Skoči na vsebino

memory card


Sasuke

Priporočene objave

  • 4 tednov kasneje...
  • 2 tednov kasneje...

A lahko izmeris in tudi napises model kartice?

Skopiras 100MB fajl na PSP in stopas. Nato delis velikost fajla (100) s sekundami in dobis rezultat. Nato izklopis PSP-USB povezavo in nazaj povezes ter obratno kopiras isti fajl na PC, spet stopas in izracunas.

Naceloma je branje iz kartice vedno hitrejse.

LP

Link to comment
Kako hitro vam kopira datoteke na PSP iz PC-ja preko USB kabla?

Pri meni je takole (Sony 4GB MSX-M4GN kartica):

Na PSP: cca 1650KB/sek

Na PC: cca 4730KB/sek

Nekam pocasi se mi zdi tole!? :(

LP

Če je kartica sigurno original Sony, potem glede na te hitrosti zveni, kot da imaš za vmesnik že stari USB (USB 1). Če res nimaš USB2, potem brž po USB2 PCI vmesnik in uživaj v 10x hitrejših prenosih. Če imaš USB2, potem zgleda, da je nekaj narobe s kartico, ker ta model naj bi bil hiter.

Link to comment

Sprasujem ravno zato, da vidim kako so hitre razlicne Memory stick kartice.

Ja, moja je res sumljiva - mislim, da je "fake" Sony.

Sicer pa je v tvojem postu par napak.

USB 1.1 standard ima teoreticno max prenos 12Mbit, kar znese cca 1.500KB/s. V realnosti pa cca 1MB/s (== 1.000KB/s)

Vse kar je torej vec kot 1MB/s, je logicno standard USB 2.0.

Ti prenosi nimajo veze ali gre za Upload ali Download. Oboje ima MAX enak.

USB 2.0 pa sam po sebi ne zagotavlja hitrejsih prenosov. Ker so le-ti najveckrat odvisni ravno od prikljucenih naprav in njihovih kontrolerjev.

Npr. SD 2GB kartica mi na istem USB portu lepo bere z 16MB/s in zapisuje z 14MB/s. Nekaj podobnega pa pricakujem tudi od Sony MS Duo Pro ;)

Na netu ni nobenih testov, v trgovini ne mores narediti testa, ker je tako zapakirana in "rabljene" robe ne morejo potem naprej prodati, itd. :roll:

Link to comment
  • 2 tednov kasneje...

Pridruži se debati

Objavi takoj, registriraj se kasneje. Vpiši se, če imaš račun in objavi s svojim računom.

Gost
Odgovori v debato...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembno obvestilo

Z uporabo spletišča se strinjaš s Pogoji uporabe.