Skoči na vsebino

Vgradnja čipa


SlashSpeed

Priporočene objave

  • Odgovorov 104
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

imam eno zelo specifično vprašanje:

omislil sem si špil mr. driller drill land za gc... zadeva je jap only špil... zdaj trik je v tem, da stvar s pomočjo freeloaderja čisto lepo dela in save-a, noče pa load-at posnetega napredka... ne samo to, ampak celo sformatira memory card... problem je namreč v tem, da samo dva špila za gc (en je mr driller drugi dokney konga) preverjata format memory kartice, in če ni jap ntsc, potem ne dela stvar, saj freeloader tudi ko imaš jap ntsc špil uporablja pal format za memory card in zaradi tega tudi zategne load pri špilu... no vprašanje je naslednje, a ta špil (mr driller) lahko save-a in load-a na modanem wii-ju? ali pa na modanem gc-ju morda? lahko kdo ki ima modano stvar proba? magari če mu jazst posodim špil in memory card da se vidi če dela...

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...

Mislim, da ne. Ko sem jaz igral moje GC igre na Wii + Wiikey je bilo vse kar mi je igra s save ponudila običajni save (prek menija). Vsaj jaz torej nisem opazil možnosti "save statov".

P.S: Govorim za modan Wii, kakšna je scena na GC pa ne vem.

P.P.S: Če te ne moti, se pa poslužuj raznih emulatorjev.

Link to comment
  • Pred 4 meseci ...
  • vrhovni

Ma kdo od tukajšnjih čip ekspertov kakšne izkušnje z Wasabi modčipom?

Edini čip, ki me sploh zanima, ker ima baje:

# Direct boot of Wii and Gamecube original, import, and backup discs

# Supports all regions, configurable via jumpers

Logično vprašanje sledi: a zadeva res popolno podpira importe ali je isto sranje kot z ostalimi čipi, kjer potem ne delujejo vsi importi?

Link to comment
  • 1 year later...
  • Pred 1 mesecem ...

Lahko poda kdo kakšno informacijo več o soft modu?

So kje kakšna podrobna navodila?

Ali obstaja več takih soft mod rešitev ali je samo ena in edina? katera je prava izbira?

Aja, ne me pojest, ker to sprašjuem. Sej veste, rad bi zbirko iger presnel, da bodo original ostale kot nove, ker jih otroc po ploščicah večejo kot medvedke.

Link to comment
  • vrhovni

Dokler ne sprašuješ o postopkih zaganjanja/iskanja/downloadanja piratskih špilov, je softmodanje Wiija čisto sprejemljiva tema, ker posledični homebrew zvarki omogočajo še cel kup drugih funkcionalnosti, ki Wiija naredijo precej bolj zabavnega in priročnega. Že samo USB Loader GX je bil zame dovolj dober razlog, da sem se lotil postopka .. :bowdown:

Po prvem Cloudovem linku sem ga softmodal tudi sam in je šlo vse brez problemov. No, razen par skurjenih živcev seveda, ker ob takih zadevah in potencialnih brickih, ko še nimaš pojma o vsem skupaj, pač težko ostaneš povsem skuliran. :)

Link to comment

Jaz sem si pred kratkim softmodal wii. Prvič mi je vzelo nekaj uric, da sem stvar zakapiral, ko pa sem drugič softmodal wii prijatelju pa sem mod naredil v pol ure. Ni preveč zakomplicirano le najprej moraš vse dobro prebrati in preštudirati.Tudi vedeti moraš kaj delaš (vsaj malo).Ko milsiš da veš zakaj se gre samo slediš tutorialom in nimaš kaj zgrešiti...

Delal sem pa po tutorialu iz instructables-a.

Upam, da sem pomagal vsaj malo..... :fiufiu:

EDIT: V bistvu ti je Anduril napisal skoraj isto pa nisem opazil, ker je postal čisto malo pred mano ;)

sk8errocker666.png
Link to comment

NO vidm, da eni le imate voljo pomagat.

Malo gledam ta navodila pa moram rečt da sem n00b kar se konkretno WII-ja tiče.

"Cloud" je pripel dva linka na temo soft modanja, pa če imam kaj pojma sta postopka popolnoma različna. No moram priznat, da mi določene zadeve niso popolnoma nič jasne. Katerega načina se lotit?

Tale je videt bistveno bolj simple http://www.se7ensins.com/forums/wii-modding/63729-tut-softmod-wii.html, vendar me zanima naslednje:

Potrebuješ 4 zadeve.

1. SD kartico (če sem nekje prav prebral ne sme bit SDHC), torej kakšno starejšo in s tem manjšo, ki še ni bila SDHC

2. Action Replay for GC (ne me kastrirat! ali tole res rabim? kje dobim? al so to špili al kaj?

3. SD card adapter for GC? Zakaj to rabim? pa saj ima WII direktno SD slot? al sm pa spet mimo usekal?

4. Nintendo WII (ok, tole sem dojel:))

Naj še omenim, da ne rabim nobenih emulatorejev za kakšne stare igre. Dejansko bi rad samo špilal CLON originalne IGRE.

No a je kkšn ki ima voljo mal bolj razložit zadeve?

Hvala.

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.