Skoči na vsebino

električna kitara


Priporočene objave

men so pa EMG <3333 pa še ful lepi so mi na črnih kitarah =) drugače pa jah jebiga če so korejske, ibanez je pa japonski x) esp ltd je fajn za metal in hardcore ^^

drugače pa tremolo je fajn ker se kitara ne razlgasi oziroma se skoraj nič... samo pri menjavi je jeba pol =( mislm zamenjat je lahko sam ugalsit pol drugo debelino... je treba fedre popustit/našponat da nekak najdeš novo ravnovesje ta tremolo lepo ''lebdi''... sem to enrkat počel pa se je pripetila manjša nesreča in sm reku nikoli več :chicken:

Sj esp je drugač tut japonska firma...sam ltd (cheap verzija) delajo v koreji, tak ko ibanezke (cheap verzije) tudi. Mene korejske zelo fejst odbijajo ker ma kolega korejsko epiphone pa je kvaliteta v pi*di. Drugač probi še isto kitaro z seymour duncan magneti. Just an advice. :beer:

Link to comment
  • Odgovorov 67
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

maš kej izkušenj z menjamnjem magnetov? še posebej teh aktivnih? se da to doma zamenjat, je zahtevno, maš kaka navodila in to... ?

Ne, magnetov nism menjaval :) ...drugače itak dobiš navodila pa to zraven pa ni neki zahtevno sam morš pazit kok zvežeš zadevo :D drugač pa če boš to menjeval na ibanezki je najbolš da kitaro neseš h filipu (če si iz okolice celja) oz. k šinkotu (če si iz okolice lj.), ker itak boš pomoje spet mel probleme s tremolom ker morš strune dol dat pa to...bolš dat 30€ ko pa da se cel dan zajebevaš s tem. :beer:

Link to comment

mah ne na tej ibanezki nebom nič menjaval... potrata deanrja imo dajat zdej gor nevem kake EMG =P drugače pa sej če zamenjaš strune z isto debelino niti ne dela tremolo posebnih problemov, samo če daš drugo debelino je sranje ker morš pogruntat kok morš fedr od tremola našponat/odšponat da nebo preveč zategoval strun oziroma da nebo popuščal pri ugalševanju... ker enkrat sem kupil tanjše in potem ko sem uglaševal se mi je tremolo vedno malenkost dvignil ker so fedri bli premalo našponani tako da jo je bilo nemogoče uglasit ker se je vedno vse premaklno pol

Link to comment
  • Pred 9 meseci ...

Da malo obudim tole staro temo.

Precej sem preigral Guitar herota in me že nekaj časa mika, da bi si nabavo tapravo električno kitaro in bi pač malo sam probal žagat. Zdaj, najbrž ne bi bla najboljša ideja, da kr skočim v neko trgovino in kupim prvo kitaro, ki mi bo na videz všeč.

Vido pa sem, da nekateri na tem forumu stvari malo boljše poznajo, pa bi proso koga za kaki začetniški nasvet. V bistvu sem totalni n00b pri teh stvareh. Pogovarjal sem se že z apollom, pa je reko, da ni neki major problem, tudi not baje ne rabiš poznat, ker se uporablja ta sistem fretsov al kak že.

V glavnem, gledal sem tole kitaro, kaj več sploh ne bi dal. Zraven bi blo baje pametno nabavit še ojačevalec, al se da stvar priklopit direktno na zvočnike?

Dajte mi prosim malo pomagat, pač če se je komu, naj se malo razpiše z nasveti, predlogi itd. I would be forever grateful.

NitroBlast90.jpg

Link to comment

El. Kitara za začetnika ne rabi bit nič kaj pretirano ultra duper. Vzemi si prvo, ki ti je cenovno blizu. Boš pa moral priklopit na ojačevalec oz. kak predojačevalec, samo v zvočnike ne bo šlo.

A to bi želel le doma nabijat vsake toliko? Premisli ali imaš pogoje, da malce naviješ ojačevalc in žgeš, če ne potem bi si mogoče omislil kak emulator a la POD line 6 in si dal slušalke. BTW, poglej tole trgovino v LJ http://www.bam-music.com/

pomagali ti bojo, pa pri njih imaš tudi test room, tako da lahko zabrenkaš in sprobaš zadeve - pri Hartmanu tega nimajo.

Link to comment

prej kot sem si jaz kako kitaro kupoval sem si sposodil akustično od strica se naučil par akordov brenkal en čas.. navadil na tabe... nato pa sem si rekel da si bom nekaj kupil do 300€ in sem našel ibanez grg270b za točno 300€ :).. ni mi žal denarja razen ojačevalec bi rabil boljši kot ga mam zdaj.. drugače pa je vedno najboljše se z kakim kolegom posvetovat ki igra kitaro že en čas..

Link to comment

ti dam jaz en zelo fajn nasvet... ne kupuj kittare z floyd rose tremolom oziroma najbolje je brez tremola sploh ker imaš s tem take bleme lahko a glava boli. na moji rpvi ibanezki rg270 je blo tolk enih pizdarij... menajva strun traja dlje, jebanje je pri uglaševanju ipd. kupi kak epiphone ali pa ltd če si bol za rock/metal. vsekakor pa da si prihranš žiuce nabavi brez tremola.

not ne rabš poznat ker tablature se res neki najbl primitivnga za razumet. struna-cifra polja... to je to.

glede ojaečvalcev hmmm... sosed ma orange crush 15 mislm da je... mejhna zadevca za doma vadt in ma čist fajn zvok ^^

glede bam-musica pa nevem... jaz in frendi se pizdimo čezenj ker so mi prodajalci totalno antipatični in da ne omenjam da se znajo zelo hitro narest pametne in tebe čimbolj poneumit... v hartmanu se mi zdijo velik bol prijazni čeprav je res da nimajo sound rooma.

da se js pohvalm =) trenutno brenkam na ltd ec-1000 k mi je res najlepša kitara evr in sm dobu še peavey valve kinga 212 in zadeva ga zmore =)

slika086sj8.th.jpg

Link to comment

No da še jaz povem, jaz sem kitaro in ojačevalc nabavil teden dni nazaj :)

Torej kupil sem to www.thomann.de/it/thomann_gitarren_set_g16.htm

Priporočil mi jo je en k pač tudi nažiga skozi kitaro in je reku da jo je sprobov in da je zelo dobra (za tak dnar seveda), zdej dobu sem vse razen trzalic jezen.gif (sej mi je un pol ene par dal) .Drugače pa vse kar sem naročil pa še en bol slab efekt. Aja da zdej še to vas povprašam, kdo ve kje v ljubljani bi se to dalo učit? Sej varjetno sam se lahko naučiš samo je pomoje laži da ti kdo pokaže pa to ane

1234567896376444.jpg
Link to comment

UUaaa... Sem glih gledal pri tej nemški trgovini, imajo celo plačilo po povzetju :car::beer: Polek tega so cene precej nizke, izbira precejšnja. Poštnina je 20€, ampak ok, bom že preživel.

Sicer sem pa gledal tale paket, se mi zdi kar nekak primerna cena, pa še tale Les Paul oblika mi je bolj všeč od strata. Kaj pravite?

Edit: Našo sem še tole kitaro, sam ni ničesar polek...

Še en paket.

NitroBlast90.jpg

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.