Skoči na vsebino

HBO The Last of Us


Ozi

Priporočene objave

  • N7

Baje, tako se šušlja po spletu, naj bi tisti privilegiranci, ki imajo na voljo predogled serije prej kot ostala raja, spuščali lužico od sreče in radosti. 3. del naj bi bil tako opevan, da sploh ne vem kaj naj napišem, ker sem to slišal in ne prebral. Da vidimo 😄 

ozi_SLO.png

Link to comment
  • N7

Eh, binglja mi ob hordah hyperjev, ki prevzamejo center sveta s svojimi influencerskimi vzgibi. Postali smo medijska generacija samooklicanih poznavalcev, znalcev in ostalih gurujev, ki jim presenetljivo veliko ljudi kloni. Jaz izhajam iz hard core gejmerjev in iz generacije, ko še ni bilo zanamcev, ki nas počasi izpodrivajo. Torej iz časa, ko so bile igre še nišna stvar in ne mainstream crap. Na žalost je tudi pri igrah treba reči bobu, bob. Poplava sranja.

Ampak THLOU je igra iz PS3 platforme, torej časa, ko je večina teh kokodakarjev tretirala pojem, tudi takih iger, kot "računalniške igrice". Kaj imamo mi v svojem sloganu? Art of Gaming. 

 

Zdej sem zašel ampak želim povedat, da kakor zadeve stojijo, je že težko zajebat. Držiš se scripta in to je to 😉 

Kar se pa največjega dosežka tiče je pa že omenjeno dejstvo, da sem začel znova špilat igro na platino. Nekaj, kar sem bil prepričan, da je nemogoče... 😮 

ozi_SLO.png

Link to comment
  • vrhovni

In, kakšni so komentarji glede tretje epizode?

Moj povzetek: Zelo dobro emocionalno izpeljana epizoda ampak kinda gay. 😁

 

Jaz bi rekel tako... Če nisi igral igre, je po moje to bila precej brezvezna epizoda glede na zgodbo do sedaj - čisti filler, ki je sam po sebi dobro narejen, ampak je predolg. Za tiste, ki pa smo igrali (in pobirali loot), pa bi rekel da je zelo dobra predstavitev sicer postranskega lika v igri. Pa še na koncu so naredili lep spin v zgodbi napram dogajanju v igri.

Also... 🍓!

 

BTW... V prvi epizodi na koncu je govora, o komunikacijskih kodah po radiju. Bilo je povedano, da se 80s glasba vrti že več tednov in da pomeni nevarnost in se tudi zaključi s pesmijo iz 80s. 😭 Zelo lep detajl!

 

 

In še to... Nick Offerman je postal znan po njegovi ikonični moški stereotipni vlogi v Parks and recreation - Ron Swanson.

Po pogledani tretji TLOU epizodi, je Ron Swanson v mojih očeh močno izgubil na svoji moškosti. xD

Ampak kapo dol, Nick Offerman po moje odigra vlogo faking briljantno!

  • bebav (+1) 1
  • za (+1) 1

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment

Spet vrhunska epizoda, ob kateri te preleti srh. Se mi zdi, da lepo zapakira eno tono čustev, lepih in grdih, v to dobro uro. Borbenost, strah, obup, negotovost, upanje, osamljenost, želja po bližini, ljubezen, zvestoba, spoštovanje... In na koncu, kakor pove Bill, zadovoljstvo. 

 

Všeč mi je, da ni skoz nažigancija in klanje zombijev, temveč da tempo niha ter predstavijo posamične podzgodbe na tako podroben način, da te potegne v ta svet in da sam občutiš to brezupje in grenkobo. Ko se ob creditsih zaveš, da dejansko nisi tam, pa občutek olajšanja in sreče. Sploh si ne predstavljam biti v tej situaciji - ohraniti upanje in voljo do življenja ob cca. 20-letni izolaciji v eni mali odročni vasici, medtem ko 24/7 okoli divjajo zombiji in roparji. Po drugi strani pa povsem razumem, kako sta lahko dve osebi ena drugi edini žarek upanja in zadosten razlog za nadaljevanje, ne glede na brezizhodno katastrofično situacijo. Zelo dobro so predstavili ta človeški aspekt preživetja v "post-apokaliptičnem" svetu. 

 

Je pa res, da za akcijofile ali homofobe ta epizoda pač ne bo. Je bolj epizoda, ki ti da misliti oz. čutiti. In všeč mi je, da so šli bolj v to smer - grozljivk in slasherjev je dovolj, TLOU bi pa naj imel globlji pomen.

  • navdušen (+1) 1
  • za (+1) 1
Link to comment
  • vrhovni

Ja, to z Ellie in gobavcem (lol) je bila zanimiva scena. Jaz sem to razumel kot njeno izživljanje zafrustriranosti. Ne sme ono, ne sme tisto... No, zdaj je pa lahko naredila kar je hotela.

Detajli na okuženih so fenomenalni! 😍

 

Pred 4 urami, conali pravi:

Je pa cisto drugace kot v igri, se mi je zdelo, da je Ellie srecala Billa v igri, tukaj ga ni.

Itak, popolnoma drugače. Če se prav spomnim prideta v mesto (meni deluje včeje mesto in bilo je na hribu), kjer se potem Joel ujame v past in obvisi z glavo navzdol, nato pa pew, pew akcija! Sledi spoznavanje nergavega Billa. No, koncu se zaključi enako v seriji in v igri - Joel in Ellie v pickupu.

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • N7

Nisem mogel komentirat takoj, ker mi je nekaj zjebalo ponedeljkov večer in nisem pogledal. 😄 
Tako smo včeraj prav histerično hiteli vsi vkup na fotelj, izpustil sem večerni trening, bil siten... Še žena je bila povsem hyped... 😮 

 

Najprej bi želel zapisat, da nisem LGTB orientirana oseba v smislu, da bi se na kakršenkoli način čutil dolžnega temu mainstreamu izkazovat naklonjenost. Ne. Zdi se mi celo, da smo (pre)večkrat posiljeni s tem, kar je po svoje zelo vulgarno. Ampak je tudi logična posledica, če si zelo dolgo časa stigmatiziran, zaničevan, dobesedno preganjan... 

 

3. epizoda TLOU je bila zame ena najlepših ljubezenskih zgodbic, kar sem jih videl na platnu. Bil sem ganjen večkrat. Zelo lepo opisano s strani @DrAlex in se lahko zgolj podpišem. Toliko o tem.

 

Kar se vzporednic z igro tiče sem pa nekaj ur pred epizodami po igranju in lahko mirno rečemo, da je to velik odklon od igre. Kot kaže @conali je Frankov razhod precej bolj buren in tudi Bill je nafukan stari prepper, ki Joelu nikakor ni naklonjen. V igri Bill (besedno) izzove Joela, da noben dolg po uslugi ni tako velik, da bi moral zanj izzivat srečo in lazit po celem mestu za rezervne dele s katerimi naj bi popravil poltovornjak. To je tudi agenda Joelovega prihoda v to predmestje. Mimogrede, v seriji je prikazano kot idilična vasica ali nek odmaknjen segment predmestja medtem, ko je v igri to kar konkretno mestece. 

Vrhunec v igri je prej omenjen izzvan komentar, ko Joel Billu odvrne "seveda je tvoj dolg po vrnjeni uslugi tako velik, še kako...". To sem čakal v seriji.

Nisem dobil pojasnila. Morda gre za zdravila, ko je v seriji prikazano, da je Bill ranjen in je jasno, da Billu in Franku tovrstne dobrine dobavljata Joel in Tess... Razlagamo si lahko na več načinov. Nadalje je v igri ta del zgodbe popolnoma divji in ko naposled z avtom pobegneš na obrobje (primestja) Bill izskoči in Joelu odvrne, da sta si kvit in da naj sedaj lepo odfuka iz njegovega mesta. Ajt in zdravo.

 

@matej1990 prej bi rekel, da če nisi igral igre ti je pravzaprav vseeno oz. te vsebinsko niti ne more motit (razen iz homofobičnih razlogov). Prej bi rekel, da lahko sproži poplavo bolnih razlogov pri tistih, ki so igro dejansko preigrali. Spomnite se na odzive TLOU2, ko je bilo jasno, da je Ellie pač gay.

 

Bolj kot igram bolj v igri uživam. Remejk je izdelan tako vrhunsko, da je lahko v poduk vsem, ki na silo ustvarjajo igre. Popolnoma druga izkušnja, gotovo tudi zaradi serije in vseh obstranskih občutkov, ki spremljajo sedaj TLOU sago.

To bo platina a-must-have.

 

ozi_SLO.png

Link to comment
  • vrhovni
Pred 4 urami, Ozi pravi:

3. epizoda TLOU je bila zame ena najlepših ljubezenskih zgodbic, kar sem jih videl na platnu. Bil sem ganjen večkrat.

Se strinjam! Zelo prefinjeno in izpopolnjeno narejeno. Nič na silo. Zgodba deluje naravno.

 

Pred 4 urami, Ozi pravi:

Ne. Zdi se mi celo, da smo (pre)večkrat posiljeni s tem, kar je po svoje zelo vulgarno.

To mi gre tako močno na k*rac. Tako zelo, da mi uniči celotno ostalo vsebino. Zadnje takšne bruh situacije:

  • James Bond: No time to die - Q kuha večerjo in iz nekega razloga mora povedati, da jo pripravlja za svojega moškega partnerja. Zakaj? Zakaj je sploh omembe vredno za koga kuha? Totalno irrelevant za zgodbo. Ta druga oseba, bi lahko bila kdorkoli - mama, ata, sestra... vseeno za zgodbo. Popolnoma vseeno. Ne samo to, sploh ne rabi delati večerje za kogarkoli, lahko bi jo samo zase. Ampak ne... pisatelji morajo zadevo umetno posiliti, jo presiliti in jo narediti ne naravno. 
  • Doctor Strange in the Multiverse of madness - za 15 sekund pokaže starša (mami) od ta male in valda je "nujno" da se pove, da sta lejzbiki. Nima veze z zgodbo, ampak ja, pač moraš ta podatek zapakirati na silo noter, da si "kul" dan danes oz. da ta bolj glasni utihnejo.
  • Thor: Love and thunder - Bog pomagaj kaj so naredili s Thorom v zadnjem filmu... Debata za kdaj drugič. Ampak spet ista Disney fora kot pri Dr. Strange 2. Stem da pazi, tvist! Starša tokrat nista lejzbiki, ampak pedra. Korg ima namreč dva ateja. OMG to spremeni celo Korg zgodbo! /s

Rant off.

Upam da se bo več filmarjev zgledovalo po TLOU kako narediti naravno istospolno ljubezensko zgodbo oz. kar ljubezensko zgodbo na sploh.

In še to... glede na TLOU2 Abby odzive v igri, bo po moje folk raztrgalo ob drugi sezoni TLOU. Komaj čakam. 😄 

PSN & Xbox LIVE: NowickySLO

NowickySLO.png

Link to comment
  • vrhovni
Pred 16 urami, conali pravi:

Hmm,pa se da kje dobit directors cut? Predvidevam, da so vse daljse in se bolj podrobne

 

Žal zaenkrat še ne, vsaj jaz ga nisem zasledil. Verjetno bo uradni izid, na blurayju, kot je Ozi povedal, ponujal še največ možnosti za to da bo na voljo.

Se strinjam s tabo, da so najbrž vse epizode deležne tega, ampak bi si upal trdit da niti približno ne v takem obsegu.

10573384652.png

Link to comment
  • Ozi posodablja naslov v HBO The Last of Us

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.