Jump to content

Wii zvezdice/points nič jasno?!

alyosha

Recommended Posts

Cau,

eko uciraj sem nabavu wii-ja in praw sem veseL:DD

uglawnem zraven sem dobu neki teh listov za nintendoclub da dobis zvezdice...in sem se prijavu na njihovo stran registriral bla bla bla in mam nekih 960pik. Ko se povezem z wii-jem na internet tam kao shoping somthing pa mi pise da imam 0 points?! zdj kaj za na wiiju rabim druge pointse kot tam u klubu al to je isto al nwem...ni mi lih najbolj jasno.

Hvala za odgovor pa se cujemo se kaj:D

LP,Aljoša

Nekaj so VIP zvezdice (to je tisto, ko prijaviš igro na njihovi spletni strani z igrici priloženo kodo), drugo so pa Wii točke (ki jih kupiš ali v trgovini z nakupm posebne kartice ali pa online s kreditno kartico).

Na Wii-ju lahko povežeš oba računa. Kasneje ti bom razložil, zakaj.

Torej z VIP zvezdicami lahko na strani, kjer si registriral igre, lahko potegneš ozadja,... včasih talajo tudi kakšne igre, z Wii točkami pa delaš nakupe igric na Virtualni Konzoli (preko Wii shopping kanala, ki se ti nahaja v glavnem meniju Wii-ja).

Nekje v prihodnosti (čeprav nas Nintendo s tem že dolgo časa nateguje) se naj bi dalo z VIP zvezdicami kupiti Wii točke in posledično si boš lahko kupil VC igro. Kdaj pa bo to, pa ve le Nintendo, ker je njihov namen, da uporabnike ožame pravega denarja preden začnejo dejansko uporabljati VIP zvezdice za kaj dejansko uporabnega.

wii_forum2.jpg

a tako gre to:D sepravi je treba wii pointe kupit ce hoces karkoli na VC nalagat. No no zdj mi je pa ze use jasno:D

aja kaj pa kdo kaj ve kdaj mislijo slovenijo dodat notri ker zdaj moram kao da sem iz UK se povezat in na webu pise da naj se ne prijavlajmo da smo iz UK ce nismo...kaj lahko ratajo kasni problemi al kaj?

LP

še eno tašno malo neumno uprašanje ampak sem gledal users manual in nič ne piše...uglavnem kako se ugasne wii:D mislim vem da je tam gumb power on/off samo če samo stisnem ostane zelena lučka tako da je pomoje u stand by mode...tako da sem drzal gumb par sekund da se je ugasnu pa nevem če to je uredu al se to ne ugaša tako:D

tnx pa LP

Nič ni narobe, če si si izbral UK - večina je naredila tako.

Ugasneš ga s pritiskom na gumb na wiimote, ali pa na omenjeni gumb na konzoli. Če imaš v nastavitvah nastavljen Wiiconnect24, potem se konzola nikoli zares ne ugasne ampak gre zgolj v standby - takrat na njej gori rumena lučka.

Če Wiiconnect24 nimaš vklopljen, potem se konzola ob pritisku na gumb tudi zares ugasne - lučka gori rdeče.

Če imaš Wiiconnect24 vklopljen, lahko prekineš standby izklop tako, da gumb za power na konzoli držiš toliko časa, dokler se ne ugasne in prižge rdeča lučka. Ni pa to pravzaprav potrebno početi.

Sicer pa, malo pobrskaj stare teme na tem forumu, boš tako dobil veliko odgovorov.

Nekje v prihodnosti (čeprav nas Nintendo s tem že dolgo časa nateguje) se naj bi dalo z VIP zvezdicami kupiti Wii točke in posledično si boš lahko kupil VC igro. Kdaj pa bo to, pa ve le Nintendo, ker je njihov namen, da uporabnike ožame pravega denarja preden začnejo dejansko uporabljati VIP zvezdice za kaj dejansko uporabnega.

Torej, dokler Nintendo ne ponudi česa uporabnega, nima smisla "kurit" kod? Ob prodaji rabljenih iger, porabljena koda trenutno ne igra nobene vloge, medtem ko v prihodnosti, če ponudijo kaj uporabnega, bo razlika v ceni tudi glede na to ali je uporabnik kodo porabil ali ne. Ali pa se motim...

LP

A prinese vsaka koda enako število točk, pardon, zvezdic? Ker potem je to res "zabavno", saj cene iger niso enake!

Če prav zastopim, Wii Points omogočajo, downloadaš igre starejših konzol. A lahko potem kdo napiše, kaj je najboljši nabor iger za 2000 Wii poins, ker je Wii moja prva konzola, drugače pa sem preigral morje iger na PCjih...

A prinese vsaka koda enako število točk, pardon, zvezdic? Ker potem je to res "zabavno", saj cene iger niso enake!

Če prav zastopim, Wii Points omogočajo, downloadaš igre starejših konzol. A lahko potem kdo napiše, kaj je najboljši nabor iger za 2000 Wii poins, ker je Wii moja prva konzola, drugače pa sem preigral morje iger na PCjih...

Zvezdice niso enake točkam. To kar z registracijo kupljene igre za Wii dobiš so zvezdice.

To kar ti dalje sprašuješ, so Wii points - valuta za nakup VC iger in/ali Opera browserja za Wii.

Kaj kupiti je pomojem bolje, če se sam odločiš. Najbolje, če pregledaš igre na http://www.vc-reviews.com - večina opisov vsebuje tudi video posnetek igranja.

Pri tem te samo opozorim, da za vse sisteme razen za NES rabiš bodisi Classic kontroler, bodisi Gamecube kontroler, da lahko igraš.

]

Zvezdice niso enake točkam. To kar z registracijo kupljene igre za Wii dobiš so zvezdice.

Saj to štekam, da zvezdice in točke niso eno in isto, bo pa zanimivo, če bi se vsaj del zvezdic v prihodnosti sknvertiral v kakšno točko, zato bom pa svoje kode zaenkrat pustil zapakirane.

Seznam VC iger sem pregledal, ampak moram najprej poiskat vsaj 3-4, ki mi bodo všeč, preden grem po WiiPointse. Ker me ne preganja nostalgija, mi gre to malo slabše od rok. :D

LP

Zakaj bi pustil kode zapakirane?

Prijaviš se na nintendo vpiše kode in jih potem pač samo nabiraš lepo. Jaz sem dobil kar nekaj točk pred kratkim, ko sem kupil DSja.

Dokler ne ponudijo kaj resnega itak nima smisla, ker me pa VC bolj malo zanima, bo pa verjetno kupec rabljene igre bolj vesel, ce bo lahko tudi kode porabil.

Saj ne rečem, da si ne bom premisli, ampak zaenkrat ostanejo v škatli in čakajo na boljše čase... :mwahaha:

Pa saj vprašanje, če bo kdaj sploh karkoli pametnega zraslo iz teh zvezdic. Glede na to da se Nintendo pri teh zadevah premika kot slon, morda leta 2011. Nintendo-europe community forum je še zdaj zaprt - zadeva je skratka zaprta že vsaj od začetka avgusta, ko sem prvič preverjal. :crazy:

Drugače pa, če se prav spomnim tistega poletnega obvestila, naj bi bilo možno vnovčiti izključno zvezdice, ki si jih pridobil do spomladi leta 2007. Tako da ideja, da potem tik pred zdajci registriraš vse, malce pade v vodo. Seveda, če bo res tako.

Zakaj pa bi sploh talali free pointse. VC prodaja je baje več kot uspešna, Wiiji gredo za med, lastnike pa tudi počasi vedno bolj bombardirajo z igrami.