Skoči na vsebino

Maturitetna seminarska - KONZOLE


shoelace

Priporočene objave

Letos sem se za seminarsko maturitetno nalogo pri računalništvu odločil da spišem nekaj o konzoloah. Na voljo sem seveda imel tudi druge teme kot so internet, razno programiranje v javi, php, c++ itd... ampak to je bilo že miljonkrat prežvečeno,konzol se pa še nihče ni lotil.

Seveda nimam namena opisovati iger in naštevati specifikacije posameznih konzol temveč sem si zadal hipotezo: "Ali lahko konzole z vidika domačega uporabnika izpodrinejo PC?"

To podpiram z dejstvi, da so konzole cenejše, dostopnejše pri uporabi, z ekonomskega vidika vsekakor donosnejše, optimizirane itd itd...

Me pa zanima če imate še vi res kej idej, mogoče malenkost futurističnih, mogoče pogled na to razmerje še z kakšnega drugega vidika, kjer ste sami strokovnjaki, kakšno je vaše osebno mnenje glede rivalstva konzol in še kej kar imate v mislih. Vem da v sloveniji si večina ljudi lasti PCje vendar to ne vpliva ravno močno na globalni trg vendar vseeno, mogoče mnenje zakaj slovenci večinoma padajo bolj na računalnike, čeprav že imamo biser kot je XBOX 360 in tudi bliža se nam fenomen PS3?

Za tiste ki več veste- kaj se da pričakovati o OS na konzolah in spremembah, ki bodo na konzolah mogoče ob modifikaciji(kot je bilo z xboxom in je odličen primer zmogljivosti) in s tem dosežena ultimativna multimedijska predstavnost in funkcionalnost. (o X360 je težko govoriti, ker še ni zunaj čipa in mod skupnosti, ki bi izdelovala množico uporabnih aplikacij in orodij, se pa da špekulirat da bo x360 najmanj podpiral to kar je podpiral prejšnji xbox, poleg tega je pa vredno izpostaviti tudi prihajajoči HDDVD)

Če imate pa kake linke in kake grafe ali razne raziskave(strokovne!!!), ne bloge

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Jaz nimam kakega linka lakho pa bi kaj iz lastnih izkušenj povedal.

Pred leti ko je izšel XBOX, je pomojem bil "več vreden" kot PC. Ker za Pc si moraš vedno novo kramo iskat za kupit (grafične, rami in procesorji....) da lakho poganjaš nove igre. Za konzole pa ni tako. Recimo jaz da bi poganjal na PC-ju Doom3 bi rabil kar nekih novih stvari. Mogoče bi delal ampak če bi bi z najslabšo grafiko. Za Xbox pa samo preprosto naročim špil in nimam nikakšnih skrbi, a bo delalo al ne.... A zdaj več iger iz PC-ja XBOX ni premožen poganjati(vsaj isti naslovi, kot na PC-ju....). Zato pa je lep primerek X360, ki bo spet podal igralcem nova vzdušja.

Glede filmov glasbe.....Je zame XBOX najboljši primerek, za zdaj. Saj vam poganja vse filme, muzike. Mate tudi različne programe s katerimi se da vsega polno začet. No jaz recimo nisem za kako progrramiranje itd. Naxbox pa ne moreš v Dashboard in XBMC vstavit kar nove slike za ozadje in sem tako dolgo tuhtal da sem iznašel nekj s čem si aredim svojo dobro ozadje v že izdelanem dashboardu. Vem da ni to neka umetnina ampak se mi je vsaj dalo iskati to. Na PCju se mi nebi dalo kake take stvari iskat. Seveda pa za programerje (al pa vseeno da je dosti pisanja vglavnem), pa XBOX ni. Podpira seveda program Linux (ga imam) kjer je vstavljenih že na tone programov za muziko, filme, programiranje, mozzila, mIRC (no nekakšen podoben program, kopija bi alhko rekli) in polno vsega. Vendar morate za to uporabljati Virtual Keyboard, s katero so res prave muke pri pisanju. zato je za programerje boljši PC.

Tako da pomojem Konzole en izrinejo Pcja in obratno tudi ne. Ker ima vsaka stvar svojo dobro stran, in seveda tudi slabo.

P.S o XBOXu sem pisal ker je to edina konzola ki si jo lastim, no Family Computr še mam. Naj še kdo drugi napiše kako tko mnenje z vidika druge ali iste konzole.

Hope you like it

followmeontwitter.png
Link to comment

kot sem rekel- domačega uporabnika -> mentor in jaz pod tem pojmom najdeva osebka, ki igra igrem brska po internetu, gleda filme in posluša glasbo, seveda lahko bi bilo tudi programje kot so Word itd....sam to bi le otežil delo :lol:

pisraniškega računalnika pa seveda ne more prekoračit konzola- kot je sneti lepo reku- ne , da bi tu sama postala računalnik

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

RIDDICK , hvala tud sam imam isto, oz. popolnoma isto mnenje kar se tiče pa izkušenj -> fak , men nikol ni ratal dat svojga ozadja na ebvo dash z capt tool kitom.... :?

Kar sem že na jokerju napisu, dejstvo je da na japonskem ki je en največjih konzolaških trgov takšni domačli upšorabniki uporabljajo raje konzole, kot pa pc, oz. pcjov nimajo vsi tako kot v sloveniji! V končni fazi - kaj pa je slovenski trg proti japonskem? soniju bi bilo vseeno če ne bi prodal niti ene konzole pri nas, tko da, naš računalniški narod mi ne more pomagat preveč pri tej seminarski.

Vem iz lastnih izkušenj, predvsem od sošolcev, ki igrajo razne COD2 in mmorpgje, ki konzol niti poznajo ne, niti jih ne zanimajo, paj im pravim kaka grafika je v gRAWu čeprav nimam HDTV, pa mi neki odklanjajo da to sploh ni res in da je računalnik velik bolš bla bla. En sošolc si je že skor nabavu x360 (nabavu si je sam PGR3) ampak se zej raje odloča o tem kiro grafično si bo nabavu za 50K ker mu BF2 na nekem starejšem geforcu ne dela oz. hoče sprobat Stubbs the zombia, ki mu tud ne dela, pol se pa buni (vsaj mal je konzolaško izobražen, ker mu jz večino časa težim) kok mu ne dela špil, ki uporablja halo 1 pogon...

:D:D

Moj mentor, učitelj računalništva. zelo razgledan človek in sposoben računalničar je tudi podal svoje mnenje kar se tiče uporabe računalnika za igre - "Za to so konzole!", jz kot edini konzolaš sem takrat začutil neko moč v seb da sem res nad vsemi njimi hehe :mwahaha:

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Tvoj mentor oz. učitelj je mel 100% prav. No bi rekel 95% prav, kr MMORPGJI pa so bolj za Pc-je ne pa za konzole. Pa jaz da bi imel na razpolago (samo primer bom dal) x360 in najboljši PC, bi 100% vzel x360. Ker jaz računalnik uporabljam edino za kaki MMORPG na čase in pa seveda internet. PA ta tvoj sošolec, ki misli znoret (al pa že je) zaradi BF2 si pomojem naj nabavi za 50k xbox in bo tam igral BF2MC, vem da sicer ni isti Modern Combat in pa različica za Pc-je, vendar vseeno. al pa naj ma za x360, tam pa se govori da je celo BF2 tam boljši kot pa na PC-ju. glede MMORPG-jev pa so ziher boljši PC-ji, no za konzole jih vbistvu ni, zdej v bližnji prihodnosti izide Final Fantasy za x360.

Glede japončkov :china: pa je tak, so itak uber nori na Nintendo stuff, sej ste vidli novico na prvi strani KSi (mesec nazaj) primerjava čakalnih vrst za DS lite in x360. Neprimerljivo za Ds lite jih je blo .... za x360 pa ...

PA če tvoj sošolec mora igrati res preko neta BF2 mu še skos priporočam da naj kupi xbox, maš Live, Kai... Sicer ne igra veliko ljudi na Xlink več, vendar vseeno so še prave žurke, kaki MotoGp3 v 10 paše, še bolj pa Black Arrow v 15. Pa da bi igral Stubs the Zombie,se mu ne splača grafične za 50k kupovat, za ta dnar že dobi xbox+mod čip, pa nekaj igric nabavi pa ga pride vse skup skoro enako, mogoče malo več ali pa celo malo manj.

Pa glede tvoje seminarske, se meni zdi dobro da narediš kake tabele v kateri primerjaš konzole proti Pc-ju v različnih disciplinah. NPR. koliko ljudi si v sloveniji lasti konzole in koliko Pc-je, potem če ohčeš da zmagajo konzole, je najboljši primer zame japonska (Azija). PA te stvari ki smo jih napisali...

I wish you luck :objem:

Ps. kako se menja slika v Dashboardu oz XBMC. Potrebujte samo XBMC in nikakšnih drugih programov. Najdete na c disku samo mapo kjer so shranjeni Dashboardi. Potem pa mate dve datoteki ena je slika ozadja druga pa še nekaj drugega. vzamete poljubno sliko in ime spremenite v " background. $%& " končnice več nevem napamet,poglejte is jo an stari sliki Dashboarda, in staro zbrišete ven oz kopirate nekam drugam in novo daste v tisto mapo. Če dashboard zahteva 2 sliki (main, loading) pa spremenite pač obedve sliki. Več na MSN. Lahko tudi dobite kak moj Custom made Dashboard (samo slike druge). :innocent:

followmeontwitter.png
Link to comment
Moj mentor, učitelj računalništva. zelo razgledan človek in sposoben računalničar je tudi podal svoje mnenje kar se tiče uporabe računalnika za igre - "Za to so konzole!", jz kot edini konzolaš sem takrat začutil neko moč v seb da sem res nad vsemi njimi hehe :mwahaha:

ajde, privleči ga na KSi, take rabimo :)

 

 

Link to comment

sej nima konzole nobene hehe, sej tud o X360 nima kej preveč pojma, ga pa znaima PS3. Je reku da bojda je čip za PS3 že zej prpravlen, sam nisem nič komentiru ker nisem vedu a je to res al ne, ker sam nikol nisem zasledil nič o tem. Ko sva se pogovarjala sem izpostavu to da je nemogoč recimo da bi si povprečen osebek(gamer, SEVEDA ČIST CASUAL) lastil samo konzolo, ker vsekakor rabi internet ali pa vsaj še word, excel ipd. No na podlagi situacije z starim xb0oxom, ki je z modanjem nastal 200% uporabn, lahk podobn zej sklepam da bo isto z xbox360 in vsaj ps3? Če gledamo, x360 že itak ma podporo usb tipkovnci outofbox, prejšn xbox je omogočal streamanje(vendar prek pcja) , tud neke revne verzije internet browserjev so bile prisotne, tkjo da če gledamo 2 lete naprej, bi si upal trdit da bosta ps3 in x360 ali vsaj en izmed njiju podpiral tako internetno brskanje kot kakšne varjante Word in kakšno direktno povezavo z tiskalnikom ipd....,da bomo pa lčahko vgradili lasten disk in v kombinaciji z njim gledali od divxov do dvdjev z diska ali drugih medijev bi moralo bit pa več kot očitno. Gledanje filmov na tvju pa je vsekakor mmnogim ljubše kot čepenje pred monitorjem in tam zjanje v mali ekranček..

NinjaKlan.gif

xFire: spankrock

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.