Skoči na vsebino

električna kitara


Priporočene objave

  • Odgovorov 67
  • Od nastanka
  • Pretekli odgovor

Top debaterji

Top debaterji

Tej presledki oz. pavze so označeni v GPju v notnem zapisu, ne pa pri tablaturah. Sam ponavadi tega ne gledam, ampak igram po posluhu kar se ritma tiče.

Če pa gledaš recimo samo tablature ki jih je na netu polno, ponavadi niso zapisani niti trajanje not niti pavze, tako da moraš pesem poslušat in videt kdaj pride kaj ;)

Zgledajo pa takole: (različne so zaradi dolžine trajanja)

20080827-bga9haxchm8c4gk8rpc7x5sdpy.preview.jpg

Click for full size - Uploaded with plasq's Skitch

Alen6552.png
Link to comment

Nitro, da ne boš preveč navdušen ali razočaran. :D

Guitar hero ti ne pomaga nič pri igranju kitare, je pa res, da se lahko naučiš ritma in dolžine not (osminka, šestnajstinka...) in sinkopiranja. Pravzaprav, guitar hero je zelo dober, da se naučiš vsaj približno kako je videti igranje basa. Kitara je čisto svoj svet, simulaciji basa pa se kar dobro približa. Mogoče bi lahko UNleash pokomentiral, ki igra bas.

Zdej si že naročil kitaro, škoda da si nisi prej vsaj sposodil kako akustično od kolega in videl ali te mika sploh kaj takega.

Link to comment

Ma ja, sej sem že pred časom malo pri bratrancu probal akustično, pa ni blo tak slabo. V bistvu takrat še niti neke želje nisem mel, pa se mi je vseeno kr kul zdelo.

Glede guitar herota pa tud vem, da ni glih neke podobnosti, v bistvu nisem niti na kitaro igral. Pač hočem malo probat kak je, če mi ne bo kul bom pač prodal.

NitroBlast90.jpg

Link to comment
  • Pred 4 meseci ...
Dobil sem električno kitaro pa e mi je ftrgala struna. zdaj pa je neznam zamenjat. pozna kdo na stran kateri bi lahko dobil napotke?

Meni se je zgodilo isto par dni nazaj.

Strune kupi v Bofu. (se mi zdi da so od 0,09 do nevemkolk debeline) vglavnem pa še drkalico kupi za navijanje (5€) čene ti bojo roke odpadle..

vodič po katerem sem jaz delal in sem tudi začetnik :)

veliko sreče ;)

anc165.pngDeathNoteUserbar.png
Link to comment

Na kitaro morate tudi zelo paziti, nesme biti na ful mrzlem ali pa ful toplem placu, nesme samo ležati nekje (zaradi vrata) najboljše si je kupiti kako stojalo, vseh strun nesmeš dol vzet in pustit da je tako ker se bo vrat takoj uničil, pa fajn si je kupit tudi kaki sprej za čiščenje kitare pa strun.

Link to comment
  • Pred 2 meseci ...

To so tabulature... z tega je najlažje razbrat kako igrat pesem. Vrat na kitari ima polja tiste bele pike ki ti govoriš�imajo nič �tem... ampak recimo prva bela pika je na tretjem polju (tako je na vseh kitarah sem 99%)..

http://z.about.com/d/musiced/1/0/A/9/guitarparts4.JPG tukaj vidiš m�o bolje... tam kjer piše f�gerboard se začne p�o polje in pol samo navzdol dalje. Torej bi ti to pesem začel ig�ti na 14 polju na 3 struni (strune štejemo�d spodaj navzgor, torej to pomeni da je najtanjša strun�prva, najdebeljša pa šes�)... �lje pa sam probaj

Link to comment
Gost vohec123
To so tabulature... z tega je najlažje razbrat kako igrat pesem. Vrat na kitari ima polja tiste bele pike ki ti govoriš�imajo nič �tem... ampak recimo prva bela pika je na tretjem polju (tako je na vseh kitarah sem 99%)..

http://z.about.com/d/musiced/1/0/A/9/guitarparts4.JPG tukaj vidiš m�o bolje... tam kjer piše f�gerboard se začne p�o polje in pol samo navzdol dalje. Torej bi ti to pesem začel ig�ti na 14 polju na 3 struni (strune štejemo�d spodaj navzgor, torej to pomeni da je najtanjša strun�prva, najdebeljša pa šes�)... �lje pa sam probaj

thanks

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...
vi ki se bolj kot jaz spoznate za kitare me zanima kaj je razlika med avtomatskim in kromatičnim

mislim da bi si kupil tega : http://www.bigbang.si/glasbila/pribor-za-kitare/uglasevalci/225053-yamaha-yt150-kit-uglasevalec

pri avtomatskem imaš na zaslonu standardne uglasitve, npr. EADGBE, in kazalec ki ti kaže kaj moraš še narediti da prideš do pravega tona. Torej, ti ne izpisuje kateri ton ja zaigran, ampak kolko ti manjka do uglasitve.

Pri kromatičnem pa ti izpisuje vsak ton ki ga zaigraš.

konec koncev je isti šit, uglasil boš kitaro na vsak način. :)

Link to comment
Gost vohec123
vi ki se bolj kot jaz spoznate za kitare me zanima kaj je razlika med avtomatskim in kromatičnim

mislim da bi si kupil tega : http://www.bigbang.si/glasbila/pribor-za-kitare/uglasevalci/225053-yamaha-yt150-kit-uglasevalec

pri avtomatskem imaš na zaslonu standardne uglasitve, npr. EADGBE, in kazalec ki ti kaže kaj moraš še narediti da prideš do pravega tona. Torej, ti ne izpisuje kateri ton ja zaigran, ampak kolko ti manjka do uglasitve.

Pri kromatičnem pa ti izpisuje vsak ton ki ga zaigraš.

konec koncev je isti šit, uglasil boš kitaro na vsak način. :)

kupil sem si avtomatskega, ki ima možnost avtomatske in ročne uglasitva; pa sem kitaro uglasil v pičlih 2 minutah :) :fiufiu::zzz::mirror: :annoyed: :rock::rock::rock::rock::rock::rock::rock:

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.