Skoči na vsebino

Vrednostno pismo


Priporočene objave

Stvar je taka, da bi v kratkem rad enemu prijatelju prodal originalne ps1 cdje, a nvm kako to storiti. Do sedaj mi je jasno, da moram cd dati v kuverto, ga nesti na posto ter povedati, da je to vrednostno pismo, za katero mi mora kupec placati recimo 30 eurov. Pravtako naj postnino placa kupec. Je to dovolj, a je potrebno se kaj drugega? Ter kako je z besedo odkupnina (na kaj se navezuje...).

Ze vnaprej hvala,

Cloud

Link to comment
  • vrhovni

Zapakiraš, odneseš na pošto, rečeš, da bi rad poslal z odkupnino (in po možnosti priporočeno, da imaš dokaz, da si zadevo poslal, če jo pošta kje izgubi), tetka ali stric na pošti ti bosta dala za izpolnit en listek, kjer vpišeš svoje podatke kot prejemnik (se mi zdi) in tvojega prijatelja kot pošiljatelja (ker vpisuješ, kdo bo komu poslal dinarčke), vprašaš, koliko bo poštnina do prijatelja, to vsoto prišteješ k ceni (30€ + poštnina) in rezultat vpišeš kot vrednost, ki jo mora naslovnik plačati.

Enostavno. ;)

Link to comment

Anduril je prav povedal, je pa nekaj:

-ti samo reči, da bi poslal z odkupnino, ter poštnino, in bo ona sama seštela, ter napisala na nakaznico znesek, katerega ti bo potem prejemnik plačal na svoji pošti, ti pa dobiš z eno dnevnim zamikom denar

Pa ko pošiljaš z odkupnino, je vedno priporočena pošiljka, vedno dobiš potrdilo, brez, da bi poslal priporočeno sploh ne moreš.

LP

EDIT: ni pa to vrednostno pismo, (to je lahko samo takrat, ko pošiljaš denar - gotovino), to je pošiljka z odkupnino, plačana po povzetju.

Lepota brez nečimrnosti, moč brez predrznosti, pogum brez divjosti, vse vrline človeka brez njegovih pregreh.

Link to comment
  • 4 tednov kasneje...
kaj ta denar pa kasneje tebi nakažejo na transakcijski račun, al kako?? :headscratch:

Greš iskat na pošto, doma, tako kot je napisal kilzorz, ti ga ne bo noben poštar pustil, saj je seveda preveč reskirano. Domov dobiš obvestilo, da imaš denar na pošti.

Če si pa doma, ti denar pa doma pusti, ali pa če je kdo drug doma, ga lahko pusti pri njemu. Kakšna babica npr... :)

Lepota brez nečimrnosti, moč brez predrznosti, pogum brez divjosti, vse vrline človeka brez njegovih pregreh.

Link to comment
Je bil pač čuden pismonoša, vsaj za moje pojme. Jaz ga ubijem, da mi prinese denar, in ga kar tako pusti v nabiralniku. Denar ni časopis...pa že časopise kradejo :headscratch:

sej bi mogu podpisat, sej to bi ti lahko v glavo reku,sm da se ve, če je rumena nakaznica treba popisat, niam on kej izročit keš, on je nekak drugač naredu,sm kako,.,..nimam pojma!

http://www.playgame.biz VSE ZA IGRALNE KONZOLE, ODKUP, PRODAJA,MENJAVA,SERVIS!

Link to comment

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.