgleda burn-in po 3 letih intenzivne rabe OLED televizorja. Če bi kaj spremenil danes to zagotovo ne bi bila tehnoglija; OLED je namreč še vedno bajen in superioren, kar se barv tiče. Bi pa brez pardona bolj pazil na nekatere aspekte rabe televizorja v vsakdanu. Je pa tudi res, da se 3 leta pri otrocih zelo pozna. Kar driži kot pribito je, da burin-ina ni za podcenjevat in je zelo odvisen od vsakodnevne rabe in navad.

 

Sej ne vem kaj naj rečem... Kupi kdo? Ugodno 🙂 

 

IMG_3718.jpeg IMG_3717.jpeg

 

IMG_3716.jpeg IMG_3712.jpeg 

 

IMG_3715.jpeg IMG_3713.jpeg

 

IMG_3714.jpeg 

 

 

ozi_SLO.png

Link to comment
  • vrhovni

Koliko slike odstopajo od dejanske zapečenosti? Je približno tako, kot na sliki ali še bolj vidno?

Pa če še nekako zastopim zapečeni logo od TV kanala, ampak kako za vraga je sredi TVja uspel burn-in? 🤔

Tretja zadeva pa je, koliko pri vas kaj dela TV na dan? Svetilnost imaš na max? Kaj pa kontrast?

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • N7

Dejanski burn-in ali screen burn kot se bolj omenja je najbolj opazen pri oranžnih in rdečih tonih - ko gledaš normalen program. Kaj je to v sredini tudi meni ni jasno in sem odprl primer na seris, ker imamo podaljšano 5 letno garancijo. Bomo videli kaj bodo rekli. 

 

Kot sem napisal, pri igrah in recimo Netflixu ali 4K HDR remuxih ali BRih se ne opazi nič. Očitno je tam svetilon toliko močnejpa ali kako. Enako se ne vidi nič pri ohranjevalniku zaslona od AppleTV4K, ki ima 4K HDR screen saver in teče večino časa, ko pač TV mora delat iz nekega občutka omreženosti v svet 🙂.

 

TV dela nekje 5h dnevno v povprečju. Zadnje čase (še pred screen burnom) precej manj, ker težim, da se TV izkaplja, če ni v dejanski rabi. Ga pa ob družabnih večerih palimo kot ohranjevalnik zaslona, ker mi je najs.

 

Svetilnost je na max, seveda 🙂. Svetlobni senzor izklopljen, sicer pa profil napredni, po meri in spet prilagojen glede na signal. PS recimo bolj profi filmske barve, TV signali bolj standard. Vse v pretežno toplejših barvah. Pri HDR signalu pa itak nimaš kaj štelat, ker TV vzame HDR in ga plasira kot določa signal.

ozi_SLO.png

Link to comment
  • 5 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.